Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Przywrócono ruch na DK 73 w Jaśle

58

Przywrócony został ruch na drodze krajowej nr 73 w Jaśle. Dziś rano doszło tam do czołowego zderzenia skody z oplem. W zdarzeniu ucierpiało sześć osób. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku.


Dyżurny komendy o zdarzeniu drogowym został powiadomiony około godz. 7.40. Policjanci na podstawie oględzin i rozmów na miejscu wypadku, ustalili wstępne okoliczności zdarzenia.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierująca oplem astrą, 32-letnia mieszkanka Jasła jechała od centrum miasta. Na ul. Krakowskiej zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającą skodą fabią.

Wskutek wypadku do szpitala trafiło sześć osób. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u jednej z pasażerek podróżujących skodą stwierdzono złamanie kręgosłupa. Pozostali uczestnicy wypadku nie doznali poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności oraz przyczyny wypadku. Około godz. 9.30 przywrócono ruch na obu pasach jezdni.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 58

Dodaj komentarz Widok:
5
@ kierowca
dnia 02.03.2012, 23:02 · Zgłoś
Jechałem tą drogą o 7:00 rano. W tym samym miejscu gdzie zdarzył się wypadek, przy prędkości 80km/h samochód nagle, powtarzam nagle (efekt lodu) w jednym momencie stracił przyczepność. Tzn. można powiedziec, że wpadłem w poślizg. Cudem udało mi się zachowac zimną krew i delikatnie zkontrować kierownicą 3 razy(lewa, prawa, lewa) puszczając nogę z gazu i nie naciskając na [...] hamulca. Można powiedzieć, ze już witałem się ze św. Piotrem bo gdybym wyjechał na przeciwny pas wpadłbym prosto na nadjeżdzający samochód. Strasznie dziwna sytuacja bo wyglądało to jakby na odcinku ok 100m była wylana woda...(studzienka, wody gruntowe, kanalizacja) nie wiem dlaczego na tym odcinku akurat, bo w pozostałych miejscach na drodze było całkiem sucho. Mnie się udało niestety inny kierowca nie miał tyle szczęścia.

P.S

Po co pisać [...] komentarze z domysłami gdzie ktoś nie ma zielonego pojęcia o danym zdarzeniu?? Odpowiedź pozostawiam Wam!
Odpowiedz
0
@ bobo
dnia 02.03.2012, 20:16 · Zgłoś
hej gdzie na impreze idziemy!!!
Odpowiedz
6
@ ewajaslo
dnia 02.03.2012, 12:29 · Zgłoś
Dla drogowców i służb zajmujących się utrzymaniem dróg w tych rejonach miasta przyczyna wypadku jest znana - jest to brak rowów odpływowych z drogi od Podzamcza do Krakowskiej. Topiący się śnieg i lód z tej ulicy nocą i w godzinach rannych powoduje lodowisko na Krakowskiej. Może odpowiedzialni ludzie za ten odcinek drogi wezmą się do pracy i wyślą tam kilku fachowców z łopatami aby zapobiec następnym wypadkom?
Odpowiedz
-1
@ stach
dnia 01.03.2012, 22:24 · Zgłoś
A co z tym wypadkiem w Osobnicy?
Odpowiedz
5
@ świadek wypadku
dnia 01.03.2012, 22:17 · Zgłoś
Pzed godziną 7.30 kilku kierowców przejeżdżajacych ten odcinek DK 73 miało poważne problemy z wyprowadzeniem samochodu z poślizgu i z ich relacj wynika,że cudem uniknęli wypadku co potwierdza dokumentacja fotograficzna stanu nawierzchni.Pomomo wielu zgłoszeń mieszkańców ul.Krakowskiej o potrzebie zabezpieczenia tego odcinka z powodu przelewająej sie przez ten odcinek jezdni wody która przy minusowej temperaturze zamarza i tworzy istne lodowisko nic nie zrobiono. PrzedstawicieleKRDKiA odpowiedzialna m in. za uytrzymanie dróg pojawili sie na miejscu wypadku i widząc stan nawierzchni na tym odcinku bardzo szybko wezwali na miejsce piaskarkę,która posypywała tylko ten odcinek w obu kierukachTRAGEDIA!!! Co do poszkodowanych - mieli dużo szczęścia,że z przeciwka nie jechał np.TIR.Uraz kręgosłupa pasażerki ze Skody nie jest poważny(pęknięty kręg w odcinku piersiowym)i najprawdopodobniej opuści szpital w ciagu najbliższych dni.Pozostali uczestnicy wypadku nie odniesli obrazeń.
Odpowiedz
2
@ Riddick00
dnia 01.03.2012, 22:16 · Zgłoś
(Dziś rano doszło tam do czołowego zderzenia skody z oplem), wystarczy popatrzeć na film i ta skodzinka m rozwalony bok od strony kierowcy co jest zderzeniem czołowo-bocznym a nie czołowym.
Odpowiedz
0
@ Sen
dnia 01.03.2012, 20:52 · Zgłoś
Ta skoda na zdjęciach to chyba z innego wypadku
Odpowiedz
4
@ Max
dnia 01.03.2012, 20:12 · Zgłoś
Wszędzie piszą o zjechaniu na przeciwległy pas,ale nikt nie napisze że tam na odcinku 100 m była ślizgawka na drodze,a jechałem tamtędy 6:45,
Odpowiedz
1
@ Obisz21
dnia 01.03.2012, 19:43 · Zgłoś
Każdemu z nas może się coś takiego przydarzyć, a zatem nie obwiniajmy, tylko potraktujmy to między innymi jako przestrogę dla siebie samych, tzn. należy jeździć wolniej, nie wyprzedzać bezmyślnie oraz być czujnym w stosunku do innych użytkowników dróg.
Odpowiedz
-6
@ DORADCA
dnia 01.03.2012, 18:12 · Zgłoś
Szanowni współczujący sami możecie byc ofiarami wypadku i jak sądzicie czy rechabilitacja trwająca latami jest kosztowna czy nie ,a może poszkodowanym należy się renta nie z Zusu lecz z ubezpieczenia OC sprawcy .Zajmuję się pomocą poszkodowanym i wiem ,że poszkodowani nawet nie wiedzą jakie prawa im przysługują . Informacje są bezpłatne można z nich korzystac lub nie . Samo współczucie to za mało potrzebne są dzialania ,a te niestety są kosztowne . Opiekunka , rechabilitacja , przekwalifikowanie zawodowe , dostosowanie mieszkania dla potrzeb osoby niepełnosprawnej zadoścuczynienie za ból i cierpienie to tylko niektóre ze świadczeń o które mogą ubiegac się poszkodowani więc jeśli naprawdę współczujecie to pomóżcie może składka na poszkodowanych ?jeśli żal wam ,że profesjonalista załatwi sprawę .
Odpowiedz
-8
@ Pomoc poszkodowanym w wypadkach
dnia 01.03.2012, 18:36 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
2
@ OBURZONY
dnia 01.03.2012, 19:40 · Zgłoś
nastepny zerujący na ludzkim nieszczesciu gosc zal mi was ciekawe jak matka by złamala kregoslup w wypadku to co tez bys pomagal w odszkodowaniu i bral prowizje
Odpowiedz
2
@ wypadki
dnia 01.03.2012, 20:23 · Zgłoś
gdybyś miał wypadek pierwszy polecisz po odszkodowanie do biura
Odpowiedz
-1
@ wypadki
dnia 01.03.2012, 20:26 · Zgłoś
jak by twojamatka złamała kręgosłup to jak się domyślam lekarza nie wezwiesz udzielisz mamie porady bezpłatnie super mieć takiego syna
Odpowiedz
7
@ mietek
dnia 01.03.2012, 17:28 · Zgłoś
Wyrazy współczucia dla pasażera skody .
Odpowiedz
2
@ To mogło zdażyć sie każdemu z nas..
dnia 01.03.2012, 14:41 · Zgłoś
Bardzo nieodpowiedzialna dziołcha jechała w tym oplu.Pewnie poprawiała makijaż albo co a autko samo zjechało z pasa...Mam nadzieje że odpowie za to solidnie..W kołaczycach też jest taka jedna [...] co jeżdzi jak powalona.Ludzie jej w głowe pukają jak ją widzą .Mam nadzieje że sie sama rozwali a nie kogoś.
Odpowiedz
5
@ jp
dnia 01.03.2012, 13:10 · Zgłoś
jechalem rano i zamarzniety byl odcinek ok 30m zaraz po wyjsciu z zakretu kontrola tylko zaswiecila.
Odpowiedz
-35
@ Beata
dnia 01.03.2012, 12:33 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
19
@ Paweł Sobniów
dnia 01.03.2012, 12:45 · Zgłoś
Żerujesz na czyjejś tragedii [...]?
Wystarczy wpisać ten numer telefonu w wyszukiwarkę i już wiadomo z czym i kim ma się do czynienia.
Odpowiedz
12
@ Sven
dnia 01.03.2012, 13:43 · Zgłoś
Beato ty purchawko - nie reklamuj się!! Nie naciągaj poszkodowanych i ich rodzin!!! Proszę nie dzwońcie wiecej do tego babsztyla!!!
Odpowiedz
17
@ zbulwersowana
dnia 01.03.2012, 13:53 · Zgłoś
mieszkam na ul.Krakowskiej i do tej pory mialam 4 telefony dotyczące tego wypadku. Pani wypytywała się o osoby poszkodowane i wszystkie okoliczności. Zamknęłam jej [...] jednym tekstem...'PANI ZADZWOŃ SOBIE NA KOMENDE!!!'
Odpowiedz
14
@ jaślanin
dnia 01.03.2012, 13:55 · Zgłoś
złap się roboty nie naciągania !!!
Odpowiedz
9
@ aaa
dnia 01.03.2012, 15:08 · Zgłoś
Proponuję ją dręczyć połączeniami przez 24h. puścić sygnał i się rozłączyć
Odpowiedz
6
@ agent
dnia 01.03.2012, 15:45 · Zgłoś
@Beata - pokazałaś swój profesjonalizm w działaniu :( Żałosne !!! ...
Odpowiedz
0
@ wypadki
dnia 01.03.2012, 20:28 · Zgłoś
masz rację klikaj głupoty na komputerze to przybędzie ci kasy a jak nie to wiadomo kto jest winny
Odpowiedz
-2
@ xD
dnia 01.03.2012, 11:41 · Zgłoś
po fabi za duzo nie widac... i kto sicaga auto z jezdni od 7.40 do 9.30 ? zreszta fabia do teraz tam lezy...
Odpowiedz
18
@ ;)
dnia 01.03.2012, 11:54 · Zgłoś
Widzę że mało wiesz to Ci rozjaśnię trochę.
Jak sa obrażenia podczas wypadku u ludzi i na miejscu jest policja i pogotowie i straż pożarna to muszą wszystko pomierzyć pozabezpieczać posprzątać itp itd
więc te nie całe 2 godziny to i tak szybko się uwinęli...

a Pani ze złamanym kręgosłupem życzę szybkiego powrotu do zdrowia !
Odpowiedz
5
@ Niki
dnia 01.03.2012, 11:32 · Zgłoś
Skłoda- Simply Clever
Odpowiedz
-53
@ Skoda to obciach
dnia 01.03.2012, 14:31 · Zgłoś
Jak w ogóle można pokazywac sie na ulicach czymś somochodopodobnym.Bo takim właśnie tworem jest skodzina.Auto kapeluszników ,emerytów,skner i nie myjących sie ludzi,robiących zakupy w biedonce bo tani jest.Jak można jezdzić skodą z kurą na masce..;/
Odpowiedz
15
@ Qbaqba
dnia 01.03.2012, 14:46 · Zgłoś
Ty to masz ale kurzy mozdzek. Nie wiem co zlego jest w skodzie. Sam nia jezdzilem i nie twierdze zeby byl to samochod ludzi nie myjacych sie. Wlasnie widac jaki znawca samochodow z Ciebie.
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 01.03.2012, 17:28 · Zgłoś
skoda to świetne auto wbrew [...] użytkownika: aLOflS5xrqK6 A tak nawiasem mówiąc czy właśnie nie ciebie widzieliśmy żebrzącego pod biedronką z taką niby nogą wykręconą?? Żal mi pustych ludzi jak Ty!!
Odpowiedz
-1
@ A co jeszcze gada twój lekarz??
dnia 01.03.2012, 19:35 · Zgłoś
Bo w innych twoich [...] ludzie kazuja ci iść do lekarza.To byłeś już czy nie..
Odpowiedz
8
@ Dżaślanka
dnia 01.03.2012, 11:11 · Zgłoś
Kierująca zjechała na przeciwny pas, zapewne znowu z nieznanych przyczyn. Bo trzeba się śpieszyć i bezmyślnie wyprzedzać.
Odpowiedz
-24
@ refor-mator
dnia 01.03.2012, 11:04 · Zgłoś
U jednej z pasazerek stwierdzono złamanie kregosłupa,czyli generalnie nic się nie stało.Z tym można życ...Bardzo fachowa relacja.
Odpowiedz
29
@ abc
dnia 01.03.2012, 13:02 · Zgłoś
Ze złamanym kręgosłupem można żyć. Oby tylko nie był uszkodzony rdzeń kręgowy. Głowa będzie obciążona na wysięgniku, później założony gips. Potem rehabilitacja. Miałem wypadek samochodowy i miałem złamany kręgosłup. W tej chwili chodzę po górach,pływam.
Odpowiedz
11
@ Rehab.
dnia 01.03.2012, 14:41 · Zgłoś
Nie wiadomo czy to złamanie na odcinku szyjnym, piersiowym czy lędzwiowym, czy kompresyjne, wieloodłamowe itd.. Dlatego postawienie diagnozy " głowa obciążona na wysięgniku" jest na wyrost... Być może potrzebna będzie stabilizacja kręgu/ów..
Ale da się z tym żyć, coś na ten temat wiem...
Odpowiedz
-17
@ DORADCA
dnia 01.03.2012, 17:51 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
5
@ do doradcy
dnia 01.03.2012, 19:28 · Zgłoś
ty [...] człowiek tu złamał kręgosłup a tobie tylko kasa w głowie bo napewno będziesz miał kilka procent z tego odszkodowania
Odpowiedz
0
@ `Inna
dnia 02.03.2012, 16:31 · Zgłoś
Ze złamanym kręgosłupem to przekłamana informacja. Ma uszkodzony ale nie złamany.
Odpowiedz
44
@ obserwator
dnia 01.03.2012, 11:00 · Zgłoś
złamanie kręgosłupa... wyrazy współczucia
Odpowiedz
-29
@ xD
dnia 01.03.2012, 11:42 · Zgłoś
wiecej drzew przy drogach...
Odpowiedz
-15
@ pirania
dnia 01.03.2012, 16:25 · Zgłoś
Trzeba umieć jeździć i tyle
Odpowiedz
14
@ Zawodowiec
dnia 01.03.2012, 20:12 · Zgłoś
Bohater!!! Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ,kiedy i co nagle może być przyczyną kolizji!!! A dopiero wypadku.NIEDAJ BOŻE!!!
Odpowiedz
-7
@ pawel
dnia 01.03.2012, 22:38 · Zgłoś
zapewne źle ustawiony zagłówek
Odpowiedz
-35
@ ZADAJE PYTANIE WYKAŃCZAJONCE AMEN!
dnia 01.03.2012, 23:45 · Zgłoś
CZY INTELIGĘTNY CZŁOWIEK WJECHAŁBY AUTEM O pojemności poniżej 3.0L na autostrade? Czy [...] rozumie że ten cud technicznego zaawansowania polski jakim jest autostrada nie został stworzony do urzytku proletariackiej halastry. Jak wam nie wstyd paradować tymi waszymi klepakami po autostradach a już próby bezczeszczenia lewego pasa to jest dramat i po prostu brak mi słow. Nie blokujcie wyczynowców w elitarnych samochodach jak muj Mercedes AMG 6.3L z jednostką napędową V12 BOXER. Czy was już do reszty popieścił prąd elektryczny albo macie problemy psychiatryczno-gastryczne? czy po prostu brak wam muzgu? Zobaczycie że jak nie przestaniecie mnie blokować to zamontuje sobie do mojego TYRANOZAURUSA specjalne wirujące noże na felgi i będe wam prół te wasze blachy aż miło i to bez skrupółów! LUDZIE przemawiam do was i zaklinam was!! Nie robcie z siebie pośmiewiska, przecież wiecie gdzie jest wasze miejsce w szeregu. Jak już wjedziecie na autostrade to OD RAZU NA PRAWY PAS!! Za PKS-y, czyszczarki ulic i walce drogowe A nie szwędać się i blokwać elite i króla szos jak ja na lewym pasie. Do tego przynajmniej zakładajcie okulary przeciwsłoneczne żeby was nie rozpoznano a jak kogo nie stać nawet na to to niech naciągnie na swój pusty łep starom pończoche albo niech jeżdzi w kominiarce. Jak możecie się tak upokarzać? Wytłumaczcie mi to... Przecież jesteście inteligętni i zachowaliście chociaż resztki godności Czy się myle?
Odpowiedz
8
@ ja
dnia 02.03.2012, 09:25 · Zgłoś
Ortografii koleś zacznij się uczyć bo masz braki :(
Odpowiedz
2
@ Bolo
dnia 02.03.2012, 09:49 · Zgłoś
Zobacz gdzie jest to drzewo.Zastanów się co pisać.Do jazdy przeznaczona jest droga o dwu pasach.A nie zastanowiło Cię dlaczego ona znalazła się na lewym pasie?Może zasłabła?Naukowcy stwierdzili,że w chwili zasłabnięcia,zawału i takich innych nieprzyjemnych zdarzeń organizm ludzki ma tendencję do ściągania w lewo.Dlatego jazda lewym pasem np.w Anglii jest o tyle bezpieczniejsza,że można zrobić krzywdę w takich przypadkach tylko sobie.
Odpowiedz
-7
@ misiek
dnia 02.03.2012, 11:18 · Zgłoś
oklaski ... kloego ... swięta racja ...!!!
Odpowiedz
2
@ do [...] od 'pytań wykanczanoncych'
dnia 02.03.2012, 13:12 · Zgłoś
Twoja 'inteligĘcja za to jest powalająca, mało obchodzi mnie twoj wyimaginowany mercedes AMG, wygląda na to, że masz mało w spodniach więc podbudowujesz swoje ego tymi herezjami. Mam nadzieje, ze troche ci sie polepszyło i wpłynie to przynajmniej na poprawe twoich zdolności ortograficznych, tyle!
Odpowiedz
-2
@ `Inna
dnia 02.03.2012, 16:30 · Zgłoś
Ta [...] nie umiała jeździć co w nas uderzył, Winna w kierowcy astry a nie Skody, dobrze że to tak się skończyło że żyjemy.
Odpowiedz
3
@ Levittowsky Style .
dnia 02.03.2012, 17:20 · Zgłoś
Pierwsza sprawa ortografia .
Druga to taka, że ja i nikt na tym forum nie wierzy w to, że posiadasz samochod marki Mercedes 6.3 L z jednostką napędową V12 Boxer.
Trzecia sprawa to jest taka, że owa Pani nie jechała autostradą tylko drogą krajową nr 73, a więc moje przesłanie do ciebie brzmi. Nie pisz bezsensownych postów bo jedyne co robisz to sprawiasz przykrość rodzinie poszkodowanej... I pokazujesz jakim jesteś [...], jeszcze raz powtorze [...] ! P.S wedlug badań UE 72 % samochodów w uni ma pojemność poniżej 2.0 L jeśli chodzi o samochody osobowe, reszta to busy, tiry, ciężarówki, autocary itd. Moim zdaniem jak i pewnie większości tego forum nie masz więcej niż 15 lat a jeśli masz to masz bardzo ale to bardzo niski poziom IQ, świadczy o tym twoja ortografia oraz zasób słownictwa. Nie wiem czy chciałeś się popisać swoją miniaturką samochodu czy swoją głupotą. Tak czy inaczej wygłupiłeś się jak dziecko. Nawet pewien raper mówi wyraznie o takich jak ty " [...] ! Na wyspach mówią Stupid, za oceanem mówią Stupid ".
Odpowiedz
-6
@ olo
dnia 02.03.2012, 17:22 · Zgłoś
oj [...] [...]!
Odpowiedz
0
@ ITALART74
dnia 02.03.2012, 19:50 · Zgłoś
Ty naprawde jestes takim [...] ,czy ktos wymyslil ci ten tekst?
Odpowiedz
-1
@ hihihi
dnia 03.03.2012, 08:01 · Zgłoś
ty [...] właśnie pokazujesz swoją inteligencję po sposobie pisania...wracaj do przedszkola i zaczynaj edukację od nowa...
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 03.03.2012, 09:38 · Zgłoś
A co ty wiesz o prowdzeniu samochodu - podejżewam, że nie wiele. Nie Ty jesteś od oceny czyja jest wina, więc nie wyciągaj niesprawiedliwych wniosków. Zaniedbanie drogowców na tej części drogi i relacje świadków mówią same za siebie.
Odpowiedz
0
@ Dr Miodek
dnia 03.03.2012, 12:33 · Zgłoś
muj Mercedes AMG 6.3L ??? czy Moj Mercedes AMG 6.3L Moze i masz Meca ale szkoly to chyba zadnej
Odpowiedz
-2
@ ZADAJE PYTANIE WYKAŃCZAJONCE AMEN!
dnia 03.03.2012, 14:09 · Zgłoś
Na co miszkoła..Ojciec ma firme a ja jego prawa renka jestem.Pozdrawiam wasze [...] a nie samochody
Odpowiedz
0
@ zpwa
dnia 04.03.2012, 22:25 · Zgłoś
z twego punktu widzenia to szczescie, (ale tylko) ze technika na tyle w przod poszla i z wlasnego szalatasu mozesz tak elokwetne konwulse w eter slac.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.