Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Remont fontanny kosztował 200 000 złotych. R. Kościow: to gruba przesada

61

Radni Miejscy zainteresowali się kosztem remonty fontanny na jasielskim rynku. Podczas dzisiejszej sesji pytanie w tej sprawie zadał Roman Kościow. Jak się okazało fontanna kosztowała około 200 000 złotych.


- Uważam remont fontanny za te pieniądze za grubą przesadę - skomentował sprawę Roman Kościow.

Kwestię remontu podjął również radny Tadeusz Stachaczyński. – Pierwszy etap przebudów płyty rynku, o ile pamiętam, to był koszt około miliona złotych .Tam było sporo pracy. I jedna piąta tego typu inwestycji poszła na remont fontanny? Chciałbym dowiedzieć się, co wchodziło w zakres tego remontu.

Z informacji udzielonych przez Pawła Zawadę wynika, iż wysoki koszt prac związany był z faktem, iż obejmowały one między innymi wymianę okładzin, i praktycznie całej – poza studnią – technologii, w tym pomp i systemu uzdatniania wody.


ks



Reklama

Komentarze: 61

Dodaj komentarz Widok:
0
@ wiw
dnia 02.09.2010, 09:57 · Zgłoś
co tyle kosztowało kogoś tam powaliło !!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Lord
dnia 02.09.2010, 09:46 · Zgłoś
Teraz ludzie sami widzicie co się dzieje w Urzędzie Miasta! O zgrozo koszt remontu z wymianą części armatury to maxymalnie 60--70tyś. Szok ile ktoś skasował za robociznę! Panie Kościow proszę dalej zgłębić ten temat bo to już pachnie prokuraturą!!! Ile firm dało oferty na remont tej nieszczęsnej fontanny,defacto powstałej z inicjatywy "[...]kowej elitki". Kto sprzedał materiał,i jakie czynności zostały FAKTYCZNIE wykonane przy remoncie tej "wspaniałej budowli". [...] nie dajmy się robić w konia,przecież to nasze pieniądze!!! Te 10.000zł przekazane przez naszych władaży dla Bogatyni, faktycznie przydałyby się na dofinansowanie posiłków dla naszych dzieciaczków w szkołach!
Odpowiedz
0
@ Vincent Vega
dnia 02.09.2010, 09:19 · Zgłoś
Takie marnotrawstwo jest PRZESTĘPSTWEM za które powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności urzędnicy którzy maczali przy tym palce.. a tutejsza Prokuratura, która po ostatnich reformach jest ponoć odpolityczniona, powinna z urzędu zajmować się tak oczywistymi wałami.. To po pierwsze, a po drugie: czy ten pieniacz z komisji rewizyjnej K. Czeluśniak raczy zająć się tą sprawą na poważnie???
Odpowiedz
0
@ ludzie!!!
dnia 01.09.2010, 23:14 · Zgłoś
budżet miasta nie działa tak jak Twoja pensja że dostajesz wypłatę i wydajesz na co chcesz, jak chcesz i wogóle. Ta fontanna została kupiona przed powodzią, a nie po niej. To tak jakby przed powodzią kupić samochód i wydać oszczędności, a potem była powódź zalało hydrofor i wody nie ma i narzekać na to że się pieniądze wydało na coś innego. Nikt szklanej kulki nie ma.

Co do kosztu to w przetargu były 2 firmy, wygrała najtańsza.

Kolejną sprawą jest to że miasto ma coś takiego jak budżet który jest planowany x miesięcy naprzód. Piszecie tutaj by dać ludziom dać ludziom, w Polsce bez papierka (zezwolenia, zaświadczenia, pozwolenia, itp itd.) to można sobie... właściwie nie można, bo do tego też szary papier potrzebny.
Odpowiedz
0
@ Jajowódca
dnia 01.09.2010, 22:56 · Zgłoś
Jacek i Józek!Sorki- I Rysiu! Współczuję Wam! Ale pytam? Czy Wy macie jaja...? Toż przecież nie pozwólcie sobie na organach grać, bo przegracie!
Odpowiedz
0
@ ......
dnia 01.09.2010, 22:48 · Zgłoś
sory ale zawsze tak bylo dla tych ktorzy potrzebuja naprawde pieniadzy to nie ma ale na fontanne, orlika i tym podobne to zawsze jest!a moze by tak paini burmistrz zajela sie bezrobociem i pomoca dla ludzi ktorzy na chleb nie maja przeciez w tych domach czy mieszkaniach ktore zalalo male dzieci mieszkaja i gdzie ona maja pojsc?za co ludzie maja zyc jak szanowna pani burmistrz wydaje na tyle kasy na [...] fontanne ktos wkoncu musi za to poleciec i wziasc sprawy w swoje rece
Odpowiedz
0
@ Wojtek
dnia 01.09.2010, 21:15 · Zgłoś
Na fontanne p.Burmistrz ma 200.00 tyś a na dopłaty na wyrzywienie dla dzieci w przedszkolach nie ma,na dni wina też są pieniądze żeby się szlachta mogła bawić a szarego człowieka nie widzi nikt.Ta fontanna wygląda jakby pieron w nią szczelił i tyle brak słów.
Odpowiedz
0
@ DO REDAKCJI
dnia 01.09.2010, 17:17 · Zgłoś
Mam nadzieję, że TEN TEMAT zostanie jeszcze poruszony przez jaslo4u.pl... Nie zostawiajcie tego tak!
CZEKAMY!!!
Odpowiedz
0
@ Kazik
dnia 01.09.2010, 17:11 · Zgłoś
Odczepcie się od pani Burmistrz, ponoć obiecała że codziennie idąc do pracy i wracając z niej wrzuci tam 5zł ....A więc za kilka lat zwróci nasze pieniążki....
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 01.09.2010, 13:50 · Zgłoś
To przechodzi ludzkie pojęcie!!!
Odpowiedz
1
@ UPRzejmy
dnia 01.09.2010, 13:35 · Zgłoś
OCZEKUJĘ na rzeczową informację ile powinien kosztować remont fontanny, poszczególne elementy składowe i całość, czekam na kosztorys i konkrety pokazujące gdzie i o ile za dużo miasto zapłaciło i kto oferowałby te prace taniej i za ile. Czekam na konkrety bez wycia i wyzwisk.
Odpowiedz
0
@ sam
dnia 01.09.2010, 12:33 · Zgłoś
Nasze pieniądze na takie zabawki jakby nie było poważniejszych problemów. Ciekawe skąd był kamien na okładanie fontanny WARTO Dogłębnie zbadać jakimi drogami to załatwiano!!! I JESCZE PODOBNO KOLEJNY POMNIK CZY TABLICA 17 WRZESWNIA MA BYĆ ODSŁONIĘTA ( też ciekawe od kogo materaiał?) znowu pełna para w gwizdek. A może by tak kibelki w Rynku zrobić zamiast wydawania tak wielkiej kwoty na remont fontanny, zresztą remont połowiczny bo straciła ona swoją intencję z założeń miał "siurać " również element przy południowo zachodniej pierzei rynku. Ale co tam nie jest to istotne dla Pani Burmistrz i jej podległego kierownika Pawła Z. oraz radnych z tegoż ugrupowania jedynie mającego wyłączność na prawidlowe dzialanie. Ja napewno podziękuję w wyborach tym "Mądralom" choćbym miał byc sam.
Odpowiedz
0
@ ben
dnia 01.09.2010, 11:27 · Zgłoś
200 000 zł - za o można dom wybudować. 10 000 zł dla Bogatyni, to co oni mają z tą kasą zrobić wyremontować 20 razy mniejszą fontannę (może kran w zlewie).
Nieźli spece, nie chciałbym aby mi robili cokolwiek przy remoncie, bo bym ich spłacać musiał z 15 lat. Poza tym niezłe premie musiały być.
Odpowiedz
0
@ jaslak
dnia 01.09.2010, 10:13 · Zgłoś
rozliczymy wszytko podczas wyborów..dobrze że już niedługo
Odpowiedz
0
@ unnamed
dnia 01.09.2010, 00:05 · Zgłoś
Uwidoczniła się polityka PISu - dno i wodorosty !!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 31.08.2010, 22:38 · Zgłoś
A ta fontanna to tak potrzebna jak oświetlenie na rondzie koło JDK, a jak myślicie kto za to wszystko płaci??Ja proponuję nazwać te obiekty imieniem MaRycha
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 31.08.2010, 22:20 · Zgłoś
Masz pan rację panie Kościow-200k to [...] przesada!Gdyby pan, specjalista budżetowy spec od ściągania inwestorów i członek rady nadzorczej kwitnącego lotosu jasło remontował tą śurawkę to kosztowało by to nie 200k ale 2mln.Gdyby robili to pańscy przedsiębiorczy fumfle to 2mln można by uznać jako zaliczkę!I oczywiście byłby to wielki sukces równie wielki jak obecne rządy PO.tak czy inaczej mam nadzieją że tym razem spełni pan swój obywatelski obowiązek i zapozna pan prokuraturę z tą "grubą przesadą".Jeśli nie pan to przynajmniej Dyzio-etatowy tropiciel "przekrętów" Pani Burmistrz.
Odpowiedz
0
@ kiedy to sie skonczy
dnia 31.08.2010, 21:26 · Zgłoś
prokuratura powinna sie tym zainteresowac. P. Burmistrz nie masz Boga w sercu.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 31.08.2010, 20:44 · Zgłoś
Trzeba było lepiej choćby dać na rozbudowę Jak to niektórzy nazywają "ślizgawkę",czyli sztucznego lodowiska ,bo to jest małe a chętnych dużo.
Lato się już kończy ,jesień a zima tuż ,tuż.
Odpowiedz
0
@ ata
dnia 31.08.2010, 18:51 · Zgłoś
po skończonej kadencji ktoś powinien rozliczyć wydatki miasta najlepiej NIK bo jakaś kontrola musi być
Odpowiedz
0
@ jasiek
dnia 31.08.2010, 14:37 · Zgłoś
a marmury na fontannę nie są przypadkiem od radnego Węgrzyna, tak jak większośc marmurowych tablic i pomników w Jasle?
Miasto płaci firmie radnego, czy to normalka?
Odpowiedz
0
@ matka
dnia 31.08.2010, 14:35 · Zgłoś
ludzie biedują ,dzieci głodują a Wy budujecie takie nikomu nie potrzebne inwestycje za chwil e będzie zima i błedne koło zas remont bo fontannę zmroziło chyba ,ze nabijacie kasę( Rodzinnej budowlance)lepiej byście pomyśleli o bezrobotnych w Waszym UP i dali im zwrot kosztów przejazdów do podpisu bo wołacie ich po 3razy w miesiącu na niby organizowane kursy za które też ktos niezłą kaskę bierze a jak przyjdzie co do czego to urzędnik umie ładnie wytłumaczyć cytat:cos ma być? nie wiemy jeszcze co i kiedy? dla ilu osób też nie wiemy?Itd...zapełniacie rubryki by nie pozostały puste(obok podpisu)a pytam za co ten niepracujący ma objechac ten powiat na wezwanie ,kraśc czy co oto jest pytanie???może ktoś pomoże na niego odpowiedzieć z [...] brzmi chyba wystarczająco jasno!!!
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 31.08.2010, 14:21 · Zgłoś
no widze ze rada czytała nasze komy we wczesniejszym artykule na temat fontanny i postanowili zając sie sprawą :)
Odpowiedz
0
@ luke
dnia 31.08.2010, 14:14 · Zgłoś
a ja się pytam: co tyle kosztowało? domek mały zbuduje za tą kasę lub kupię mieszkanie z dużym metrażem za tą cenę - a nie coś takiego!!!
Odpowiedz
0
@ ITALART74
dnia 31.08.2010, 13:59 · Zgłoś
Pani Kurowska,pani nie ma za grosz wstydu.I jeszcze pewnie pani bedzie startowac w wyborach? Ja na pani miejscu wstydzilbym sie pokazac twarz na ulicy.Ale pani dalej sobie mysli jaka to jest wazna,a ludzie pania palcami wytykaja na ulicy.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 31.08.2010, 13:40 · Zgłoś
Hehehehehe ale byłby śmiech jakby ona wygrała mimo wszystko te wybory, no nie? ;-DDD
Odpowiedz
-1
@ ciastek
dnia 31.08.2010, 12:07 · Zgłoś
no chyba ich [...],na co komu potrzebna ta fontanna? Cały czas krzyczą,że na nic nie ma pieniędzy a na [...] to kasa się zawsze znajdzie?
Odpowiedz
-1
@ adi
dnia 31.08.2010, 11:41 · Zgłoś
a dajcie spokój ... taka kasa na takie coś, są inne rzeczy na które potrzeba pieniędzy a są wydawane na takie bzdety ...
Odpowiedz
-1
@ xx
dnia 31.08.2010, 11:31 · Zgłoś
Nie wierze. Kolejny przekręt pani burmistrz
Odpowiedz
1
@ zetfa
dnia 31.08.2010, 11:03 · Zgłoś
Panie Boże chroń Jasło przed burmistrzami romantykami!!I obdarz w wyborach gospodarzami pragmatykami -w Radzie i Zarządzie Miasta!!!Fontanna,deptak,dąb,pomniki - wszystko może i potrzebne,ale po zaspokojeniu palących potrzeb w
innych, licznych dziedzinach prawdziwego,codziennego życia...Zaznaczam,ze ideowo sprzyjam PiS i nie obwiniam Pani burmistrz o wszystko zło,bo nie ona sama tworzy bzdurne programy..Dlatego ta moja modlitwa o oświecenie wyborców przed szkodą i kierowanie się wyłącznie osobistymi cechami kandydatów,a nie przynależnością polityczną..Życzę nam wszystkim mądrego wyboru..
Odpowiedz
2
@ zapytanie
dnia 31.08.2010, 11:03 · Zgłoś
po co radni teraz udają jakichś pokrzywdzonych skoro musieli przegłosować remont tej fontanny czyli również i kwotę znali doskonale zatwierdzając budżet na to przedsięwzięcie . teraz widząC OBUŻENIE LUDZI CHCĄ SIĘ PRZYPUCOWAĆ PRZED NADCHODZĄCYMI WYBORAMI .
Odpowiedz
1
@ art
dnia 31.08.2010, 10:47 · Zgłoś
miasto z tak dużym bezrobociem zamiast ściągać inwestorów to pani burmistrz robi nowa fontannę za takie pieniądze na pewno wybiorę innego kandydata na burmistrza
Odpowiedz
1
@ taki_pewien jaślan
dnia 31.08.2010, 10:41 · Zgłoś
200 000 tyś pln na fontanne....życzę zdrowia i spokojnych nocy oby sumienie nawiedzało noc w noc tych którzy ( wiadomo kogo..... )beszczelnie nas okradaja.....pogratulować....taka kwotę można było dołorzyć mieszkańcom domów jednorodzinnych na szajnochach....bardziej ludzie by to sporzytkowali......ale nie lepiej powiedzieć ludziom którzy drapali sami ściany ze swoimi rodzinami że na to pieniędzy niema!!!!!!!!! tylko na prace, które są oparte na fakturach..... a i jeszcze jedna sprawa 10 000 pln dla bogatyni....gratuluje!!!! zgadzam sie tragedia w bogatyni szkoda ludzi z tego miasta nic tu do nich niemam,,,, ale Jasło ma taki budżet ze przekazuje 10 000 tyś pln???a nasi mieszkańcy niebyli zalani>???? Nie tylko trzeba będzie zataić troszke afere z fontanną.......PARODIA... POPROSTU KABARETOWE JASŁO - TOP TRENDY 2010 :) POZDRAWIAM..
Odpowiedz
2
@ jaślanka
dnia 31.08.2010, 10:40 · Zgłoś
To radni głosem ludu i nic nie wiedzieli o koszcie takiej inwestycji??? Kto to w ogóle zatwierdził? Samowolka?!
Oj coś tu jest nie tak. Czyż nie?
Odpowiedz
-1
@ krolowa polski
dnia 31.08.2010, 10:29 · Zgłoś
Niestety codziennie przechodze obok tej fontanny..az zal na nia patrzec...
Odpowiedz
-1
@ xx
dnia 31.08.2010, 10:26 · Zgłoś
[...] to nie fontanna! Ja pod domem kupiłem za 7 tysięcy i prezentuje się o wiele piękniej!!! Co to ma być? Wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto!!!!!!!!!! TO JUŻ WIEMY DLACZEGO DNI JASŁA ODWOŁANO, WCALE NIE ZE WZGLĘDU NA POWODZIAN TYLKO ZE WZGLĘDU NA FONTANNE!!!
SPRAWA FONTANNY NADAJE SIĘ DO PROKURATURY!! CHYBA TYLKO DZIECKO UWIERZY ŻE TO COŚ CO JUŻ SIĘ ZEPSUŁO BO NIE DZIAŁA OŚWIETLENIE, KOSZTOWAŁO PRAWIE ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH!!!!! CO ZA NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ!
Odpowiedz
0
@ ITALART74
dnia 31.08.2010, 10:10 · Zgłoś
radni i pani Kurowska nadal ponad prawem
Odpowiedz
-1
@ krolowa polski
dnia 31.08.2010, 10:05 · Zgłoś
Gratulacje dla jasielskich wladz...
Odpowiedz
0
@ jaro
dnia 31.08.2010, 10:03 · Zgłoś
Marycha jedż na pielgrzymkę tylko za swoją kasę o rozum prosić!
Odpowiedz
0
@ fotoradar w ruch!
dnia 31.08.2010, 09:40 · Zgłoś
fotoradar w ruch! Niech płacą!
Odpowiedz
0
@ jasło
dnia 31.08.2010, 09:37 · Zgłoś
Kościow na burmistrza!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Jaślok
dnia 31.08.2010, 09:33 · Zgłoś
To moze Pani Burmistrz sie wypowie komu poszło w kieszen tyle pieniedzy? a Droga Mickiewicza jeden z wielu faktów wyglada jak tor dla jeepów... Gdzie ZŁODZIEJE TE PIENIADZE ! [...] Z wami !
Odpowiedz
2
@ eK
dnia 31.08.2010, 09:12 · Zgłoś
to ja mam pytanie:

czy zanim się przystąpi do remontu czegokolwiek to nie zna się jego kosztu, nie podpisuje się umowy ani nic?

Chyba, że koszt znała Pani burmistrz i ukrywała. A tak, to dlaczego przed remontem Pan Kościow nie zareagował, skoro wiadomo było ile to będzie kosztowało?

Śmiech na sali i tyle. Chyba, że koszt jest tajemnicą do momentu ukończenia remontu, to zwracam honor.
Odpowiedz
-1
@ Krzysztof
dnia 31.08.2010, 09:08 · Zgłoś
Wymiana całego osprzętu fontanny?
To ile ona miała? 100 lat?
Odpowiedz
-1
@ Głos ludu
dnia 31.08.2010, 09:07 · Zgłoś
Widziałem dzisiaj tą fontannę. Żal bo inaczej tego nie można określić :/
W dodatku już 3 dysze są zepsute bo nie rozpraszają wody żeby w okręgi wodne.
Za taką kase to się domu buduje a nie kawał dziury wyłożoną płytkami :|
Odpowiedz
-1
@ Jaslanin
dnia 31.08.2010, 08:35 · Zgłoś
Pani Burmistrz Dała by mi 50tys zł i robie Fontanne od postaw i bedzie o wiele lepsza ;p pompy nie są w tychczasach juz drogie a co dopiero systemy uzdatniania wody mysle ze koszt tych rzeczy nie przekroczył 10 tys zł za 200 tys zł ludzie buduja Domy za mniejsze pieniadze xD a tu przerobienie fontanny 200tys zł ;pp
Odpowiedz
-1
@ wojtq
dnia 31.08.2010, 08:31 · Zgłoś
To jest po prostu żenada.
1. Za takie pieniądze to ze dwie takie badziewne fontanny by można postawić.
2. To "coś" dalej wygląda jakby chciało a nie mogło.

Kto tym razem miał wspaniałą wizję na temat fontanny?? Ostatnio nosiła miano "[...] p. Burmistrza" a teraz? Odzwierciedlenie [...] p. Burmistrz? Dajcie spokój. Jeżeli już chcecie pokazać że coś chcecie zrobić na koniec kadencji "chwytając się brzytwy" to zróbcie coś pożytecznego dla miasta a nie serwujcie ludziom tego samego kitu w innym opakowaniu marnując pieniądze.

Na temat mądrych pomysłów władz to tyle.

A do Was ludzie - nie zróbcie Miastu tego samego świństwa i pójdźcie po rozum do głowy a potem dopiero na wybory.
Odpowiedz
1
@ Kamil
dnia 31.08.2010, 08:29 · Zgłoś
Jak dli tyle kasy, to chociaż by większą kule na samej górze zrobili ;/
Odpowiedz
0
@ TK
dnia 31.08.2010, 08:07 · Zgłoś
Całe szczęście, że Pani K. nie spróbowała jednak zrealizować żadnej poważniejszej budowy. W jej wykonaniu koszt - choćby takiej sali jak przy gimnazjum nr 2 wyniósłby ze 100 milionów złotych !
Tak się kończy powierzanie poważnych stanowisk takim ...
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 31.08.2010, 07:47 · Zgłoś
Brawo !!! My podatnicy /może nie wszyscy / czekamy na kosztorys.
Należy się publicznie rozliczyć z wydanych pieniędzy, bo coś mi tu [...].
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 31.08.2010, 06:53 · Zgłoś
a czy ktoś " [...] " za wybudowanie tamtej fuszerki ??? -przecież za darmo ją nie postawili ! może zapłaci za to następne "cudo" pomysłodawca pierwszej wersji . szasta pani burmistrz na prawo i lewo cudzymi pieniędzmi .-mam nadzieję ,że to już ostatni pomysł tej pani na tym stanowisku ,liście już żółkną jesień u drzwi razem z wyborami .
Odpowiedz
0
@ X-men
dnia 31.08.2010, 06:34 · Zgłoś
Za takie pieniądze to mały domek by był a nie taka sikawka !!!
Odpowiedz
-1
@ sss
dnia 31.08.2010, 01:55 · Zgłoś
za 50 tys. zrobiłbym z chłopakami taką samą. WSTYD!
Odpowiedz
1
@ kapelan
dnia 31.08.2010, 01:48 · Zgłoś
oj romek widać że sie Dni wina udały jak co roku
Odpowiedz
0
@ Jaślaninnn
dnia 31.08.2010, 00:57 · Zgłoś
A zatem prosimy - i myślę, że inni mnie poprą - o przedstawienie czytelnikom jaslo4u dokładnego kosztorysu budowy fontanny.
Odpowiedz
0
@ jaślak
dnia 31.08.2010, 00:45 · Zgłoś
no właśnie- za co ???
Odpowiedz
-2
@ xxx
dnia 31.08.2010, 00:23 · Zgłoś
o matko!!!!!!!!!!!!

Bez komentarza...
Odpowiedz
-2
@ aaaa
dnia 31.08.2010, 00:10 · Zgłoś
bez jaj 200 tys ;|, [...] w zalanych szkolach zrobiono a kurowska wydaje se kase na prawo i lewo ;/.
Odpowiedz
-1
@ ITALART74
dnia 31.08.2010, 00:03 · Zgłoś
za te pieniadze mozna kupic dom, a nasi radni wraz z pania burmistsz na czele zdolali tylko wyrematowc fontanienke.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 30.08.2010, 23:58 · Zgłoś
Pani Burnmistrz jest Pani NIEPOWAŻNA!!!
Odpowiedz
0
@ italart74
dnia 30.08.2010, 23:48 · Zgłoś
Glosujcie dalej na pis ,a oni niech dalej kradna i smieja sie w twarz jaslanom.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.