Strona główna

Rozwiązania ekologiczne w branży eventowej, czyli jak zapewnić uczestnikom komfort i zrobić dobre wrażenie

0

Organizacja wielodniowych festiwali, dużych zawodów sportowych i innych, gromadzących dużą liczbę uczestników i widzów wydarzeń musi spełniać coraz mocniej wyśrubowane normy. Dotyczy to wszystkich aspektów eventu: od stosowania rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego (i pozytywnie wpływających na wizerunek), aż po właściwe warunki załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych. W przypadku niezbędnych w plenerze toalet przenośnych obie te kwestie są ze sobą ściśle powiązane.

Podczas imprez masowych to organizator jest odpowiedzialny za dostęp do zaplecza sanitarnego

Przeprowadzenie eventu udanego od A do Z wymaga długich przygotowań, podczas których należy dokonać wielu ważnych wyborów. Nawet wydawałoby się pozornie nieistotne kwestie higieny mogą mieć fundamentalne znaczenie dla odbioru wydarzenia przez osoby, które się na nim pojawią. W przypadku takiego wyposażenia jak toalety przenośne wynajem stanowi dla organizatora imprezy masowej w plenerze najkorzystniejsze rozwiązanie. Z jednej strony ma możliwość zamówienia praktycznie dowolnej liczby sanitariatów, w zależności od spodziewanej frekwencji, a z drugiej optymalizuje koszty. Zakup kilkudziesięciu albo kilkuset kabin na potrzeby np. jednego festiwalu byłby nieporównywalnie droższy niż opłata za tymczasowe użytkowanie. Przedstawiciele firmy Alfa Partner zwracają także uwagę na konieczność serwisowania i oczyszczania WC. Bez właściwych środków na podorędziu oraz stosowania specjalistycznych procedur mogłoby dojść do nie takiej znowu małej katastrofy ekologicznej.

Wyposażenie w nowoczesnych toaletach przenośnych zabezpiecza środowisko naturalne przed skażeniem

O tym, że przedostanie się dużej ilości fekaliów do wód gruntowych byłoby skrajnie niebezpieczne, raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Zwłaszcza po głośnych wydarzeniach w warszawskiej oczyszczalni ścieków. A jak rozwiązuje się takie problemy w momencie, kiedy na terenie imprezy plenerowej nie ma mowy o przyłączeniu do sieci kanalizacyjnej? Tutaj praktycznie wszystko zależy od tego, z jakich materiałów wykonane są wynajęte przez głównego organizatora toalety przenośne. Zdaniem reprezentujących Alfa Partner znawców tematu kabiny WC powinny powstawać z zaawansowanych tworzyw sztucznych, tworzących w pełni szczelne i zachowujące stabilną pozycję konstrukcje. Całkowita niewrażliwość mobilnych sanitariatów na opady, promieniowanie UV, chemikalia oraz mechaniczne uszkodzenia gwarantuje, że wszystko odbędzie z poszanowaniem zasad ekologii i zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Artykuł partnera

Napisany dnia: 04.11.2019, 08:24 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105