Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Jasła

12

Na VII nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej Jasła, która odbyła się 22 lutego br.,  radni Rady Miejskiej Jasła wprowadzili zmiany do uchwały w sprawie podjęcia inwestycji wieloletniej pod nazwą „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła” oraz zmiany do uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy partnerskiej pomiędzy Miastem Jasłem, Województwem Podkarpackim oraz Jasielską Spółdzielnią Mieszkaniową.  Korekcie uległ również Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Jasła na lata 2007-2013.

Zmiana zapisów uchwały „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła  i wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania finansowego na jej realizację o wartości przekraczającej kwotę ustaloną na ten cel w budżecie miasta” okazała się konieczna ze względu na możliwość ubiegania się o środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, w którym maksymalne dofinansowanie zadania wynosi 85% środków kwalifikacyjnych. Jak zaznacza burmistrz Andrzej Czernecki, pozytywne rozpatrzenie decyzji o dofinansowanie umożliwi Miastu Jasło  pozyskanie ponad 7 mln zł dofinansowania na zagospodarowanie otwartych przestrzeni rekreacyjnych w Jaśle.

Miasto Jasło jako Partner Wiodący projektu pn. „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła” odpowiedzialne będzie za przygotowanie, wdrożenie, monitorowanie oraz rozliczenie finansowe całego projektu. Jego zakres obejmuje przebudowę Parku i Pałacu w Zespole Pałacowo-Parkowym Sroczyńskich, rewitalizację Ogródka Jordanowskiego, budowę parku linowego, budowę toru dla rowerów BMX , zagospodarowanie otwartych i ogólnodostępnych placów zabaw przy os. Ulaszowice, Kopernika i Mickiewicza w Jaśle, remont i urządzenie placu zabaw na osiedlu Gamrat w Jaśle.

Podczas sesji, podjęto również uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy partnerskiej pomiędzy Miastem Jasłem, Województwem Podkarpackim oraz Jasielską Spółdzielnią Mieszkaniową w Jaśle, które umożliwi wspólną realizację projektu i jest jednym z warunków uzyskania dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

Korekcie uległ również Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Jasła na lata 2007-2013. Przyjecie zmian w  dotychczasowej uchwale stało się niezbędnym elementem, by dopełnić  wymogi oceny formalnej wniosków złożonych o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn.: „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła” oraz „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle”.  Zgodnie z zaleceniami Instytucji Zarządzającej konieczne jest ujednolicenie zapisów LPR w zakresie wartości projektu w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Jasła na lata 2007-2013 ze złożonymi wnioskami o dofinansowanie.

W przypadku Rewitalizacji otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła nakłady zwiększą się z 8 mln zł do ponad 8,5 mln zł, zwiększone zostały również nakłady na renowacje części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych do niemal 350 tys. zł. Zmniejszeniu uległy natomiast nakłady na rekultywacje terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle z 8 do 6 mln zł.

Łączne nakłady inwestycyjne na realizację programu rewitalizacji w wyniku podjętej uchwały wynoszą ponad 135.702.812,98 zł, w tym nakłady inwestycyjne dla zadań, które może zrealizować miasto Jasło wynoszą 94.314.227,35 zł, a nakłady przewidziane do realizacji przez inne podmioty wynoszą 41.388.585,63 zł.

Biuro Obsługi Medialnej
UM w Jaśle

Reklama

Komentarze: 12

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Zdrowo myślący
dnia 24.02.2011, 22:04 · Zgłoś
Zamiast wydawać pieniądze na renowację wielorodzinnych budynków mieszkalnych (które to budynki?) należy zadaszyć targowisko w celu poprawienia warunków drobnego handlu-to była obietnica przedwyborcza ugrupowania "Jaślanie". Czy radny Czeluśniak należący do tychże "Jaślan" zapomiał sobie o tej obietnicy? I co jeszcze oni obiecywali:ochronę przed klęskami żywiołowymi,dom seniora a w ogóle to ogłaszli wszem i wobec, że władza MA SŁUCHAĆ RZĄDZIĆ DLA JAŚLAN
Odpowiedz
0
@ priorytety
dnia 24.02.2011, 20:40 · Zgłoś
Cytat: Łączne nakłady inwestycyjne na realizację programu rewitalizacji w wyniku podjętej uchwały wynoszą ponad 135.702.812,98 zł, w tym nakłady inwestycyjne dla zadań, które może zrealizować miasto Jasło wynoszą 94.314.227,35 zł, a nakłady przewidziane do realizacji przez inne podmioty wynoszą 41.388.585,63 zł.

Czyli: są pieniądze i to niemałe ale na co? Na [...] i [...] - boje, gdy tymczsem najważniejsze , życiowe sprawy miasta jak: praca, obwodnica, zabezpieczenie przed powodzią itp. - to leży z braku pieniędzy. Surrealizm jakiego by się nawet Kafka nie powstydził. Na drzewa jaślanie, nie oczekujcie pracy tylko śmigajcie po linach - wszak bezrobotni mają dużo czasu!
Odpowiedz
0
@ tesia
dnia 24.02.2011, 19:42 · Zgłoś
Kogo w tym mieście zatrudniono, że pisze takie bzdury ?!
Przecież 94 mln.zł. to prawie budżet całego miasta, a nie kwota rewitalizacji ! Poprawcie te błędy!
Odpowiedz
0
@ Riina
dnia 24.02.2011, 14:09 · Zgłoś
Rzeczywiście wszystko już mamy- do szczęścia brakuje tylko parku linowego. Władza niech przeznaczy wszystkie środki na rekreację bo za chwilę nie będzie już żadnej pracy i trzeba będzie przymusowo wypoczywać!
Odpowiedz
0
@ Jaslak
dnia 24.02.2011, 08:28 · Zgłoś
Nie można za taką kasę kupić Gamrat i Pektowin a zyski z tej działalności przeznaczyć miedzy innymi na rewitalizację? I ludzie mieli by robotę i Jasło rozkwitało by pięknie. I błagam, usuńcie te [...], wstrętne kwietniki po Kuroskiej na lampach ulicznych.
Odpowiedz
0
@ MAK
dnia 24.02.2011, 05:52 · Zgłoś
Na 7 sesji 6 to nadzwyczajne ,gratulacje dla przewodniczącej RM.Proponuję nadzwyczjne nazwać zwykłymi,zwykłe nadzwyczajnymi.CHAOS.
Odpowiedz
0
@ ARDI
dnia 23.02.2011, 22:34 · Zgłoś
.............czyli wszystko to co zaczela Kurowska, a teraz przypisze sobie to Czernecki !!!!!!
Odpowiedz
0
@ Dociekliwy
dnia 23.02.2011, 22:09 · Zgłoś
Jeśli można ubiegać się o środki unijne na rewitalizację przestrzeni rekreacyjnych to dlaczego nie można ubiegać się o te środki na obwodnicę?
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 23.02.2011, 21:31 · Zgłoś
a od kiedy te przestrzenie nie będą zanieczyszczane przez psie odchody,bo wstyd, [...] i ślisko !
Odpowiedz
0
@ STEFAN
dnia 23.02.2011, 20:56 · Zgłoś
To jest dramat!!! Władze miasta z p. Czerneckim na czele,zamiast od już zabrać się do działań eliminujących zagrożenie życia i mienia ludzi ,co udowodniła zeszłoroczna powódż dumają o rekreacji...Budżet na br,nawet nie przewiduje znaczących kwot na bezpieczeństwo mieszkańców, o czym łaskawie nawet nie mówi się powodzianom.!!! Fiesta trwa, a lud szlak trafia,o czym coraz głośniej na ulicy...Może czas na wiosenne porządki??? Zmiany po jesienno -zimowym śnie w UW?
Odpowiedz
0
@ bkjkpm
dnia 23.02.2011, 20:42 · Zgłoś
Ja proponuje zamiast placów zabaw za grube miliony to może by w końcu ktoś się zajął terenami pod inwestycje m.in Warzyce!!!!to jest przyszłość,podatki,praca a nie park linowy który wyrasta w każdej miejscowości i świeci pustkami 8mieś w roku...ludzie zastanówcie się!!!!!
Odpowiedz
0
@ hejka
dnia 23.02.2011, 20:26 · Zgłoś
A gdzie w tym wszystkim miejsce dla hali widowiskowo-sportowej,nowym lodowisku,skate parku i nowym stadionie?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.