Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Radosław Kujawski zastępcą wójta Gminy Nowy Żmigród

62

Na V sesji Rady Gminy, 11 lutego 2011 roku, wójt Krzysztof Augustyn  przedstawił swojego zastępcę. Został nim mgr inż. budownictwa Radosław Kujawski.

Radni na sesji nie byli zaskoczeni wyborem nowego zastępcy, ponieważ Radosław Kujawski już od ponad siedmiu lat pracuje w Urzędzie Gminy. Teraz zmieni się zakres jego obowiązków, jako zastępca wójta zajmie się min. nadzorem budowlanym i sprawami inwestycyjnymi.

Po przedstawieniu zastępcy Radnym przez Wójta sesja przebiegała w normalny sposób. Radni poddali pod dyskusję kilka istotnych kwestii. Jedną z nich był regulamin pomocy finansowej Gminy Nowy Żmigród dla mieszkańców – posiadaczy odpadów zawierających azbest. Ustalono, że koszt utylizacji niebezpiecznych dla środowiska odpadów będzie pokrywany z dochodów budżetu gminy z tytułu opłat i kar. Każdy mieszkaniec chcąc uzyskać pomoc w utylizacji odpadów azbestowych musi je najpierw zdemontować a następnie złożyć wniosek do Wójta Gminy o utylizację szkodliwych odpadów.

Innymi sprawami poruszonymi na sesji były m.in. gminny program przeciwdziałania narkomani oraz sprzedaż dwóch działek znajdujących się na terenie gminy. Powołano Radę Społeczną ośrodka zdrowia w Nowym Żmigrodzie. Podjęto także uchwałę w sprawie porozumienia między powiatem jasielskim a gminą Nowy Żmigród o zarządzaniu drogą powiatową w miejscowości Kąty prowadzącą do przysiółka Zagrody, przez Wójta Gminy.

Na sesji był obecny wicestarosta jasielski Franciszek Miśkowicz, który przedstawił sytuację w powiecie i poinformował Radnych o planowanych remontach dróg powiatowych. W najbliższym czasie zarząd powiatu ma zdecydować , w których miejscowościach będą prowadzone remonty.

W związku z tym planowane są w najbliższym czasie kolejne sesje Rady Gminy aby zatwierdzić partycypację Gminy Nowy  Żmigród w remontach dróg prowadzonych przez Powiat.


Marek Sroka

Reklama

Komentarze: 62

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ [...]
dnia 30.03.2011, 12:23 · Zgłoś
w tej gminie to założyli do spokojnej starości!!! same stare [...].
Odpowiedz
0
@ Maciek
dnia 21.02.2011, 18:23 · Zgłoś
Gratuluje Radku i życzę sukcesów. Wiem , że ludzie tylko kłody pod nogi a sami nic nie robią.Takich olewaj niech się sami topią w swoim [...].
Odpowiedz
0
@ funia
dnia 20.02.2011, 21:29 · Zgłoś
sper gościu!
Odpowiedz
0
@ t.
dnia 20.02.2011, 13:11 · Zgłoś
Oby tak dalej Radku:)
Odpowiedz
0
@ Pytający
dnia 19.02.2011, 01:40 · Zgłoś
A Krzysiu Wnęk to jeszcze pracuje w UG w Nowym Żmigrodzie?, a jeśli tak, to dlaczego nie został wicewujtem?, przecież ma doświadczenie, bo był wiceburmistrzem w Jaśle.
Odpowiedz
-1
@ cierpliwy
dnia 19.02.2011, 11:08 · Zgłoś
jak cię to interesuje to idź i sprawdź czy pracuje, a po drodze kup sobie w księgarni słownik ortograficzny...
Odpowiedz
0
@ pytający do cierpliwego
dnia 19.02.2011, 14:40 · Zgłoś
To w którym wyrazie jest błąd?, to pewno Ty jesteś w błędzie.
Odpowiedz
-1
@ wielbłąd
dnia 20.02.2011, 18:06 · Zgłoś
Nie błąd tylko wielbłąd: popatrz na słowo "wicewujt". Nie dość, że "u" otwarte, to nie ma w ogóle takiego stanowiska - jest zastępca wójta. Dwa byki w jednym wyrazie - gratuluję ukończenia szkoły podstawowej w trybie zaocznym i na zasadzie czwarty rok w pierwszej klasie. Nawet w wordzie jest taka funkcja ortografia - polecam - jeżeli w ogóle wiesz co znaczy słowo ortografia.
Odpowiedz
0
@ pytający do wielbłąda
dnia 21.02.2011, 03:06 · Zgłoś
Dziękuję za wyjaśnienie i za miłe słowa. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ to ja
dnia 18.02.2011, 02:06 · Zgłoś
Ludzie ,ile w was złości i nienawiści ,że możecie tak bardzo ubliżać Temu człowiekowi .Ale to tylko zazdrość może was do tego doprowadzać . Panie Radku jest SUPER .
Odpowiedz
0
@ henio
dnia 18.02.2011, 10:18 · Zgłoś
zgadzam się!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ piękna
dnia 17.02.2011, 22:57 · Zgłoś
zmiana stanowiska toteraz pomyśl Radku nad zmianą żony
Odpowiedz
0
@ cień
dnia 18.02.2011, 15:28 · Zgłoś
a czy to jakaś zasada???
Odpowiedz
0
@ piekna
dnia 18.02.2011, 22:58 · Zgłoś
nie to tylko rada która wypada
Odpowiedz
0
@ kochanka
dnia 19.02.2011, 19:59 · Zgłoś
a w czym niby Piękna byłabyś TY lepsza od jego żony???
Odpowiedz
0
@ piękna
dnia 19.02.2011, 22:53 · Zgłoś
nietwierdze że lepsza ale napewno inna
Odpowiedz
1
@ pani
dnia 19.02.2011, 23:03 · Zgłoś
piękna to ty może jesteś ale kolejny raz się sprawdza że uroda nieidzie w parze z rozumem bo nikt normalny takich rzeczy niepisze znam osobiscie żone pana Kujawskiego i wiem żejest wspaniałą uroczą dama czego o tobie powiedzieć niemożna
Odpowiedz
0
@ ,,,
dnia 17.02.2011, 22:43 · Zgłoś
Brawo Panie Kujawski nareszcie ktoś Pana docenił. Jesteśmy z Pana dumni.
Odpowiedz
0
@ józef
dnia 17.02.2011, 21:55 · Zgłoś
ale ten Pan ma dużą rodzinę i grono oddanych znajomych lub podwładnych którzy mu cukrują na forum. Z tego o słyszałem to chcą go namaścić na nowego wójta (wszystko w rodzinie) żal
Odpowiedz
0
@ a
dnia 18.02.2011, 09:59 · Zgłoś
jesteś płytki jak ... skoro uważasz że prawda to cukrowanie
Odpowiedz
0
@ fachowiec
dnia 17.02.2011, 21:22 · Zgłoś
Jeżeli jest to dobry fachowiec to dajcie mu nieco sianka aby nie zwiał w inne miejsce. Na takich psich zarobkach w samorządzie dobry fachowiec się nie utrzyma i będzie patrzył za lepszą posadą. Jeżeli wam na nim zależy to zróbcie go nadwójtem, koniuszym, łaziebnym, podkomorzym itd. tylko nie dorabiajcie do tego żadnej ideologii. Chcecie mieć dobą kadrę w gminie to odpowiednio zapłaćcie, bo inaczej nie będzie kim robić. Płacić byle komu za byle co to dopiero drogo wychodzi.
Odpowiedz
0
@ nz
dnia 17.02.2011, 18:55 · Zgłoś
Za niedługo siedzibę gminy przeniosą do Łężyn (Chin)
Odpowiedz
0
@ zorro
dnia 17.02.2011, 18:15 · Zgłoś
Musial mieć plechy jak takiego niemrawego wzieli na wicewójta.
Odpowiedz
0
@ cień
dnia 18.02.2011, 15:27 · Zgłoś
plechy to ma ale swoje własne i głowę na karku jakiej niejeden mu może pozazdrościć.
Odpowiedz
0
@ nz
dnia 17.02.2011, 16:54 · Zgłoś
jak nie krewny to na pewno z Chin
Odpowiedz
0
@ Z Łężyn
dnia 17.02.2011, 20:48 · Zgłoś
Pan Kujawski po Chinach nie jeździ. On tylko dla własnej gminy pracuje i pieniążki ze świata (Uni Europejskiej) w gminie lokuje. A nie w chińskich prowincjach i na szwajcarskich kontach. Znam ja takich gospodarzy co pieniążki z gospodarstwa wezmą i na wycieczkę do Chin pojadą albo na zagraniczne konta lokują. A potem lament bo sakiewka pusta i bieda aż piszczy. Ale obecny zastępca wójta nie z tej gliny ulepiony. Prawdziwy gospodarz dba o własne podwórko a nie o chińskie. Gospodarza dobrego poznasz po domku jego. Domek i gospodarstwo Pana Kujawskiego zadbane to i gmina będzie zadbana. Nie będę już wam wykładów z dobrego gospodarzenia prawił. Ale co po niektórym urzędnikom jasielskim taka lekcja wyszłaby na dobre.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 17.02.2011, 15:14 · Zgłoś
ten [...] został zastępcą tak jak by już nikogo nie było żal
Odpowiedz
0
@ [...] to ty
dnia 17.02.2011, 20:21 · Zgłoś
A niby co ty zrobiłeś dla gminy, że wypisujesz takie frazy?
Pochwal się co ty oprócz krytyki wykonałeś?! Jestem niezmiernie ciekaw twoich dokonań. Jak będę przejeżdżał przez gminę Żmigród to będę podziwiał i wspominał twoje dzieła. A podaj jakiego kandydata ty proponowałbyś na to stanowisko. Czekam na twoją propozycję. Jak poznam alternatywę dla Pana Kujawskiego to może zmienię zdanie i będę popierał twojego kandydata. Napisz też czego dokonał.
Odpowiedz
0
@ do klaputa
dnia 17.02.2011, 22:52 · Zgłoś
[...] to ty Pan wicewójt jest przystojnym eleganckim wykształconym mężczyzną a ty [...] któremu słoma z buta wystaje
Odpowiedz
0
@ Odek
dnia 17.02.2011, 13:53 · Zgłoś
Taki [...] v-ce wojtem! TO WSTYD!
Odpowiedz
0
@ gdzie tkwi sedno sukcesu
dnia 17.02.2011, 12:33 · Zgłoś
Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Gdyby wszyscy urzędnicy dbali tak o interesy gminy, ludzi i społeczeństwa jak Pan Kujawski w Polsce byłoby dobrze. A dla "ja" to krótka lekcja z religii: Pan Kujawski musi być krewnym Wójta. Wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy (to nasi przodkowie). Jesteśmy jedną wielką rodziną. A więc Pan Kujawski jest piąta woda po kisielu krewnym wójta - proste. Tak jak "ja" jest moim krewnym. "Ja" idź do kościoła to zrozumiesz.
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 17.02.2011, 17:03 · Zgłoś
Jakiś taki, choć malutki, konkretny przykład tej troski pana Kujawskiego o "interes gminy, ludzi i społeczeństwa" mógłbyś podać? Też chciałbym złożyć hołd ale zanim - ja ty - upadnę na twarz przed majestatem wolałbymn cos wiedzieć :D
Odpowiedz
0
@ Rynek w Nowym Żmigrodzie
dnia 17.02.2011, 20:10 · Zgłoś
Rynek w Nowym Żmigrodzie jest przepiękny. Nawet Jasło nie może poszczycić się takim rynkiem. I na rynku przystanek z kutego metalu.A sala teatralna w Nowym Żmigrodzie po prostu boska. Jechałem niedawno przez łemkowskie wioski. Piękne tereny. Wszystko zadbane. Dom ludowy w Makowiskach - cud miód.
Odpowiedz
1
@ PIS-man
dnia 17.02.2011, 21:41 · Zgłoś
Ten rynek z pokrzywionymi ławkami na którym zamiast fontanny zrobiono rabatkę z bratkami zwany "żmigrodzką patelnią" i ten zawiewany wiatrem przystanek to osiągnięcia pana Kujawskiego? Jestem pod wrażeniem! Łemkowskie wioski w gminie Nowy Żmigród to też zasługa pana Kujawskiego? Znaczy osiedlił ponownie Łemków, których w ramach akcji "Wisła" stąd wysiedlono? Popatrz, to z niego jakiś nowy Stadnicki będzie wkrótce... Dom ludowy w Makowiskach? Chodzi ci o tę stodołę, zwaną "koszmarem architekta" która ma udawać dworek szlachecki? :D A może coś o kanalizacji? :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 17.02.2011, 22:41 · Zgłoś
mam propozycje dla ciebiePIS-man droga wolna zrób coś ty a wtedy krytykój drugiego bo po twoich wypowiedziach można ocenić ze jesteś nic niewarym .......
Odpowiedz
0
@ a opowiedz o twoich dokonaniach
dnia 17.02.2011, 22:45 · Zgłoś
Wiesz kolego. Jak przejeżdżam przez N. Żmigród to nie widzę czy ławeczki pokrzywione. Rabatki w fontannie to może ładniej wyglądają jak brudna woda. A z drogi nie widać czy to fontanna czy to kwietnik. Dom w Makowiskach mnie przypomina dworek szlachecki a tobie oprócz krytyki nie kojarzy się z niczym innym. Czekam teraz na opis twoich dokonań. Co mogę podziwiać twojego co ty dokonałeś. Czekam pilnie na twoje zasługi? Ocenię i stwierdzę czy masz prawo krytykować?!
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 18.02.2011, 09:46 · Zgłoś
Z tego co piszesz to ty już wystarczająco chodzisz do kościoła.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 18.02.2011, 19:51 · Zgłoś
Inka - podaj adres to Ci wyślę słownik ortograficzny :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 18.02.2011, 22:52 · Zgłoś
chciałbyś
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 19.02.2011, 00:40 · Zgłoś
Jeżeli Twoje nogi sięgają samej szyi a reszcie też nic nie brakuje to ewentualnie mogę Cię uczyć np. ortografii :D
Odpowiedz
0
@ PiS-menie gdzie te twoje dokonania?
dnia 19.02.2011, 10:20 · Zgłoś
Czekam PiS-menie na wykaz twoich dokonań. Krytykowałeś na początku dokonania Pana Kujawskiego podaj teraz swoje. Jeżeli będą ludzie widzieć, że jesteś zasłużony dla gminy to może wójtem na przyszłą kadencję zostaniesz. Masz teraz możliwość PiS-menie promuj swoje zasługi półki czas. Ja jeżeli będę widział, że dla gminy poświęcasz serce i duszę to na ciebie oddam głos. PROMUJ SIĘ PiS-menie. Nie trać czasu na kłótnie z inką bo kłótnie nie są konstruktywne. Tylko twoje zasługi PiS-menie się liczą a jak na razie to nic o nich nie wiem.
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 19.02.2011, 10:22 · Zgłoś
mam wrażenie że mnie znasz bo opis mojego wyglądu jest idealny
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 19.02.2011, 12:53 · Zgłoś
To pan Kujawski osobiście przebudował rynek w Nowym Żmigrodzie? Bo mnie się wydawało, że był tylko i aż pracownikiem, który wykonywał polecenia swoich przełożonych....A od kiedy to podwładni przypisują sobie sukcesy przełożonych, jeżeli przebudowę rynku w Nowym Żmigrodzie można w ogóle nazwać sukcesem? Pan R. Kujawski nie ma na swym koncie, póki co, żadnego sukcesu, o którym można powiedzieć, że jest jego osobistym dokonaniem :D Lista moich sukcesów jest wystarczająco długa ale jako człowiek ceniący sobie anonimowość i do tego skromny niesłychanie nie zamierzam jakiemuś plebsowi jej przedstawiać :D
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 19.02.2011, 12:55 · Zgłoś
Widziałem Cię zatem wielokrotnie ale moja nieśmiałość i oczarowanie widokiem tak pięknej i uroczej istoty zwyczajnie odebrała mi mowę :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 19.02.2011, 22:50 · Zgłoś
po twoich wypowiedziach niewidać tej nieśmiałości ale skoro tak jest to napewno dogadalibyśmy się bo ja jestem roztrzepaną osobą
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 20.02.2011, 11:43 · Zgłoś
Powinniśmy zatem się spotkać, bo piękne kobiety powinny się spotykać z inteligentnymi facetami :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 20.02.2011, 21:25 · Zgłoś
niestety jestem zajęta
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 20.02.2011, 21:26 · Zgłoś
proponujesz spokanie?
Odpowiedz
0
@ vvv
dnia 21.02.2011, 19:42 · Zgłoś
może zacznij prosić o zdrowie na nogi bo o rozum za pużno- skoro ta strasznie podziwiasz beton i żelastwo
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 21.02.2011, 23:18 · Zgłoś
To słowo "niestety" zabrzmiało tak skomplikowanie... A gdybym zaproponował spotkanie? :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 22.02.2011, 19:44 · Zgłoś
poprostu jestem panną z dzieckiem a to odstrasza mężczyzn. mój synek jest najważnejszy i co?
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 23.02.2011, 01:01 · Zgłoś
Ależ bezpośredniość :D Mam się czuć przestraszony? :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 23.02.2011, 15:25 · Zgłoś
już taka jestem otwarta. Ja Cię niestrasze tylko mówię prosto z mostu. Czasem ludzie mnie przekreślają ale trudno niezawsze życie jest usłane różami i niezawsze ufa się odpowiednim osobom
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 17.02.2011, 12:12 · Zgłoś
To jest chore żeby taka mała gmina wydawała pieniądze podatników na zastępce, po co on potrzebny ?, skoro dobrze pracował to mógł to robić nadal, a może jakiś [...] z formacji Pomóż Swoim Ludziom ?
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 17.02.2011, 11:49 · Zgłoś
Skąd ten Pan pochodzi czy aby nie krewny Pana WÓjta?
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 17.02.2011, 12:00 · Zgłoś
niejest krewnym tylko wspaniałym pracownikiem. mieszka w jaśle ale już niedługo bedzie mieszkał w łężynach
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 17.02.2011, 16:59 · Zgłoś
Inka - czy aby nie składa się tak zaiste przypadkiem, że wójt też jest mieszkańcem Łężyn? :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 17.02.2011, 11:46 · Zgłoś
gratulacje dla pana Kujawskiego. pan zasłużył zdecydowanie na to stanowisko
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 17.02.2011, 10:27 · Zgłoś
o co chodzi z tym ciągłym lansowaniem tego gościa? bedzieta podawać nazwiska wszystkich zastępców w całym powiecie?a kogo to obchodzi?:/
Odpowiedz
0
@ luz
dnia 17.02.2011, 11:50 · Zgłoś
czesio zazdrość Cię zjada bo to niety masz to stanowisko
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 18.02.2011, 07:23 · Zgłoś
zazdrość?stanowisko?luz wrzuć na luz..:[...]rancho i tyle:P
Odpowiedz
0
@ litość
dnia 17.02.2011, 10:12 · Zgłoś
W TAK DUŻEJ GMINIE POWINNO BYĆ PIĘCIU ZASTĘPCÓW BO NA TO POWINNY BYĆ PIENIĄDZE A I SOŁTYSI MOGLI BY MIEĆ WICE SOŁTYSÓW.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.