Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Upiększajmy nasze obejścia"
Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Gminy Dębowiec zorganizowała gminny konkurs „Upiększamy nasze obejścia”. Jego celem była promocja estetycznie zagospodarowanych terenów przydomowych. Konkurs realizowany był w dwóch kategoriach: dla gospodarstw rolnych będących płatnikami podatku rolnego (gospodarstwo powyżej 1 ha gruntów) oraz dla pozostałych mieszkańców (właścicieli działek do 1 ha).
W konkursie brane były pod uwagę następujące elementy: architektura ogrodowa i dostosowanie jej do pełnienia właściwej funkcji, odpowiedni dobór nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów, ukwiecenie balkonów, prawidłowa pielęgnacja roślin oraz ogólne wrażenie. Wyniki konkursu „Upiększamy Nasze Obejścia”:

W kategorii do 1 ha: I miejsce Niemiec Katarzyna – Radość
W kategorii powyżej 1 ha:

I miejsce - Gniady Elżbieta – Wola Dębowiecka

II miejsce - Ślusarczyk Bogdan – Cieklin - Józefów

III miejsce - Łachmanek Irena - Folusz
W kategorii „skwerki i place wiejskie”

I miejsce - Łazy Dębowieckie

II miejsce - Folusz

III miejsce - Cieklin
Sabina Gugulska
