Radni złożyli ślubowanie
21 radnych Rady Miejskiej Jasła złożyło dziś ślubowanie. Nie wybrano jednak, jak wcześniej planowano przewodniczącego ani jego zastępców. Za to radni jednogłośnie poprali wniosek o przerwanie obrad i kontynuowanie ich już po wyborach na burmistrza. Kolejny termin wyznaczono więc na 6 grudnia, na godzinę 16.30.

Dlaczego? - Aby przed II turą wyborów, rozstrzygnięciami w radzie nie wpływać na werdykt mieszkańców Jasła - napisano w uzasadnieniu.

Sesję prowadził najstarszy radny, czyli Zdzisław Dziedzic. - Po raz pierwszy zdarza się, że w skład rady wchodzi 14 radnych z poprzedniej kadencji. To jest bardzo zobowiązujące dlatego, że mieszkańcy ocenili Waszą działalność w czasie tych 4 lat i upoważnili Was dalej do prowadzenia współgospodarza miasta Jasła - powiedział witając Dziedzic. Po tych słowach Krzysztof Czeluśniak, najmłodszy radny odczytał tekst Roty, a radni złożyli ślubowanie.



(kp)
