Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ruch przez centrum miasta płynny. Nadal nie można się dostać do Jasła.

16
Woda na ulicach Jasła powoli opada. Mieszkańcy obawiają się  jednak ewentualnej kolejnej fali. W tej chwili w mieście trwa cały czas akcja ratunkowa. Nadal nieprzejezdne są ulice: Mickiewicza, Szajnochy, Szkolna, Sikorskiego, Krasińskiego, Jagiełły, Hubalczyków, Madejewskich i Monte Casino.







Jak nas zapewnia Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, ruch przez centrum miasta jest płynny, problem z dojazdem do swoich domów mają mieszkańcy tych ulic i osiedli, gdzie dotarła fala powodziowa.  Natomiast do Jasła można się dostać jedynie od strony Krosna i Nowego Żmigrodu. Drogi od strony Tarnowa i Gorlic nadal są zamknięte.  


(kp)
Reklama

Komentarze: 16

Dodaj komentarz Widok:
0
@ x
dnia 08.06.2010, 14:18 · Zgłoś
Klęska jest i to każdy wie! A ogłoszenie jej to czysta głupota! Jak ktoś nie wie co się z tym wiąże to niech sobie poczyta a nie pierniczy głupoty!!!
Wg mnie to wszyscy we władzy jak na razie zawiedli na CAŁEJ LINII!!! Te wybory to będą kolejny schodki do NICZEGO xD dajcie spokój! Zero organizacji, zero współpracy i ZERO jakichś skutków w tej tzw. POLITYCE. Kaczyński i jego [...] apeluje do władzy - śmiech na sali. A Tusk też tylko gada! Te 6 tys. rzekomo żeby otrzymać trzeba mieć jakieś tam dokumenty - TO JAKAŚ KPINA!!! Ludziom wszystko poazalewało, wrz z dokumentami. BRAWA DLA WSZYSTKICH.
Odpowiedz
0
@ suchy 40
dnia 06.06.2010, 01:13 · Zgłoś
jak czytam te komentarze to mnie prawie krew zalewa każdy teraz tylko potrafi pisać jak koło hali sportowj kładliśmy worki to wieńcej było gapiów jak pracujących jak można kogoś oskarżać to jest natura jaj nie da sie oszukać ja można kogoś ratować jak jest fala powyżej wałów dziękujmy bogu że nie przerwało wałów bo wtedy dopiero dowiedzieliśmy sie co to jest powódz i nawet zbiornik w Kątach nic by nam nie pomugł bo nas zalała Ropa i niech już nie piszą nic jakieś [...] co nic sie nie znają
Odpowiedz
0
@ MARCEK
dnia 05.06.2010, 23:06 · Zgłoś
Około godziny 11 bylem na walach przy ulicy Szajnochy było nas tam około 100 ludzi do umacniania wału ale cóż z tego jeśli nikt nie umiał pokierować ludźmi stali wszyscy stali i się przekrzykiwali jak i gdzie trzeba kłaść worki. Więc mam takie pytanie do władz miasta i całego tego sztabu kryzysowego gdzie byli ludzie odpowiedzialni aby pokierować tymi c chcieli pomagać wozili się autami z miejsca na miejsce i patrzyli tylko co się dzieje a później udzielali wywiadów Pan Rydarowicz na przykład kazał ewakułować galerie Grafika gdzie nawet nie było grama wody ani zagrożenia takiego. Wiec jeśli z takim samym skutkiem były prowadzone działania na wale przy hali sportowej to niema się co dziwić ze woda się wdarła do miasta Wiec zastanówcie się ludzie przy następnych wyborach samorządowych kogo wybieracie . Pozdrawiam wszystkich i współczucia dla ludzi dotkniętych powodziom
Odpowiedz
0
@ zatopiony!
dnia 05.06.2010, 19:48 · Zgłoś
wiecie co? dajcie spokój z tym oskarażaniem tuska, kurowskiej prawda jest taka ze nie powstaja nowe ZBIORNIKI!!!!!! a nie wały. wały jednych ratuja drugich topią i jest ryzyko przerwania ich!
miał byc ZBIORNIK w kątach i co?? pytam sie co!!! panie starosta wraz zastępcą! nie ma srodów tak bylo mówione to teraz sie znajdą na naprawy!
taka prawda!
musza powstawać w miejscowościch zbiorniki!!! które zbierają nadmiar wody!
teraz powiat skąd weźnie srodki na naprawe dróg mostów?! a co z tymi co ich zalało po okna? co?
i przewstańcie piep....ze burmistrz tak ze czelusniak w tedy. trzeba powiedziec jasno nie będą budowane zbiorniki to trzeba sie liczyć ze taką klęska będzie się powtarzać!
aha a co do rządu to co PANOWIE nadal nie ma KLĘSKI????!!
Odpowiedz
0
@ wyborca
dnia 05.06.2010, 11:49 · Zgłoś
Gdzie jest Kaczyński i cały PiS?Czemu go nie ma gdy go potrzebujemy?Przecież to jego elektorat!
Odpowiedz
0
@ SEV14
dnia 05.06.2010, 10:56 · Zgłoś
no i teraz widac owoce pracy pani kurowskiej i jej swity!! oni umacniali swoje pozycje na stolkach a nie waly.w jasle mamy [...]ostwo powiatowe a nie starostwo!! nie bylem juz w jasle paranascie lat ale ciagle sa u wladzy te same twarze co za pzpr!!!
Odpowiedz
0
@ Marcin
dnia 05.06.2010, 10:03 · Zgłoś
Do malkontent. Szkoda, ze nie brałeś udziału w akcji przeciwpowodziowej w Trzcinicy. Woda szybciej wzbierała niż ludzie ukłądali worki z piaskiem. Co by to dało??? Nic. Woda przelała się prze te podwyższane wały. tego nikt nie zatrzyma. A co do braku reakcji na osiedlu szajnochy, o godz 10.00 zapadła decyzja o ewakuacji, Szkolnej, Krasińskiego, Szajnochy, gdzie do przelania przez [...] brakowało ok 1,5 metra. Więc zamiast zadawać [...] pytania, pierwsze oceń sytuacje jak naprawdę było. Z czym zgodzę się to pożywieniem.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 05.06.2010, 08:53 · Zgłoś
pis?? tu powinna być klęska żywiołowa ogłoszona a rząd (PO) co na to, no pewnie bo po co wybory się zbliżają, i ludzie na tym ucierpią a po ogłoszeniu inna sytuacja by była i inne odszkodowania... Ludzie popatrzcie co się dzieje.
Odpowiedz
0
@ malkontent
dnia 05.06.2010, 08:01 · Zgłoś
Łatwiej było ratować Bałtyk jak Jasło.
Moje pytania:
Dlaczego Straz Miejska nie kontrolowała na bieżąco stanu wałów?
Dlaczego jak zaczęła sie woda przelewać przez [...] nie zaczęto go podwyższać i umacniać.
Kompletny brak reakcji w tym czasie doprowadził
do przerwania wałów zalania osiedla Szajnochy.
Dlaczego nikt nie pomyślał o ciepłym pozywieniu dla przemoknietych i zmarznietych strażaków ochotników.
Zbliżają sie wybory, mieszkańcy zalanych osiedli ocenia dsziałania władzy.
Odpowiedz
0
@ do ochotnik z pinkas
dnia 05.06.2010, 06:32 · Zgłoś
na moscie na obwodnicy utopiły sie dwa busy! jak przejedziesz jak ulicą jest woda na 5 cm wiem bo jechałam
Odpowiedz
0
@ Podziekowanie tym
dnia 05.06.2010, 02:04 · Zgłoś
Podziekowanie tym co zablokowali budowe zapry wodnej w Katach, dziekujemy Tuskowi za jego Cud, bo to jego rzad zablokowal wiekszosc inwestycji na Podkarpaci
Odpowiedz
0
@ Tragedia
dnia 05.06.2010, 00:35 · Zgłoś
JASŁO TrzymAJ SIE ! <LBL>
Odpowiedz
0
@ xaxm
dnia 05.06.2010, 00:09 · Zgłoś
tej Pani już podziękujemy!!!!!!!!! i pisowi tam również!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ News zwycięstwo
dnia 04.06.2010, 23:02 · Zgłoś
Napisany dnia: 30.05.2010, 09:07
Maria Kurowska –Wały zdały egzamin - Trudno sobie wyobrazić, jakie byłyby zniszczenia gdyby powódź przyszła wcześniej. Ostatni odcinek wału na Gądkach oddawaliśmy w ubiegłym roku. Wały znakomicie się sprawdziły, jak też wykazały nam, gdzie należy poczynić starania o dalsze zabezpieczenie miasta wałami i jakie inne działania podjąć.
Burmistrz zaznaczyła, że wały wybudowane w Jaśle były jedynymi nowymi wałami na Podkarpaciu. - Nasze miasto zostało potraktowane w bardzo dobry sposób. – mówiła Maria Kurowska, dodając, iż wypełniły one swoją rolę - Na wałach w woj. podkarpackim nie było nigdzie przerwania. Są one na bieżąco przeglądane i konserwowane. Wały w województwie wytrzymały tę wielką wodę.
Odpowiedz
0
@ ochotnik z pinkasa
dnia 04.06.2010, 22:51 · Zgłoś
DO SŁUŻB MUNDUROWYCH! Nie ma żadnego oznaczenia na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Towarową że nie można dalej jechać obwodnicą i widziałem kilkanaście samochodów (w tym kilka tirów i ciężarówek) które zatrzymywały się przed zalanym skrzyżowaniem i musiały się mozolić z zawracaniem. Wypadałoby coś z tym zrobić a nie tylko wozić się na sygnale w te i z powrotem z dużą prędkością. Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ fff
dnia 04.06.2010, 22:45 · Zgłoś
Odnośnie drogi 992 do Nowego Żmigrodu, to w Majscowej na zakręcie osunęło się pobocze(remontowane w ubiegłym roku) i na krótkim odcinku połowa jezdni jest wyłączona. Tylko problem w tym że właściwie nie było to wcale oznakowane (jedynie 2 słupki chyba kilometrażowe postawione na środku i przeciągnięta taśma, cała pozwijana)nie wiem jak jest teraz. Nie można by tam postawić jakiejś tablicy kierującej U-3 tzw. jodły czy sierżantów lub tablicy kierującej u-21 tzw. skrajni? Byłoby to widoczne. I ciekawe jak będzie z tonażem, czy "TIR-y" nie spowodują że droga będzie się jeszcze bardziej osuwała.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.