Rawicz: 39-latek z gminy Nowy Żmigród zamierzał targnąć się na własne życie
W piątek 7 lutego ok. godz. 11 mieszkaniec powiatu jasielskiego chciał wyskoczyć z okna budynku Starostwa Powiatowego w Rawiczu, miejscowości położonej w Wielkopolsce. Wskutek działań podjętych przez lokalnych funkcjonariuszy policji 39-letni mężczyzna został uratowany i trafił do szpitala.

Źródło zdjęcia: www.zycie-rawicza.pl
Jak podaje strona internetowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu desperat usiadł na parapecie okna znajdującego się na pierwszym piętrze gmachu instytucji i zagroził, że popełni samobójstwo. Wysłanym na miejsce zdarzenia policjantom, wspartym przez inne służby ratownicze i prowadzącą negocjacje pracownicę urzędu udało się wciągnąć mężczyznę do środka budynku i zapobiec tragedii.
Niedoszłym samobójcą okazał się być mieszkaniec gminy Nowy Żmigród.
jh
