Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rada Gminy zwiększyła ekwiwalent pieniężny dla członków OSP

11

W piątek 28.02.2014r. O godzinie 10:00 odbyła się XLI sesja Rady gminy w Nowym Żmigrodzie. Podczas której Radni po burzliwych naradach przegłosowali uchwałę o wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych za udział w działaniach ratowniczych oraz szkoleniach ratowniczych.

Ustalono ekwiwalent w wysokości 9 zł za godzinę w działaniach ratowniczych oraz 1 zł za godzinę w szkoleniach pożarniczych.

Również przyjęto uchwałę w sprawie "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nowy Żmigród w roku 2014". W roku 2013 gmina zapobiegła bezdomności 7 psów, 6 z nich zaadoptowano jeden wrócił do właściciela.

W sesji uczestniczyli również Wicestarosta Franciszek Miśkowicz oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Pers, którzy poinformowali co najważniejszego zostało uchwalone na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu w Jaśle:

- Dofinansowanie do samochodu Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle 200 tys. złotych.

- Rozpoczęcie programu przebudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, aby wszystkie oddziały znajdowały się przy ul. Lwowskiej.

- Przebudowa mostu drewnianego na trasie Kąty-Brzezowa-Skalnik.

Następnie odbyło się spotkanie z Komendantem Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie komisarzem Jackiem Krzyżakiem oraz , Komendantem Powiatowym w Jaśle mł. insp. Andrzej Wędrychowicz w celu zapoznania Rady Gminy z problemami bezpieczeństwa w 2013 roku i planem działań na 2014 rok.

Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie obsługuje 45 miejscowości z trzech gmin. Nowy Żmigród, Osiek Jasielski oraz,Krempna. Obecnie w komisariacie zatrudnionych jest 16 osób.

W 2013 roku na terenie wszystkich trzech gmin zanotowano 179 przestępstw, w gminie Nowy Żmigród 111, Osiek Jasielski 36 oraz, Krempna 32.

Również zanotowano 3663 wykroczenia w tym:

-2542 pouczenia

- 624 mandaty na łączna kwotę ponad 84 tys. złotych.

- 242 wnioski do sądu

66- inne czyny.

Policjanci interweniowali 2596 razy w tym z własnej inicjatywy 2268 razy. Komisariat otrzymał dofinansowanie z gminy w wysokości 6 tys. złotych które w całości zostało przeznaczone na paliwo.

Na samym końcu odbyło się spotkanie z Gminnym Komendantem Straży Pożarnej Adamem Durałem który przedstawił sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa, zaistniałych zdarzeniach w 2013 roku.

- Na terenie gminy Nowy Żmigród funkcjonuje 16 jednostek OSP, w których znajduje się 490 czynnych członków w tym 15 kobiet, oraz 6 drużyn młodzieżowych.

- W 2013 roku ogółem zanotowano 43 zdarzenia, 14 pożarów w tym 2 fałszywe.

- gmina w 2013 roku przeznaczyła na OSP 362 tys. 920 zł .

Na sesji złożono dwie interpelacje przez radnego Piotra Suskiego oto treści:

1. W sprawie dofinansowania przez Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie dojazdu dzieci do Zespołu Szkół w Nienaszowie z sołectwa Nienaszów-Sośniny. W imieniu mieszkańców z Sołectwa Nienaszów-Sośniny, którzy zgłosili na zebraniu wiejskim potrzebę zorganizowania dojazdu do szkoły dzieciom z tego sołectwa, zwracam się do Pana Wójta z prośbą o pomoc finansową w tej sprawie.

2. W sprawie planowanej budowy czterech przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych na terenie naszej Gminy. Uprzejmie proszę Pana Wójta, o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaawansowania prac nad w/w projektem oraz, o zapoznanie Rady Gminy z koncepcją Architektoniczną planowanych do budowy boisk wielofunkcyjnych oraz, możliwymi sposobami ich finansowania.

lysagora.info

Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Jerzu
dnia 12.03.2014, 22:43 · Zgłoś
Służba w OSP to dla mnie zaszczyt i czysta przyjemośc.Kocham pomagać ludziom jako strażak,Pieniadze za działania to dobra sprawa,poprzez wykonywanie swoich obowazków,jako członek OSP można wzbogacic swoj budżet,chodz czasem szczere dziekuje i okazanie troche milosierdzia osobom(strazakom) ktorzy pomagali w usowaniu szkód czy Pożarze. Kasa za Cwiczenia? to również doceniam ale dla osób którzy trening,cwiczenia,traktuja jako hobby,cos co nas kreci,co lubimy robic jest niepotrzebne,ale przydatne:) Wiadomo przecież że w Polsce sa kiepskie zarobki i kazdy grosz sie przyda.Mam 22 lata i bardzo chcialbym zostac strazakiem zawodowym,wyjeżdżać na akcje,Jednakże strasznie ciężko jest do tego celu dojść.Zrobłem jak wszyscy,wyjechałem za granicę,gdzie sa lepsze zarobki,ale niedlugo już wracam bo teskno,i czas wziasc się za treningi i prace nad kondycja.Wszystkich Strażaków serdecznie pozdrawiam.Powodzenia!
ps.Sory za brak pl znakow i bledy
Odpowiedz
2
@ zdziwiony
dnia 05.03.2014, 08:33 · Zgłoś
to za pracę społeczną pobierane jest wynagrodzenie ??? jeśli ktoś chce zarabiać niech to robi zawodowo !!!
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 04.03.2014, 20:17 · Zgłoś
Ja bym sie wypisal ze strazy zlikwidowali w Rafineri bo z JasLo i tak wyśle straż więdz i wysle na wioske, zakład co ma paliwa zlikwidował to poco na wsi
Odpowiedz
2
@ osp G
dnia 04.03.2014, 18:40 · Zgłoś
Ja proponuję żeby rada gminy napisała ile oni mają za sesje i szkolenia niech sami chodzą na szkolenie za złotówkę i jeżdzą do pożarów za 9 złotych śmiech . Ale o o czym my wogule mówimy jak coś sie znowu wydarzy pożar tragedia czy powódź wtedy będą znowu widzieć strażaków ochotników a i jeszcze jak to zawsze przed wyborami !!!
Odpowiedz
3
@ jojo
dnia 04.03.2014, 17:30 · Zgłoś
9 zeta za działania i 1 zeta za szkolenie
no ja [...]...
ja bym tyle zapłacił tej zas.. radzie--to jakaś kpina!!!
ile publicznych pieniędzy zmarnowali żeby to uchwalić???
Odpowiedz
7
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 04.03.2014, 11:27 · Zgłoś
Może tak dla odmiany ludzie zagłosują w wyborach, aby tym "budżetowcom" dać po 2 zł. za godzinę ich tak ciężkiej pracy...
Odpowiedz
0
@ Etatowy
dnia 04.03.2014, 10:25 · Zgłoś
Nieprawdopodobny sukces. Wiadomość dnia, Nowy Żmigród niedługo wchłonie Jasło, a wszystko to dzięki komu ?
Dzięki olbrzymiej ilości urzędników z tej miejscowości na etacie w Starostwie.
Odpowiedz
8
@ zaufny
dnia 04.03.2014, 10:10 · Zgłoś
Jest super strażak idzie na szkolenie ćwiczebne i dostaje 1 zł za godzinę czy koś ty jest [...] czy ze Strażaków robi się [...] [Strażaku na ćwiczenia idz bo to kasa zarąbista ]
Odpowiedz
3
@ tw drzewo
dnia 04.03.2014, 10:16 · Zgłoś
nie zauwazyłes ze to OSP???
Odpowiedz
3
@ hm
dnia 04.03.2014, 13:26 · Zgłoś
A to jak osp to już nie człowiek???
Odpowiedz
2
@ tw drzewo
dnia 04.03.2014, 10:06 · Zgłoś
wykrywalnosc przestepstw pewnie jak w prlu 99,9%
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.