Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rozmawiali o bezpieczeństwie na stadionach

12

O bezpieczeństwie podczas imprez masowych przed rozpoczynającym się sezonem piłkarskim 2012/2013 rozmawiano 14 sierpnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

W spotkaniu, któremu przewodniczyła wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska uczestniczyli przedstawiciele policji, straży pożarnej, prokuratury, sądu,  związku piłki nożnej, klubów sportowych, samorządów.

Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska poinformowała, że został powołany zespół interdyscyplinarny, który ma za zadanie przygotować ocenę potencjalnych zagrożeń przed imprezą masową. W jego skład wchodzą przedstawiciele: wojewody, policji, sądu, prokuratury, samorządu, związków i klubów sportowych. Przed meczem o podwyższonym ryzyku wojewoda zdecyduje, czy rozgrywki mogą się odbyć. W razie negatywnej opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji może podjąć decyzję o rozegraniu spotkania bez udziału publiczności, a nawet zakazać rozgrywek.
 

Inspektor Andrzej Sabik, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podkreślił, że jest coraz mniej chuligańskich zachowań na podkarpackich stadionach. W pierwszym półroczu 2012r. w regionie odbyło się 218 imprez masowych. Spośród 74 meczów piłki nożnej, 8 spotkań zakwalifikowano jako podwyższonego ryzyka. Odnotowano sześć przypadków naruszeń prawa, do jakich zaliczono bójkę kibiców, odpalenie rac. 160 osób z regionu posiada zakaz wstępu na stadion. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprez oddelegowano ponad 4,5 tys. policjantów. Działania prewencyjne policji są jedynie wsparciem, bo jak podkreślano podczas spotkania, za bezpieczeństwo imprezy masowej odpowiada organizator.
 

Spotkanie dobyło się w ramach prac zespołu „Razem bezpieczniej”.

www.rzeszow.uw.gov.pl

Reklama

Komentarze: 12

Dodaj komentarz Widok:
1
@ stary
dnia 19.08.2012, 15:58 · Zgłoś
aż miło popatrzeć jak się podkarpacie rozwija tego nam tylko potrzeba,co tam bezrobocie,kolejki do lekarzy,zamykanie szpitali i szkół,stawiamy na stadiony by się premier cieszył !!!
Odpowiedz
2
@ Reti
dnia 18.08.2012, 09:06 · Zgłoś
Ja bym dał tym [...] dresiarzom [...] na stadionach, co to znaczy, że rząd nie może sobie poradzić z takim bandyctwem? w Anglii sobie potrafili poradzić, jak jeden z drugim podskoczy to nie ma uproś, dostają takie kary pieniężne, że siedem pokoleń tego nie spłaci i od razu zimny prysznic, w jednym momencie odechciewa się głupot. A tutaj? Nie zamkniesz takiego na dłużej niż 48h bo jak to tak, przecież nie ma dowodów, sądy oczywiście są tak zajęte, że jak dobrze pójdzie to za rok może by taką sprawę ruszyło, jeśli już dojdzie do rozprawy to dostaną po 1000 zł na [...] do zapłaty i kilkanaście godzin społecznych do odpracowania jak dobrze pójdzie i na tym się kończy. Co taki bandyta stadionowy się nauczy? No niczego. Dalej się czuje bezkarny i robi to co wcześniej, bo przecież wie, że i tak mu g[...] zrobią. Powinno się łapać każdego cwaniaczka i nie ważne czy 15 czy 35 lat, dowalić tak z pół miliona zł grzywny dla każdego, na kilka latek do pudła i szybciutko się wszystko uspokoi. W końcu [...] muszą się zacząć zastanawiać 10 razy zanim głupota przyjdzie do głowy- czy warto. A jak nie to do łagru na 5 lat, ta jak jest u ruskich i też od razu głupoty się same z głowy wybijają. Tylko trzeba być konsekwentnym w takich działaniach. Musi się w końcu znaleźć ktoś, kto zmieniłby to chore prawo i wprowadził takie masakrujące kary, że w Polsce będą najbezpieczniejsze stadiony na świecie. Niestety... marzenie ściętej głowy, bo w tym kraju się NIE DA nic zrobić, da się tylko podnieść podatki i ceny do góry. [...] bierze człowieka jak się patrzy na to co się dzieje, gdy codziennie widać jak bandyci, złodzieje i zwyrodnialcy mają większe prawa niż normalny szary Kowalski.
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 17.08.2012, 21:21 · Zgłoś
Jak będą wpuszczać po 90 osób przyjezdnych to statystyki im się z pewnością poprawią. Przy większej ilości nasza policja nie potrafi zapanować nad kibicami.
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 17.08.2012, 19:32 · Zgłoś
A czy stadiony to ZOO? Klatki podobno obowiązują dla kibiców?! Za komuny to było nie do pomyślenia! Teraz władzy wali w [...], że hej! Z ludzi małpy chcą zrobić, cofając się do średniowiecza? Może od razu palić na stosie kibiców?! Mam pomysł!!! Do klatek wsadzić twórców tego [...] prawa, i wypuścić wtedy, gdy gdy im się polepszy, przeproszą ludzi za upodlenie, i zrezygnują z piastowanych urzędów. OK decydenci?
Odpowiedz
4
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 16.08.2012, 22:44 · Zgłoś
Czy nie szukacie sobie pretekstu, aby powiedzieć przecież jesteśmy potrzebni, musimy [...] nadgodziny ,aby zapewnić bezpieczeństwo na stadionach. Czy w czasach tak rozwiniętej technologii musimy powracać do feudalizmu, gdzie to ekonom z [...] pilnował [...]. Czy nie lepiej wykorzystać do tego zdobycze techniki np. monitoring , który obecnie wykorzystywany jest dla ciemiężenia "[...]" i zysku elyt, a może to za trudna sprawa aby z nagranego materiału wyszukać i odpowiednio potraktować osoby o zbyt "impulsywnym" temperamencie i skierować je np. na kilka msc. do kamieniołomów - gdzie odpracowaliby swoje "grzeszki"...
Odpowiedz
-2
@ ,,
dnia 16.08.2012, 19:28 · Zgłoś
śmigielska ? to co wyszła za mąż, za kogo ?
Odpowiedz
4
@ Obserwator
dnia 16.08.2012, 20:34 · Zgłoś
Za Śmigielskiego.
Odpowiedz
4
@ SzczepanKulczak
dnia 16.08.2012, 20:39 · Zgłoś
Pewnie za jakiegoś Śmigielskiego albo innego Janusza.
Odpowiedz
6
@ Józef Bąk
dnia 16.08.2012, 17:52 · Zgłoś
juz sie zaczyna straszeni9e obywatela , dziwne ze taka konferencja nie dotyczyła na przyklad liczby pobic [...] ??? W samym Jasle znalazło by sie kilka przykladow jak "słuzyli" [...] . Ale w tych sprawach lepiej milczec
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 17.08.2012, 08:45 · Zgłoś
Strasznie daleko odbiegasz od tematu,jakies ponad 20 lat nie ma juz [...].Jesli piszesz pisz dokladnie.
Odpowiedz
17
@ ww
dnia 16.08.2012, 17:46 · Zgłoś
To jest bez sensu.

Łącznie 4 500 policjantów tylko po to, aby W RAZIE [...] pseudokibice się na wzajem nie pozabijali. Jaki w tym sens? Organizator za to płaci?

Czy aby zorganizować normalny mecz piłkarski trzeba angażować tylu funkcjonariuszy za środki z budżetu państwa/powiatu? Czy to jest normalne, abym ja, Ty, mieszkańcy musieli płacić za to, żeby odbył się mecz, na którym ważniejsze od widowiska jest lanie się po [...]?

Zawsze mnie to [...]iało. I żeby nie było. Nie mam nic do piłki, niech będzie liga, rozgrywki, żeby było na co popatrzeć NA BOISKU, żeby Czarni byli chlubą Jasła. Żeby wszyscy jaślanie byli dumni z jasielskiej drużyny, a nie że większość patrzy przez pryzmat tego co się dzieje na meczach (niektórych). Tego nam życzę.
Odpowiedz
21
@ lesmian.pl
dnia 16.08.2012, 15:45 · Zgłoś
Zjedli paluszki,popili mineralną,wygłosili kilka banałów i temat można odfajkować. A na stadionach jak się tłukli,tak tłuką się dalej.Państwo bezprawia...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.