Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Radni miejscy udzielili absolutorium

40
Kilka godzin trwały burzliwe obrady nad udzieleniem absolutorium burmistrz Jasła Marii Kurowskiej. Ostatecznie radni większością głosów uznali, że ubiegłoroczny budżet został dobrze zrealizowany i jedenastoma głosami „za”, ośmioma „przeciw” i jednym wstrzymującym się udzielili absolutorium.




- To co miało miejsce na sali to nie farsa tylko tragedia. Tylko po to, żeby osiągnąć swój cel – podsumował dyskusję Krzysztof Czeluśniak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, która obok Komisji Finansowo-Budżetowej negatywnie zaopiniowała realizację budżetu za 2009 rok.


RIO także negatywnie

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie po raz pierwszy wydała negatywną  opinię dotyczącą miejskiego budżetu. Z kolei burmistrz Kurowska uważa, że do RIO trafił stek bzdur i pomówień. - To co napisała Komisja Rewizyjna to są podejrzenia, insynuacje i wymysły, które zostały podane, jak gdyby to były fakty i w ten sposób przesłane do RIO. Są też istotne przekłamania w tym wniosku. W tym protokole jest stek bzdur – tłumaczyła na sesji burmistrz.

Władze miasta łamią prawo?

Urażony tym Czeluśniak twierdzi, że władze miasta łamią prawo, naginając przepisy do swoich potrzeb. - Jest łamane prawo, a pani burmistrz mówi, że prawo jest po jej stronie. To jest farsa. Chciałem mieć jasność natury prawnej, że wszystko co robią jest zgodne z przepisami prawa. Moim zdaniem nie jest. Zrobili swoje państwo, swoje przepisy. Nie patrzą na merytorykę, na analizę. Regionalna Izba Obrachunkowa przyznała nam rację, a tu zrobiono wszystko, żeby było odwrotnie – mówił po sesji Czeluśniak.

Jego zdaniem wiele do życzenia pozostawia sfera edukacji w Jaśle, a budowa pierzei na rynku była inwestycją co najmniej chybioną. Podkreśla także problem parkingu przy kościele farnym, wzrost wydatków na administrację i promocję. Wytyka również władzom brak zainteresowania budową ulicy Kolejowej w Jaśle.


Zdaniem radnej Elżbiety Bernal, to co się działo podczas sesji jest nie do przyjęcia. – Prawo musi być  przestrzegane. Projekt uchwały zostanie zgłoszony do organów  ścigania o podejrzenie popełnienia przestępstwa. To jest ukazanie prawdy i pokazanie mieszkańcom, w jaki sposób dochodzi się  do sukcesów. Opinia Komisji Finansowo-Budżetowej w sprawie wykonania budżetu była negatywna. Członkowie komisji uważali, że ten budżet nie został do końca zrealizowany i nie był realizowany pod względem legalności i oszczędności. Prowadziliśmy kontrole, które wykazały nieprawidłowości i nierzetelności,  niezgodne z prawem – mówiła radna.

Takich lat życzyłabym sobie więcej

Ze sprawozdania, które przedstawiła radnym burmistrz Kurowska wynika, że mimo kryzysu dla Jasła był to dobry rok. Zadłużenie miasta z tytułu kredytów i pożyczek na 31 grudnia 2009 r. wyniosło 25 mln. 575 tys. zł, co stanowi 25,78%. Na spłatę odsetek wydatkowano z budżetu miasta kwotę 1 mln. 10 tys. zł. Spłacono także pożyczki i kredyty w wysokości 4 mln. 438 tys. 700zł. Plan dochodu budżetu zwiększył się o kwotę 4 mln. 818 tys. zł, a plan przychodów zwiększył się o 7 mln. 373 tys. zł. Z kolei plan wydatków zwiększył się o 12 mln. 640 tys. zł, natomiast plan rozchodów zmniejszył się o 449 tys. zł. Plan dochodów został wykonany w wysokości 99 mln. 205 tys. 301 zł, co stanowi 102,58%. Z kolei wpływy do budżetu miasta z tytułu podatków i opłat lokalnych wyniosły w 2009 roku 27 mln. 650 tys. 617 zł. Wpływy dochodów z majątku miasta oraz jednostek organizacyjnych gminy stanowią 6 mln. 505 tys. 318 zł, natomiast z udziału w dochodach z budżetu państwa - 20 mln. 254 tys. 52 zł. Subwencje i dotacje wyniosły 38 mln. 564 tys. 108 zł, a 6 mln. 231 tys. 204 zł to pozostałe źródła. W 2009 roku dochód na 1 mieszkańca miasta Jasła wyniósł 2 643,15z ł i był wyższy o ponad 103 zł w porównaniu do 2008 r.

Rok 2009 przebiegał pod znakiem wielu dużych inwestycji. W ramach programu wieloletniego pod nazwą Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 przebudowane zostały ulice: K. Wielkiego, Rynek, Kościuszki wraz z budową ronda, ulica łącząca Towarową z ul. Lwowską oraz budowa ulicy Sroczyńskiego i przebudowa ulic: Towarowej, Przemysłowej i odcinka Potoku Warzyckiego. Poprawiono także rozwiązania komunikacyjne m.in. na obszarze przemysłowym, gdzie wybudowano za ponad 6,5 mln. zł odcinek drogi w strefie warzyckiej. Przebudowana została także ulica Dworcowa i Staszica oraz ciągi pieszych przy ulicach: Szkolnej, Kochanowskiego, Dworcowej, Słowackiego, Krajowickiej i Rynek. Kolejną inwestycją jest budowa budynku socjalnego przy ul. Sroczyńskiego, która zostanie w tym roku ukończona. Zakończono także termomodernizację obiektów szkolnych na terenie Jasła, wykonano oświetlenie uliczne. Na obiektach MOSiR powstał kompleks sportowy „Moje boisko” oraz przenośne sztuczne lodowisko, a niebawem do użytku zostanie oddane boisko wielofunkcyjne „Orlik 2012”.  - Myślę, że budżet miasta w 2009 roku został bardzo dobrze wykonany, o czym świadczą nie tylko realizowane dochody w ponad stu procentach ale również szereg inwestycji, które udało się wykonać. Rok 2009, który mi przyszło oceniać, uważam, że mimo kryzysu gospodarczego był dla naszego miasta dobrym rokiem. Takich lat życzyłabym sobie więcej – mówiła Kurowska.

Budżet na „trójkę”


Radna Elżbieta Bernal głosowała przeciw udzielaniu absolutorium, jednak realizację budżetu za ubiegły rok ocenia na trzy. - Trójka to jest taka pośrednia ocena tego budżetu, bo pewne inwestycje, pewne zadania zostały zrealizowane.


Pracę  burmistrz Marii Kurowskiej pozytywnie oceniła radna Maria Jagielska - Absolutorium przyznaje się burmistrzowi za całokształt pracy, ale niektórzy uważają, że jej się to nie należy. Na pewno były jakieś niedociągnięcia, ale nie takie, żeby oceniając cały rok powiedzieć, że jest wszystko źle – wyjaśniała radna.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 11 radnych:
Andrzej Bajorek, Zbigniew Balik, Marek Barański, Ryszard Czarny, Andrzej Dybaś, Maria Filip-Niwelt, Maria Jagielska, Henryk Rak, Andrzej Trzop, Jerzy Węgrzyn oraz Stanisław Zając, syn Mieczysława.

Przeciw było 8 radnych: Elżbieta Bernal, Krzysztof Czeluśniak, Zdzisław Dziedzic, Piotr Kołodziej, Roman Kościow, Tadeusz Stachaczyński i Leszek Znamirowski, Stanisław Zając s. Antoniego.

Jako jedyny od głosu wstrzymał się Józef Kędrek.
 

Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl


Reklama

Komentarze: 40

Dodaj komentarz Widok:
0
@ bąbel22
dnia 30.04.2010, 10:39 · Zgłoś
Ja tylko jednej rzeczy nie potrafię zrozumiec jak nazwisko tak mądrego i zasłużonego dla Jasła człowieka jakim jest Pan Zbigniew Balik, który jest dla wielu ludzi z naszego miasta autorytetem mogło sie znaleźć w grupie popierającej obecną władzę. W głowie sie to niemieści.
Odpowiedz
0
@ Leon do "Babci"
dnia 29.04.2010, 18:51 · Zgłoś
Tak. Taki Klub powstał w JDK!
Odpowiedz
0
@ Marność
dnia 28.04.2010, 16:47 · Zgłoś
To co się dzieje w UM w Jaśle to marność, marność nad marnościami + tupet + nepotyzm i jeszcze parę innych zjawisk delikatnie mówiąc poniżej krytyki.Wynik : absolutorium zdobyte podstępem. Wstyd...
Odpowiedz
0
@ Marek
dnia 28.04.2010, 12:55 · Zgłoś
Dlaczego narzekacie na radnych ? Jakich sobie wybraliście takich macie. Trzeba patrzeć kogo się wybiera.
Odpowiedz
0
@ gosc
dnia 28.04.2010, 11:18 · Zgłoś
Jestem niezależnym obserwatorem, ale teraz wiem , że Czeluśniak ma racje.
Odpowiedz
0
@ Babcia
dnia 28.04.2010, 08:56 · Zgłoś
Czy to klub Szalonych [...]?
Odpowiedz
0
@ kolo
dnia 28.04.2010, 00:42 · Zgłoś
roku 2009:To Badziewie
1. Droga donikąd w Warzy-cach
2. Rondo Koło Europy
3. Deptak
4. piękna ślizgawka dla dzieci do lat10

Odpowiedz
0
@ stenny
dnia 27.04.2010, 23:19 · Zgłoś
sie radna Bernalowa nawet trzyma babina;)
Odpowiedz
0
@ kiki
dnia 27.04.2010, 22:16 · Zgłoś
mamy PiS i doczekaliśmy się spradliwości
odpowiedzmy sobie za jaką ,
Polskę walczyli nasi ojcowie i gineli
Odpowiedz
0
@ Janeczek
dnia 27.04.2010, 22:06 · Zgłoś
A widzieliście ten artykuł?
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100427/JASLO/156238151
Burmistrz Jasła dostała absolutorium. Przeważył jeden głos, radny prawie spóźnił sie na pogrzeb ojca
Odpowiedz
0
@ Jasło
dnia 27.04.2010, 20:29 · Zgłoś
..; [...] jee. obrona atakiem czyli zadnych zaslug tego anty.."radnego... Tak samo Prezydenta i innych krytykowali...
A on z LPR ? Yhy?
Kase za komiscje ,weryfikacje wzieli biora, a nigdy nic nie wykryli.tylko burze. a pozniej nagle ciiisza..
i 'drodzy redaktorzy..
Odpowiedz
0
@ jak
dnia 27.04.2010, 20:15 · Zgłoś
Brawo Jaslo .....jeastesmy na poziomie Jemenu....co sie w Jasle otwiera; BANKI <APTEKI<CENTRA HANDLOWE<KANTORY<WYZSZE UCZELNIE...przeciez niedlugo musi to sz... t..... pozostaje nam sie tylko modlic .......
Odpowiedz
0
@ user_j
dnia 27.04.2010, 19:50 · Zgłoś
ad 1 fakt mało potrzebna ta droga na dzień dzisiejszy.
ad 2 idealne rozwiązanie na miarę krajów zachodnich w końcu brak korków od strony PKP
ad 3 idealne rozwiązanie możne w końcu będzie można pod parasolem na świeżym powietrzu zjeść ciasteczko i wypić kawę (np z keksa) nie wąchając spalin MKS-ów
pozdrawiam
>sumienie_urzedasow
>Bubel roku 2009:
>1. Droga do nikąd w Warzycach
>2. Rondo H.
>3. Deptak
Odpowiedz
0
@ GOSC
dnia 27.04.2010, 18:19 · Zgłoś
a no właśnie proszę napisać co pan czeluśniak zrobił dla jasła a nie tylko gada i kazdego [...]i!!!
Odpowiedz
0
@ Znajomości
dnia 27.04.2010, 16:13 · Zgłoś
Do Sołtys - mylisz się:
Pani radna Jagielska zatrudniła po znajomości w Urzędzie Miasta dwoje dzieci :
syna i córkę. Dlatego klaszcze i mówi co jej każą.
Wstyd i jeszcze raz wsyd!
Odpowiedz
0
@ Ana
dnia 27.04.2010, 15:58 · Zgłoś
Do Czytelnika z Jasła, śmieszne to twoje pytanie, ten cały Radny Czeluśniak jest przecież w opozycji, cokolwiek by złoży do wykonania to i tak mu nie zrealizują, poza tym nie wiesz, że radni pracuję w komisjach, o ile mi wiadomi jest najaktywniejszym radnym spośród wszystkich. Na tym też polega demokracja, że każdy ma prawo krytykować władzę jeśli uważa, że nie wykonuje swoich obowiązków rzetelnie, takie prawo Czeluśniak chyba ma, no chyba, że Ty my zabronisz, wystartuj w wyborach i zobaczymy co dobrego Ty potrafisz zrobić dla Jasła, pewnie nawet byś słowa nie wybełkotał a na forum piszesz jakieś bzdety, tak to jest jak ktoś jest [...].
Odpowiedz
0
@ zdziwiony
dnia 27.04.2010, 15:55 · Zgłoś
To wkońcu kto się wstrzymał?/ w tekście redakcja jaslo4u.pl napisała że wsttzymał się jeden... a na samym dole jest ich aż dwóch xD prosze o poprawę.
Odpowiedz
0
@ ina
dnia 27.04.2010, 15:53 · Zgłoś
JA DO PANA RADNEGO T. STACHACZYNSKIEGO.CO SIE STALO Z PANA LOGIKA.CZYZBY MIAL PAN JUZ DOSYC RADZENIA W RATUSZU .
Odpowiedz
0
@ malowany
dnia 27.04.2010, 15:37 · Zgłoś
Ci ludzie mogą zaszkodzić PiS - owi!
Odpowiedz
0
@ Lucyna
dnia 27.04.2010, 14:38 · Zgłoś
Zgadzam się z Tomaszem ,nie ma przestępstwa skoro prokuratura nie została powiadomiona.
A tak dla przypomnienia :to nasi wspaniali radni uchwalają budżet , każdą inwestycję akceptują lub nie ,to ono Rada ponosi odpowiedzialność dużo większą niż Burmistrz.
Odpowiedz
0
@ lolol
dnia 27.04.2010, 14:27 · Zgłoś
Żenada i bezprawie w tym naszym "urzędzie"

Podziękujemy PiSowi jak i pani K. w odpowiedni sposób podczas wyborów.
Odpowiedz
0
@ raimo
dnia 27.04.2010, 14:23 · Zgłoś
... ja też mam propozycję, zapytanie, prośbę?
droga redakcjo, chcecie skończyć z minimalizmem? To zróbcie podsumowanie prac samorządu. Dajcie nam obraz czym zajmowali się przez 4 lata, co zrobili dla Jasła? Konkrety!
Bo mnie już mdli, jak słucham, że ten zrobił to dla Jasła, a Burmistrz tamto, a tamten jeszcze co innego.
To mozna zmierzyć w prosty sposób:
Drogi mieszkańcu, czy przez 4 lata Twoje miasto wypiękniało, czy poczyniono takie inwestycje które wpływają na podniesienie poziomu twojego samopoczucia np. park zieleni, nowe miejsca odpoczynku, obiekty sportowo-rekraacyjne (nasza hala sportowa i to co wokół niej to jest kpina i wstyd dla miasta), czy poczyniono takie inwestycje, które przyczynily się do zmniejszenia bezrobocia, nowe miejsca pracy dla ciebie twoich dzieci, czy twoje miasto wypiękniało, odrestaurowano, poprawiono infrastrukturę,komunikację, czy twoje miasto posiada dla ciebie odpowiednia wartość kulturalną, rozrywkową, sportową?
Dlatego żenujące jest to że wszyscy sobie przypisujecie zasługi, a po to jesteście wybrani przez nas żeby nam służyć, waszym obowiązkiem jest to zeby realizować to wszytsko co powyżej, bez jeczenia i [...] i kłotni - TO JEST WASZA PRACA - SAMORZĄD TO WASZ ZAKŁAD PRACY, SĄ ZADANIA, JEST CZAS PRACY I TO ZE DYSPONUJECIE NIE SWOIMI PIENIEDZMI, A NASZYMI NIE ZWALNIA WAS Z OBOWIĄZKU GOSPODARNOŚCI BIERZECIE KASĘ ZA TO, TO WYWIAZUJCIE SIĘ Z POWIERZONYCH ZADAŃ I REALIZUJCIE ZASADY SAMORZĄDNOŚCI. KTO ILE PROJEKTÓW ZGŁOSIŁ W CELU POZYSKANIA PIENIĘDZY Z FUNDUSZY UNIJNYCH, GDZIE TEN ROZWÓJ? A swoje kontakty polityczne wykorzystajcie zeby nam było lepiej, a nie waszym zanajomym, waszym rodzinom, a dopiero na końcu nam. Kiedy to zrozumiecie.
Odpowiedz
0
@ Waga
dnia 27.04.2010, 13:42 · Zgłoś
Uważam że idą Radni na łatwiznę i szybkie inwestycje, bo można zabłysnąć . Może by jednak uczciwie pomyśleć o obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. To wymaga nie tyko chęci ale i wiedzy gdzie poszukać pieniędzy. Krosno, Dębica wiedzieli jak to zrobić , może by warto ich zapytać!
Odpowiedz
0
@ sprawiedliwy
dnia 27.04.2010, 13:14 · Zgłoś
Kiedy wywalicie tego specjaliste od walki z burmistrzem Czelusniaka,to maniak z obsesją krytykanctwa,pytam sie czy coś dobrego dostrzegl kiedyś w pracy p. burmistrz? wszysto beeeeeeeeee!!
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 27.04.2010, 13:10 · Zgłoś
SOŁTYS twój atak pod adresem radnej Jagielskiej i jej rodziny jest mocno osobisty więc jeżeli masz coś do nich i masz jaja to stań twarzą w twarz i IM to powiedz...a jak nie masz jaj to [...] :):):)
Odpowiedz
0
@ Do Topola
dnia 27.04.2010, 13:02 · Zgłoś
Przyłączam się do prośby Czytelinka z Jasła.
Z uwagą śledzę wszelkie informacje dotyczące czy to działalności radnych, czy sesji radnych Jasła i nie miałem jeszcze tego szczęścia aby znaleźć choć wzmiankę o tym czego dokonał dla swojego miasta radny Czeluśniak. Czegoś namacalnego, za co można by go pochwalić. Jedyne informacje z jego działalności jako radnego to opluwanie swoich konkurentów w Radzie Miejskiej, ze szczególnym upodobaniem burmistrz.
Od razu uprzedzę Twoje pytanie lub stwierdzenie, nie, nie jestem zwolennikiem Pani Burmistrz. Znam radnego Czeluśniaka jeszcze z czasów gdy biegał po osiedlu w spodenkach jako Dyzio i jestem po prostu ciekaw jego osiągnięć jako radnego.
Odpowiedz
0
@ batman
dnia 27.04.2010, 13:02 · Zgłoś
zamiast budowac ronda i deptaki to mogłaby zbudowac małe osiedle zeby ludzie mieli gdzie mieszkac
Odpowiedz
0
@ zak
dnia 27.04.2010, 12:41 · Zgłoś
Przepędzić PiS-owską [...] z Jasła!
Odpowiedz
0
@ jaslo_user
dnia 27.04.2010, 12:13 · Zgłoś
Jestem bardzo ciekawy czy była jakaś ustawa której Pan Czeluśniak nie zawetował.
Odpowiedz
0
@ Topola
dnia 27.04.2010, 11:29 · Zgłoś
Do czytelnika z Jasła: Ja też mam prośbę ale do Pana. Proszę mi pokazać zasługi innych radnych dla Jasła bo też szukam i szukam. Chociaż jest taka jedna, Pana Bajorka. Wysępił fundusz Unijny na odnowę kamienic w rynku. Jego pierwszą odnowiono ! A inni ? no tak, przecież Nasze miasto rozwija się, wręcz rozkwita (Krosno niech się schowa) tylko i wyłącznie dzięki NASZEJ WŁADZY (oprócz Pana Czeluśniaka oczywiście). Ech ...Panie Czytelniku z Jasła
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 27.04.2010, 11:25 · Zgłoś
a mnie sie w jasle podoba . a najbardziej wlasnie rondo kolo jdk tylko do parku nie chodze , bo park do ptakow nalezy chyba ze pod parasolem
Odpowiedz
0
@ AntyPiS
dnia 27.04.2010, 10:51 · Zgłoś
PIS jest PONAD PRAWEM..oni mysla ze im wszystko wolna i sa "ponad2 ludzmi..poczekamy do wyborow - to sie okaze KTO TU KOGO BEDZIE ROZLICZAL!
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 27.04.2010, 09:42 · Zgłoś
Wstyd! Wstyd dla Jasła, że ma taką władze!
Już niedługo!
Odpowiedz
0
@ Czytelnik z Jasła
dnia 27.04.2010, 09:08 · Zgłoś
Mam prośbę do redakcji. Czy szanowna Redakcja mogła by napisać jakiś artykuł pt. "Co takiego dla Jasła zrobił Pan Krzysztof Czeluśniak". Nie mam na myśli kogo zawetował i skrytykował tylko gdzie można zobaczyć to co powstało za jego burzliwej kadencji w Radzie Miasta Jasła. Szukam i szukam i nie znajduje - jakoś jego zasługi zostają przemilczane. Dziękuję.
Odpowiedz
0
@ Patrzący z boku
dnia 27.04.2010, 08:55 · Zgłoś
A Hap jak zwykle jak drażliwe głosowanie się nie pojawił oj nieładnie panie radny
Odpowiedz
0
@ Tomasz
dnia 27.04.2010, 08:55 · Zgłoś
Ciekaw jestem skąd u radnego Czeluśniaka taka wiedza o prawie,którego nie zna.Czyżby chciał rzec,że on nim jest? Zarzucanie komuś,kto jest zobligowany do działania zgodnie z prawem,i stosowania go(w tym interpretacji)pod kątem kon
kretnych określonych zdarzeń,jest populizmem pod nadchodzące wybory,kreacją swojej postaci , na dodatek śmieszną...Na szczęście radnych zdroworozsądkowych,nie grających pod siebie i opcje jest więcej...A RIO ma prawo pisać co napisało.Widać przestępstwa nie było,skoro prokuratura nie otrzymała zawiadomie
nia o popełnieniu.Są zapewne niedociągnięcia,a to w działaniu bywa i zdarza się często...
Odpowiedz
0
@ sołtys
dnia 27.04.2010, 07:44 · Zgłoś
Proszę i mamy Prawo i Sprawiedliwość. Wszyscy się myla Komisja Rewizyjna, RIO a tylko Pani Burmistrz i jej poplecznicy się nie mylą. Pani Radna Jagielska oczywiście jest za Panią Burmistrz. Nic dziwnego tej Pani synuś pracuje w UM i to właśnie on tak wspaniale w Krakowie wymachiwał flagą obok Pani Burmistrz. jakże można inaczej ocenić. Myślę, że niezależnie od moich odczuć społeczeństwo potrafi wyciągnąć odpowiednie wnioski i zagłosuje tak jak powinno i być może dowie się po wyborach..... oczywiście z ust byłej Pani Burmistrz. A może to jest tylko moje odczucie a Pani Maria rządzi wspaniale?
Odpowiedz
0
@ Siuniunia
dnia 27.04.2010, 07:33 · Zgłoś
To w końcu farsa czy tragedia? Bo nie nadążam już za tokiem myślenia tego pana...
Odpowiedz
0
@ sumienie_urzedasow
dnia 27.04.2010, 07:32 · Zgłoś
Bubel roku 2009:
1. Droga do nikąd w Warzycach
2. Rondo H.
3. Deptak
Pocieszające jest tylko, to że wybory coraz bliżej i wkrótce pożegnamy się z tymi bublotwórcami.
Odpowiedz
0
@ Cytryn Kwas
dnia 27.04.2010, 00:41 · Zgłoś
Weryfikacja księgowości UM nie może być od wenątrz, nawet na poziomie województwa nic to nie da. Jedynm rozwiązaniem jest połączona kontrola z zewnątrz np. CBA+NIK, dlatego też należy się do nich zwracać bo lista nieprawidłowości jest dosyć długa. Jaślanie przejżyjcie na oczy co oni Nam wciskają!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.