Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Radni wiedzą lepiej, czyli spór o filiżankę kawy

36

Projekt Urzędu Miasta „Kawa dla seniora za 1zł” wzbudził sporo emocji wśród radnych miejskich. Trudnym pytaniom, pod nieobecność burmistrz Marii Kurowskiej czoło musiał stawić jej zastępca, ale jak się okazało, mało zorientowany w temacie.

Inicjatorem pomysłu jest burmistrz Jasła. W myśl tego projektu, zainteresowane osoby mogą odebrać karnety w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaśle przy ul. Modrzejewskiego. W programie uczestniczą cztery jasielskie restauracje, w których można zrealizować ten karnet. (szczegóły na plakatach). Radnym jednak nie przypadł do gustu sposób wykorzystywania herbu miasta oraz jego patrona w tego typu przedsięwzięciach. - Moje zastanowienie budzi fakt, dlaczego burmistrz rzuca na szalę tych czterech restauracji swój autorytet i herb miasta? Ja to odbieram jako kryptoreklamę. Dlaczego zostały wybrane te restauracje a nie inne? – zastanawiał się radny Tadeusz Stachaczyński.

Z kolei Stanisław Zając, syn Antoniego jest przekonany, że ludzie w tym wieku kawy nie piją. W zamian za to proponuje szklankę mleka. - Panie burmistrzu! Ja uważam, że emeryci i renciści to są ludzie schorowani, w podeszłym wieku. Moim zdaniem dla emerytów i rencistów powinno się zamówić szklankę mleka. Bo człowiek w podeszłym wieku nie powinien pić kawy, bo ma nadciśnienie – przekonywał radny.

      

Nieco zaskoczona  takim podejściem radnego do emerytów Maria Jagielska zaoponowała –Zaproszeni na uroczystość poświęcenia sztandaru społecznej szkoły w Niegłowicach byli także emerytowani nauczyciele tej szkoły. To osoby, które mają ponad 70 lat i proszę mi wierzyć, że te osoby siedziały od 10 do 17-tej piły kawę i nikomu nic się nie stało. Mleka się im nie podawało, bo mleko pewnie piją na śniadanie. Rencista czy emeryt ma prawo napić się kawy – powiedziała radna.

W obronie emerytów stanął także wiceburmistrz Ryszard Pabian - Nie chciałbym przesądzać za tych seniorów, a może akurat oni są zainteresowani bardziej filiżanką kawy aniżeli filiżanką mleka? Nie decydujmy za nich  - apelował do radnych.

Kolejne wątpliwości wzbudziły kwestie finansowe, czyli kto sponsoruje ten projekt. - Nie wiem czy prawnie jest udokumentowane, aby miasto Jasło fundowało seniorom za 1 zł kawę i herbatę. Ile tych seniorów pójdzie do restauracji? Moim zdaniem to jest rozrzucanie pieniędzy na prawo i na lewo. Tak być nie może. Jeśli pani burmistrz ma na to kasę, to niech ludziom schorowanym da zapomogę na leki – domagał się radny Zając.

- Nigdzie się nie doczytałem, ani nie posiadam takiej wiedzy, aby miało to być finansowane ze środków miasta. Kawa za 1 zł. Może restauracje dają? Najważniejsze rzucić hasło i zrobić z tego aferę – odparł Pabian.

Zastanawia jednak fakt, dlaczego burmistrz zdecydowała się na taki gest na miesiąc przed wyborami. – Lepiej późno niż wcale – kwituje Pabian.

 (kp)

Reklama

Komentarze: 36

Dodaj komentarz Widok:
0
@ janko
dnia 08.11.2010, 21:43 · Zgłoś
Ludzie pomyślcie troszkę! dość [...]! w szczególności Zająca, Dziedzica, Dybasia!!! młodzi górą!
Odpowiedz
1
@ ONA
dnia 21.10.2010, 14:56 · Zgłoś
JESTEM WDOWA TO MOZE NA TEJ KAWCE W RESTAURACJI SPOTKAM MIŁEGO PANA I BEDZIE <DWA W JEDNYM>>JESTEM ZA POMYSŁEM I PANIA BURMISTRZ !!!
Odpowiedz
0
@ Mat
dnia 21.10.2010, 01:29 · Zgłoś
Ręce opadają jakie pomysły ma nasza kochana burmistrz. Jest tyle do zrobienia poważnych rzeczy a ona z kawką wyskakuje. Oczywiście jest to sposób aby dofinansować zaprzyjaźnione kawiarnie. Nie dość że nic pożytecznego nie robi to jeszcze robi przekręty.
Odpowiedz
0
@ Antom
dnia 20.10.2010, 20:44 · Zgłoś
Przed wyborami to nie ma większych zmartwień,jak te co kto może wypić.Gratuluje wyborcom takich Radnych,jak równierz sobie burmistrza i zastępcy.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 20.10.2010, 19:59 · Zgłoś
Ludzie czy wam rozum juz całkiem odebrało.
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 20.10.2010, 16:39 · Zgłoś
Panie Zając, mów pan o sobie, a innym zostaw prawo decydowania czy wolą kawę, czy mleko. Ja sam lubię mleko tylko do kawy, a najbardziej, żeby kawa była z prądem.
Odpowiedz
0
@ ciekawy emerty
dnia 20.10.2010, 10:25 · Zgłoś
ta reklama dla wybranych lokali liczą że tak przyciągną gości i to nieubogich.bo emeryt [...] poszedłby jedynie do baru i do szklanki mleka dokupił by bułeczkę.więc dla kogo ta propozycja ???
Odpowiedz
0
@ a...z
dnia 20.10.2010, 09:37 · Zgłoś
czy pani burmistrz z myślą o sobie proponuje kawę za 1 zł ?
Odpowiedz
0
@ senior
dnia 20.10.2010, 08:53 · Zgłoś
Dla mnie ta propozycja /kawa/ jest upokarzająca !
Odpowiedz
0
@ .....
dnia 20.10.2010, 08:29 · Zgłoś
Nasza Pani Kochana widzę ostro szaleje przed wyborami co widać po Jej pomysłach.
Mądre słowa powiedział Pan Zając na końcu, że lepiej jak już tak chcą dali starszym ludziom zapomogi do leków które są bardzo drogie a nie na kawe gdzie ile tych emerytów skorzysta z tego?
Odpowiedz
1
@ Laura Diaz
dnia 20.10.2010, 08:20 · Zgłoś
W innych miastach juz od dawna jest taka akcja: kawa i ciastko za złotówkę, i nie chodzi o pozyskanie elektoratu, ale o integrację emerytów przy kawiarnianym stoliku:)
Chętnie widziałabym to i w Jaśle, ale realnie - po wyborach, a nie jako obietnica przed.
Odpowiedz
0
@ buła
dnia 20.10.2010, 07:36 · Zgłoś
Teksty tego typu że starsi ludzie nie powinni kawy tylko mleko są daleko nie na miejscu. Może zaśpiewać trzeba piosenke ..''...Wy starzy , Wy starzy Wam [...] nie do twarzy , więc pijcie kwaśne mleko do końca nie daleko.."Czy to miał na myśli radny ?
Odpowiedz
1
@ 60 latek
dnia 19.10.2010, 22:47 · Zgłoś
O jakaż ta Pani Jagielska jest mądra. Oczywiście gdyby mój syn pracował w urzędzie i był forowany przez p. Burmistrz teżbym chwalił. A swoją drogą jeśli pili kawę od 10 do 17 że też im pęcherzy moczowych nie porozrywało. A do pana Pabiana- Szanowny Panie proszę nam nie robić wody z mózgów przecież praktycznie wszystkie media o tym informowały i na tym forum też cyt."......Inicjatorem pomysłu jest burmistrz Jasła..........".
Odpowiedz
0
@ stefan
dnia 19.10.2010, 21:14 · Zgłoś
Trzea było dać ta kawę na początku , a nie na końcu kadencji. Śmikerdzi mi ta kawa kampanią wyborczą
Odpowiedz
0
@ filmar
dnia 19.10.2010, 21:06 · Zgłoś
Panie Radny Zając proszę zaproponować,by wszyscy emeryci byli radnymi,a terazniejszych radnych wysłać na renty zdrowotne i spacery po parku, wypoczynek.
Odpowiedz
0
@ Zając [...]
dnia 19.10.2010, 20:51 · Zgłoś
Pan Zając [...], bo nie wie, że starsi ludzie mleka już nie trawią, bo ich organizm nie wytwarza odpowiednich enzymów. Mleko podaje się oseskom i małym dzieciom. Dorosłym ludziom mleko szkodzi i przyspiesza powstawanie sklerozy.
Odpowiedz
0
@ emeryt
dnia 19.10.2010, 20:32 · Zgłoś
Pan Zając niech pije mleko sobie sam, a zresztą czy on kiedykolwiek powiedział coś mądrego, wstyd że Jasło ma takiego radnego.
Odpowiedz
0
@ s.s
dnia 19.10.2010, 20:07 · Zgłoś
panie zając bije panu? nie chodzi o kawe czy mleko ale o to co w innych miastach jest już od dawna i oto aby ludzie starsi mogli się spotkać a pan cociażby wypiłgo wiadro i tak nie będzie wielki
Odpowiedz
1
@ art
dnia 19.10.2010, 20:04 · Zgłoś
widać jak ważnymi sprawami zajmują się nasi radni najwyższy czas jaślanie wybrać całkiem nowych lo nonowego burmistrza a nie tak jak w rządzie te same [...] wstyd dajmy szanse młodym
Odpowiedz
0
@ NARA
dnia 19.10.2010, 19:48 · Zgłoś
Radny Zając nie powinien pić kawy...jak go zobaczycie to zaproście go na filiżankę mleka, ciekawe czy się zgodzi. Dlaczego robi z emerytów samych chorych ludzi?...
Moim zdaniem to Kurowska załatwiła w restauracjach, że oni dadzą kawę za darmochę, a przy okazji będzie głośniej o tych restauracjach na czym powinni zyskać sami restauratorzy, bo przecież na samą kawkę to nie opłaca się iść.
Wg mnie to restauratorzy zyskają na tymn najwięcej:
1. dzięki radnym - bo robią aferę i jest głośno = reklama
2. dzięki burmistrz - bo zrobiła reklamę
3. dzieki emerytom,rencistą - bo zyskają nowych klientów = większe obroty = większe wpływy do budżetu miasta
4. dzięki emerytom - bo polecą lub nie polecą restaurację znajomym (zależnie od kosztów) = znów reklama.
Odpowiedz
1
@ POlak
dnia 19.10.2010, 19:27 · Zgłoś
jak kawa to tylko Woseba Mocca Fix Gold...
Odpowiedz
0
@ emeryt
dnia 19.10.2010, 18:36 · Zgłoś
Nie piję mleka, lubię pić kawę i [...]. Wolę jednak za swoje, a nie za mój podatek.
Odpowiedz
0
@ emeryt
dnia 19.10.2010, 18:26 · Zgłoś
Haha Stanisław Zając Rulez, mieszkańcom Górki "gratuluję" takiego radnego!
Odpowiedz
0
@ (*)(*)
dnia 19.10.2010, 17:36 · Zgłoś
Rysieeeeeek gdzie jestes jak ciebie trzebaaaaaa!!!! tu tez jest PiS!!!!
Odpowiedz
0
@ madżaf
dnia 19.10.2010, 17:31 · Zgłoś
Pan Zając też jest chyba w wieku emerytalnym więc sam niech sobie pije mleko
Odpowiedz
0
@ jaja
dnia 19.10.2010, 17:28 · Zgłoś
na kawe jest kasa ale ze emeryt nie kupi sobie lekarstwapniestac to tego nie widzicie ludzie obudzcie sie
Odpowiedz
0
@ jvcv
dnia 19.10.2010, 16:08 · Zgłoś
ale urwal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ 74 letni emeryt
dnia 19.10.2010, 15:39 · Zgłoś
prawda jest taka ,ze jak bede chcial sie napic kawy, to zaparze ja sobie w domu i bez niczyjej laski wypije.co to wogole za chwyt z ta kawa?jesli dana restauracja byla by z drugiej strony miasta to ja schorowany mialbym tam isc?to jakis absurd!!!!!wezcie sie wkoncu do prawdziwego rzadzenia miastem i pieniedzmi ,a nie wymyslajcie tak beznadziejnych pomyslow!!!!
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 19.10.2010, 15:22 · Zgłoś
STAĆ co to jest do jesnej [...]wy kupowanie sobi głosow u emerytów - taka akcja przed kampanią wyborczą bez przesadzy to porazka polityczna a emerta stac na kawę - a co do mleka to chyba każdy dobrze wie że w wieku emerytalnym już się nie przysfaja mleka i najczęstrzym skutkiem picia w tym wieku mleka to jest przysłowiowa [...]...ka.

Pani Burmistrz może zrobi pani wo za 50 groszy to dopiero zyska mani wyborców - za pieniądze podatników - to woła o pomste do niebios ...
Odpowiedz
0
@ Sachu!
dnia 19.10.2010, 15:17 · Zgłoś
[...] jak ja lubię kawę.A za złotówkę to walne se z 5,skoro za każdą mi dopłacą.Wielkie dzięki władzuniu kochana.Tylem czekał tej chwili.Aż wreszcie mnie to happy dopadło.Lecę do knajpy,bo mi inne [...] [...] owo dobro.Amen
Odpowiedz
0
@ sss3
dnia 19.10.2010, 14:22 · Zgłoś
"Socjalizm to ustrój, który bohatersko zwalcza problemy nieznane w innych ustrojach."
Odpowiedz
0
@ jasiek
dnia 19.10.2010, 14:14 · Zgłoś
Tak t wygląda jak jałmużna.
Odpowiedz
1
@ cc
dnia 19.10.2010, 13:35 · Zgłoś
"czoło musiał stawić jej zastępca, ale jak się okazało, mało zorientowany w temacie"- a to nic nowego...
Odpowiedz
-1
@ sprawny emeryt
dnia 19.10.2010, 13:23 · Zgłoś
Panie
Zając w tym wieku nie pije sie już mleka.A kawe piją wszyscy moi znajomi
Odpowiedz
-1
@ Lord
dnia 19.10.2010, 13:11 · Zgłoś
[...] za kawkę chcą pozyskać dodatkowy elektorat? 1zł kto resztę dopłaci? te abstrakcyjne pomysły rodzą się tylko przed wyborami. Ludzie nie dajcie się omamić, że będzie lepiej za pisuarowej opcji, to tylko złudzenie!!! szukają wsparcia wzajemnej adoracji u emerytów!!!
Odpowiedz
0
@ szejan
dnia 19.10.2010, 13:11 · Zgłoś
Panie Radny Zając pan też powinien siedzieć na [...] i nie zawracać głowy. Pan wygląda też na bardzo schorowanego starca.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.