Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Remontują Jasło dzięki funduszom zewnętrznym

28

W czasie wakacji na terenie Jasła prowadzono inwestycje i remonty, których ogólna wartość wynosi ponad 20 milionów złotych. Większość środków została pozyskana z funduszy Unii Europejskiej oraz urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego.

Część prac już zakończono, pozostałe prowadzone są zgodnie z harmonogramem i zostaną ukończone w najbliższym czasie. Największa inwestycja to dobiegająca końca rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła (8,5 mln zł). Projekt ten obejmuje:

rewitalizację Ogródka Jordanowskiego, budowę parku linowego, budowę toru dla BMX oraz zagospodarowanie otwartych i ogólnodostępnych placów zabaw na osiedlach Kopernika (ul. Metzgera), Ulaszowice (ul. Na Kotlinę) i Mickiewicza (ul. Słowackiego). W ramach projektu Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa wykonała plac zabaw na osiedlu Gamrat, a Województwo Podkarpackie reprezentowane przez Policealną Szkołę Medyczną realizuje renowację Zespołu Pałacowo-Parkowego Sroczyńskich.

Na ukończeniu są też roboty przy ulicy Kwiatowej (4,8 mln zł), gdzie powstaje teren rekreacyjny, ostatnie prace prowadzone są także przy rekultywacji składowiska odpadów przy ulicy Żniwnej (3,5 mln zł). Trwa przebudowa ulicy Krajowickiej zniszczonej w wyniku powodzi (2,4 mln zł); prace mają zakończyć się w październiku br. Rozpoczęto roboty związane z odbudową ulic Wyspiańskiego i Lenartowicza w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Ich łączna wartość wynosi 228 tys. zł, a termin zakończenia prac planowany jest na koniec września br. 

Ponadto w lipcu i w sierpniu na terenie miasta prowadzone były prace remontowo-inwestycyjne związane głównie z remontem ulic i chodników. Zakończono remont chodnika przy ul. Towarowej (125 tys. zł.), przy ul. Ujejskiego (22 tys. zł), przy ul. Klasztornej (20 tys. zł), natomiast trwają roboty związane z remontem chodnika przy ul. Grunwaldzkiej (14,5 tys. zł). Gruntownie odnowiono nawierzchnię asfaltową parkingu przy ul. Krasińskiego (20 tys. zł.), nawierzchnię asfaltową ul. Lipowej (7 tys. zł.) oraz ul. Rzemieślniczej (28 tys. zł.).

Trwają również prace związane z odbudową ul. Żeromskiego w ramach projektu pn. „Odbudowa infrastruktury komunikacyjnej miasta Jasła zniszczonej w wyniku powodzi” (340 tys. zł.). Remont ulicy ma być zakończony początkiem października br.

Poza tym Miasto zawarło umowę na odbudowę dróg na terenie Jasła zniszczonych w wyniku powodzi. Są to trzy  ulice boczne od ulicy 17 Stycznia oraz odcinki ulic: B. Prusa, Sportowej, Łukasiewicza oraz Kolejowej. Wartość robót wynosi ponad 430 tys. zł., a termin realizacji tych inwestycji to koniec września br. W okresie wakacji wykonane zostało również oświetlenie ulicy Rzemieślniczej (32 tys. zł), Różanej (36,5 tys. zł) oraz Jodłowej (25 tys. zł).

W ramach środków na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych podpisane zostały przez Miasto dwie umowy na wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej. Jedna z nich dotyczy „Zabezpieczenia osuwiska przy ul. Podzamcze wraz z odbudową ul. Podzamcze  na odc. 80 m.” (70 tys. zł.), a druga „Zabezpieczenia osuwiska przy ulicy Leśnej wraz z odbudową ulicy Leśnej na odc.100 m” (32 tys. zł). 

UM Jasło

Reklama

Komentarze: 28

Dodaj komentarz Widok:
2
@ p
dnia 31.08.2012, 16:05 · Zgłoś
to pawiany się bawią się w nocy na kotlinie a w dzień dzieci,tylko jak dojedzie Śtraż miejska do tych pawianów jak zaczną awanturkę
Odpowiedz
0
@ niania
dnia 29.08.2012, 20:31 · Zgłoś
A Starosta nic nie robi dla Jasła, tylko wszystko tnie, i wnioskuje do Burmistrza o współfinansowanie robót należących do powiatu. Wstyd i hańba!!! Na terenie MDK, na działkach starostwa [...] , kiła , mogiła!!!
Odpowiedz
3
@ wojtq
dnia 29.08.2012, 14:21 · Zgłoś
Teraz mogę śmiało napisać - mimo że wiele osób ucierpiało w tym czasie - Bogu niech będą dzięki za tę powódź bo do u[...]j śmierci byśmy się niczego takiego w tym zabitym dechami Jaśle nie doczekali...
Odpowiedz
0
@ 13 sen psychiatry
dnia 29.08.2012, 13:07 · Zgłoś
Moze niech wyremontuja w koncu zaklady pracy :)
Odpowiedz
1
@ hm
dnia 28.08.2012, 22:08 · Zgłoś
Dlaczego oświetlenie ul Różnej niedokończone? Zwłaszcza w najbardziej niebezpiecznym miejscu, tj na jej skrzyżowaniu z ul Małą?
Odpowiedz
4
@ Ginter Ferchoojgen
dnia 28.08.2012, 17:03 · Zgłoś
My Polacy biedni tacy bez uniodotacji leżymy i [...] do góry kołami
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 28.08.2012, 18:50 · Zgłoś
raczej unia bez tego co im płacimy leży i [...]... a to co oni nam "dają" to mała część naszych składek...
Odpowiedz
5
@ u
dnia 28.08.2012, 17:00 · Zgłoś
na Kotlinie ten plac zabaw w tym sadzie to chyba dla sarenek
Odpowiedz
-5
@ ŁajzaMinelli
dnia 28.08.2012, 17:48 · Zgłoś
...i twoich niedokończonych dzieci...
Odpowiedz
4
@ tarzan-zan
dnia 28.08.2012, 18:49 · Zgłoś
niedokończony to jesteś ty
Odpowiedz
0
@ ŁajzaMinelli
dnia 28.08.2012, 18:56 · Zgłoś
Banan w usta i wyjazd na palme...Nie jestes godzien zawiązać rzemyka i takie tam...[...]...
Odpowiedz
0
@ tarzan-zan
dnia 29.08.2012, 11:18 · Zgłoś
sam se zawiązuj rzemyki... Ty nie jesteś godzien mi nóg wymyć...
Odpowiedz
3
@ były Jaślanin
dnia 28.08.2012, 15:36 · Zgłoś
Czy nie za wcześnie o tym piszecie. Przeciez jeszcze do wyborów daleko.
Kiedyś pisaliście, że będzie remontowana kanalizacja na Wincentego Pola. Jakoś do dzisiaj nie widac tych prac. Swoją drogą, w koło wszystkie ulice wyremontowane, ale W. Pola nie.
Jest na tej ulicy mały odcinek chodnika, po nim nie chodzi nikt z władz. To po co go remontować. Przeciwną stronę wyremontowali, bo chodzi tamtędy jeden z pracowników UM Jasło /od Grota r. w kierunku ławy/.
Nie remontujcie tej ulicy. Przynajmniej samochody jadą wolniej i nie ma wypadków. Wyremontowaliście drogę w kierunku Żmigrodu i co się tam dzieje - tragedia.
Odpowiedz
6
@ ...
dnia 28.08.2012, 15:29 · Zgłoś
przepiękny plac zabaw na Kotlinie. Dziękujemy.
Odpowiedz
3
@ SzczepanKulczak
dnia 31.08.2012, 02:06 · Zgłoś
Sądząc po dzisiejszych odgłosach nocnych, wydawanych przez okoliczne pawiany,plac zabaw na Kotlinie wymaga już remontu.
Odpowiedz
8
@ Harper
dnia 28.08.2012, 15:20 · Zgłoś
Brawa za renowację Ogródka Jordanowskiego, naprawde teraz aż miło tam wejść, kapitalna sprawa :)
Odpowiedz
-1
@ Pola
dnia 28.08.2012, 15:49 · Zgłoś
Czynny już?
Odpowiedz
6
@ Harper
dnia 28.08.2012, 16:34 · Zgłoś
Oficjalnie nie, ale można już zauważyć schyłek prac, tak samo mozna zauważyć ludzi korzystających ze sprzętów :) Szczególnie skatepark tętni życiem, widać jak bardzo dobra jest to inwestycja, idealnie trafiła w potrzeby młodych Jaślan :)
Odpowiedz
-11
@ tarzan-zan
dnia 28.08.2012, 18:49 · Zgłoś
tak tak... "inwestycja"... inwestycja przynosi zysk, a to ??? Zaraz sobie tam któryś złamie rękę albo kręgosłup i tyle będzie korzyści z tej "inwestycji"... Lepiej było zrobić kilka BEZPŁATNYCH parkingów w mieście...
Odpowiedz
1
@ Harper
dnia 29.08.2012, 00:04 · Zgłoś
Sport to też inwestycja, może kiedyś jakiś Jaślanin który teraz ćwiczy na skateparku czy też innych obiektach sportowych zdobedzie jakies laury w swojej konkurencji ? Zresztą, jakby tego nie zrobili, to byłaby gadka typu - młodzież nie ma sie czym zająć, to pije i [...], a pozniej rozwala kosze, przystanki itp. Więc to jest błędne koło. Ale ponarzekać przez internet to łatwo :) Do bezpłątnych parkingów niestety sie nie odniosę, gdyż nie jestem kierowcą i mi to nie doskwiera, ale rozumiem potrzeby ;)
Odpowiedz
1
@ Harper
dnia 29.08.2012, 00:08 · Zgłoś
A tak apropo złamanych karków i innych kontuzji - akurat o to sie nie bój, nasze chłopaki z deskorolki, rolek czy też bmx`ów akurat dobry poziom reprezentują :)
Odpowiedz
-2
@ Ziem
dnia 29.08.2012, 06:23 · Zgłoś
Znalazł się miłośnik [...] albo demobilu germanców BMW. Wystarczy stodoła, bo na paliwo kasy brak.
Odpowiedz
-7
@ tarzan-zan
dnia 29.08.2012, 11:17 · Zgłoś
pić ćpać i demolować i tak będą... takie jest młodzieżowe prawo... Moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto... Lepiej było zrobić parkingi BEZPŁATNE albo znieść opłaty z tych co są...
Odpowiedz
2
@ duch
dnia 29.08.2012, 20:55 · Zgłoś
Teraz narzekaj. Ale przyjdzie koza do woza. Będziesz miał dzieci to nie na MDK je prowadż, ale na parking (i to darmowy). Ale się tam wybawią. Zdobędą wiedzę na temat samochodów i albo zostaną mechanikami albo złodziejami. I najważniejsze, że nie połamią sobie kręgosłupów.
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 30.08.2012, 16:16 · Zgłoś
[...] z ciebie
Odpowiedz
3
@ lp
dnia 28.08.2012, 14:58 · Zgłoś
a Pohulankę jak zwykle sie omija z daaleka pozostawiając "dziwicza" jako enklawę dla [...] i [...]. A to nie wymaga nakładów unijnych, oni sami sobie dają rade ze swoja małą " ojczyzna".
Odpowiedz
3
@ kotlina
dnia 28.08.2012, 14:46 · Zgłoś
dlaczego nie ma zdjęcia z placu zabaw z Kotliny
Odpowiedz
5
@ jaślok
dnia 28.08.2012, 20:32 · Zgłoś
bo na fotografa nie starczyło
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.