Strona główna

Pszczoły w sercu miasta? To możliwe!

52

W maju na dachu galerii VIVO! Krosno stanęły cztery ule. Jak się okazuje centrum miasta to dla tych pracowitych owadów doskonałe miejsce do życia. Blisko 200 tysięcy pszczół z „Pasieki VIVO!” może w ciągu roku wyprodukować aż 100 kg naturalnego miodu, o kuszącym smaku i nieocenionych walorach zdrowotnych.

Pszczoły od zarania dziejów wymiernie oddziałują na egzystencję człowieka i odwrotnie. Zmiany w ekosystemach będące efektem działalności człowieka, w tym rozwój stref zurbanizowanych stawiają pod znakiem zapytania przyszłość wielu gatunków zwierząt, roślin, czy też owadów, w tym również pszczół. Paradoksalnie jednak te pracowite owady doskonale czują się w przestrzeni miejskiej, czego namacalnym dowodem jest powstała w maju bieżącego roku „Pasieka VIVO!”. W ramach śmiałego projektu, na dachu największego w Krośnie centrum handlowego stanęły cztery ule, będące domem dla blisko 200 tysięcy pszczół. To jedna z kilku galerii w Polsce, która zdecydowała się na takie przedsięwzięcie.

- Wszyscy wiemy, żeby ten obiekt mógł się wpisać w tkankę miejską musi pełnić różne funkcje. Samym pojawieniem się zmienia urbanistykę miasta, przesuwa środki ciężkości, buduje nowe centrum miasta, ale także jego kulturę. Jeśli będziemy odpowiadać na potrzeby ludzi, którzy tu żyją to oni to zauważą i będą nas częściej odwiedzać. Chcemy, aby przez handel, rozrywkę, jak również przez edukację mogły przejść płynnie przedszkolaki, uczniowie oraz osoby starsze – mówi Izabela Malecha, Dyrektor Zarządzający Galerii VIVO!Krosno.

Proekologiczne rozwiązania

Założenie pasieki na dachu centrum handlowego to jeden z proekologicznych działań podjętych przez dyrekcję. Jak podkreśla Paweł Bobrowski, Dyrektor Techniczny VIVO!Krosno, od samego początku powstania galerii dbali o faunę i florę środowiska podejmując szereg inicjatyw.

- Mamy zamontowane budki lęgowe dla ptaków, w których mieszkają m. in. sikory, jerzyki, a nawet gile. Założyliśmy też budki lęgowe do nocowania dla nietoperzy, a także dla owadów. Ponadto przy galerii powstała łąka kwietna, która jest odtworzeniem naturalnego środowiska w okolicy Wisłoka. To miejsce nie jest koszone, aby owady mogły się rozmnażać i tutaj przebywać. To wynika z pewnej troski i zapewnienia jedzenia dla tych ptaków. Warto zaznaczyć, że w tym momencie łąka kwietna doskonale wpisuje się w projekt pszczół – wyjaśnia P. Bobrowski.

 W ramach projektu „Pasieka VIVO!” na pasażu centrum handlowego pojawiła się także stała ekspozycja edukacyjna, w której oprócz demonstracyjnego ula wielkopolskiego można poznać wiele ciekawostek dotyczących życia pszczół. Na ekspozycji można także zobaczyć odzież pasieczną oraz wiele przyrządów wykorzystywanych przy pracy w pasiece. Wystawa ma charakter stały, będzie stopniowo uzupełniana, a jej tematyka będzie cyklicznie zmieniana i modyfikowana.

Pasieka na najwyższym poziomie

Opiekę nad „Pasieką VIVO!” sprawuje Marek Barzyk, mistrz pszczelarstwa z blisko 50-letnim doświadczeniem, który w 2012 r. założył pierwszą w Polsce pasiekę na dachu hotelu w Warszawie. W czterech ulach mieszka cztery rodziny pszczele po 50 tysięcy pszczół. Jak zapewnia pszczelarz nie ma żadnego konfliktu między człowiekiem a pszczołą. - „Pasieka VIVO!” powstała w miejscu publicznym, gdzie możemy spokojnie postawić pasiekę na dachu. Nie ma żadnego konfliktu i problemów, że te pszczoły będą komukolwiek przeszkadzać. Pszczoły są u góry, mają swoje kanały lotne, dlatego też nie ma kolizji na trasie człowiek-pszczoła – zapewnia Marek Barzyk, Prezes Koła Pszczelarzy w Krośnie oraz Członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie. Co się stanie z miodem wyprodukowanym przez pszczoły? Ten słodki przysmak będzie stanowił doskonałą formę upominku dla klientów centrum handlowego VIVO!Krosno podczas organizowanych w galerii eventów proekologicznych.

- Miód pochodzący z miejskiej pasieki posiada tyle samo wartości odżywczych, co miody pochodzące z pasieki zlokalizowanej poza miastem. Stanowi on równie cenne wsparcie dla organizmu. Dowodzą temu badania czystości miodu miejskiego zlecane przez pszczelarzy. Miód miejski jest smaczny i zdrowy również dlatego, że na terenach miast pszczoły nie spotykają się z opryskami, co z kolei stanowi duży problem na terenach podmiejskich. Rośliny zapylane przez pszczoły w mieście nie mają kontaktu ze sztucznymi, chemicznymi substancjami. Można więc śmiało stwierdzić, że każdy miłośnik pszczelich produktów może pokusić się o wypróbowanie miejskiego miodu bez obaw o własne zdrowie – przekonuje Dariusz Jurczak, marketing manager VIVO!Krosno.

id

Napisany dnia: 22.06.2019, 11:56 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dragoness
dnia 22.06.2019, 11:59
Ocena
komentarza:
48
Brawo, Krosno poszło za wielkimi miastami. A ty dokąd zmierzasz, Jasełko?
@ Człowiek z lasu
dnia 22.06.2019, 16:09
Ocena
komentarza:
5
Taaak. Cztery ule. Osiem to ja mam na działce w ramach mojego indywidualnego wkładu w dbałość o środowisko. Nawet miodu nie sprzedaję, tylko rozchodzi się w rodzinie i wśród przyjaciół. A nie jestem galerią, tylko zwykłym człowiekiem. Upszczelenie Krosna i Jasła jest procentowo identyczne, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.
@ KRAMER
dnia 22.06.2019, 16:41
Ocena
komentarza:
46
Krosno ma pszczoły a my w Jaśle komary.
@ dragoness
dnia 22.06.2019, 17:15
Ocena
komentarza:
6
No i chwała panu za to.
@ Człowiek z lasu
dnia 22.06.2019, 17:51
Ocena
komentarza:
11
Dziękuję za dobre słowo. Traktuję to jako hobby a i przyroda korzysta na tym.
@ Do Kramer
dnia 23.06.2019, 00:24
Ocena
komentarza:
-7
Krosno ma pszczoły robiące miód,a Jasło ma mieszkańców pracowitych jak pszczółki-potrafiących wszystko zrobić,nawet miód pitny na bazie słodkich winogron z jasielskich winnic.Nikt nam nie dorówna-Jasło jest Wielkie.
@ Babula
dnia 23.06.2019, 01:08
Ocena
komentarza:
9
A Jasło ma Wolice śmieci i smród.
@ Agnieszka
dnia 22.06.2019, 12:35
Ocena
komentarza:
28
Jasło miasto emerytów i rencistów zamiast się rozwijać stacza się na samo dno,płaca maleje i wszystko drożeje efekt 500+ i nie tylko.
@ Zwierciadło
dnia 22.06.2019, 12:55
Ocena
komentarza:
15
Postawić w Jaśle lustro i odzwierciedlać postępy okolicznych miast.
@ keller
dnia 22.06.2019, 16:42
Ocena
komentarza:
-11
tak pitolisz kobieto ,drozeje przez 500+ ?? tak pitolisz ze az strach.
@ Obiektywnie
dnia 22.06.2019, 16:51
Ocena
komentarza:
11
A nie? Chyba, że masz klapki na oczach. 500 tylko dla pracujacych
@ keller
dnia 22.06.2019, 17:47
Ocena
komentarza:
-6
napisz jeszcze o tej pietruszce !! za rudego było wszystko darmo ?
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 22.06.2019, 12:55
Ocena
komentarza:
26
W Jaśle za to jest odkomarzanie i odpszczelanie... tu większość pragnie ciszy i spokoju wolnego od pobrykiwań owadów, czy "odgłosów" przemysłu... Tu jest "ekologia - zatruwać środowisko to my- ale nie nas" jedynie co jeszcze się tu produkuje i można powiedzieć, że tempo tej produkcji nie maleje - to są odpady i śmieci, których jak wieści niosą nie będzie gdzie zutylizować i pewno trzeba będzie zrobić wysypisko pod UM, czy SP przecież urzędnicy wynagrodzenia, ba nawet nagrody biorą, a bez konsultacji społecznej ceny usług podnieśli - ale wywiązywać się z obowiązków jest im trudno...
@ Lili
dnia 22.06.2019, 13:09
Ocena
komentarza:
27
Ludzie poprostu zostali przekupieni przez PiS. Maja na oczach rozowe okulary i nie widza ze wszystkie ceny ida do gory, ze w aptekach brakuje lekow np na tarczyce ,ze telewizja publiczna (TVP) jest uzalezniona od PiSu i mowia tylko to co jest im na reke.Wazne ze dostana 500+ czy trzynastke a reszta jest nie wazna. niestety przez taka postawe dawniej mielismy 3 rozbiory Polski. Jak sie nic nie zmieni to czeka nas to dalej,odsowamy sie od Europy i uni a idziemy za Ameryka,niestety amerykanie nie sa glupi i nic za darmo nie robia kiedys bedziemy musieli zaplacic za ,,tanszy gaz",czy tysiace zolnierzy stacjonujacych u nas.Ludzie obudzcie sie!!!
@ keller
dnia 22.06.2019, 16:44
Ocena
komentarza:
-7
za to rusek i niemiec to największy od dziejów przyjaciel Polski ,co ??
@ Gosc
dnia 22.06.2019, 21:01
Ocena
komentarza:
2
Widzisz kelnerku na dłuższa metę nic z tego nie będzie. Tzw. Bal na tytaniku. Tylko kiedy się zorientujesz to będzie po balu.
@ keller
dnia 22.06.2019, 21:13
Ocena
komentarza:
2
to może nie daj Boże doczekasz się powrotu poprzedników tej władzy i będzie dobrze ,zielono i po Japońsku mój szogunie.Chyba że tylko Tobie wtedy było i będzie dobrze bo takiego balu jaki sobie poprzednicy urządzali to nawet na tytaniku nie marzyli.
@ zaq
dnia 23.06.2019, 09:47
Ocena
komentarza:
3
Polakom to nigdy nie wygodzi .Płakaliście jak PO rządziło , bo nic nie dawało a teraz płaczecie bo wam dają , ja proponuję zabrać wszystko co dostajecie a i tak co roku będą
podwyżki .
@ Ronin
dnia 22.06.2019, 13:34
Ocena
komentarza:
4
jerzyki a nie jeżyki.
@ Ronin
dnia 22.06.2019, 13:39
Ocena
komentarza:
1
Kampania mająca cel propagandowe anie dobro przyrody czy lrzczół skala działania jest kroplą w morzu.
@ ixi
dnia 22.06.2019, 13:47
Ocena
komentarza:
7
Lepsze to niz nic, lub wieczne narzekanie...
@ Ronin
dnia 22.06.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
-5
Widzę usunięty komentarz jak i poprawiony błąd.
@ Ronin
dnia 22.06.2019, 14:02
Ocena
komentarza:
5
W lecie w ulu potrafi mieszkać od 70 do 80 tysięcy pszczół. W okresie jesiennym liczba ta spada do około 20 – 25 tysięcy pszczół. Dzieje się tak ponieważ nie wszystkie pszczoły w jednym ulu żyją tyle samo: najdłużej żyje królowa – około 3 – 5 lat. Poza nią w ulu żyją jeszcze pszczoły-robotnice, pszczoły-zbieraczki: miodne oraz pyłkowe, pszczoły-magazynierki oraz trutnie.

Warto dodać, że miarą siły roju pszczół jest jego waga. Jako rój silny określany jest rój ważący 3 lub więcej kilogramów. Na jeden kilogram przypada blisko 8500 pszczół wypełnionych miodem.
@ Krośniak
dnia 22.06.2019, 14:08
Ocena
komentarza:
15
W Jasle(CIEMNOGRODZIE PISu) nigdy nic nie bedzie bo ludzie w tym miescie wybieraja na rzady ludzi ktorzy widze tylko wlasne interesy,wysprzedali co sie dalo,dobrze ze Nowy Styl tam jeszcze istnieje to ludzie nie bieduja a wladze miasta maja miliony z podatkow. Wybuduja Wam nowa komende policjantow wiecej zatrudnia ktorzy beda Pilnowac mieszkancow co by po alkoholu nie jezdzili.Smieci Jaslo juz tez powoli zasypuja a w Krosnie jest Nowa spalarnia i mamy za to ciepla wode.Krosno idzie do przodu a Jaslo jest teraz na poziomie glebokiej komuny i dalej idzie do tylu. Jeszcze kilka lat i zajdziecie do epoki rozbiorow a pozniej sredniowiecza.
@ Człowiek z lasu
dnia 22.06.2019, 16:24
Ocena
komentarza:
9
Dokladnie. W Krośnie niczego nie wyprzedali. Wszystko nadal jest państwowe. Krosno skorzystało z dwóch budżetów, jakie ma, dzięki swojej miejskich na prawach powiatu i wybudowano obwodnicę. Przy obwodnica chyba lokuje się handel i usługi. I tyle. Pociąg elektryczny jeździcie oglądać do Jasła.
A tak nawiasem. Podkarpackie miasta Jasło, Krosno, Sanok i miasteczka są przapiękne w porównaniu do zachodu Polski. Spróbuj zjechać z autostrady w Kostomłotach, czy Kościerzycach w Polsce A, a poczujesz się, jak w filmie historycznym z porucznikiem Borewiczem. Zachód Polski jest straszliwie zaniedbany przez ludzi tam mieszkających.
@ keller
dnia 22.06.2019, 16:46
Ocena
komentarza:
-2
co porównywać miasto wojewódzkie do innego, tam zawsze było i jest lepiej niż w okolicy.
@ Koni
dnia 22.06.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
6
Przeciez to material reklamujacy vivo krosno
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 22.06.2019, 14:15
Ocena
komentarza:
7
Bo u nas nie ma czego reklamować- gdzie te "ule postawią przy odkomarzaniu i jakie owady zatrudnia do produkcji miodu" - chyba że w parku na toaletach miejskich - to wtedy miodek będzie produkowany na okrągło...
@ Jaslan
dnia 22.06.2019, 14:16
Ocena
komentarza:
9
Niestety z przykroscia musze Ci Krośniaku przyznac racje. Jaslo upada ,mlodzi uciekaja,wladza mysli tylko owlasnej kieszeni i kluca sie miedzy soba.Krosno idzie z postepem a w Jasle nie ma nawet kina z prawdziwego zdarzenia i musimy jechac do Krosna.
@ keller
dnia 22.06.2019, 16:47
Ocena
komentarza:
-5
pewnie ostatnio byłeś na klerze ,cha cha cha
@ Gosc
dnia 22.06.2019, 21:03
Ocena
komentarza:
3
Proponuje pójść do księdza z tylawy będzie ci lepiej.
@ keller
dnia 22.06.2019, 21:16
Ocena
komentarza:
-3
nie wiem nie gustuję w mężczyznach,wierzę Ci na słowo jak z nim jest.
@ Gosc
dnia 22.06.2019, 21:18
Ocena
komentarza:
0
Na modlitwę na nic innego.
@ Gosc
dnia 22.06.2019, 21:20
Ocena
komentarza:
0
Nie wiedziałem ze jak idziesz do księdza na masz zdrożne myśli jeżeli ci się włączyło pisanie o preferencjach.
@ Haha
dnia 22.06.2019, 14:24
Ocena
komentarza:
17
W Jasle co mozna reklamowac? Moze dziury w drodze, brak parkingow,szpecace rynek budynki,wladze ktora nie moze sie dogadac,stanie godzine w korkach, ceny z kosmosu,smieci zasypujace Jaslo, policjantow ktorzy czesto lamia prawo drogowe, wandali ,brakiem miejsc kultury? i dziwota ze mlodzi uciekaja jak naj dalej.
@ zle Ci
dnia 22.06.2019, 15:26
Ocena
komentarza:
-9
Jak Wam tu tak zle to po co mieszkacie w tym Jaśle???wolne granice wiec jedźcie tam gdzie jest lepiej
@ Gosc
dnia 22.06.2019, 21:08
Ocena
komentarza:
4
Zmień miasto i weź kredyt?
@ Zbyszek
dnia 24.06.2019, 11:31
Ocena
komentarza:
0
Znaczy no ten ja już wyprowadziłem się 3 lata temu
@ Xxx
dnia 22.06.2019, 17:03
Ocena
komentarza:
14
W Jaśle nic się nie dzieje. Widać to nawet po tak wspaniałym portalu jakim jest jasło4u
Że nie ma o czym pisać to pisze o Gorlicach i Krośnie . Brawo
@ mel
dnia 22.06.2019, 17:26
Ocena
komentarza:
-3
Jedno mnie zastanawia, gdzie latają pszczoły po nektar, chyba za miasto? Nie chciałbym jeść miodku, z terenów o takim natężeniu ruchu. Wiadomo co zawierają spaliny samochodów.
@ Człowiek z lasu
dnia 22.06.2019, 17:50
Ocena
komentarza:
9
Miód z miasta jest bardzo wysokiej jakości. Pszczoły miejskie nie padają ofiarą pestycydów i rodziny są w bardzo dobrej kondycji, porównywalnej do terenow leśnych. Pożytku im też nie brakuje, a pszczoły nie są głupie i niezdrowego nie bzykają.
@ do Człowieka z lasu
dnia 22.06.2019, 21:18
Ocena
komentarza:
13
100% racji w tym, że owady i zwierzęta znakomicie wyczuwają i odrzucają chemię w pożywieniu. Na przykład mój kot w życiu nie zje taniego mięsa, np. taniej szynki, czy kiełbasy. Odwróci się ze wstrętem.
Nie można tego powiedzieć o ludziach, którzy patrzą głównie na cenę, a nie na jakość.
W naturze nie zdarza się aby np. zwierzaki jadły ponad miarę, na zapas.
U ludzi obżarstwo i otyłość jest coraz częściej spotykana.
@ mel
dnia 22.06.2019, 21:23
Ocena
komentarza:
-3
Czy taki miód, pochodzący z miasta, gdzie jest duże natężenie ruchu i spaliny pojazdów ,jest badany na zawartość pierwiastków szkodliwych typu Pb itp.? Pszczoła zbiera tam gdzie żyje, w promieniu ok. 3km. Krosno to akurat zielone miasto, bardziej mi się rozchodzi o naprawdę duże aglomeracje.
@ Człowiek z lasu
dnia 22.06.2019, 21:35
Ocena
komentarza:
5
Wg badań przeprowadzonych w centrum Paryża zawartość ołowiu i metali ciężkich w kilogramów miodu paryskiego jest niższa niż 50 mg, podczas gdy dzienna dawka tolerowane przez nasz organizm to 215 mg. Przeprowadzili badania w 2009 roku i 2019 i zawartość ołowiu się nie zmieniła, skąd wniosek, że pochodzi on z wody.
@ mel
dnia 22.06.2019, 22:16
Ocena
komentarza:
4
Według światowych norm dawka 120 ug (mikrogram) !!! we krwi dorosłego człowieka jest śmiertelna, to tylko małe sprostowanie. A poza tym, miasto jest OK. a miodzik świetny.
@ yozef
dnia 23.06.2019, 05:39
Ocena
komentarza:
2
pszcola to owad madry niczego trefnego sie nie chwyci poleci za miaso
@ Pedro
dnia 22.06.2019, 19:45
Ocena
komentarza:
11
Jasło powinno być wzorem jak się rządzić nie powinno
@ Człowiek z lasu
dnia 22.06.2019, 22:28
Ocena
komentarza:
0
Dokladnie. Chodziło microgramme. Nie znalazłem symbolu. W 2015 roku WHO obniżyła ze 100 do 50 dawkę okreslajaca zatrucie olowiem. Na litr krwi. A w miodzie paryskim jest poniżej 50 na kilogram miodu.
@ wrócić do normalności
dnia 23.06.2019, 06:41
Ocena
komentarza:
0
Na jednego krośniaka przypadają statystycznie dwa owady, jeden komar i jedna osa.
@ Vivat
dnia 24.06.2019, 00:12
Ocena
komentarza:
-2
W Jaśle mamy polityków piSu i wyborców piSu i to jest sukces Jasła.
@ wrócić do normalności
dnia 24.06.2019, 16:26
Ocena
komentarza:
0
Miodem dachowcem, niewiadomego pochodzenia chcą nas przekupić.
@ pszczelarz
dnia 26.06.2019, 23:41
Ocena
komentarza:
1
Dość tego pitolenia!!! - duże czy małe miasta duży smród,spaliny i wszystko w miodzie, a badania miodu to to sprawa drugorzędna,wiem co piszę. Badania ?? kpina!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105