Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rusza kampania NEFROTEST w Jaśle Zbadaj nerki za darmo i bez skierowania

41

Szanowni Państwo

470 zarejestrowanych wcześniej mieszkańców powiatu jasielskiego skorzysta
14 kwietnia br. (niedziela) z bezpłatnych badań profilaktycznych nerek.
Z powodu ogromnego zainteresowania akcją organizatorzy zdecydowali się
zwiększyć pulę badań z 400 do 470.

Inną możliwością przebadania nerek jest uzyskanie od lekarza rodzinnego
skierowania na takie badania. Zarówno badanie krwi jak i moczu są w jego
pakiecie. I wreszcie trzecia możliwość – wykonanie takich badań
samodzielnie, na własny koszt również jest możliwe. Kosztuje ono ok. 10 –
12 zł.

Bezpłatne badania zarejestrowanych pacjentów odbędą się w niedzielę, 14
kwietnia na terenie Centrum Dializ Fresenius, ul. Sroczyńskiego 8 (za
Kauflandem).

Choroby nerek dotykają 4 milionów Polaków. Ponieważ początkowo najczęściej
nie dają wyraźnych objawów – większość osób nawet nie  wie, że choruje.
Nieleczone schorzenia nefrologiczne mogą prowadzić do przewlekłej
niewydolności nerek – a ta nawet do śmierci. Wykryte na wczesnym etapie
często można wyleczyć albo powstrzymać ich rozwój na wiele lat.

Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Nefrotest”,
której organizatorem jest Nefron, Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej
Medycyna Polska, zrzeszająca większość polskich stacji dializ.

Jednym z patronów medialnych kampanii jest portal Jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 41

Dodaj komentarz Widok:
6
@ odważny
dnia 14.04.2013, 21:59 · Zgłoś
też jestem po badaniach,miłe panie,sprawnie i nawet igły się nie zdążyłem przestraszyć-brrrr
Odpowiedz
4
@ mitusik
dnia 14.04.2013, 18:40 · Zgłoś
pojechać na miejsce to znaczy do poznania?, ja się zarejestrowałem telefonicznie, co więcej jestem już po badaniach wszystko odbyło się sprawnie o podanej wcześniej godzinie trwało wszystko5 min jestem b zadowolony bardzo zadowolony
Odpowiedz
-3
@ Czedster
dnia 13.04.2013, 19:12 · Zgłoś
Trzeba było pojechać na miejsce i zadzwonić z komórki do pani która rejestruje,wtedy było by widać czy odbiera telefon...
Odpowiedz
-3
@ megic
dnia 12.04.2013, 15:54 · Zgłoś
Ludzie opanujcie się i szanujcie swój czas, tracąc go na bezsensowne "wiszenie na telefonie" próbując się dodzwonić...te badania kosztują w każdym laboratorium 10-12zł więc gdzie logika jechać w niedzielę i wystać się w kolejce do wieczora, bo 470osób jest zapisanych poza tym chyba nie wierzycie, że będziecie przyjęci o zapisanej godzinie?!? i to w dodatku na czczo!!! szok!!!
Odpowiedz
1
@ babcia
dnia 10.04.2013, 19:36 · Zgłoś
Ja też się zarejestrowałam. Faktycznie, były zajęte nr i dzwoniłam kilkanaście razy od rana, ale ok. 11.30 udało mi się. Zapytano mnie tylko o PESEL.
Odpowiedz
1
@ ironia
dnia 10.04.2013, 09:52 · Zgłoś
poza tym żaden NFZ za to nie płaci ! Nauczta się ludzie czytać bo to są badania zorganizowane przez Nefron. Myślenie nie boli. :) A tak przy okazji podczas Festiwalu Zdrowia w Galerii Krakowskiej stały setki ludzi i nikt nie narzekał - a wy nie potraficie sobie poradzić ?
Odpowiedz
6
@ ala
dnia 09.04.2013, 23:12 · Zgłoś
Ja natomiast zarejestrowałam się po 30 min dzwonienia, ale fakt można było kilka osób zarejestrować, więc dlatego tak trudno było się dodzwonić, tym bardziej że tyle pytań zadawali
Odpowiedz
-5
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 10.04.2013, 00:43 · Zgłoś
Należało szybko z drugiego tel. poinformować telewizję i radio, że masz połączenie na "darmowe badanie" i podać swój drugi numer . W ten sposób zarejestrowałabyś "pół Jasła"... - a może jeszcze nieźle zarobiła...???
Odpowiedz
6
@ ironia
dnia 09.04.2013, 22:45 · Zgłoś
Boshe ale z was tyłkognioty ! cieszcie sie ze zorganizowali coś dla Was a nie tylko narzekacie... pf...prowincja!!!
Odpowiedz
6
@ agent 009
dnia 09.04.2013, 21:58 · Zgłoś
Fakt,że było ciężko się dodzwonić,mnie jednak o 10.49 udało się i zarejestrowałem siebie i jeszcze jedną osobę."Katarynka"'która włączała się po wybraniu numeru była od operatora czyli Orange i to nie było jeszcze połączenie więc nie są pobierane żadne opłaty jak za rozmowę.@CHORE PANSTWO nie wprowadzaj ludzi w błąd,bo nikomu nic nie naliczyli,jeśli nie doszło do połączenia.
Odpowiedz
-10
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 09.04.2013, 23:18 · Zgłoś
Może Ty także posiadasz taką darmową katarynkę na swoim numerze...???
Odpowiedz
9
@ agent 009
dnia 09.04.2013, 23:41 · Zgłoś
Jeśli posiadasz tel.kom.to w IBOA swojego operatora możesz w bardzo prosty sposób sprawdzić sobie listę połączeń i naliczone opłaty.Ja dzwoniłem dzisiaj na oba podane numery conajmniej kilkadziesiąt razy jednak zaliczono mi jedynie tą jedną przeprowadzoną rozmowę.Jeszcze raz Ci tłumaczę,że komunikat o zajętym numerze był od operatora a nie od właściciela telefonu.Nie rób ludziom wody z mózgu i nie strasz niebotycznymi rachunkami,bo nie ma to w niczym pokrycia.
Odpowiedz
-6
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 10.04.2013, 00:32 · Zgłoś
Właśnie dzisiaj to robiłem - tak samo tel. wskazywał na odbyte połączenie jak przy poł. z poczta głosowa. Chyba, że posiadasz "byznesową taryfę" w sieci operatora to może ulgowo Cię traktują...
Odpowiedz
6
@ agent 009
dnia 10.04.2013, 07:30 · Zgłoś
Ręce opadają,szkoda z Tobą dyskutować.
Odpowiedz
-1
@ ja
dnia 09.04.2013, 21:35 · Zgłoś
nawet zadzwoniłam na stacjonarny do stacji dializ (tel. 13 4453257 )z zapytaniem w czym rzecz, że nie można się zarejestrować, pani powiedziała, że cały czas rejestrują ... he he dobre, ja próbowałam od rana i NIC !!!
Tylko wielki niepotrzebny szum medialny nie wiadomo po jakiego [...]
Odpowiedz
-11
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 09.04.2013, 21:24 · Zgłoś
Operator sieci tel. zaciera ręce, licznik za połączenie cały czas bije, a przekierowanie przez "Wyspy Owcze"...czyste oszustwo i naciąganie na na kasę ...
Odpowiedz
0
@ miron
dnia 09.04.2013, 20:25 · Zgłoś
Witam wszystkich ja po 20 minutach prób ,zarejestrowałem 2 osoby . Miła Pani zapytała o wiek pesel i kilka pytan typu przebyte choroby zakazne , brane aktualnie leki ,pytanie o wykonanie tomografu w ciagu ostatnich 3 miesięcy itp.
Wszystko szybko i sprawnie.
Odpowiedz
-8
@ edzio
dnia 09.04.2013, 20:33 · Zgłoś
Tą wiadomość to chyba napisała jedna z tych osób, które miały odbierać telefon
Odpowiedz
0
@ adam
dnia 09.04.2013, 19:30 · Zgłoś
Żenada - na to wygląda że jednak nikt się dziś nie dozwonił - ja walczyłem od 10 punkt do 14.20 (miałem w firmie 2 telefony ustawione na ponowne wydzwanianie na obydwa podane numery) i NIC, NULL, ZERO - Może mi więc ktoś powiedzieć o co w tej informacji chodzi? Czy to spóźniony żart primaaprilisowy portalu?
Odpowiedz
2
@ ryba
dnia 09.04.2013, 18:05 · Zgłoś
Może portal Jaslo4u.pl - jako jeden z patronatów medialnych- spróbuje się dowiedzieć, dlaczego nie można się dodzwonić?
Odpowiedz
1
@ ryba
dnia 09.04.2013, 17:58 · Zgłoś
Czyżby w dzisiejszym dniu nikomu nie udało się zarejstrować? Może zgłosi się jakiś "szczęśliwiec"?
Odpowiedz
1
@ mysza
dnia 09.04.2013, 19:59 · Zgłoś
No niestety mi też się nie udało ... 2,5 godz bezskutecznej próby ale znajoma się zarejestrowała widocznie miała więcej szczęścia ...
Odpowiedz
4
@ ja
dnia 09.04.2013, 17:11 · Zgłoś
Krecilam przez 2godz.bez przerwy i caly czs zajete pic na wode
Odpowiedz
-2
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 09.04.2013, 15:06 · Zgłoś
Co na to ci patroni medialni {burmistrz, starosta i inni...} jak nie można się zarejestrować - tylko nabijają kasę operatorowi, jak nie można by zamiast połączenia i płacenia za nie usłyszeć:" bi, bi, bi ... i wszystko wiadomo. Po za tym chciałbym się dowiedzieć ile to już osób jest zarejestrowanych za tyle godzin - porównując chociażby przychodnię przy ul. Mickiewicza gdzie za 30-45 min rejestrują cały komplet ponad setkę osób...
Odpowiedz
4
@ Tu i Teraz
dnia 09.04.2013, 13:23 · Zgłoś
Przecież piszą wyraźnie, że 14 kwietnia przebadanych będzie 400 " wcześniej " zarejestrowanych pacjentów. Warto tam być w niedzielę żeby zobaczyć tych szczęśliwców.
Odpowiedz
4
@ ryba
dnia 09.04.2013, 13:19 · Zgłoś
Ja również dzwonię od rana w różnych odstępach czasu i też słyszę, że wybrany nr prowadzi rozmowę. Sądze, że te darmowe badania nerek to jest jakiś pic na wodę fotomontaż. Bo jakże można je nazwać darmowymi skoro ja już w tej chwili muszę zapłacić za bezskuteczne połączenia telefoniczne. A może to właśnie o to chodzi, że najpierw trzeba się wykosztować za nieodebrane połączenia, aby ktoś mógł skorzystać z tych badań. Kochani nie dzwońcie, bo szkoda czasu, pieniędzy i waszego zdrowia. A może koś wie, jaki jest koszt połączenia do tego niby centrum dializ? Może koś z patronatu honorowego lub naukowego sie tym zajmie?
Odpowiedz
2
@ ak
dnia 09.04.2013, 13:06 · Zgłoś
nie można się dodzwonić, niestety
Odpowiedz
2
@ emeryt
dnia 09.04.2013, 12:47 · Zgłoś
zainteresowana jestem tym badaniem ale bezskutecznie od 2-ch godzin nie mogę się dodzwonić odpowiedż,że wybrany nr prowadzi rozmowę to chyba swoją prywatną
Odpowiedz
2
@ mika
dnia 09.04.2013, 11:49 · Zgłoś
nie można sie wogóle dodzwonić!!!
Odpowiedz
1
@ tom
dnia 09.04.2013, 11:32 · Zgłoś
BLE BLE - dodzwonił się ktoś? Bo ja próbuję bezskutecznie od 1,5h...
Odpowiedz
1
@ edek
dnia 09.04.2013, 20:28 · Zgłoś
To jakaś ściema, cały dzień począwszy od godziny 10:05 do 15:00 wraz z mężem próbowaliśmy się dodzwonić na oba podane numery. Niestety nawet przez krótki moment numer nie był wolny - podejrzewam. że panie po prostu odłożyły słuchawkę, a na listę wpisały swoich znajomych. Mój znajomy nawet pojechał osobiście się zapisać, ale to nie było możliwe, bo przyjmują tylko pacjętów rejestrujących się telefonicznie - A DODZWONIĆ NIE MOŻNA SIĘ W ŻADEN SPOSÓB !!!
Odpowiedz
2
@ mój pseudonim
dnia 08.04.2013, 19:30 · Zgłoś
Trzeba dużo pić wody i nie używać soli w nadmiernych ilościach. Wieprzowiny i cukru również. Bez prochów można wyleczyć nerki odpowiednią dietą. Nie ma się co oszukiwać, leki na nerki uszkadzają inne narządy i tak w koło Macieju. Biznes farmaceutyczny się kręci, a człowiek coraz słabszy:-( Bo nerki wyleczy, ale wątrobę zatruje. Wolę uczestniczyć w darmowej akademii zdrowia (tu w Jaśle!) i dowiedzieć się czegoś np. o odżywianiu albo pasożytach rujnujących nasze zdrowie niż łykać tabletki.
Odpowiedz
4
@ agent 009
dnia 10.04.2013, 00:24 · Zgłoś
Zgadza się ale zrobić badanie chyba nie zaszkodzi?
Odpowiedz
3
@ AAA
dnia 08.04.2013, 15:52 · Zgłoś
Do pracowników i Lekarzy Stacji Dializ w Jaśle dziękuję za wzorowa opiekę nad moim tatą, który jest dializowany w Waszej placówce jesteście najlepsi
Odpowiedz
0
@ x
dnia 08.04.2013, 16:18 · Zgłoś
skoro taka wdzięczność , to może nie anonimowo na forum,śmieszne
Odpowiedz
-2
@ sasza
dnia 08.04.2013, 15:44 · Zgłoś
a mnie to wisi bo i tak na coś trzeba umrzeć, lepiej żyć i o niczym nie wiedzieć
Odpowiedz
2
@ PS
dnia 08.04.2013, 13:40 · Zgłoś
a ile kosztuje takie badanie?
Odpowiedz
4
@ aga
dnia 08.04.2013, 13:16 · Zgłoś
ja mam 36 lat i tez bym chciala zbadac nerki :(
Odpowiedz
11
@ ja
dnia 08.04.2013, 13:25 · Zgłoś
Ja 38 i co?, kicha a są tacy co mają 39 i parę miesięcy, pytam się co z takimi, maja płacić?, czekać na kolejną szansę za 10 lat?. Profilaktyka powinna być podstawą, wówczas i państwo zaoszczędziłoby późniejszych i zbędnych wydatków. Pzdr
Odpowiedz
17
@ sven
dnia 08.04.2013, 10:19 · Zgłoś
jak za darmo jak płacimy zus i podatki nie rubcie ludzi w balona.
Odpowiedz
6
@ nn
dnia 08.04.2013, 12:08 · Zgłoś
za darmo to bylo przed 89
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.