Rusza kampania NEFROTEST w Jaśle Zbadaj nerki za darmo i bez skierowania
Szanowni Państwo
470 zarejestrowanych wcześniej mieszkańców powiatu jasielskiego skorzysta
14 kwietnia br. (niedziela) z bezpłatnych badań profilaktycznych nerek.
Z powodu ogromnego zainteresowania akcją organizatorzy zdecydowali się
zwiększyć pulę badań z 400 do 470.
Inną możliwością przebadania nerek jest uzyskanie od lekarza rodzinnego
skierowania na takie badania. Zarówno badanie krwi jak i moczu są w jego
pakiecie. I wreszcie trzecia możliwość – wykonanie takich badań
samodzielnie, na własny koszt również jest możliwe. Kosztuje ono ok. 10 –
12 zł.
Bezpłatne badania zarejestrowanych pacjentów odbędą się w niedzielę, 14
kwietnia na terenie Centrum Dializ Fresenius, ul. Sroczyńskiego 8 (za
Kauflandem).
Choroby nerek dotykają 4 milionów Polaków. Ponieważ początkowo najczęściej
nie dają wyraźnych objawów – większość osób nawet nie wie, że choruje.
Nieleczone schorzenia nefrologiczne mogą prowadzić do przewlekłej
niewydolności nerek – a ta nawet do śmierci. Wykryte na wczesnym etapie
często można wyleczyć albo powstrzymać ich rozwój na wiele lat.
Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Nefrotest”,
której organizatorem jest Nefron, Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej
Medycyna Polska, zrzeszająca większość polskich stacji dializ.
Jednym z patronów medialnych kampanii jest portal Jaslo4u.pl
