Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rejon Szajnochy i Kazimierza Wielkiego: wróci poprzednia organizacja ruchu? A może będzie trzeci pas?

42
Problem nowej organizacji ruchu między mostem na Jasiołce a światłami przy ulicach Kazimierza Wielkiego i Szajnochy musiał się w końcu pojawić. Kilka dni temu rozmawialiśmy z jednym z jasielskich kierowców, jeżdżących po mieście kilkanaście lat, pytając go o ocenę pomysłu wprowadzonego przy moście.

- Co tu dużo mówić: pomysł jest chybiony. Proszę popatrzeć jak te samochody stoją. Dawniej ruch częściowo rozładowywał się w prawo, bo pozwalało to objechać centrum. A lewoskręt z pasa dla jadących prosto i w lewo nie stwarzał problemów. Teraz pas dla jadących w lewo jest pusty, a korek na pasie dla jadących prosto i w prawo sięga daleko za rondo! Najpierw utrudnili objechanie centrum z drugiej strony, bo zrobili ten krótki odcinek Gołębiej jednokierunkowym i nie można się teraz przesmyknąć z Kościuszki przez Floriańską i “zielony rynek” na drugą stronę miasta. Teraz podobnie dzieje się z drugiej strony.

- Panie i Panowie! Stało się, to trudno, czasem coś się nie udaje, błędów nie ma tylko tam, gdzie się nic nie robi! Ale spójrzmy na ulice i powiedzmy wprost, że te rozwiązania się nie sprawdziły i zrezygnujmy z nich. Ja nie wiem jaka jest ogólna koncepcja i jak to wygląda na papierze. Ale na mieście wygląda to tak, że mamy korki przez caluteńkie miasto, których nigdy nie było! - mówił zdenerwowany kierowca.


Kwestię poruszyła na ostatniej sesji rady powiatu radna Dorota Gawlik Feldo.

- Kto wprowadził obecną organizację ruchu między mostem a światłami? - pytała radna - pytam ponieważ ta organizacja doprowadza do powstania korków w godzinach szczytu, sięgających wyjazdu ze szpitala. To jest paranoja!


- Starosta zatwierdził tę zmianę na wniosek zarządcy drogi, czyli miasta Jasła po zaopiniowaniu jej przez policję. - odpowiadał członek zarządu powiatu Adam Pawluś. - Rozwiązanie to okazało się bardzo złe. Myślę, że wnioskodawca je zmieni - zaznaczał.

- Chodzi mi oczywiście o przywrócenie starej organizacji, z jednym pasem w lewo i drugim: w prawo i prosto. - mówiła radna.

- Przekażemy taki wniosek pani Burmistrz. - uspokajał Pawluś.

Adam Pawluś wspomniał również, iż przygotowywana jest koncepcja budowy w tym rejonie trzeciego pasa ruchu.

- Jest tam działka skarbu państwa i wstępnie rozmawialiśmy z projektantem, który stwierdził, że jest możliwe wybudowanie trzeciego pasa, co częściowo umożliwiłoby zjazd z ulicy Kazimierza Wielkiego. Szacunkowy koszt inwestycji to około 200 000 złotych.

- Jest to duża działka, przylegająca do ulic Szajnochy i Kazimierza Wielkiego. Obecne urządzenia sterownicze w ramach tej koncepcji są przewidziane na tzw. “wysepce”. - dodawał Pawluś.

- Przywrócenie starej organizacji to konieczność. - powiedział nam młody kierowca, z którym rozmawialiśmy po sesji rady - A trzeci pas to świetny pomysł! Na pewno pomógłby w rozładowaniu ruchu. Oby udało się to zrealizować, bo naprawdę czas udrożnić miasto. Trzymam kciuki.

Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl
Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
0
@ oset.
dnia 31.05.2010, 21:15 · Zgłoś
Kiedyś pisałem na forum,że Jasło nie ma szczęścia do "twórców" rozwiązań komunikacyjnych.Teraz dochodzę do wniosku, że w ratuszu zasiada banda ignorantów, albo (o zgrozo) ludzi, którzy korzystającym z jasielskich ulic z premedytacją chcą zrobić na złość. No cóż, o tym że miasto w tej dziedzinie nie ma "ciuka" fachowca, widać na pierwszy rzut oka. Wystarczy przejść się lub lepiej przejechać ulicami Jasła w godzinach wzmożonego ruchu. Co gorsza, jak zauważyli moi przedmówcy, sytuacja coraz to się pogarsza. Wiadomo, ruch miejski jest kilkadziesiąt razy większy, niż w latach 70 - tych. Wówczas rozwiązania organizacji ruchu wprowadzano arbitralnie, o nic nikogo nie pytając. Po prostu zbierała się komisja i co postanowiła wprowadzano w życie i jak postanowiono tak było. Problemu korków nie było, bo nie miało się co korkować. Dziś organizacja ruchu jest nie lada sztuką i poważnym wyzwaniem. Zapewne szanowna pani burmistrz jeszcze na to nie wpadła, bo decyzje, pod którymi się podpisuje to totalne organizacyjne buble. Najwyższy czas
wziąć się poważnie za to zagadnienie, bo w przeciwnym razie ludzie burmistrzowi i całej radzie odpłacą "pięknym za nadobne". Wyjedziecie "na kopach", każdy tam gdzie jego miejsce.
Odpowiedz
0
@ plan
dnia 31.05.2010, 18:15 · Zgłoś
Ja proponuje zrobić kostkę dookoła rynku oraz zamknąć ruch :) ul. Kazimierza od świateł do nowego deptaku. Myślę, że to na pewno rozwiąże problemy. Proponuje także ustawić latarnie na rondzie Hitlera. A na koniec zrobić lotnisko takie jak w Krośnie ;)
Odpowiedz
0
@ [...]ek
dnia 31.05.2010, 09:13 · Zgłoś
moze mi ktos wytlumaczyc gdzie jest ta duza dzialka skarbu panstwa bo siedze przy tym skrzyzowaniu i za cholere jej nie widze?
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 30.05.2010, 23:41 · Zgłoś
Nie jestem fachowcem w sprawach ruchu drogowego ale jestem kierwcą który dużo jeżdzi po mieście i większość rozwiązań jakie zostały wprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat jest [...] i nie logiczna. Ktoś kto to zatwierdza nie ma pojęcia o ruchu drogowym , a samochodem jeżdzi pewnie tylko w niedzielę i to jako pasażer. Proponuję zapytać o zmiany taksówkarzy, dostawców towarów, kierowców MKS, kierowców karetek i wtedy podejmować decyzję. Widzieliście jak jeżdzi karetka na sygnale przez [...] rondo koło JDK ??? Proponuję się przyglądnąć, a wnioski nasuną się same. Tylko do tego trzeba kogoś myślącego z mózgiem a nie zakończeniem szyji, ale mózg to dla niektórych jest towarem niedostępnym więc go nie mają.
Odpowiedz
0
@ roni
dnia 30.05.2010, 23:35 · Zgłoś
zmiana jest do [...] korki i nic więcej chyba więcej aut jedzie w kierunku ul Szajnochy niż na rynek nie mówiąc już o niedzieli już raz ta zmiana była przerabiana i nie wyszła to nie wiem komu teraz była potrzebna
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 30.05.2010, 21:43 · Zgłoś
Zaproponowana zmiana ruchu już była... i się nie sprawdziła - Jaślanie zapewne ja pamiętają. Ale cóż skoro nowa władza przed wyborami z Jasłem miała tyle wspólnego, że przyjeżdżała tu tylko na zakupy i taka błahostka jak organizacja ruchu ją nie obchodziła - a teraz my - jako mieszkańcy grodu ponosimy konsekwencje - niestety, nie tylko finansowe...
Odpowiedz
0
@ samo
dnia 30.05.2010, 12:46 · Zgłoś
Panie Pawlus proszę się wytłumaczyć!
Odpowiedz
0
@ ab
dnia 30.05.2010, 12:31 · Zgłoś
urzędnicy od organizacji ruchu mają krew ofiar wypadków na rękach CZY DOBRZE WAM Z TYM ŻYĆ
Odpowiedz
0
@ Kierowiec
dnia 30.05.2010, 12:14 · Zgłoś
To ja podsunę jeszcze jeden pomysł. Należy wydłużyć czas "zielonego" światła na głównej tj. ul. K. Wielkiego (chodzi o skrzyżowanie z Szajnochy). Miasto zakorkowane jest od tego skrzyżowania do wielebnego ronda Hitlera.

Tak jak spitolono ruch kołowy w mieście w ciagu kadencji obecnie żądzących to jeszcze nigdy nikt tak nie [...]. To jest karygodne.
Odpowiedz
0
@ Poinformowany
dnia 30.05.2010, 10:06 · Zgłoś
Według mojej wiedzy zmiane organizacji ruchu zatwierdził Wicestarosta, więc odpowiedź Pana Pawlusia, że zatwierdził Starosta znacząco mija się z prawdą.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 30.05.2010, 09:12 · Zgłoś
może w końcu zróbcie rondo i wyrzućcie te przestarzałe światła.I przy okazji może jakiś "inteligent" wpadnie na pomysł wyłączania świateł w godzinach nocnych,w soboty i w niedziele na wielkiej "obwodnicy"
Odpowiedz
0
@ do praktyk
dnia 30.05.2010, 07:42 · Zgłoś
POPIERAM!!!! bardzo dobre rozwiazanie
Odpowiedz
0
@ hjkh
dnia 30.05.2010, 00:25 · Zgłoś
jak nie zobaczą i nie odczują na własnym [...] to nic ale to nic nie zrobia!!!
Odpowiedz
0
@ Do ???
dnia 30.05.2010, 00:25 · Zgłoś
No problem jak mówią Anglicy.
Odpowiedz
0
@ lulu
dnia 29.05.2010, 23:53 · Zgłoś
zablokowanie tego skrzyzowania i ronda spowodowalo zagrozenie dla zycia ludzi,nawet tym ze nie mize przejechac karetka,a za spowodowanie takiego zagrozenia staje sie przed prokuratoren a potem przed sadem
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 29.05.2010, 23:42 · Zgłoś
Nad czym tu debatować i się rozwodzić !!!! Stare Jasło było 100 razy lepsze. Te pasy trzeba przemalować jak najszybciej. Trujecie mieszkańców spalinami samochodów stojących w korkach. MAMY TEGO DOŚĆ.
Odpowiedz
0
@ Stary jaślanin
dnia 29.05.2010, 23:12 · Zgłoś
Trzeci pas ruchu jest bardzo potrzebny ale na skrzyżowaniu ul. Baczyńskiego i 3-go Maja. Ten trzeci pas bardzo ułatwił by przejazd przez to skrzyżowanie. Podobno nie można tego zrobić, gdyż znajdują się pod chodnikiem kable, których nie da się przenieść. dla mnie i innych mieszkańców jeżdżących po mieście jest to tylko [...] tłumaczenie naszych radnych i urzędników z ratusza miasta
Odpowiedz
0
@ Kierowca
dnia 29.05.2010, 22:57 · Zgłoś
Może wreszcie ktoś wpadnie na pomysł, aby przywrócić ruch dwukierunkowy od ul. 3-maja przez ul. Kraszewskiego do ul. Jagiełły tak jak było dawniej na pewno rozładuje to korki przez centrum miasta tylko trzeba troszkę pomyśleć i da się zrobić, ale zaraz będą krzyki, że ze względów bezpieczeństwa (się nie da), bo w Jaśle ludzie jeżdżą na pamięć skoro tak jeżdżą to mają pech zakłady blacharski też muszą z czegoś żyć!
Odpowiedz
0
@ JOHN
dnia 29.05.2010, 21:52 · Zgłoś
Najprostsze rozwiązanie to likwidacja wszystkich swiateł w Jaśle!!! Kierowcy dadzą sobie sami lepiej radę!!! To ludzie, którzy mają rozum,umiejętność kierowania!!! Nie znoszą, gdy jakieś "opoje" kierują ruchem za pomocą świateł. Latarki nie sobie kupią, by trafić do [...]. Na ulicę niech nie wychodzą, bo stwarzają niebezpieczeństwo będąc "daltonistami".Niechlubnie zapisał się taki jeden, co w USA przebywał, i kolegów "kolegował"( nie tylko w Stanach)
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec jasła
dnia 29.05.2010, 21:00 · Zgłoś
a ja tam lubię kiedy miasto jest zakorkowane przynajmniej można sobie laski pooglądać
Odpowiedz
0
@ .
dnia 29.05.2010, 20:45 · Zgłoś
Pomysł, jak prawie 100% pomysłów Pani Burmistrz i jej wesołej ekipy jest po prostu PIENKNY.
Odpowiedz
0
@ praktyk
dnia 29.05.2010, 19:00 · Zgłoś
zakaz skrętu w lewo jadąc od mostu,środkowy na wprost a prawy tylko w Szajnochy i problem rozwiazany ale ci geniusze nigdy na to nie wpadną,zakład ????????
Odpowiedz
0
@ aw
dnia 29.05.2010, 16:47 · Zgłoś
o jakiej działce mowa?? z jednej strony jest budynek Rejonu Dróg Publ. i skarpa Carefoura a z drugiej budynek ZUS i prywatne posesje.
Odpowiedz
0
@ Lolek
dnia 29.05.2010, 13:31 · Zgłoś
Wreszcie ktoś w Jaśle uderzył się w [...] i przyznał się do błędu . Tego samego my mieszkańcy oczekujemy od tej osoby która wymyśliła ten nieszczęsny deptak . Przecież cała zmiana organizacji ruchu w Jaśle oraz wszystkie próby zmiany tego ruchu wymusił deptak . Nie szukajmy nowych rozwiązań komunikacyjnych tylko należy powrócić do stanu pierwotnego , przyznać się do błędu tak jak w przypadku skrzyżowania na Kazimierza Wielkiego i przywrócić ruch na rynku .
Odpowiedz
0
@ leo
dnia 29.05.2010, 11:11 · Zgłoś
- Chodzi mi oczywiście o przywrócenie starej organizacji, z jednym pasem w lewo i drugim: w prawo i prosto. - mówiła radna. -no jak o to chodzi radnej to [...]a napewno bedzie super
Odpowiedz
0
@ @
dnia 29.05.2010, 10:40 · Zgłoś
Jak tylu gości zastanawia się czy zrobili dobrze czy źle na tej krzyżówce, to rozwiązanie tego problemu można się spodziewać za jakieś 2 lata :-)
Odpowiedz
0
@ bogdan
dnia 29.05.2010, 10:24 · Zgłoś
To jest tylko połowiczne rozwiązanie. Powiedzmy sobie otwarcie, że wykonanie deptaka po stronie południowej jasielskiego rynku i wprowadzenie ruchu OKRĘŻNEGO przez ulicę [...] z równoczesnym wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego w ul. Gołębiej oraz zafundowanie objeżdżania wokół Urzędu Miasta powoduje powstawanie tzw. korków i zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszego . Od strony Pólnocnej UM jest oznakowanie poziome podwójna ciągła jest też przejście i przystanek dla MKS. Jadący ulicą P. Skargi przy zakęcie i skrzyżowaniu ul. Basztowej z P.Skargi ( obok muru kościoła farnego) wyjeżdżając nagle spotykają się z nadjeżdżającym po przekroczeniu podwójnej linii ciągłej bo inaczej nie można ze względu na stojące autobusy spotyka się czołowo z pojazdem jadącym lewą stronąw kierunku ul. P.Skargi ( w jej [...]) bo inaczej nie można. Dodatkowo osobiście widziałem stojące dwa autobusy MKS nadjeżdża trzeci zatrzymuje się na skrzyżowaniu przy ul. Rynek P. Skargi i wysiadają ludzie. Również ze względu na deptak w Rynku spowodowano, że większość w tym przyjezdni zmuszeni są wjeżdżać w ul. Igielną czyli objeżdżają Rynek i czekają aby przedostać się do korka ( jeśli ktoś łaskawie wpuści ) w ul. Floriańskiej. A korek w ul Kadyego jest również.Takiego zagrożenia stworzonego przez władzę koniecznie forsującą deptak i inne nietrafne rozwiązania komunikacyjne chyba trudno spotkać NA CAŁYM ŚWIECIE . Dziwne bo jakoś Policja, Straż Miejska oraz o dziwo radni w tym przewodniczący rady były Kierownik Sekcji Ruchu Drogowego ( jeśli źle podałem nazwę przpraszam) KP Policji w Jaśle nie widzą nie chcą widzieć tych sytuacji a może nie chcą się przyznać jakie kardynalne błędy popełniono niestety za nasze pieniądze. Należało by powiedzieć. POPRZEDNICY BUDOWALI tzw. DROGĘ POŁUDNIOWĄ ABY ROZŁADOWAĆ ZATŁOCZENIE POJAZDÓW W MIEŚCIE A OBECNA WŁADZA ROBI WSZYSTKO ABY TE ZATŁOCZENIA STWORAZYĆ.Panu redaktorowi prześlę na jego adres zdjęcia zrobione przypadkowotel komórkowym w maju .
Odpowiedz
0
@ czyli...
dnia 29.05.2010, 10:13 · Zgłoś
[...] robotę, to niech poprawiają za swoje pieniądze, tymbardziej że taka sytuacja już się zdażyła , w tym samym miejscu i również chybcikiem poprawiali.
Czy nasi urzędnicy mają zakaz logicznego myślenia...???
Odpowiedz
0
@ Przywrócić jak było
dnia 29.05.2010, 09:51 · Zgłoś
Każdy kierowca od początku wiedział, że ten pomysł nie wypali. Tak samo z rondem JDK, tak samo z deptakiem. Organizator ruchu nie ma niestety wyobraźni i nie potrafi przewidzieć skutku nowego rozwiązania. Ponieważ jednak jaślanie potrafią ten skutek przewidzieć wcześniej, to mam taki apel:
należy słuchać, co mówią zwykli ludzie, bo zazwyczaj maja rację.
Odpowiedz
0
@ n
dnia 29.05.2010, 09:45 · Zgłoś
teraz zdecydowanie jezdzi sie lepiej!,nie ma niebezpieczenstwa,ze ktos skreci z pasa w prawo ,bo ruch do przodu jest zblokowany przez samochod oczekujacy na mozliwosc wjazdu na targowice.nic nie zmieniac!!!.Długość kolejki samochodów nie ma nic do szybkosci przejazdu przez skrzyzowanie.
Odpowiedz
0
@ bis
dnia 29.05.2010, 09:05 · Zgłoś
Jeżdżę dużo tą ulicą i uważam że to rozwiązanie jakie jest teraz to jest dobrym rozwiązaniem.
Odpowiedz
0
@ filmar
dnia 29.05.2010, 09:04 · Zgłoś
Nawet przy najlepszym rozwiązaniu i pieciu pasach będą kolejki jak nie nauczymy się jeżdzić,przykładem są światła koło rafinerii,na zielonym świetle przejeżdża do 10 samochodów a czasem tylko 6 bo nie umiemy ruszać po zapaleniu się zielonego światła
Odpowiedz
0
@ kasia
dnia 29.05.2010, 09:01 · Zgłoś
Ja uważam że dobrze jest teraz i tak powinno zostać.
Odpowiedz
0
@ niezadowolony
dnia 29.05.2010, 07:46 · Zgłoś
Korki coraz większe,piękny deptak w rynku, rondo na Kościuszki,lewoskręt na K.Wielkiego.
Zamiast usprawnić ruch to się go zwalnia.
Coś tu nie gra.I jeszcze jedno czy autobusy PKS muszą jeszcze korkować miasto i wjeżdżać na dworzec przez ul Staszica skoro jest wjazd od ul Kościuszki i Dworcowej.
Odpowiedz
0
@ [...].pl
dnia 29.05.2010, 05:39 · Zgłoś
Etatowy członek na [...]? Wygląda podejrzanie.Zrobił by sobie lepsze zdjęcie na potrzeby mediów.Chyba,że zawsze tak wygląda...
Odpowiedz
0
@ Cytryn Kwas
dnia 29.05.2010, 04:46 · Zgłoś
Ten co wrowadził te zmiany co zrobiły ten bajzel powiniwn zapłacić całe koszty odkręcania - ściągnąć mu ze zarobków, zwolnić ze zajmowanego stanowiska i wysłać ponownie na egzamin prawajazdy!
Odpowiedz
0
@ Prawda oczywista
dnia 29.05.2010, 03:19 · Zgłoś
Dopuścić ludzi bez prawa jazdy do podejmowania decyzji daje opłakane rezultaty, pamiętajcie o tym podczas wyborów.!
Odpowiedz
0
@ american
dnia 29.05.2010, 01:46 · Zgłoś
na to wyglada??? a jak macie robic 3 pas to zrobcie rondo !!! tylko nie wyprofilujcie go tak jak rondo hitlera bo to jakas masakra jest! ja niewiem za miast ulatwiacnam zycie to na kazdym kroku utrudniajom.
a ps mowilem ?? ze to ze 2-3 miechy potrwa i zmienia hehe pozdro
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 29.05.2010, 00:42 · Zgłoś
Czyzby Pan Pawluś miał problemy z alkocholem?
Odpowiedz
0
@ kierowajka
dnia 29.05.2010, 00:15 · Zgłoś
ludzie!!!ten pomysł został poddany za osobę która nie porusza się sama po mieście samochodem, albo nawet za osobe ktora w miescie wogole nie mieszka!!! to jest WIELKA PARANOJA!!! zmieńcie "WŁADZO" Jasła ten [...] pomysł jaknajprędzej!!!
Odpowiedz
0
@ dfgh
dnia 29.05.2010, 00:00 · Zgłoś
trzy pasy były ok, ale znowu ile będzie trwała robota i ile znowu korków przez te robotę :/
Odpowiedz
0
@ kierowca
dnia 28.05.2010, 23:53 · Zgłoś
No wreszcie jakiś dobry pomysł ! Ludzie zaczynacie myśleć ! Tylko nie zróbcie badziewia jak rondo hitlera !
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.