Rusza kolejny etap termomodernizacji. Będą oszczędności.
2
Ponad 2 mln zł będzie kosztowała termomodernizacja kolejnych budynków oświatowych na terenie Jasła. Inwestycja dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego w kwocie 1 mln 349 tys. zł rozpocznie się jeszcze w tym roku.

- Jesteśmy na końcowym etapie przygotowywania dokumentów, mam nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do podpisania umowy z zarządem województwa podkarpackiego – mówi wiceburmistrz Ryszard Pabian. Termomodernizacja obejmie większość przedszkoli, oraz budynek filii Szkoły Podstawowej nr 4 r przy ul. Kopernika.
Jego zdaniem poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków oświatowych przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii przyczyni się do poprawy warunków pracy w budynkach użyteczności publicznej oraz do zmniejszenia zużycia energii w zmodernizowanych budynkach i emisji zanieczyszczeń do atmosfery.
(kp)
- Jesteśmy na końcowym etapie przygotowywania dokumentów, mam nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do podpisania umowy z zarządem województwa podkarpackiego – mówi wiceburmistrz Ryszard Pabian. Termomodernizacja obejmie większość przedszkoli, oraz budynek filii Szkoły Podstawowej nr 4 r przy ul. Kopernika.
Jego zdaniem poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków oświatowych przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii przyczyni się do poprawy warunków pracy w budynkach użyteczności publicznej oraz do zmniejszenia zużycia energii w zmodernizowanych budynkach i emisji zanieczyszczeń do atmosfery.
(kp)
