Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rusza Jasielska Karta Dużej Rodziny

55

Od dzisiaj (9 maja) w Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia Rodzin w Jaśle (ul. Floriańska 8 a), można składać wnioski o przyznanie Jasielskiej Karty Dużej Rodziny, czyli dokumentu, dzięki któremu rodziny wielodzietne z terenu miasta mogą liczyć na ulgi i zwolnienia w miejskich instytucjach.

Karta została wprowadzona na terenie miasta Jasła w ramach programu działań na rzecz rodzin wielodzietnych. – Na razie w naszym programie uczestniczą jednostki miejskie, ale chcemy zwrócić się do różnych przedsiębiorstw, firm, by też wpisali się w to nasze przedsięwzięcie i oferowali rodzinom wielodzietnym szczególne warunki do korzystania ze swych usług – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Jasielską Kartę Dużej Rodziny może otrzymać rodzina spełniająca łącznie następujące warunki: na utrzymaniu rodziców/opiekunów lub rodziny zastępczej pozostaje troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje, a w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności bez ograniczenia wieku; rodzina zameldowana jest w Jaśle; rodzina mieszka pod wspólnym adresem w Jaśle.

Wnioski o wydanie karty należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle ul. Floriańska 8 a, w Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia Rodzin w Jaśle, w poniedziałek (godz. 11.00. – 17.00), od wtorku do piątku (godz.11.00. – 15.30).

Podstawowe cele programu to promowanie modelu rodziny wielodzietnej i kształtowanie jej pozytywnego wizerunku; wspieranie rodzin wielodzietnych oraz zwiększenie szans rozwojowych i życiowych wychowujących się w tych rodzinach dzieci oraz przeciwdziałanie niekorzystnej sytuacji demograficznej Jasła.

Informacje dot. Jasielskiej Karty Dużej Rodziny, katalog ulg, zwolnień i preferencji oraz wniosek o wydanie karty wraz z wymaganymi dokumentami znajdują się na stronie www.jaslo.pl w dziale aktualności.

UMJ

Reklama

Komentarze: 47

Dodaj komentarz Widok:
0
@ rodzic trójki dzieci
dnia 23.05.2014, 14:34 · Zgłoś
Czy ktoś widział katalog ulg?!? Możliwość skorzystania z Karty np. na basenie krytym tylko poniedziałek, środa, czwartek w godz. 8-11 lub niedziela 8-16!!! Co za niesamowita oferta!!! Ciekawe kto z tego będzie korzystał! A co jeśli dzieci chodzą do szkoły, a rodzice mimo wszystko pracują??? Śmieszne!!!??!!!
Odpowiedz
0
@ pozytywnie ocen
dnia 15.05.2014, 15:26 · Zgłoś
Ja się cieszę... Całe wakacje na basenie
Odpowiedz
0
@ pozytywnie ocen
dnia 15.05.2014, 15:23 · Zgłoś
5 zł na miesiąc.. Ale płacimy kwartalnie wiec wychodzi juz 30 zł.. A to juz dużo
Odpowiedz
0
@ Jaki kram takie...
dnia 13.05.2014, 03:14 · Zgłoś
Jaki kram taki pan. Jacy wybrańcy (samorządowcy) - takie propozycje i wykonanie. O ile pomysł karty jest ciekawy i potrzebny społeczeństwu to patrząc na jego wykonanie ma się wrażenie, że osoby robiące wytyczne - zestawienie ulg - mają duży problem z rozróżnianiem sensu swoich zapisów.

Dedykuję im słynny cytat:
"Prawdziwego mężczyznę rozpoznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy"
Odpowiedz
1
@ cbv
dnia 12.05.2014, 21:58 · Zgłoś
(komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
---
tak usuwa się tutaj wypowiedzi które są "komuś "nie na rączkę
---
cenzura jak za komuny!!!
Odpowiedz
3
@ :-)
dnia 11.05.2014, 22:05 · Zgłoś
Może trzeba było nazwać Kartą Jasielskich Biedaków! a nie rodzin. co za upokorzenie dla rodzin wielodzietnych! chłam nic więcej!!!
Odpowiedz
3
@ :-)
dnia 11.05.2014, 21:58 · Zgłoś
hahaha. Dlaczego przy wejściu na obiekty MOSIR-u są podane godziny od do?? Przecież to jest dyskryminacja!!!Zresztą godziny ranne kiedy dzieci są w szkole:-) Gratuluje. Taką kartę to sobie można...
Odpowiedz
5
@ mj
dnia 11.05.2014, 21:18 · Zgłoś
mam trójkę dzieci a tą kartę kazał bym [...] wsadzić sobie [...]>>>
Odpowiedz
7
@ dsrg
dnia 11.05.2014, 20:51 · Zgłoś
+++
Nie rozumiem po co mieszać w to biurokrację z MOPS???
+++
Odpowiedz
9
@ matka trójki dzieci
dnia 10.05.2014, 19:55 · Zgłoś
Szanowny Panie burmistrzu
Jak znam życie to i tak teego nie przeczytasz... szkoda bo mam Ci wiele do powiedzenia
Po pierwsze JJUUUŻŻŻ widzę te tłumy rodziców lub jak kto woli opiekunów dzieci z rodzin wielodzietnych jak walczą o kartę z biurokracją by dostać te szalone P I Ę Ć zł dopłaty na śmieci DOPIERO NA TRZECIE DZIECKO !!! Już lecę bo to bardzo duża kwota , która podratuje znacznie mój budżet miesięczny ZNACZNIE !!!
Po drugie Nie rób sobie już takiej żenady człowieku , są jakieś granice !!!
Po trzecie żal żal żal że prosty człowiek ja jak a DUMNY takich rzeczy się doczekał by traktować juz nas jak [...] i obdarowywac 5 zł dukatami
Żenujące programy , które niby nas wspierają Boże ...
Odpowiedz
4
@ złodzieje do normalnej roboty !
dnia 11.05.2014, 20:22 · Zgłoś
Program ogłoszony z wielką pompą ? BYŁ !
"Dopłaty" do śmieci obtrąbione ? Obtrąbione !
Ilość rodzin korzystających korzystających ? DWIE W POWIECIE :)
Odpowiedz
5
@ Kpiny
dnia 10.05.2014, 10:39 · Zgłoś
Sorki, że nie w temacie, ale to chyba ważne.

Czy znów będzie nowy nowy hipermarket? I budy koło carrefoura pójdą pod młotek?

przeznaczoną do najmu w trybie przetargowym z przeznaczeniem pod pawilon handlowy „DUO” Nr 57

http://www.jaslo.pl/Aktualnosci/one_news_form?ktab=18&f_kat=18&n_id=news2014-05-07-114759236&b_start:int=0

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Odpowiedz
12
@ Kpiny
dnia 10.05.2014, 10:07 · Zgłoś
A to się urzędnicy postarali. Rodziną wielodzietną jest się w określonych godzinach. To jakieś kpiny. Dziecko ma wybór. Np. Iść na wagary czy na basen
kryta pływalnia:
-poniedziałek, środa, czwartek - w godzinach 8.00-11.00
siłownia:
- wtorek - w godzinach 10.00-12.00
itd.
Pomijam już fakt, że w większości są to godz. dla bezrobotnych.

Ech. I ja na tego Pana kiedyś oddałem głoś. Ale byłem [...].

Pozdrawiam
Rodzina wielodzietna.
Odpowiedz
1
@ Ktosia
dnia 11.05.2014, 17:52 · Zgłoś
Widocznie wyszli z założenia, że rodzina wielodzietna = patologia = bezrobocie = dużo wolnego czasu:)

Osobiście uważam, że jak ktoś ma zabrać dzieciaki na basen czy do teatru, to zabierze i bez takiej karty, a jak ktoś woli płaszczyć [...] na kanapie to i karta mu nie pomoże, żeby się ruszył... Czekam aż karta zagwarantuje np. zniżki w przedszkolach, czy darmowy żłobek... aha sorry, to Jasło:/
Odpowiedz
0
@ byku.
dnia 10.05.2014, 10:01 · Zgłoś
Do Kongres Nowej Prawicy- Proszę nie wypisujcie takich bzdur bo płakać się chce. Przez te wasze [...] pomysły tracicie poparcie. Chciałem na was głosować ale widać to tylko stracony głos.
Odpowiedz
2
@ do ksiądz mateusz
dnia 10.05.2014, 08:35 · Zgłoś
to nie komuna#to niech po. pis odda fabryki komunie ty demokracie os...ny
Odpowiedz
-3
@ jakubasek
dnia 10.05.2014, 02:38 · Zgłoś
Witam mlodziez ortgrafia napewno wam pomoze jaslanka
Odpowiedz
-5
@ jakubasek
dnia 10.05.2014, 02:28 · Zgłoś
wasze wypowiedzi pozostawiam do wypowiedzi dobrych polonistow pozdrawiam Jaslanka
Odpowiedz
3
@ yyyy...
dnia 10.05.2014, 08:20 · Zgłoś
Ortografia u Ciebie w porządku. Popracuj nad stylistyką, zacznij korzystać ze znaków przestankowych, sprawdź w literaturze fachowej jaką literą rozpoczyna się zdanie...
i wtedy pouczaj innych ;)
Odpowiedz
5
@ oka
dnia 10.05.2014, 00:15 · Zgłoś
Uwazam ze jak mam dwoje dzieci to tez juz powinnam mies karte duzej rodziny.
Odpowiedz
-1
@ Ktosia
dnia 11.05.2014, 17:53 · Zgłoś
Ludzie się na jedno nie mogą zdecydować, bo ich nie stać, zatem my, matki co mają po dwoje (w tym ja), powinnyśmy mieć szczególne prawa, jako zasłużone kamikadze:)
Odpowiedz
2
@ 111
dnia 11.05.2014, 19:43 · Zgłoś
Dopiero trzecie dziecko daje przyrost naturalny
Odpowiedz
13
@ [...]
dnia 09.05.2014, 22:11 · Zgłoś
O czym myśli głodne dziecko ? O basenie ? Czy o jedzeniu ?
Odpowiedz
7
@ urzednik zyje na koszt uczciwych ludzi
dnia 09.05.2014, 23:40 · Zgłoś
Jedzenia nie ma bo rodzice musieli nakarmić rozpasłych urzędników oddając swą krwawicę w niewolniczych podatkach!
Odpowiedz
6
@ blues
dnia 10.05.2014, 08:43 · Zgłoś
nektorzy maja takie brzuchy ze...
Odpowiedz
6
@ BOLEK
dnia 09.05.2014, 21:50 · Zgłoś
Niech nasi rządzący przestaną [...]ć o ochronie środowiska i o śmieciach - sortowanych
i nie sortowanych. Państwo polskie znowu robi komuś prezent , zdzierając z obywateli - swego rodzaju haracz. W cywilizowanych krajach można oddać do skupu makulaturę i złom po godziwej cenie. Butelki szklane po [...] (Słowacja),butelki PET (Niemcy) można zdać w sklepach. Przy właściwym gospodarskim podejściu można odkupić szkło - słoiki itp. opakowania, czy też wszelkiego rodzaju "[...]". Przy takim podejściu ilość odpadów wywożonych przez firmę byłaby o wiele mniejsza, a odpady lepiej posortowane. Widzę często ludzi, którzy mając honor, wolą zbierać puszki po [...] i złom (choć to bardzo marny zarobek) i w ten sposób zarobić sobie na bardzo skromne życie,niż korzystać z szemranej organizacji dla [...] i leni jakim jest MOPS sponsorowanym przez Urząd Miasta.
Postępując w ten sposób nie potrzeba by było żadnych upustów dla "biednych", opłata za odpady powinna wówczas być o wiele niższa, no i urzędnicy MZGO mieliby mniej "pracy".
Odpowiedz
16
@ syk
dnia 09.05.2014, 20:49 · Zgłoś
Czy ktoś widział katalog ulg. To sa jakieś jaja.MOSIR takie godziny wymyslił że ciężko będzi utrafić na ulge. Myslałem że cos wreście drgnie w tym mieście ale się zawiodłem.
Odpowiedz
11
@ fan
dnia 10.05.2014, 14:17 · Zgłoś
MOSIR wymyślił takie godziny, żeby jak najmniej osób mogło skorzystać.
Odpowiedz
11
@ polipant
dnia 09.05.2014, 20:18 · Zgłoś
Czerneckiemu żadne karty nie pomogą!Nawet te rozłożone przez dyzia!Czas oczekiwan na kartony i likwidację spółdzielni!
Odpowiedz
4
@ dsrg
dnia 11.05.2014, 20:49 · Zgłoś
==
taaak pożegnajmy Czarusia
==
Odpowiedz
9
@ moje ja
dnia 09.05.2014, 20:15 · Zgłoś
zblizaja sie wybory, widac golym okiem, robia co moga
Odpowiedz
10
@ blues
dnia 09.05.2014, 18:17 · Zgłoś
przeciwdziałanie niekorzystnej sytuacji demograficznej Jasła...
jak zyc...nie majac pracy?jak d ecydowac sie na dzieci...a oplacenie zycia codziennego rachunki podatki mieszkanie lekarz???
Odpowiedz
8
@ FAN
dnia 09.05.2014, 18:45 · Zgłoś
W Niemczech planują obniżyc wiek emerytalny a w Polsce Tusk podniósł niby żeby były lepsze emerytury.Ludzie dzięki Tuskowi nie będziecie mieć w przyszłości emerytur a jak już to tylko takie żeby kupić powróz.
To dwa skróty i co z nich wynika i gdzie sa pieniądze i jaka propaganda
Jak powiedziała, mieszkańcy Niemiec żyją obecnie średnio o 11 lat dłużej niż przed 50 laty. Osoby starsze są też dużo zdrowsze i sprawniejsze niż w przeszłości. W konsekwencji niemiecki emeryt pobiera obecnie świadczenia przez średnio 18 lat. Na jednego emeryta przypadają zaś tylko trzy osoby w wieku produkcyjnym. Za 10 lat tylko dwie osoby pracować będą na jednego emeryta. - Musimy sprawiedliwie rozłożyć zarówno korzyści, jak i ciężary zmian demograficznych pomiędzy pokolenia - oceniła von der Leyen.ten artykuł o NIEMCZECH 2010ROK
To o Polsce
Nie ma pracy, nie ma płacy, nie ma dzieci, to i nie ma emerytur. - Dziś na emeryta pracują cztery osoby, a za dwadzieścia lat będą zaledwie dwie - prorokuje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. I lepiej nie będzie, bo młodzi ludzie nie widzą dla siebie miejsca w polskiej rzeczywistości. Nie zakładają rodzin, bo ich na to nie stać, dlatego na emerytury za 20, 30 lat nie będzie miał, kto pracować.ten artykuł został napisany w 2012roku pytam co się z mieniło?Propaganda TVN i Polsatu trwa zastanówcie się ludzie jeśli nie wyjedziecie z tego kraju to jaka was czeka tutaj przyszłość pod rządami Tuska i jego bandy zlodzieji oni nakradli już tyle żę im i ich rodzina wystarczy do konca świata a wam każą emigrować za godnym życiemmy widzimy biede a Tusk sukces.Postawcie sobie pytanie co wy widzicie na co dzien i z czym się musicie mierzyć i o czym mżycie a co możecie?dzieki Tuskowi i PO-PSL
Odpowiedz
3
@ ksiądz mateusz
dnia 09.05.2014, 19:44 · Zgłoś
Spokojnie naród wybrany już czeka żeby zając ten kraj
Odpowiedz
1
@ blues
dnia 10.05.2014, 08:43 · Zgłoś
lepiej zeby kazdy byl aktywny-NIE WAZNY DO JAKIEGO WIEKU niz aby go ...nie bylo...sport kondycja myslenie a nie siedzenie i...zasiedzenie kosci miesni stawow itd
Odpowiedz
2
@ Ktosia
dnia 11.05.2014, 17:54 · Zgłoś
"zając"??? Proszę, dość zajęcy w tym mieście:/
Odpowiedz
6
@ blues
dnia 09.05.2014, 18:16 · Zgłoś
nie tylko w Jasle jest taka idea dzieki wyborom 2014
w innych miastach powiatowych rowniez
chwala sie rowniez na antenie radiowej
Odpowiedz
8
@ FAN
dnia 09.05.2014, 17:48 · Zgłoś
Wprowadzenie takiej karty jest przede wszystkim promowaniem rodzin wielodzietnych, które niejednokrotnie spotykają się z problemami finansowymi. Będziemy zachęcać firmy i instytucje, by włączyły się w tę akcję – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. W ramach katalogu ulg planuje się wprowadzenie zniżek (20-50 proc.): na korzystanie ze wszystkich obiektów MOSiR, na imprezy kulturalne w Jasielskim Domu Kultury, na korzystanie z oferty Muzeum Regionalnego w Jaśle. Rodziny wielodzietne będą płacić mniejszą stawkę za odpady komunalne, będą również miały pierwszeństwo przy przyjęciach do przedszkoli na terenie Jasła. Dodatkowo miasto będzie starało się, aby do programu zaangażowały się inne podmioty działające na terenie miasta.
Obsługą programu będzie się zajmował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta będzie wydawana w Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia Rodzin (ul. Floriańska 8a). Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych zameldowanych i zamieszkałych na terenie Jasła pod wspólnym adresem, w której na utrzymaniu rodziców/opiekunów (rodzica/opiekuna) lub rodziny zastępczej pozostaje troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności bez ograniczenia wieku. Do członków rodziny wielodzietnej nie zalicza się dziecka pozostającego w związku małżeńskim, a także pełnoletniego dziecka posiadającego własne dziecko.
Katalog ulg, zwolnień i preferencji dla rodzin wielodzietnych, który obecnie jest opracowywany, będzie otwarty. Informacje o katalogu będzie można uzyskać na stronie internetowej miasta www.jaslo.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
Komu ma to służyć,czy przeprowadzono jakiekolwiek badania czy tacy ludzie będą chcieli z tego skorzystać?
Miejscowi powiedzmy że tak nie będzie ich kosztował żaden dojazd a co z rodzinami które mieszkają poza Jasłem 15>25 km? dojazd do Jasła będzie gratis.
Panie Burmistrzu próbuje pan ratować swoją twarz przed Jaślanami że niby coś robi Pan jako Burmistrz.
Ile miejsc pracy pan załatwił tym ludziom!! może niech pan spróbuje tak jak Pan Tusk przed kamerami jak to załatwił jednej pani prace i sesortowe media przedstawiały Premiera jako meża który dba o Polaków możliwe że Jaślanie zmienią o panu zdanie chociaż wątpie nie ma pan resortowych mediów jak TUSK.Jemu i tak to nie pomoże.
Czas się zacząć pakować Panie Burmistrzu 4 lata pan zmarnował tych ludzi oni na pana liczyli na lepszą prace,teraz szukaja jakiejkolwiek pracy.Dzieki panu maja duzy wybór!!!.
Dzisiaj w Polsce Francuska firma jak dobrze pamiętam ogłosiła upadłość i 900 osób nie ma pracy ludzie samotne wychowujące matki płakały.Może napisze pan do tych matek żęby przyjechały do Jasła u nas się przecież żyje w dostatku.każdy zarabia 4tysiąće taka srednia krajowa już przekroczyła nawet,sukces propagandy Tuska i resortowych mediów przekroczył wszelkie granice.a ludzie nie chcą iść na wybory? Idźcie na wybory żeby podziękować Tuskowi za 7 cudownych lat i panu Czerneckiemu za 4 zmarnowane lata.
Odpowiedz
8
@ FAN
dnia 09.05.2014, 17:57 · Zgłoś
Dzięki pana staraniom przez 4 lata,ludzie maja duzo czasu żeby o panu myśleć?gdzie pana posłać żeby pan poczuł niedostatek życiowy tak jak ci którym pan proponuje muzeum czy MoSIR ŻĘBY TYLKO O PANU NIE MYŚLELI!!!
Odpowiedz
-7
@ ksiądz mateusz
dnia 09.05.2014, 19:42 · Zgłoś
To nie komuna żeby ci mieli jakieś miejsca pracy załatwiać
Odpowiedz
5
@ OKO
dnia 09.05.2014, 20:38 · Zgłoś
Mógłbyś nie używać niezrozumiałych dla ciebie. MYŚLENIE to proces który na pewno jest ci obcy
Odpowiedz
4
@ FAN
dnia 09.05.2014, 20:39 · Zgłoś
Jak wcześniej napisałem jesteś cichym [...] który wiadomo którą władze POpiera po cichu,pana Burmistrza jak widać również.
Burmistrz ma dbać o miasto i mieszkanców żeby się ludzią lepiej żyło,po to starował i coś obiecywał.Ba chyba się pomylili ci co na niego głosowali tak jak i na TUSKA brak Sukcesów na siłe się próbuje zrobić z [...] i szkodników lidzi z wizja i coś przeciez zrobiliśmy może nie wszystko takie [...]. LEMINGOSWOŁOCZY.
Jak jest rozpoznawalny Tusk w UE zobaczcie .

Aż 69 proc. mieszkańców Europy nie wie kim jest Donald Tusk. Ipsos przepytał ponad 8 tysięcy dorosłych Europejczyków o znajomość liderów państw. Wynik przeprowadzonej ankiety uplasował premiera Tuska na pozycji trzeciej ... od końca - pod względem rozpoznawalności. Natomiast tylko 1 proc. ocenia Donalda Tuska pozytywnie.
link http://telewizjarepublika.pl/niepopularny-premier-tusk-oczami-europejczykow,6672.html#.U2zPP6KoBEI

A tutaj jak PO i Twój Ruch odrzucają projekt PiS o Gaz łupkowy premier mówi zęby szukać alternatywy żeby uwolnic się od Rosji
Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu projekt ustawy przygotowanej przez PiS, dotyczący wydobycia gazu z łupków. Za odrzuceniem projekt opowiedziało się 265 posłów, przeciw było 162, jeden parlamentarzysta wstrzymał się od głosu.

PiS przygotował projekt ustawy o zasadach wykonywania prawa własności górniczej przez Skarb Państwa w zakresie wydobywania węglowodorów. Wniosek o odrzucenie go w pierwszym czytaniu złożyły podczas debaty kluby PO i Twojego Ruchu.
Link http://telewizjarepublika.pl/projekt-ustawy-lupkowej-pis-odrzucony,6669.html#.U2zP_KKoBEI
Propaganda Tuska i mediów http://niezalezna.pl/54975-[...]-manipulacja-platformy-aby-zaatakowac-posel-pawlowicz-za-krytyke-bartoszewskiego
Odpowiedz
-3
@ Ktosia
dnia 11.05.2014, 17:57 · Zgłoś
Popieram. Jedno z najpopularniejszych haseł na jaslo4u: dajcie ludziom pracę. Sami sobie znajdźcie, a jak ni ma, to wyjechać i szukać dalej, i nie tłumaczyć się że dom, rodzina, kredyt, bo najpierw trzeba było sobie utrzymanie zorganizować, a potem za rodzinę się brać...
Odpowiedz
30
@ Żołniesz
dnia 09.05.2014, 17:38 · Zgłoś
Mam czasem takie wrażenie, że Pan Andrzej przyleciał do nas na chwile z kosmosu i ma takie pojęcie o życiu w naszym mieście jak ja o życiu w Wąbrzeźnie.
Poprzednia władza naszego miasta mnie bardzo rozczarowała a i tym razem mamy do czynienia z wyjątkowo marnym gospodarzem. Nie chce nawet rozsądzać kto jest gorszy.
Kiedy słysze, że takie Górczyki i Andrzeje zarabiają po 12, 13 tys. złotych to nie czuje nawet agresji i żalu tylko wstydze sie za nich. Są to zupełnie nieuprawnione pieniądze.
Ludzie dorośli już dawno starają sie wypracować sobie pozapaństwowe scieżki egzystencji.
Natomiast jeśli dołożymy do tego wszechobecną korupcje, kolesiostwo, kumoterstwo to człowiek ma związane rece.
Odpowiedz
1
@ ksiądz mateusz
dnia 10.05.2014, 11:49 · Zgłoś
[komentarz nie na temat.]
Odpowiedz
6
@ nie na tmat
dnia 10.05.2014, 15:48 · Zgłoś
Na sąsiednim portalu ukazał się dzisiaj reportaż z jakiejś tam konferencji, czy spotkania, które organizował Starosta.
Po roku 89 nie widziałem tak zmanipulowanego i stworzonego dla swojej chyba tylko wizji mediów w wolnej Rzeczpospolitej.
Poczytajcie i wyciągnijcie wnioski!
Można nie lubić tej czy innej partii, organizacji, stowarzyszenia.
Owszem, ale żeby stworzyć coś takiego, dobierając odpowiednie fotki do zamysłu, tekst, który z daleka [...] stęchniną z poprzedniej epoki, trzeba być albo skrajnie niepoczytalnym, albo żyć w zupełnie wirtualnej rzeczywistości.
Wiele było spotkań, konferencji, gdzie frekwencja była znacznie niższa, ale tam "wolny dziennikarz" nie pozwalał sobie na tak głęboki sarkazm.
Może nie powinienem się dziwić. Wiem przecież kim był właściciel tego portalu i jakie wartości serwuje na portalu. Ale czy nadal On tkwi w tej WIRTUALNEJ rzeczywistości w jakiej przeżył większość swojego życia? Pewnie tak.
Sorry. Piszę tutaj, bo od dłuższego czasu nie zamieszcza moich komentarzy.
Odpowiedz
1
@ matka trójki dzieci
dnia 10.05.2014, 19:43 · Zgłoś
poważnie ???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.