Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Puszczali w obieg fałszywe banknoty

38

Jasielscy policjanci ustalili i zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy wprowadzali do obiegu fałszywe pieniądze. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt, za pomocą którego jeden z podejrzanych podrabiał banknoty.

 
Od pewnego czasu policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy otrzymywali doniesienia o pojawieniu się w obiegu fałszywych banknotów. Na podstawie zebranych informacji i prowadzonego rozpoznania wytypowali podejrzanych.

Policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą czterech młodych mieszkańców powiatu jasielskiego. W domu 18-letniego mieszkańca gminy Nowy Żmigród znaleźli sprzęt służący do podrabiania banknotów. Młody człowiek za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego zeskanował i następnie wydrukował łącznie 40 sztuk banknotów o nominale 20 zł i 2 szt. o nominale 100 zł. Banknoty nie posiadały znaku wodnego oraz żadnych innych widocznych zabezpieczeń.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że do produkcji fałszywek 18-latek został nakłoniony przez swojego 17-letniego kolegę, który próbował wprowadzić je w obieg. Część podrobionych dwudziestozłotówek, 18-latek przekazał w celu ich dalszego kolportażu mieszkającym w Jaśle dwóm swoim rówieśnikom. W mieszkaniu jednego z nich kryminalni zabezpieczyli kilka fałszywych banknotów.
 
Podejrzani usłuszeli już zarzuty m.in. puszczenia kilkunastu podrobionych dwudziestozłotówek w obieg. Ponadto mieszkańcowi gminy Nowy Żmigród postawiono zarzut podrabiania pieniędzy. W obliczu zebranych dowodów młodzi ludzie przyznali się do przestępstw. Decyzja prokuratora zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Luzik xD
dnia 02.11.2010, 17:57 · Zgłoś
I git trzeba sobie jakos radzic haha nie zawsze mozna wszystko robic zgodnie z prawem zreszta Polskie prawo jest [...]
Odpowiedz
0
@ Lolo
dnia 02.11.2010, 11:57 · Zgłoś
Podajcie numery banknotów! a tym co chcą umniejszyć ich winę powiem: ciekawy jestem jak byś dostał takie pieniądze na wypłatę i zostały rozpoznane, nici z [...] i bigosu w sobotę.
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 01.11.2010, 14:55 · Zgłoś
Ej wy nie wiecie (niektórzy) co mówicie może to i jest te 800 zł, ale to przestępstwo. Wiecie jak to jest być przesłuchiwaną w takiej sprawie, ja wiem, bo znalazłam taką 20 i to nie jest fajne, zapewniam. Gdybym próbowała ją wprowadzić do obiegu ja też bym mogła zostać ukarana. :/
Odpowiedz
0
@ arapacho
dnia 30.10.2010, 20:17 · Zgłoś
wspaniałe osiągnięcie jasielskiej policji... złapać kilku [...] z komputerem,i drukarką.
szkoda że tego co wazne nie widzą...
Odpowiedz
0
@ hahahha Ulak
dnia 30.10.2010, 19:30 · Zgłoś
pieniążki moje m pieniążki ;d

20zł hahha;d tezzz takie mialam;d
Odpowiedz
0
@ clashtorny
dnia 30.10.2010, 16:27 · Zgłoś
http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/245475_komentarze/ tu oto jest ten sprzęt ;D ja tam pamiętam jak w podstawówce takie banknociki koledzy wprowadzali w czasie zamieszania w sklepiku szkolnym i nikt sie nie kapnął ;D
Odpowiedz
0
@ olek
dnia 30.10.2010, 15:56 · Zgłoś
ale numer
Odpowiedz
-1
@ Tx
dnia 30.10.2010, 13:11 · Zgłoś
Urządzenia wielofunkcyjne Brother naprawdę są dobre:) Jaślanie, nie wiecie sami jaki macie potencjał w domach:)
Odpowiedz
1
@ gosc
dnia 30.10.2010, 11:49 · Zgłoś
do kris79 nie banki tylko 1 bank mianowicie NBP
Odpowiedz
0
@ hjsdhask
dnia 30.10.2010, 00:16 · Zgłoś
1:38 słyszę strzał......
Odpowiedz
0
@ X-men
dnia 29.10.2010, 21:09 · Zgłoś
Legalnie coś dorobić tylko w RZĄDZIE RP
Odpowiedz
0
@ Mateusz
dnia 29.10.2010, 19:49 · Zgłoś
Za fałszowanie grozi od 5 lat albo kara 25 lat pozbawienia wolności i jest to zbrodnia. Za wprowadzanie fałszywych pieniędzy od 1 do 10 lat pozbawienia wolności. Delikwenci ;) są małoletni więc sąd pewnie zastosuje nadzwyczajne złagodzenie kary lub zawiasy.
Odpowiedz
0
@ dderr
dnia 29.10.2010, 18:55 · Zgłoś
Kilka lat temu w Skołyszynie też robili 9 jak dobrze pamiętam to nawet dziecko nauczyciela na gimnazjalnej drukarce ) nie przypominam sobie ,żeby poszedl siedzieć a o ile się nie mylę to i szkoly pokończył.
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 29.10.2010, 14:00 · Zgłoś
kks jak kto ma taka drukarkę to chetnie kupię ale kasę dam jak wydrukuje :-):-):-*:-):-):-*;)
Odpowiedz
0
@ tak tak
dnia 29.10.2010, 08:04 · Zgłoś
Łyba...z ciebie, to normalnie matematyk...
Odpowiedz
0
@ kazio
dnia 28.10.2010, 23:36 · Zgłoś
dlaczego w jednym ze znanym banku w jaśle była podrobiona kasa???????????? o tym nie napiszą
Odpowiedz
0
@ LUQ
dnia 28.10.2010, 23:09 · Zgłoś
ja nie mogę we wszystkich wydarzeniach jakiś [...] xD pisze gdzie byli rodzice no nie mogę żal pl rozpacz com, szkoda ziomków ^^ ps do A wiesz gdzie byli tam gdzie słońce nie dociera hehe 3mcie sie
Odpowiedz
0
@ SRS
dnia 28.10.2010, 21:40 · Zgłoś
[...] wy zawsze gdzie byli rodzice . siedzieli w domu i nic nie wiedzieli !!! robili to zeby nikt o tym nie wiedzial . ale jednak wyszlo ...
Odpowiedz
0
@ Endi
dnia 28.10.2010, 21:09 · Zgłoś
Niejaki EMIL EL. za ukrywanie zabójstwa chodzi wolno....
Odpowiedz
0
@ Staś
dnia 28.10.2010, 21:06 · Zgłoś
Patrzcie ludzie,jakich [...] zdolnych ludzi mamy w tym powiecie.Mennicę wyręczali(hahaha)! Posiedzieć posiedzą,ale znak swój pozostawili po sobie.A motyw ich działania to nie [...],to sposób na życie,jak się chce żyć w kraju bez perspektyw na pracę. Jest żle,a będzie jeszcze gorzej.To początek...Obyśmy zdrowi byli i pieniądze dobrze chowali.
Odpowiedz
0
@ xxx123
dnia 28.10.2010, 20:57 · Zgłoś
szkodniki daly sie zlapac jak cos robic to z glowa
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 28.10.2010, 20:29 · Zgłoś
10 lat za taka głupote-paranoja!!!
Odpowiedz
0
@ wasyl
dnia 28.10.2010, 19:51 · Zgłoś
Do xxx!A cos ty taki ciekawy.Strażnik Teksasu,człowiek prawy.Lepiej zajmij sie soba,a nie dopytuj,-bo pyta to [...].Taki jesteś mądry,bystry i cwany a pod anonimem piszesz [...] [...]... .Siądz sobie przed telewizorem na kanapie obok mamy i ogladaj na wspólnej i reklamy.Albo do roboty.
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 28.10.2010, 19:39 · Zgłoś
no ja [...]... ja też chcę taką drukarkę. Niech mi ktoś powie markę. Ja mam problem, żeby ładnie zdjęcie wydrukować, a tu taki numer.

Nawet panie w sklepie nie rozpoznały.
Odpowiedz
0
@ Anna
dnia 28.10.2010, 18:50 · Zgłoś
Tak to prawda że głupio iść siedzieć za 800 zł. ale co zrobić jak oni zdążyli tylko tyle wydrukować,a już ich zdążyli zwinąć.No cóż mieli chłopaki pecha i to cholernego.
Odpowiedz
0
@ jpek
dnia 28.10.2010, 18:44 · Zgłoś
nie bronie ich, ale bez przesady... do 25 lat dla nastolatków za trochę kasy? a mordercy i gwałciciele dostają po 10, ale są zwalniani jako niepoczytalni...
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 28.10.2010, 18:41 · Zgłoś
JEDEN Z TYCH ARTYSTÓW PODOBNO Z ŁYSEJ GÓRY.
Odpowiedz
0
@ kasa
dnia 28.10.2010, 18:32 · Zgłoś
do ,,xxx,, co trzeba ci parę kwitów puścić na ksero,dobre polak potrafi.A wystarczyło by tych papierków więcej naprodukować tak żeby ci co przy korytach nie mogli na nie patrzeć,a nam szarakom od razu by się lepiej żyło.
Odpowiedz
0
@ Łyba
dnia 28.10.2010, 17:41 · Zgłoś
Klaudia gdzie niby spotkałaś się z przypadkiem zawiasów za zabójstwo?
Prawda jest taka, że jak podrabiać to miliony, a nie iść do paki za 800zł
Odpowiedz
0
@ ja123
dnia 28.10.2010, 16:31 · Zgłoś
który taki mądry? przyznawać się :D chyba że kompa też z drukarką zawinęli ;p
Odpowiedz
0
@ Felixx
dnia 28.10.2010, 16:08 · Zgłoś
takie wielkie kary a jak znam życie,to wyrok w zawieszeniu,więc nic wam nie grozi chłopaki.
Odpowiedz
0
@ Klaudia
dnia 28.10.2010, 15:33 · Zgłoś
ale to prawo jest po [...] hehe za zabojstwo nic nie robia co najwyzej zawieszenie 3 lata a za podroienie pieniazka 25 hahah żal
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 28.10.2010, 15:30 · Zgłoś
nie wiecie skąd oni dokładnie są? napiszcie!
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 28.10.2010, 15:21 · Zgłoś
Monopol do drukowania pieniędzy mają banki. Szaraczki idą na 25 lat to paki. Polecam film 'money as a debt' dla myślących rzecz jasna:)
Odpowiedz
2
@ JAŚKO
dnia 28.10.2010, 15:19 · Zgłoś
Uczciwą pracą sie dorobisz ale GARBA,więc trzeba sobie w tym ciężkim życiu jakoś radzić.
Odpowiedz
1
@ jaa
dnia 28.10.2010, 15:10 · Zgłoś
i za 1000 zl pojda siedziec haha co za [...]
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 28.10.2010, 14:45 · Zgłoś
ej boże zamykacie ich za pare złotych, politycy kradną i fałszują miliardy złotych a pozostają bezkarni..
Odpowiedz
0
@ pieniążek
dnia 28.10.2010, 14:38 · Zgłoś
też kiedyś podrabiałem nic trudnego:)tylko duże kary są i nie warto:)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.