Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Rodzaje ławek i półwolni - jakie wybrać do siłowni?

1

Współcześnie coraz większą uwagę przykuwa się do dbania o własną sylwetkę i zdrowie, wskutek czego popularność diet, treningów i siłowni stała się ogromna. Jednym z elementów, który może korzystnie wpłynąć na rezultaty treningu, są ławki i półwolnie.

Rodzaje ławek do ćwiczeń

Ławki do ćwiczeń stanowią idealny sprzęt do treningów. Ogromną zaletą jest uniwersalność, ponieważ za ich pomocą można skutecznie wykonać trening całego ciała. Warto jednak wiedzieć, że wyróżnia się kilka rodzajów ławek w zależności od ich budowy i zastosowania. W związku z tym może mieć do czynienia z następującymi sprzętami:

 • ławka prosta - przeznaczona do wykonywania podstawowych ćwiczeń,
 • ławka regulowaną - w której to istnieje możliwość regulowania poziomu jej nachylenia, dzięki czemu można wykonywać rozmaite ćwiczeń o różnym stopniu trudności,
 • ławka skośna do brzuszków - przeznaczona do wykonywania ćwiczeń mięśni brzucha i wzmacniania klatki piersiowej oraz
 • ławka pod sztangę - nadająca się idealnie do wykonywania ćwiczeń na każdą część ciała, a przede wszystkim do bezpiecznego treningu ze sztangą. 

Półwolnie - czym są?

Półwolnie, a w zasadzie maszyny półwolne, są maszynami przeznaczonymi do ćwiczeń siłowych. Obciążenie w tym wypadku stanowią talerze, które dowolnie można dokładać w celu zwiększenia ciężaru. Możliwe jest zatem samodzielne decydowanie o mocy wykonywanych ćwiczeń. Urozmaicenie treningów maszynami półwolnymi jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania oraz skutecznym sposobem na wzbogacenie naszej aktywności fizycznej. Dobrym przykładem są tutaj nowoczesne maszyny półwolne premium Sportsart https://sportsartfitness.pl/sprzet-silowy/lawki-i-polwolne/. Obecnie można je już spotkać w całej Polsce w popularnych siłowniach Calypso czy Smart Gym.

Czym się kierować przy wyborze sprzętu do siłowni?

W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów treningów zalecane jest, aby zadbać o ich urozmaicenie. Warto więc być wszechstronnym w wyborze sprzętu. Podczas podejmowania decyzji  powinniśmy kierować się przede wszystkim planem, których chcemy zrealizować. Należy więc zastanowić się, co pozwoli nam osiągnąć sukces i jakie mamy w związku z tym potrzeby i preferencje. Jeżeli zamierzamy więc skoncentrować się na brzuchu i klatce piersiowej, powinniśmy wybrać ławkę skośną, natomiast w przypadku treningu obejmującego całe ciało lepszą opcją będzie wybór ławki regulowanej.

Należy zwrócić również szczególną uwagę na wykonanie i stabilność wybranego przez nas sprzętu, gdyż zapewni nam to nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania. Stabilność jest szczególnie ważna w przypadku intensywnych treningów. Warto zastanowić się też nad dodatkami, które obejmuje dany sprzęt i czy będą one dla nas przydatne. Ponadto istotne jest, aby zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie danego sprzętu, zwłaszcza jeżeli wykonywany przez nas trening będzie skupiał się na ciężarach.

Podsumowując

Wybór sprzętu nie należy do najłatwiejszych decyzji, a różnorodność w tym zakresie z pewnością nie poprawia tego stanu rzeczy. Nie jest to jednak niewykonalne i z pewnością warto jest przejść ten etap, aby oddać się w pełni treningom, które zapewnią nie tylko wymarzoną sylwetkę, ale również lepsze samopoczucie.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 03.11.2021, 14:35
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zero
dnia 04.11.2021, 17:42
Ocena
komentarza:
0
Ceny takich sprzętów nie są najniższe, więc można pomyśleć nad produkcją. Inaczej mówiąc: wykonać konstrukcje podobne do obecnych sprzętów, oraz znaleźć podwykonawcę który to wykona w rozsądnych pieniądzach. Następnie testy, oraz sprzedaż w internecie i do sieci handlowych.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105