Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

PUP w Jaśle: 340 bezrobotnych z szansą na staż

77

Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie to cele, jakie przyświecają projektom „Więcej szans w powiecie jasielskim” oraz „Bądź aktywny, zwolnij bezrobocie” realizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle w 2014 roku. Umożliwią one podjęcie stażu łącznie 340 osobom.

Projekty są współfinansowane ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i odnoszą się do Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”.

Projekt systemowy „Więcej szans w powiecie jasielskim” realizowany jest przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle od 2008 roku. Jego obecna edycja rozpoczęła się 1 stycznia br. i potrwa do 31 grudnia. Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na poprawę zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych – umożliwi podjęcie stażu 260 osobom zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Kwota środków przyznanych na ten cel wynosi 2 002 000 zł.

Największe szansę na podjęcie zatrudnienia w ramach projektu mają niepełnosprawni, osoby powyżej 50 roku życia, osoby do 25 roku życia (w tym tzw. młodzież NEET, czyli osoby młode „bierne społecznie” – nieposiadające zatrudnienia i nieuczestniczące w kształceniu lub szkoleniu – które otrzymają ofertę aktywizacji zawodowej lub ofertę pracy w ciągu 4 miesięcy od dnia rejestracji w urzędzie) oraz nauczyciele, którzy utracili zatrudnienie w instytucjach sektora oświaty w okresie od 01.01.2012 r. do 31.12.2012 r. Wyłączeni z możliwości starania się o staż w ramach projektu są wszyscy ci, którzy już w nim uczestniczyli (od roku 2008).

Z kolei głównym celem projektu „Bądź aktywny, zwolnij bezrobocie” – którego realizacja rozpoczęła się 1 sierpnia zeszłego roku i potrwa do 30 września roku obecnego – jest wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Na organizację staży w ramach przedsięwzięcia przeznaczono łącznie 1 337 850 zł – w zeszłym roku mogło podjąć je 120 osób, w roku obecnym zatrudnionych zostanie 80 stażystów. O podjęcie stażu mogą starać się wszyscy spośród zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle jako osoby bezrobotne do 24 roku życia, długotrwale bezrobotne bądź nieposiadające doświadczenia zawodowego z wyłączeniem tych, którzy uczestniczyli już w projekcie „Więcej szans w powiecie jasielskim” (od 2008 roku).

Efektywność zatrudnieniowa w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego określona jest na poziomie 50 %. Oznacza to, iż na 460 osób skierowanych do odbycia stażu w trakcie realizacji obydwu projektów, tj. w latach 2013 i 2014, zatrudnienie po jego zakończeniu podejmie 230 osób – wyjaśnia Piotr Kosiba, Kierownik Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle.

Środki przyznane na realizację staży przeznaczone są dla pracodawców i przedsiębiorców z terenu powiatu jasielskiego – zainteresowani przyjęciem stażystów w ramach projektu wnioski o organizację stażu mogą składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle.

Jakub Hap

Reklama

Komentarze: 77

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Iiiii
dnia 28.10.2019, 14:25 · Zgłoś
Czy ktoś pracuje na stażu na 8 godzin ile jest na rękę z urzędu to
wogole jest opłacalne
Odpowiedz
0
@ jasiu
dnia 20.06.2014, 22:32 · Zgłoś
W krosnie to juz inna bajka.
Odpowiedz
2
@ jakaś
dnia 16.02.2014, 23:24 · Zgłoś
Ja ostatnio byłam na giełdzie. Pracodawca chciał 10osób do pracy. Zgodziło się tylko3osoby na staź zostać.
Odpowiedz
1
@ XXXXXXXX
dnia 12.02.2014, 19:31 · Zgłoś
Lepiej by śie nie osłabiałi... byłem już z 8 razy na giełdzie o staż i co??? jajc...
Powołuja swoich znajomych itd...
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 12.02.2014, 20:44 · Zgłoś
Najwidoczniej jesteś za słaby...
Odpowiedz
-2
@ czesiu
dnia 12.02.2014, 16:57 · Zgłoś
bo wam się należy!!! kto pracuje tak nie myśli nieroby!!! lepiej siedzieć w domu i narzekać przed monitorem, a jak komuś się powiedzie t wytykać ze pewnie zakombinował, albo ukradł. Ruszcie te wołowe [...]y i wymyślcie coś. marnujecie czas wypisując te bzdety zamiast poszukać coś w necie ciekawego! co pewnie powiecie że brak funduszy co? a ile potrzebujecie? znam gościa który wszystko sfinansuje, jeżeli pomysł będzie rentowny!
Odpowiedz
-1
@ Obserwator
dnia 12.02.2014, 20:39 · Zgłoś
Brawo!!! Dawno nie widziałem mądrzejszego komentarza! Każdy kto schowa się za monitorem jest najmądrzejszy. Zamiast marudzić i silić się na pseudomądre komentarze może lepiej byłoby coś pożytecznego zrobić ???
Odpowiedz
1
@ jakaś
dnia 16.02.2014, 23:28 · Zgłoś
Wszyscy chcieli by najlepiej w biurach pracować... ludzie nie narzekakjcie bo żadna praca nie hańbi
Odpowiedz
3
@ ciekawy
dnia 12.02.2014, 10:53 · Zgłoś
największą szansę mają nie pełno sprawni,czyli zdrowi powinni się okaleczyć by mieć szansę ?
Odpowiedz
10
@ dobry człowiek
dnia 12.02.2014, 09:00 · Zgłoś
Powinni skończyć jak najszybciej z tymi stażami, bo stażysta to dla pracodawcy pełno etatowy pracownik za free. Pracodawca powinien mieć obowiązek zatrudnić go co najmniej na dwa lata. Powinni ukrócić ten proceder jak najszybciej.
Odpowiedz
1
@ winne klimaty :-b
dnia 23.02.2014, 03:14 · Zgłoś
i tu masz całkowitą rację
to jest perfidne wyciąganie pieniędzy od państwa przez firmy prywatne !!!
Odpowiedz
1
@ młodzian
dnia 12.02.2014, 07:12 · Zgłoś
Trzeba mieć znajomości w urzędzie.
Odpowiedz
2
@ Laura Diaz
dnia 12.02.2014, 18:47 · Zgłoś
Ciekawe, ja odbyłam staż parę lat temu, jeździłam do pracy do Krosna dzień w dzień za 400 zł (ale to było w czasach kiedy większość z was pod stół na stojąco wchodziła), i jakoś dało się bez znajomości, może kasa nie była ciekawa, ale zdobyłam doświadczenie i potem było już łatwiej...
Odpowiedz
1
@ tutejsza
dnia 17.02.2014, 11:19 · Zgłoś
Znajomości nic nie dają. Ja byłam ostatnio na owej giełdzie i na 30 zaproszonych osób 3 zdecydowały się na staż. Niektórzy by chcieli żeby im płacono za staż minimum 5 tysięcy wtedy było by ok???
Odpowiedz
6
@ xxx
dnia 12.02.2014, 00:25 · Zgłoś
Ja w powiecie jasielskim nigdy nie znalazłem pracy, od 2003 r pracuję w Krośnie, tam jeszcze część dużych zakładów pozostała. W Jaśle wszystko zostało dawno zniszczone, PUP poprawia statystki, żeby zasiłek był tylko na 6 miesięcy i premie dla urzędników.
Odpowiedz
6
@ Mr.X
dnia 11.02.2014, 23:42 · Zgłoś
Ale w tym kraju jest bajzel, na każdym kroku.
ZUS, PKP, Skarbówka, NFZ, Media, Prawo, Rynek, Kultura... no dosłownie wszystko, nikt nic nie wie albo nie pamięta.
Na Onecie zdjęcia z zamazanymi blachami, na WP inne ujęcia, z blachami widocznymi.
Co tam, kogo to obchodzi, nikt pewnie nie wie, czy trzeba cenzurować czy nie, no bo skąd ma wiedzieć, skoro urzędnik tego nie wie, i sędzia też pewnie nie.
Trynkiewicz czy Mariusz T., siedzi czy wyszedł, żyje w ogóle, może umarł kilka lat temu, może to nie on ?
Abonament trzeba płacić czy nie trzeba, bo premier mówił że nie, a tu straszą, że tak a czy zioło jest karalne, czy nie, bo jednych karzą a innym nic nie robią...
Czy ktoś, w ogóle coś wie w tym kraju, ktoś zorientowany jest, o co chodzi ?
Odpowiedz
0
@ kasia
dnia 12.02.2014, 01:43 · Zgłoś
Świetny felieton Mr X., gratulacje
Odpowiedz
1
@ darko
dnia 11.02.2014, 22:02 · Zgłoś
tyle czasu po swietach a SZOPKA NA CALEGO pic na wode z tym calym stazem urzedem pracy i tym miasteczkiem ktore umiera ale nikt tego nie widzi z urzedujacych ...
Odpowiedz
4
@ 69
dnia 11.02.2014, 21:14 · Zgłoś
A po stażu 3 mieś i do domu :-))) bo firmie się nie opłaca
Odpowiedz
6
@ misia xxx
dnia 11.02.2014, 19:58 · Zgłoś
umowę mam podpisaną od 17 grudnia 2013, staz zaczelam 2 stycznia tego roku. I co? pieniedzy za styczeń nie widziałam na oczy i dlugo nie zobacze.. bo pup podobno nie dostaje pieniazków na stazystow co miesiac tylko kwartalnie. jest 11 a z tego co sie dowiedzialam pieniadze maja dotrzec do mnie PODOBNO 25 lutego za 1 miesiac przepracowany. To ja sie [...]wa pytam za co mam pokryc koszty dojazdu i ewentualnie jakies jedzenie? to są jakies jaja.. pani kierownik stwierdzila ze skoro wytrzymalam bez pieniazkow od wrzesnia ubieglego roku to sobie teraz tez poradze. Jedna wielka kpina i parodia. Staz polecam osobom o wyjatkowej silnej woli i nerwach do pracowania za darmo.
Odpowiedz
1
@ Remiza
dnia 11.02.2014, 19:45 · Zgłoś
Odnośnie Gamratu , dziwie sie ludziom że chce im się pracować za takie pieniądze, Zarząd chwili się zyskami a podwyżek 0 !
Odpowiedz
7
@ znajomy
dnia 11.02.2014, 18:55 · Zgłoś
jasło = korupcja !!!
Odpowiedz
-2
@ Obserwator
dnia 11.02.2014, 19:26 · Zgłoś
Uważaj co piszesz, jeśli nie masz dowodów to narażasz się oskarżenie!
Odpowiedz
0
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.02.2014, 22:44 · Zgłoś
Miasto go oskarży o zniesławienie??
Odpowiedz
2
@ niesprawny
dnia 11.02.2014, 18:35 · Zgłoś
mam pytanie jestem niepełnosprawny mam rente czy moge starac sie o taki staz prosze o informacje
Odpowiedz
9
@ mirek
dnia 11.02.2014, 17:47 · Zgłoś
ja tez jestem za zlikwidowaniem biora prac poco wogole oni tam siedza i tak pracy niema tylko tyle ze prace maja wiecej nic zaden pozytek
Odpowiedz
4
@ jaroooo
dnia 11.02.2014, 17:45 · Zgłoś
popierwsze w polsce to powinni zniknac powiatowe biora pracy tym powinna zajac sie gmina bo jezeli ktos bieze zasilek to gdzie idzie do biora czy do gopsu i tam powinni sie zglaszac pracodawcy jesli jest im pracownik potrzebny a nie siedziec podpisac ludzi i pic kawe i chodzic z lowa podniesiona do gory
Odpowiedz
1
@ edi
dnia 11.02.2014, 17:03 · Zgłoś
Wszystkie staże dla Gamratu!!
Odpowiedz
3
@ Remiza
dnia 11.02.2014, 17:10 · Zgłoś
W Gamracie ludzie po 5 latach ile zarabiają ?
Nie ma dużej różnicy
Odpowiedz
4
@ młody!
dnia 11.02.2014, 16:52 · Zgłoś
Wszystko fajnie ładnie kończę szkołę w kwietniu chce iść na staż do Krakowa nie mogę bo staż muszę odrobić w powiecie jasielskim bo jestem tu zameldowany zero perspektyw dla młodych !!
Odpowiedz
1
@ m
dnia 12.02.2014, 11:18 · Zgłoś
zapytaj o prace interwencyjne. wtedy nie musisz byc zameldowany w krk. dostajesz prace interwencyjne z jasla (wynagrodzenie wynosi tyle ile placa minimalna) i odbywasz sobie w krk. poczytaj na stronie pup
Odpowiedz
7
@ qq
dnia 11.02.2014, 16:08 · Zgłoś
czyli po ukończeniu studiów z racji wieku 25 lat dalej PUP nam studentom nie pomoże. ;/
Odpowiedz
2
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.02.2014, 16:11 · Zgłoś
a co byś chciał, ciesz się że ci łaskawie staż przydzielą bo po stażu to już dla nich nie istniejesz
Odpowiedz
3
@ FAN
dnia 11.02.2014, 17:27 · Zgłoś
DO qq
Mam dla was taką rade.Jeśli jest w Jaśle duzo osób z wyższym wykształceniem.Mniejsza o to jakim,zbieście się gdzieś do kupy,zacznijcie mysleć sami.Po co kończyliście studia,żeby w domu siedzieć.Zawalczcie o władze w naszym mieście,pokażcie się mieszkańcom.Rynek jest publicznym miejscem,zróbcie program i go promujcie.Każdy na rzeka to na tego to na tego.Może już czas na młode pokolenie,a stare pieniki do domu.Sami widzicie że dla was młodych nie ma przyszłości w tym mieście?.
Będę wam kibicował i nie tylko ja.Macie duże szanse.Na wodę tylko musicie uważać.
Odpowiedz
1
@ zielony
dnia 11.02.2014, 19:33 · Zgłoś
Zmiana władz w mieście nie wystarczy.Nie wiem o co chodzi z "wodą",ale no powiedzmy że w Jaśle zmienią się radni i nawet burmistrz.Ok.Przyjmijmy nawet,że większość będzie się znać na ściąganiu inwestorów i nie przeszkadzaniu w inwestycjach,że będą to ludzie merytoryczni.Fajnie.Ale to nie wystarczy,jak lokalni reprezentanci regionu w parlamencie i europarlamencie (niezależnie od opcji) nie wezmą się bardziej serio za lobbowanie w.s. poprawy infrastruktury w okolicy,bo rok temu już kabareciarze się śmieli z mostu w Kołaczycach.Specjalną strefę ekonomiczną teoretycznie mamy z czego na Jasło przypadają Warzyce i Niegłowice.Zatem - WTF ? Prosta sprawa,szybka poprawa może wyniknąć tylko ze ściągnięcia większej firmy i to takiej dla której dojazd nie będzie problemem.Dobrze by było gdyby firma ta produkowała na rynek Wschodni i Południowy (Słowacja i Ukraina) jeśli to by była produkcja masowa. Musi też wchłonąć sporo ludzi bez kwalifikacji albo okolicznych "rolników". Jakieś pomysły ? Moim zdaniem można by pomyśleć o skontaktowaniu się: a) z producentami elektroniki (coś robić albo lutować/składać) zamiast Chińczyków - bo bliżej i w sumie prawie tak tanio jak oni b) sektorem farmaceutyczno-biotechnologicznym (zamiast robić wina jak w Pektowinie robić z roślin jakieś leki) c)rozwijać tak jak w całej okolicy i dolinie lotniczej sektor maszynowy. Z racji tego,że mamy trochę miejsca za to słabą infrastrukturę to 2 pierwsze zwłaszcza są ciekawe. Coś pracochłonnego i ewentualnie energochłonnego. Jeśli nie - to przedyskutujmy to nawet w komentarzach...
Odpowiedz
10
@ Bezrobotna
dnia 11.02.2014, 16:02 · Zgłoś
Dobra reklama HEHE - a co z osobami między 25 a 50 rokiem życia? Niech dalej żyją nadzieją że może i o nich sobie przypomną ( przed następnymi wyborami)
Odpowiedz
11
@ jaślanka
dnia 11.02.2014, 15:53 · Zgłoś
a na szkolenie to cud się dostać..aż 15 miejsc.. i to jeszcze w pierwszej kolejności dla nauczycieli którzy utracili zatrudnienie..a reszta to już nieważna..normalnie KPINA!!!
Odpowiedz
5
@ antoni
dnia 11.02.2014, 15:46 · Zgłoś
staz to nabijanie kasy prywatnym bizmesmenom zadarmo pracownik z zaplata podatnika
Odpowiedz
10
@ [...]
dnia 11.02.2014, 15:41 · Zgłoś
Wciskanie kitu i tyle
Odpowiedz
16
@ :/
dnia 11.02.2014, 15:12 · Zgłoś
Zgadzam się !!! kiedyś wchodzę do jednego pokoiku a tam trzy panie przy jednym biurku piją sobie kawkę:/ żal i tyle.
Odpowiedz
21
@ walentyna
dnia 11.02.2014, 15:05 · Zgłoś
to wszystko kpina...a Jasielski UP to TOTALNA PORAŻKA !!! nic nie robią aby pomóc, ciekawe ilu ludziom UP zaproponował pracę ?
Odpowiedz
11
@ aaaaa
dnia 11.02.2014, 18:13 · Zgłoś
no właśnie ilu obcym ludziom coś zaproponowano'''jak co to tylko znajomym
Odpowiedz
7
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.02.2014, 18:35 · Zgłoś
A co ci urząd pracy zaproponuje jak oni wyznają zasadę, że każdy powinien pracować zgodnie ze swoim wykształceniem, ponadto sami nie zbierają ofert pracy ,tylko czekają aż ktoś przyjdzie z ofertą a po trzecie to gdzie mają zaproponować te pracę?? Przecież sklepy wszystkich nie wezmą.
Odpowiedz
2
@ zielony
dnia 11.02.2014, 18:49 · Zgłoś
Zgodnie czy nie zgodnie - obejrzyjcie sobie ogłoszenia i sprawdźcie z łaski swojej ile jest AKTUALNE ;)
Odpowiedz
2
@ m
dnia 12.02.2014, 11:20 · Zgłoś
taaa zgodnie ze swoim wyksztalceniem. to powiedz mi jak ktos po studiach wyzszych np z lescictwa czy pedagogiki moze pracaowac w sklepie? czy to zgodne z jego wyksztalceniem? bo raczej nie...
Odpowiedz
18
@ stan
dnia 11.02.2014, 15:01 · Zgłoś
trzeba tak pracować,jak Pan Grad działacz Platformy Obywatelskiej, były super minister.to się i ma ogromne pieniądze.Człowiek,który nie mając zielonego pojęcia o energetyce jądrowej niemalże na siłę został wepchnięty przez jeszcze większego znawcę tych tematów P.Tuska na stanowisko Gł.Koordynatora ds.budowy elektrowni jądrowej w Polsce.Nic ,dosłownie niczego nie zrobiono w tych tematach,a pobory ogromne.Ostatnio przyznana mu premia 1.000.000,00 zł .I nikt nawet nie próbuje Tuska zapytać kiedy zaprzestanie niszczyć jeszcze istniejące zgliszcza.
Odpowiedz
18
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.02.2014, 15:02 · Zgłoś
Etatowe członki, milionowe premie i jak [...] w tym kraju ma być dobrze
Odpowiedz
23
@ asa
dnia 11.02.2014, 14:57 · Zgłoś
A bezrobotni od 25 do 50 roku sa na straconej pozycji. Super
Odpowiedz
12
@ yoy
dnia 11.02.2014, 14:31 · Zgłoś
oj Boże przeczytałam do połowy i dalej mi sie nie chce !
Odpowiedz
26
@ Śmieszne
dnia 11.02.2014, 14:08 · Zgłoś
Staż dla osób do 25 roku życia, gdzie większość to studenci i po 50 roku życia!! Co z resztą bezrobotnych?? Im się nie należy praca, godne życie...
Odpowiedz
4
@ bez sensu
dnia 11.02.2014, 13:59 · Zgłoś
łatanie dziur byle jakim materiałem, to tyle w temacie.
Odpowiedz
26
@ XY
dnia 11.02.2014, 13:57 · Zgłoś
PUP to zmarnowane pieniądze podatników. Jestem pewien że po jego likwidacji większość bezradnych [...] nie odnajdzie się na wolnym rynku i nawet sobie pracy nie znajdą bez potrzebnych "pleców". A my dalej utrzymujmy urzędy typu : PUP , Straż Miejską, 10 urzędów gmin w powiecie, szereg szkół o małej liczbie uczniów itd.
Odpowiedz
15
@ aa
dnia 11.02.2014, 13:54 · Zgłoś
Dokładnie tyraj za 700 zł cały miesiąć
hahahahah
CYRK
Odpowiedz
-2
@ Laura Diaz
dnia 12.02.2014, 18:43 · Zgłoś
Lepiej siedzieć w domu i [...] jadem na forum. Żeby zostać dyrektorem, co ma w planach większość forumowych szczekaczy (bo tylko takie oferty ich interesują ), staż nie zaszkodzi;)
Odpowiedz
-2
@ Black Hunter.
dnia 11.02.2014, 13:54 · Zgłoś
Gratuluje panu Jakubowi H.ładnych zdiec.Wreszcze milo sie oglada :)
Odpowiedz
7
@ sigma
dnia 11.02.2014, 13:45 · Zgłoś
3 300 000/340=9 700pln
50% efektywność zatrudnieniowa :)
jedno miejsce pracy to koszt prawie 20 000pln z wynagrodzeniem znacznie poniżej średniej krajowej
...a fakty?
http://biznes.onet.pl/praca/posrednictwo-bezrobocia,18493,5603037,5451429,42,1,news-detal
Odpowiedz
5
@ maja
dnia 11.02.2014, 13:50 · Zgłoś
ile dostaje sie za staz? 700zł na ręke?
Odpowiedz
2
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.02.2014, 14:09 · Zgłoś
953zł z unii albo 816zł z funduszu pracy
Odpowiedz
0
@ abcd
dnia 11.02.2014, 15:04 · Zgłoś
teraz jest 988 i 844
Odpowiedz
5
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.02.2014, 16:09 · Zgłoś
to gitara o 30zl podnieśli stypendium, fajnie, jest postęp
Odpowiedz
37
@ :)
dnia 11.02.2014, 13:23 · Zgłoś
Praca w Jaśle - porażka!
Odpowiedz
28
@ FAN
dnia 11.02.2014, 13:58 · Zgłoś
Jak to wygląda.Biuro pośrednictwa pracy dostaje pieniądze,na co?,kolejne szkolenia.
Jakie są rezultaty,ze wcześniejszych szkoleń,jakie sie odbyły w ramach pomocy dla bezrobotnych.Jakie są wyniki,tych wcześniejszych szkoleń?,zapewne jest prowadzona jakaś księgowość,statystyka.Proszę to ujawnić,urząd jest państwowy,nie obejmuje tutaj żadna tajemnica państwowa.Myślę że to by władzy pomogło?.CZEKAMY!!!.
A co do kwoty,nie lepiej zrobić spotkanie z Przedsiębiorcami i ich się zapytać,to oni tworzą miejsca pracy.Może jaką część przeznaczyć firmie,na rozwój jeśli ma możliwości i zatrudni ludzi.Oczywiście jeśli to jest wszystko zgodne z prawem i pod pewnymi warunkami.
Kiedyś przeczytałem że państwo Polskie w ubiegłym roku wydało na szkolenia i przekwalifikowanie osób,2 miliardy złoty.i co jaki jest efekt.
Jestem ciekaw jakie są wyniki wcześniejszych szkoleń!.
Odpowiedz
1
@ zielony
dnia 11.02.2014, 18:48 · Zgłoś
A takie,że nierentowne firmy których nie stać na zatrudnienie normalnie pracownika dalej egzystują na rynku i blokują miejsce lepszym :P
Odpowiedz
29
@ Tx
dnia 11.02.2014, 13:23 · Zgłoś
"Największe szansę na podjęcie zatrudnienia w ramach projektu mają niepełnosprawni, osoby powyżej 50 roku życia, osoby do 25 roku życia (w tym tzw. młodzież NEET, czyli osoby młode „bierne społecznie” – nieposiadające zatrudnienia i nieuczestniczące w kształceniu lub szkoleniu"

Najsilniejszy trzon gospodarki - ludzie młodzi i wykształceni nie mają czego w Jaśle szukać. Fajnie że ktoś przynajmniej ma szansę na pracę, zwłaszcza ludzie po 50-tce, bo dla takich zatrudnienie graniczy z cudem.

Ale jeśli tu wrócę, to tylko w ramach wycieczki...
Odpowiedz
22
@ łodyniec
dnia 11.02.2014, 14:34 · Zgłoś
albo na wózku inwalidzkim ,wtedy pracę znajdziesz na 100% .

[...] ,zasiać i paść krowy ,tyle można dobrego zrobić z tym miastem :D
Odpowiedz
1
@ pajacela
dnia 16.04.2014, 15:20 · Zgłoś
Dokładnie... Ja mając obecnie 26 lat nie mam szans dostać się nawet na szkolenie (chyba, że typu "jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej" itp. co jest równe zmarnowaniu czasu). Zamiast marnować czas i pieniądze na takie bzdety to lepiej wesprzeć przedsiębiorców w stwarzaniu nowych miejsc pracy. A co do staży to masa ludzi chce stażystów, bo zatrudni ich za niewielkie pieniądze na max. 6 miesięcy a potem na bruk i poszukiwania nowych...
Odpowiedz
39
@ telewizja kłamie i manipuluje
dnia 11.02.2014, 13:02 · Zgłoś
Aby tytuł był prawdziwy powinien brzmieć: " PUP w Jaśle: 340 bezrobotnych z prawie zerową szansą na staż"
Odpowiedz
-14
@ Laura Diaz
dnia 11.02.2014, 12:56 · Zgłoś
Zawsze to jakieś doświadczenie, i będzie co do CV wpisać:)
Odpowiedz
8
@ Gość
dnia 11.02.2014, 14:19 · Zgłoś
Minimalne doświadczenie dla pracownika to 2 lata na podobnym stanowisku.
Odpowiedz
3
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.02.2014, 14:21 · Zgłoś
Ewentualnie jak ktoś ma farta to wymagają minimum rok
Odpowiedz
30
@ izu
dnia 11.02.2014, 16:45 · Zgłoś
I tyraj tu człowieku za 800zł.cały miesiąc,od tego odlicz około 200zł.za bilet miesięczny,no bo trzeba czymś dojechać do tej pracy i ile zostanie,śmiechu warte,jak przeżyć za takie pieniądze??
Odpowiedz
1
@ FAN
dnia 11.02.2014, 17:52 · Zgłoś
To warto przeczytać i wpisy pod artykułem.
To dla młodych ludzi,co jest ważne dzisiaj.http://telewizjarepublika.pl/wyborcza-szkaluje-inke-mlodzi-odpowiadaja,3954.html#.UvpTV85OTzM
Odpowiedz
0
@ tutejsza
dnia 17.02.2014, 11:20 · Zgłoś
to siedz na garnuszku rodziców i nie miej nic
Odpowiedz
65
@ [...]
dnia 11.02.2014, 12:46 · Zgłoś
Wybory blisko trzeba ludziom [...] wciskac i robic wszystko by pozostac przy korycie ale nie tym razem rzadowe zlodziejaszki tym razem odstapicie. Koryto komus innemu
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 15.02.2014, 01:29 · Zgłoś
Nie "oni " dają staże tylko komu i na jakich zasadach i dla "swoich" to nawet bez stażu etat znajdą i "staż załatwią poza obrębem powiatu" inni "[...] na wygnanie" to jest ich polityka...
Odpowiedz
0
@ tutejsza
dnia 17.02.2014, 11:21 · Zgłoś
Nieprawda ja nikogo tam nie znam a staż mam. Trzeba chcieć, żadna praca nie hańbi
Odpowiedz
0
@ Iiiii
dnia 28.10.2019, 14:24 · Zgłoś
Już dawno nie byłam na stażu jaka wogole kwota jest za staż na
rękę
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.