Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Radny Górczyk przyznaje się do błędu i przeprasza

21

Tadeusz Górczyk jako jedyny spośród radnych powiatowych w oświadczeniu majątkowym pominął jedno źródło dochodu. Celowo? Raczej nie, bo kiedy na jednym z jasielskich portali pojawiła się informacja na ten temat, Górczyk natychmiast wystosował pisma wyjaśniające, zarówno do przewodniczącego Rady Powiatu, jak i do Urzędu Skarbowego.

Oświadczenia majątkowe są jawne. Muszą je złożyć wszyscy radni, podając źródła dochodu, wartość posiadanych nieruchomości, należności z tytułu ewentualnych kredytów bankowych oraz oszczędności. Górczyk w rocznym zeznaniu pominął dochody z tytułu diety radnego, do czego przyznał na się na ostatniej sesji RPJ. - Sprawdziłem swoje oświadczenia majątkowe i stwierdziłem, że nie ma w nim wpisanego tego dochodu. Natychmiast złożyłem pismo, zarówno na ręce przewodniczącego rady powiatu, z prośbą o zamieszczenie tej informacji, do Urzędu Skarbowego, jak i do redakcji portalu – tłumaczył Górczyk. Wyjaśnił także czym to niedopatrzenie było spowodowane. – To zwykła pomyłka, ponieważ w zeszłym roku miałem siedem różnych źródeł dochodu. Przy wpisywaniu do oświadczenia jedno przegapiłem. Dzięki Bogu najmniej podejrzane, ze względu na dochody radnego, które są określone ryczałtem – wyjaśnił radny.

Na koniec przeprosił wszystkich zainteresowanych. - Publicznie przepraszam za ten błąd wszystkie osoby, które przeglądały to oświadczenie. Przeprosiłem też w piśmie, prosząc o zamieszczenie go na stronach internetowych. Jeżeli ktoś popełni błąd powinien się do tego przyznać – dodał Tadeusz Górczyk.

(kp)

Reklama

Komentarze: 21

Dodaj komentarz Widok:
0
@ przeprosiny
dnia 14.09.2010, 13:53 · Zgłoś
Powinien przeprosić za całokształt - a jest za co!
Odpowiedz
0
@ hajnan
dnia 14.09.2010, 11:55 · Zgłoś
Co wy ludzie za bzdury piszecie, To co Myślicie o tym Górczyku to jedno a siedem źródeł dochodów to drugie, jeśli są one uczciwe to bardzo dobrze, Ja nie jestem politykiem i mam 5 i co? pracuje po 12 godzin na dobę również w soboty i niedzielę i widzę pogardę sasiadów że mam drogie Auto, pewnie lepiej nic nie robić tylko z MOPS -u żyć!!!
Odpowiedz
0
@ adam
dnia 14.09.2010, 10:00 · Zgłoś
Głowne żródła dochodów órczyka to Telewzja Polska gdzie zarobił 71 tys.złotych i dostał 41 tys. odszkodowania za to że go zwolnili,le wyciągnął jeszcze 14 tys .z ZUS-u i co jest bardzo ciekawe 1.400 zł dywidendy z GS Jasło.A co jaślanie mówią na temat jego pracy w GS Jasło to wszyscy wiemy!!Taki prawi i sprawiedliwy jest Górczyk
Odpowiedz
0
@ aaaaaaaaaaaauuuuuuuu
dnia 13.09.2010, 23:28 · Zgłoś
Może Pan Górczyk wyjaśni jakie to niezwykłe ma umiejętności, że aż z tylu źródeł uzyskuje dochód? Myslę, że to fuchy w radach nadzorczych, gdzie praca żadna a dochód dla kolesi jest. O nieładnie się panowie bawicie. Normalna praca na etacie trwa 8 godzin, a wiec 16 godzin zajmuje dwa etaty, a reszta doby na toaletę, jedzenie, spanie itp. Kiedy wiec pan Górczyk wykonuje funkcję radnego, za którą pobiera ryczałt ( ten nieopodatkowany). Oczywiście w ramach zwolnień z pracy do wykonywania funkcji społecznych. Tak więc trzy źródła dochodu mieszczą się w dobie pana radnego. Czekam na wyjaśnienie jakie są te cztery źródła dochodu i kiedy pan radny wykonuje czynności za które uzyskuje dochody? Proszę tylko nie mówić, że wcześniej wstaje, bo ten dowcip był już przerabiany w latach minionych. Tak więc nic się nie zmieniło.Dalej są dobrze ustawieni panowie u władzy i my, reszta ogłupianego społeczeństwa.Żebym była dobrze zrozumiana - szanuję ludzi zaradnych,pracujących prawie na okrągło, osiągających wysokie dochody w związku ze swoimi wysokimi kwalifiacacjami, ale nie cierpię kanciarzy, którzy nie sieją, a plony zbierają.
Panie Górczyk proszę mnie przekonać, że można uczciwie, bez kolesiostwa i protekcji, swoją pracą i umiejętnościami osiągać dochód z ośmiu źródeł, a będzie pan miał mój głos w następnych wyborach.
Odpowiedz
0
@ vvv
dnia 13.09.2010, 13:01 · Zgłoś
to ile ma doba godzin zeby miec 7 etatow zlodzieje i mafia w tym urzedzie
Odpowiedz
0
@ Nasza Polska!!
dnia 13.09.2010, 12:05 · Zgłoś
Wiecie co to są normalnie jaja !!! Taki Górczy ma aż siedem zródeł dochodu!!!

A zwykłemu normalnemu człowiekowi z powiatu do zasiłku z MOPSU albo z GOPSU potarfią doliczyć pole co nie uprawia ,rodzinne i inne jakies głupoty . Nawet jak przekroczy dochód o dwa złote to się zasiłek nie należy.Ludzie mają po troje, czworo dzieci i mają jeden dochód i jakoś sobie dają rady !!!
A tu takiemu Górczykowi aż siedem zródeł dochodu jest potrzebne ....
eh i gdzie ta sprawiedliwość ???
Odpowiedz
0
@ zaskoczony
dnia 13.09.2010, 10:10 · Zgłoś
SIEDEM ŻRÓDEŁ DOCHODU ????? LEPSZY OD PALIKOTA,DLACZEGO NIE MA SAMOLOTU ??????????????
Odpowiedz
0
@ JASLO
dnia 13.09.2010, 06:46 · Zgłoś
ludzie maja marne groszea tu 7 RODEL DOCHODU NIE MA JAK TAK BIC SIE O STOLECZKI Z TEGO 4 TE ZRODLA POWINIEN PAN ODAC NA DOMY DZIECKA I LUDZIOM POKRZYWDZONYM W POWODZI
Odpowiedz
0
@ jaslo
dnia 13.09.2010, 06:44 · Zgłoś
na kogos mowi ze [...] ze 1000 zl obiecal i nie dal a sam co robi powinien teraz ten 1000 dac ze swojej kieszeni za kare moze to pan donosi w starostwie
Odpowiedz
0
@ Takich nam potrzeba
dnia 13.09.2010, 04:11 · Zgłoś
Dajmy mu 8-me źródło dochodu - wszyscy głosują na niego bo mu mało!
Odpowiedz
0
@ Zwykli [...]...
dnia 12.09.2010, 21:56 · Zgłoś
pospolici i tyle...[...]...miejsce złodzieja jest w więzieniu...albo w radzie miasta...
Odpowiedz
0
@ zwolennik
dnia 12.09.2010, 21:53 · Zgłoś
Panie Tadeuszu, my i tak Pana poprzemy-pasjonatom mówimy :TAK
Odpowiedz
0
@ misjonarz
dnia 12.09.2010, 21:42 · Zgłoś
To przeoczenie i tak by nie miało wpływu na wysokosc odprowadzonego podatku przez p. Tadeusza Górczyka gdyż diety które otrzymyje każdy radny nie sa opodatkowane !!! Poza tym taki bład jak pan Górczyk popełniło wielu radnych w gminach powiatu jasielskiego co zostało wykazane w sprawozdaniach z Urzedu Skarbowego w Jasle. POzdrowienia
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 12.09.2010, 20:58 · Zgłoś
Jak potrzeba jest wskazać program lub wizje rozwiązań problemów z życia kraju czy powiatu to skręca się na tematy poboczne czyli [...] i głupoty. Co obchodzi jasielskich powodzian donos lokalnego polityka. Czy jest się czym [...]? Może radny ma pomysł by np. zmniejszyć o 2 lub 3% bezrobocie w powiecie. Na to trzeba głowy. A tu samograj i sensacja. Jak na wsi gdy się dwie [...] pobiją o [...]. Żenujące - jak nisko upadli "politycy" i jak słusznie się nimi powszechnie pogardza. P.S. Na pewno pojawią się komentarze, że jest to niesłychanie poważna sprawa. Powiedzcie to młodym ludziom np. po studiach szukających w Jaśle pracy i perspektyw życiowych. Część z nich zrezygnowała i utwierdza się za granicą w słuszności decyzji o wyjeździe, czytając z politowaniem "jasielskie newsy" i "podziwiając" ich bohaterów.
Odpowiedz
0
@ ?inokio
dnia 12.09.2010, 20:41 · Zgłoś
7!!! żródeł dochodu 7??? żródeł dochodu. Nie... to chyba w normie...
Odpowiedz
0
@ xsdf
dnia 12.09.2010, 19:43 · Zgłoś
e tam tyle szumu o jakies marne kilka tys???? ;-)
Odpowiedz
0
@ pol
dnia 12.09.2010, 19:42 · Zgłoś
gorczyk przestan juz [...].c o swoich pomylkach czy sledctwach kto na kogo donosi ,porozmawiaj sobie o tym w gronie kolesiow czy rodzinki, nie zasmiecaj forum...nie tak sie walczy o glosy ...to metody z przeszlosci..
Odpowiedz
0
@ Ej Górczyk
dnia 12.09.2010, 19:18 · Zgłoś
Innych szukasz, a sam popełniasz pomyłki. Oj nieładnie, nieładnie!
Odpowiedz
0
@ BRONEK
dnia 12.09.2010, 18:42 · Zgłoś
TADEK TO SOLIDNY CZŁOWIEK NAJLEPSZY W STAROSTWIE
Odpowiedz
0
@ Life of Brian
dnia 12.09.2010, 18:28 · Zgłoś
... a kogo interesują rozgrywki między PiS a Platformą w Jaśle??? Zaczynali w Solidarności, potem ZCHN, AWS, niektórzy LPR no i PiS. Jarek za kilka lat odejdzie raz na zawsze!!!
Odpowiedz
0
@ tancerz
dnia 12.09.2010, 18:25 · Zgłoś
celowo bo myślal ze nikt nie bedzie sprawdzal ,z tego wynika ze do tej pory rzeczywiscie nikt tego nie robil ,ale jednak ktos sprawdzil he he
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.