Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rok 2013 na jasielskich osiedlach Inwestycje remontowo-budowlane

27

W ubiegłym roku na wszystkich 16 osiedlach miejskich przeprowadzono szereg inwestycji remontowo-budowlanych. Zarząd każdego osiedla otrzymał na początku roku środki finansowe do wykorzystania na potrzeby osiedla, a oprócz tego z budżetu miejskiego finansowano liczne dodatkowe przedsięwzięcia.

Osiedle Bryły

Wykonano: nawierzchnię asfaltową na dwóch drogach osiedlowych za łączną kwotę 31 114 zł; remont nawierzchni asfaltowej na ul. Starowiejskiej (30 325 zł); podbudowę i nawierzchnię tłuczniową na ul. bocznej od ul. Mickiewicza (23 200 zł); bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Ponadto dofinansowano opracowanie dokumentacji technicznej na budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej Jasło-Błażkowa (6 150 zł - zadanie realizowane wspólnie z Powiatem Jasielskim) oraz wybudowano część oświetlenia wnioskowanego przez mieszkańców.

Osiedle Brzyszczki

Wykonano: remont nawierzchni asfaltowej na ul. Jagodowej za kwotę 34 248 zł; remont odwodnienia ulicy bocznej od ul. Lwowskiej; bieżące remonty wszystkich ulic osiedla. Ponadto wybudowano oświetlenie ulicy bocznej od ul. Lwowskiej (35 tys. zł).

Osiedle Gamrat

Wykonano: remont chodnika przy ulicy bocznej od ul. Mickiewicza o wartości 14 069 zł; bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla z zastosowaniem masy i emulsji asfaltowej. Ponadto dofinansowano położenie nawierzchni asfaltowej ul. Mickiewicza (46,5 tys. zł - zadanie to zrealizowano wraz z Powiatem Jasielskim), natomiast kwotę 5,6 tys. zł z osiedlowych środków finansowych przesunięto na zakup wysięgników stalowych do wyposażenia boisk sportowych.

Osiedle Gądki

Wykonano: dwa progi zwalniające na ul. Bieckiej; w ramach bieżących remontów ulic zlikwidowano wyboje na wszystkich ulicach osiedla. Natomiast całe środki finansowe osiedla (30 tys. zł) przeznaczono na wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na ul. bocznej od ul. Słonecznej.

Osiedle Górka Klasztorna

Wykonano: remont chodnika przy ul. Klasztornej za kwotę 8 475 zł; remont chodnika przy ul. Grunwaldzkiej (23 000 zł); nawierzchnię tłuczniową ul. bocznej od ul. św. Faustyny Kowalskiej (5 000 zł); nawierzchnię asfaltową na ul. bocznej od ul. Kwiatowej (9 001 zł); nawierzchnię asfaltową na ul. Kwiatowej (12 705 zł); bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Wykonano oświetlenie ul. Św. Faustyny Kowalskiej ( 25 tys. 800 zł) i ul. Reja (37 tys. zł).

Osiedle Hankówka

Wykonano: nawierzchnię asfaltową na ul. Rzemieślniczej za kwotę 22 611 zł; nawierzchnię asfaltową na ul. Śnieżnej (8 919 zł); nawierzchnię tłuczniową na ulicy bocznej od ul. Hankówka, ulicy bocznej od ul. Przemysłowej i ulicy bocznej od ul. Rzemieślniczej (łącznie 22 700 zł); bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Wykonano oświetlenie odcinka ulicy Rzemieślniczej (15 tys. zł).

Osiedle Kaczorowy

Wykonano: chodnik przy ul. Kaczorowy za kwotę 90 tys. zł; przeprowadzono bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla z zastosowaniem masy i emulsji asfaltowej.

Osiedle Kopernika

Wykonano: remont chodnika prz. ul. Baczyńskiego (dwa odcinki) za kwotę 8 441 zł; remont chodnika przy ul. bocznej od ul. Kopernika (11 772 zł); nawierzchnię asfaltową na ulicy bocznej od ul. Szopena w kierunku Pektowinu (10 547 zł); remont chodnika przy ul. Kopernika za kwotę 11 485 zł; odwodnienie parkingu przy ulicy Lenartowicza (2 500 zł); nawierzchnię asfaltową na ulicy bocznej od ul. Lenartowicza (9 830 zł); bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Ponadto wykonano parking przy ul. Wincentego Pola za kwotę 96 854 zł .

Osiedle Krajowice

Wykonano: nawierzchnię asfaltową na ul. Działkowej za kwotę 46 981 zł; wykonano zabezpieczenie skarpy przy ulicy bocznej od ul. Podzamcze za kwotę 3 500 zł; przeprowadzono remont dylatacji na moście w ciągu ul. Krajowickiej (43 626 zł). Dodatkowo przeprowadzono bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla i wykonano oświetlenie ul. Jana Nowotnego i Piasta Kołodzieja (45 tys. 500 zł).

Osiedle Mickiewicza

Wykonano: remont chodnika przy ul. Hubalczyków za kwotę 8 002 zł; remont chodnika przy ul. Szajnochy (15 125 zł); remont chodnika przy ul. Szkolnej (14 890 zł); wykonano remont nawierzchni asfaltowej parkingu przy ul. Szajnochy oraz zbudowano chodnik przy ul. Skłodowskiej za kwotę 21 612 zł. Zostały wykonane bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Wykonano projekt oświetlenia ulicy bocznej od ul. Szajnochy (3 tys. zł) oraz projekt oświetlenia części administracji cmentarza przy ul. Mickiewicza (3 tys. zł).

Osiedle Niegłowice

Wykonano: remont nawierzchni asfaltowej na ul. Równia za kwotę 31 171 zł; bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Ponadto dofinansowano przebudowę ulicy Niegłowickiej (80 000 zł - zadanie realizowano wspólnie z Powiatem Jasielskim).

Osiedle Rafineria

Wykonano: nawierzchnię asfaltową na ulicy bocznej od ul. Sportowej za kwotę 33 948 zł; remonty bieżące wszystkich ulic na terenie osiedla. Wykonano oświetlenie końcowego odcinka ul. Sportowej (10 tys. 400 zł), natomiast całe środki finansowe (30 000 zł) zostały przesunięte w budżecie Miasta Jasła na budowę monitoringu na terenie osiedla.

Osiedle Sobniów

Wykonano remont nawierzchni asfaltowej na ul. Konarskiego o wartości 49 513 zł; przebudowano ul. Wesołą za kwotę 59 684 zł; oświetlenie placu wokół Domu Ludowego w Sobniowie (2,5 tys. zł); bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Ponadto dofinansowano budowę chodnika na ulicy Floriańskiej (82 000 zł - zadanie zrealizowano wspólnie z Powiatem Jasielskim).

Osiedle Śródmieście

Wykonano: remont chodnika przy ul. Kilińskiego (dwa odcinki) za kwotę 23 117 zł; remont chodnika przy ul. Farnej (13 696 zł); ogrodzenie oraz nawierzchnię z kostki brukowej łącznika pomiędzy parkingiem a ulicą Zieloną (37 488 zł); remont chodnika przy ul. Kasprowicza (12 886 zł); remont nawierzchni chodnika przy ul. Ducala (22 400 zł); bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Wykonano oświetlenie uliczne łącznika ul Rejtana z ul. Kochanowskiego (56 tys. 300 zł). Natomiast ze środków finansowych osiedla przesunięto 1 819 zł na posadzenie zieleni wzdłuż przejścia z parkingu do ul. Zielonej oraz 15 tys. zł na remont instalacji oświetleniowej galerii w Jasielskim Domu Kultury.

Osiedle Ulaszowice

Wykonano: remont chodnika przy ul. Dobrzańskiego za kwotę 8 421 zł; remont chodnika przy ul. Skalnej (9 089 zł); odcinek chodnika przy ul. Konopnickiej (14 587 zł); nawierzchnię asfaltową na ul. Konopnickiej (21 189 zł); nawierzchnię asfaltową na ul. bocznej od ul. 17. Stycznia (12 500 zł); zakończono budowę ulicy łączącej ul. Lwowską z ul. Towarową o symbolu KL 1 (967 467 zł); bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla; remont nawierzchni tłuczniowych dróg na osiedlu „Na Kotlinę”. Wykonano projekty oświetlenia ulic bocznych od ul. 17 Stycznia (6 tys. zł).

Osiedle Żółków

Wykonano: remont nawierzchni asfaltowej na ulicy Młynarskiej za kwotę 78 455 zł; bieżące remonty wszystkich ulic na terenie osiedla. Wykonano projekt budowy odcinka oświetlenia ul. Rzecznej (3 500 zł).

Do mieszkańców wszystkich osiedli adresowane były akcje mające na celu wsparcie rozwoju kultury fizycznej i sportu: „Zima na sportowo po raz drugi” (koszt to 31,8 tys. zł) oraz bilety wstępu na krytą pływalnię MOSiR w Jaśle, które w lecie rozdawały zarządy osiedli (łączny koszt – 6 tys.320 zł).

UMJ

Reklama

Komentarze: 27

Dodaj komentarz Widok:
1
@ jaślan
dnia 22.01.2014, 08:21 · Zgłoś
A na ul. Reja widać, że 37 tys. poszło w błoto. Lampy stoją od miesiąca a nie świeciły ani razu. Polska...
Odpowiedz
5
@ x
dnia 18.01.2014, 22:29 · Zgłoś
a może by tak po łódce nam zakupili i mieli by nas z głowy na Gądkach-hm-też inwestycja unijna
Odpowiedz
6
@ dd
dnia 26.01.2014, 08:22 · Zgłoś
jestem z Gądek i jestem za bo takie wały przez które rzeka przelewa o kant [...]py rozbić
Odpowiedz
3
@ ada
dnia 26.01.2014, 19:27 · Zgłoś
tak patrząc po innych osiedlach i porównując to na Gądkach tyle zrobili że ręce opadają
macie tam jakiegoś gospodarza?
Odpowiedz
4
@ janek
dnia 18.01.2014, 21:27 · Zgłoś
najwyższa pora [...]ć wszystkie [...] z urzędów,[...] [...] i tą całą jsm.[...] osiedlowy zamiast zakasać rękawy[jak w każdym innym kraju ]i sprzątać za m.inn.moją kapustę, chodzi naburmuszony jak paw[prezes swego zakładu]. a najwyższy z jsm za co taką kapustę bierze i jemu podobni.na cóż tyle ekip na etacie które biorą co m-c znaczną kasę za pseudo usługi. a gdzie przetargi nawet na drobne usługi gdzie [...] osiedlowi podpisują f-ry,i kasę wypłaca jsm z naszych pieniędzy wykonawcom.np.zamiast drobnej naprawy [którą wykonała wczesniej jakaś firma i wzięła kasę,przychodzi ekipa [wiadomo kto pracuje na usługach jsm] zamiast załatania dziury papą 1m2 wali się 8 rolek papy i vat zostaje w kieszeni wykonawcy a za niepotrzebną uslugę wyplaca się z funduszu remontowego lokatorów.dokąd ci polacy będą tacy [...] i dadzą sie tak w [...]a robić.
Odpowiedz
8
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 18.01.2014, 00:02 · Zgłoś
TA TA TA głosujcie na stary "establishment", a dokładnie wyremontują Wam kieszenie ...i nie tylko...
Odpowiedz
10
@ x
dnia 17.01.2014, 22:47 · Zgłoś
hahaha-ale inwestycja na Gądkach-dwa progi i kawałek asfaltu-jesteśmy wdzięczni-najmniej dostaliśmy
Odpowiedz
11
@ xmx
dnia 18.01.2014, 22:37 · Zgłoś
Pan osiedlowy tyle wywalczył .Ciekawe ile poszło dla niego i kto wygrał przetarg że taka kosmiczna cena za taki kawałek asfaltu
Odpowiedz
8
@ dd
dnia 26.01.2014, 08:18 · Zgłoś
nasz osiedlowy najwidoczniej się znowu nie postarał
Odpowiedz
4
@ 69
dnia 26.01.2014, 19:15 · Zgłoś
osiedlowy i Czarnecki co wybory obiecywali przejezdną kładkę i przez tyle kadencji [...]pa
a na Gądkach nic się nie robi, gdzie ten asfalt robili? na wale? bo dwa progi to trochę mało przez cały rok ;-)))
zaraz jakaś gorliwa walnie -park linowy -ale to nie za pieniądze osiedlowe
szlak mnie trafia !!!
ludzie wybierzmy w końcu kogoś komu będzie się chciało coś zrobić dla innych
kogoś kto nie patrzy na swój prywatny interes, ma czysty życiorys
przecież są jeszcze tacy ludzie!!
Odpowiedz
4
@ jambo
dnia 17.01.2014, 20:45 · Zgłoś
Widze ten parking na Wincentego Pola. Za 100 000 co tam tyle kosztowało?.
Zastanawiam sie jak to jest : ta sama powierzchnia robiona prywatnie dla osoby fizycznej kosztuje najwyżej połowe z tego co dla miasta. (jakść idzie w odwrotną stronę)
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 17.01.2014, 20:02 · Zgłoś
Gratulacje! W Niegłowicach aż miło popatrzeć na te wspaniałe chodniki i ulice. Zapraszamy potomnych do Niegłowic aby pospacerowali naszymi wspaniałymi chodnikami z ziemi, ulicami ze stojącą wodą bez odpływów no i najważniejsze naszą ścieżkę rowerową. Katastrofa gorzej już nie może być ale gdyby jednak to Gratuluję inwestycji. Jaki Pan taki kram.
Odpowiedz
0
@ Kasia
dnia 17.01.2014, 19:45 · Zgłoś
Polecam rozejrzeć się po Jaśle i zobaczyć, jak wyglądają bloki zarządzane przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową a jak wyglądają te, które są w zarządzie wspólnot. Różnica jak między mercedesem a polonezem.
Odpowiedz
0
@ POGROMCA [...]
dnia 18.01.2014, 09:43 · Zgłoś
A co chcesz od poloneza ???
Odpowiedz
1
@ POGROMCA [...]
dnia 18.01.2014, 09:46 · Zgłoś
ja nan poldka i sąsiad ma merola wito z tym że mój nie ma dziur a ten wito to jak stary druszlak po babci a jest tylko rok różnicy ...
Odpowiedz
4
@ Stfu
dnia 17.01.2014, 19:42 · Zgłoś
No wiemy, wiemy...wybory idą. Ja [...] to jest już po prostu żenujące...za każdym razem ten sam numer z nadzieją że się znów ludziska dadzą nabić w butelkę. Wielka cieknąca tłuszczem kiełbacha przedwyborcza. A po wyborach - skwarki...
Odpowiedz
3
@ Stfu
dnia 17.01.2014, 19:48 · Zgłoś
Hahaha [...]e mi wykropkowało :) Poziom cenzury: Expert ^^
Odpowiedz
-1
@ antysven
dnia 17.01.2014, 18:41 · Zgłoś
Powinno sie zlikwidowac złodziejskie spółdzielnie mieszkanioew i załozyc wspólnoty mieszkaniowe. Taniej wyjdzie i bedzie dobrze. Po co złodzieją dawac zarabiac.Płacimy czynsz ok. Oni ocieplaja bloki i dodaja dodatkowe koszty do czynszu. To po jaką cholere ja płace tyle kasy, powinno to byc wliczone chyba. Ale z nami Polakami tak jest. Niepotrafimy sie postawic. Tak samo jest z rzadem, zorganizowac jeden wielki narodowy strajk i juz. Tylko Powstanie Warszawskie nam wyszło,wtedy wszyscy bili solidarni.
Odpowiedz
2
@ Jaślak bez kompleksów
dnia 21.01.2014, 08:57 · Zgłoś
@antysystem, aby założyć Wspólnotę Mieszkaniową to nie trzeba do tego rewolucji. Lepiej będziesz jak spożytkujesz swoją skądinąd słuszną frustrację na spokojne i konsekwentne działanie w tym kierunku.
Najpierw zdobądź widzę. Poszukaj w google, poradź się kogoś zorientowanego w prawie.

I zacznij przede wszystkim chodzić na zebrania spółdzielni. Jako spółdzielca masz prawo pytać, drążyć, wglądu do wszelkich spraw (faktury, wyniki przetargów, wszelkie koszty). Na początku będziesz "wrogiem publicznym" ale nie przejmuj się i korzystaj ze swoich praw! Większość ludzi płaci czynsze - haracze do spółdzielni ale nie boją się "wychylić" i zadawać "niewygodne pytania". A to przecież święte prawo członków spółdzielni mieszkaniowych. I żadne zarządy czy prezesy łaski nie robią...
Odpowiedz
2
@ logistyk
dnia 17.01.2014, 15:29 · Zgłoś
brawo projekt oswietlenia na rzecznej -nadal jest ciemno --i błoto po kolana -wybory niedługo - nie dla [...] -obiecac tylko umieją
Odpowiedz
9
@ mmm
dnia 17.01.2014, 13:50 · Zgłoś
w sobniowie koło szkoły aż do ul.Rolniczej to ciężko przejechać. Pracownicy z um powinni tamtędy jeżdzić i za każdym razem coś sobie uszkodzic w samochodzie to wtedy wreszcie przeznaczyli by na to pieniadze
Odpowiedz
9
@ hoho
dnia 17.01.2014, 14:09 · Zgłoś
ale doradca burmistrza radny Czeluśniak nie chce dokładać do dróg powiatowych i dlatego macie ulice w Sobniowie dziurawe , a pani Bernal to jego klubowa koleżanka i nie ma wpływu na to??? oj cóż z niej za autorytet wśród radnych , że nie poprą tej ulicy.
Odpowiedz
3
@ olek
dnia 17.01.2014, 20:24 · Zgłoś
Pan Czeluśniak nie dowidzi i dlatego twierdzi, że droga w Sobniowie jest piękna i gładka jak stół z nowym blatem. Funki el nówka nieśmigany
Odpowiedz
9
@ m
dnia 17.01.2014, 13:05 · Zgłoś
uuu kampania wyborcza sie zaczela drodzy mieszkancy
Odpowiedz
6
@ Twtp
dnia 17.01.2014, 13:12 · Zgłoś
Jeśli wszędzie robota szła tak jak na Kopernika gdzie ostatnio wstawiono znak "Parking dla niepełnosprawnych " na srodku chodnika tak że np. wózkiem niepełnosprawny nie miał jak ominąć rury , to ja dziękuję .
Odpowiedz
9
@ Max Szyderko
dnia 17.01.2014, 13:15 · Zgłoś
Szczególnie w Sobniowie widać inwestycje , krzyżówka koło szkoły piekna z nowiutenkim asfaltem :-P W nagrode kazdy z UM powinien tamtedy przejezdzac 3x dziennie !
Odpowiedz
-6
@ ...
dnia 17.01.2014, 15:22 · Zgłoś
droga ta należy do starostwa
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.