Rada powiatu wybrała przewodniczącego oraz zastępców
Bogusław Kręcisz (PO) został przewodniczącym Rady Powiatu Jasielskiego IV kadencji. Podczas I sesji, która odbyła się 10 grudnia wybrano także wiceprzewodniczących, którymi zostali: Grzegorz Pers (PSL) oraz Stanisław Żygłowicz (PO). Głosowanie poprzedziło ślubowanie złożone przez nowych radnych.

O fotel przewodniczącego ubiegali się Wojciech Zając, najmłodszy radny, rekomendowany przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Bogusław Kręcisz, zaproponowany przez starostę Adama Kmiecika. - Dzisiaj (10 grudnia- przyp. red) minęło 8 miesięcy do daty tragicznych wydarzeń katastrofy smoleńskiej – zaczął ku zaskoczeniu obecnych swoje wystąpienie Adam Pawluś.

- Wielu z państwa zna Wojciecha Zająca. To młody człowiek, który oprócz młodzieńczego zapału posiada również wykształcenie prawnicze – wyliczał zalety syna zmarłego tragicznie senatora były etatowy członek zarządu.

Bogusław Kręcisz, absolwent AWF w Krakowie od 8 lat pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Święcanach. -To osoba, która potrafi kierować ludźmi, godna zaufania, będąca jednocześnie gwarantem rzetelnego wypełniania obowiązków przewodniczącego RPJ – wychwalał swojego kandydata Adam Kmiecik.

W tajnym głosowaniu członek PO zdobył 14 głosów, obejmując tym samym stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu Jasielskiego.- Dziękuję, że obdarzyliście mnie państwo zaufaniem. Przed nami wiele pracy i ważne, abyśmy tę pracę wykonywali w zgodzie, spokoju, atmosferze wzajemnego zaufania, abyśmy toczyli merytoryczną debatę, rzeczową dyskusję, ukierunkowaną na szeroko pojęty rozwój naszego powiatu. Ważne abyśmy nie zapomnieli, że to właśnie wyborcy powiatu obdarzyli nas wszystkich swoim zaufaniem i nie możemy ich zawieść – dziękował po ogłoszeniu wyników Bogusław Kręcisz.

Przyznaje jednak, że nie jest zaskoczony wynikiem głosowania. - Wszystko rozegrało się zgodnie z naszymi oczekiwaniami i założeniami koalicji, którą utworzyliśmy wcześniej i dlatego nie było żadnych niespodzianek – powiedział dziennikarzom nowy przewodniczący.

Po nim przyszła kolej na wybór wiceprzewodniczących. Franciszek Miśkowicz (PSL) zaproponował Grzegorza Persa, absolwenta wydziału lekarskiego UJ oraz wydziału zarządzania WSZ z Lublinie, byłego dyrektora szpitala w Krośnie. Z kolei Adam Kmiecik wsparł kandydaturę Stanisława Żygłowicza, weterynarza, pracownika ARiMR, długoletniego radnego. W tajnym głosowaniu Pers zdobył 14 głosów, a Żygłowicz – 15. Obydwaj zasiedli przy stole prezydialnym gdzie przez najbliższe cztery lata wraz z Bogusławem Kręciszem będą przewodniczyć sesjom rady.


(kp)
