Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Remont ul. Sikorskiego ze schetynówki

10

Do Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych został złożony wniosek na modernizację ulicy Sikorskiego w Jaśle. Koszt zadania szacowany jest na około 800 tys. zł, z czego połowa zostanie dofinansowana z budżetu miasta. Jeśli projekt zostanie pozytywnie zaopiniowany przez decydentów, to prace rozpoczną się już w przyszłym roku.

Program umożliwia samorządom: modernizację kluczowych odcinków dróg gminnych i powiatowych prowadzących do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa; tworzenie powiązań sieci dróg samorządowych z siecią autostrad i dróg ekspresowych prowadzących do zwiększenia dostępności lokalnych ośrodków gospodarczych oraz poprawę koordynacji zarządzania drogami publicznymi w miastach. Aby zakwalifikować się do tego programu i ubiegać o pozyskanie dofinansowani muszą być spełnione określone warunki.

- Po analizie tych dróg na terenie miasta doszliśmy do wniosku, że najbliższa spełnienia tych kryteriów jest ulica Sikorskiego, od ul. od Szopena po ulicę Krasińskiego – mówi wiceburmistrz Ryszard Pabian.

Na długości około 570 metrów zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa, przebudowane chodniki połączone z wymianą na kostkę brukową, powstaną także dodatkowe miejsca postojowe i nowe oświetlenie.

Dotychczas z tego programu za łączną kwotę 1,4 mln zł udało się wyremontować ulice: Kościuszki, Rynek oraz Kazimierza Wielkiego od ronda „Solidarności” w kierunku ronda przy ul. Metzgera.

Narodowy Program Budowy Dróg Lokalnych funkcjonuje w formie kontraktów wojewódzkich, na mocy znowelizowanej ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o Narodowym Planie Rozwoju.

(kp)
 

Reklama

Komentarze: 10

Dodaj komentarz Widok:
0
@ w witos
dnia 05.10.2010, 08:46 · Zgłoś
po ulicy witosa za to super sie jezdzi a jaki asfalt!!!
Odpowiedz
0
@ mieszkanka
dnia 05.10.2010, 08:08 · Zgłoś
Na mosirze to trzeba jeździć po betonowych płytach pamietających komune. Mosir znajduje się przy sikorskiego, to wreszcie zrobią
Odpowiedz
0
@ Land
dnia 05.10.2010, 07:56 · Zgłoś
Panie Dan ulica Mickiewicza to droga wojewódzka i Pan Marszałek z Jasła mógłby się tym zająć gdyby chciał.
Odpowiedz
0
@ jeden z wielu
dnia 04.10.2010, 23:50 · Zgłoś
miasto mogloby pomyslec nad zrobieniem odcinka drogi laczacej jaslo z gmina kolaczyce a dokladniej z biezdziadka
z ich strony asfalt polozyli juz do krzyza a od Jasla jak go nie bylo tak go nie ma i pewnie szybko nie bedzie zamiast naprawiac cos co jest dobre moznaby bylo wykonac cos ca laczy 2 gminy a i dla ludzi bylaby plynnosc przejazdu i czas skrocony na dojazd do miasta ale po co jak lepiej wymienic w miescie zeby statystki urzedu byly dobre

niezadowolny mieszkaniec
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 04.10.2010, 20:28 · Zgłoś
to juz tak cienko z inwestycjami, ze muszą ogłaszać co "zamierzają" zrobic?

słabiutko panie Pabian..;/
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 04.10.2010, 17:45 · Zgłoś
do ixi: Wały! Dzięki nim mieliśmy powódź, a dzięki powodzi mamy kasę!
Odpowiedz
0
@ Land
dnia 04.10.2010, 13:51 · Zgłoś
Kiedy wreszcie poprawi się nawierzchnię na ulicy Lenartowicza? Panie Przewodniczący Os. Kopernika ,Panie Stanisławie niech Pan spowoduje,ażeby przechodnie w czasie i po deszczu nie musieli uciekać przed samochodami.
Odpowiedz
0
@ Dan
dnia 04.10.2010, 12:40 · Zgłoś
A kiedy ulica Mickiewicza Bo po niej się ciężko jeździ
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 04.10.2010, 11:24 · Zgłoś
a co wybudowano/zmodernizowano za Kaczyniowki?
Odpowiedz
0
@ AeR
dnia 04.10.2010, 10:39 · Zgłoś
Może by tak wybudować autostradę z sikorskiego do kopernika????
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.