Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ruszają prace remontowe zielonego rynku

42

Początkiem przyszłego tygodnia zielony rynek zamieni się w plac budowy. Na okres modernizacji, czyli do kwietnia przyszłego roku, miejscem, gdzie przeniosą się handlowcy będzie parking przy kościele farnym.

Całkowity koszt modernizacji zielonego rynku wynosi 1 mln 509 tys. zł, wartość dofinansowania, które otrzymało Miasto Jasło to 920 tys. złotych. Wykonawcą robót jest, wybrane w drodze przetargu, Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. w Jaśle.

Według nowego zagospodarowania zielonego rynku powstanie: zadaszenie, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze. - Zielony rynek po modernizacji to 105 stanowisk pracy i 700 metrów zadaszenia tych stanowisk. Poza tym bezpośrednio przy tych stoiskach powstanie ponad dwadzieścia miejsc parkingowych, tak by każdy szybko i sprawnie mógł zrobić zakupy – mówi A.Czernecki, burmistrz Jasła.

Głównym założeniem projektu jest poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów jaki i tych, dla których „targowica” jest miejscem pracy. Prace przy modernizacji mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku. Od 8 października br. głównym miejscem handlu będzie parking znajdujący się przy kościele farnym, w bezpośrednim sąsiedztwie zielonego rynku. Dodatkowo od 15 października do 1 listopada, w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, Miasto udostępniło płytę rynku na sprzedaż kwiatów (100 stanowisk).

Wniosek pn. ,,Przebudowa placu targowego- Zielonego Rynku w Jaśle” złożony został w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objęty Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013.

UM Jasło

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
0
@ he
dnia 14.10.2012, 22:07 · Zgłoś
zielony rynek w h.za miasto a i korków nie będzie
od kiedy chodniki są miejscem do handlu?
są bo miasto bierze kase za miejsce do handlu
to samo przed Świętem Zmarłych,przyjdą wymalują numerki,wezmą kasę a ty człowieku idz ulicą,śmiechu warte
ąle oni wiedzą co robią pod siebie,pod siebie,pod siebie i do kieszeni
Odpowiedz
3
@ pps
dnia 09.10.2012, 00:03 · Zgłoś
A pordzewiałe markety w postaci chłodni samochodowych zostaną?
Odpowiedz
1
@ ssss
dnia 08.10.2012, 23:48 · Zgłoś
A ja się pytam kiedy był przetarg na wykonanie tej inwestycji ??? Bo śledzę na bieżąca zamówienia przetargi ogłaszane prezes powiat i nic takiego nie widziałem! Czyżby pod stołem zostało to załatwione ?
Odpowiedz
2
@ zibi
dnia 08.10.2012, 18:54 · Zgłoś
jaszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził
Odpowiedz
5
@ ...
dnia 08.10.2012, 16:16 · Zgłoś
a kto parkuje na tym parkingu... starostwo i UM nie dość ze połowa jest uprzywilejowana to zajmują jedyny wolny od opłat parking a ty zostawisz auto na parkingu na chwileczkę żeby donieść tym [...] jakiś świstek bo nie chce im się przespacerować z jednego piętra na drugie a jak wrócisz to [...] już wypisują mandacik!
Odpowiedz
4
@ Obywatel
dnia 08.10.2012, 14:38 · Zgłoś
Proponuje zainstalowac PARKOMETRY na parkingu Parafialnym to w 80% zmniejszy sie na nim ilosc samochodow pozostawionych na1/3 doby tych ktorzy zostawiaja je tam na czas pracy.
Odpowiedz
7
@ morgan
dnia 08.10.2012, 13:15 · Zgłoś
A czy miasto na czas remontu Zielonego Rynki , a tym samym wyłączeniu z użytkowania części " DARMOWEGO" parkingu zniesie opłaty za parkowanie na stanowiskach płatnego parkowania, oczywiście w ilości nie większej niż ilość miejsc wyłączona z użytkowania...
Odpowiedz
3
@ ???
dnia 08.10.2012, 13:04 · Zgłoś
Ciekawe gdzie będzie można zaparkować 1-go listopada? Bo cały parking to i tak było za mało, a pół?
Odpowiedz
4
@ wojtq
dnia 08.10.2012, 13:02 · Zgłoś
Tak tak róbcie na zimę. Niech mróz wszystko do góry nogami [...]li...
Odpowiedz
6
@ hmm
dnia 08.10.2012, 12:04 · Zgłoś
Co za głupota Wodzów : inwestycje rozpoczynają na czas jesieni i zimy ! Tak się robi tylko w Jaśle! A potem wszystko będzie się sypało jak ten kryty basen co też go budowali zimą !
Dramat, po prostu dramat. Jakich włodarzy żeśmy wybrali ?!
Odpowiedz
3
@ -
dnia 08.10.2012, 12:50 · Zgłoś
ojtam ojtam to się odbuduje
Odpowiedz
-2
@ ojoj
dnia 08.10.2012, 11:53 · Zgłoś
Ludzie nie interesuje mnie topienie pieniędzy w upiększanie miasta, lepiej by było by powstała tutaj jakaś fabryka, która dałaby prace i za tym jest chyba całe Jasło. Oraz naprawa przystanków autobusowych, którzy wandale zniszczyli oraz zamalowanie przekleństw by małe dzieci nie musiały tego czytać.oraz dofinansowanie dla szkół
Odpowiedz
5
@ lep
dnia 08.10.2012, 14:53 · Zgłoś
Ale kto ma te fabryke otworzyc? Unia Europejska? Miasto? Ty napisz dobry biznesplan, idz do banku po kredyt, potem po fundusze unijne, porozgladaj sie za wykwalifikowanymi pracownikami, ktorzy zapewnia tania produkcje i 100% sprzedazy...Czy my zyjemy w tym samym kraju? Przegapiliscie lata 90-te? Raczej was pewnie wtedy na swiecie jeszcze nie bylo, a teraz powtarzacie po rodzicach, ktorym za komuny bylo jak w raju, ale [...] darli ze oni chca demokracji. No to macie teraz o co prosiliscie badz prosili wasi rodzice.
Odpowiedz
5
@ Anka
dnia 08.10.2012, 11:52 · Zgłoś
Ludziom to nigdy kurde nie dogodzi,robią coś w Jaśle to źle ,nie robią to jeszcze gorzej..;@ Ludzie WYLUZUJCIE!!!
Odpowiedz
3
@ ojciec
dnia 08.10.2012, 11:43 · Zgłoś
Jak zawsze "przyjaźń" dla obywateli miasta poraża. Pod koniec mca jak będą ludzie kupować chryzantemy i przyjeżdzać na cmentarz a parking zajęty będzie przez sprzedających to "padnie wiele ciepłych słów" pod adresem włodarzy miasta co ludziom sprawią takową niespodziankę akurat na dni największego ruchu. "Logika" w kierowaniu miastem jest powszechna widać ją na każdym kroku także w szkolnictwie, rodzice zapisywali dzieci do SP12 na Szkolnej bo tam chcieli posyłać swoje pociechy i mieli wygodny parking by zostawić szamochód przywożąc i odbierając dziecko w I klasie i szkoła duża przestronna z nowoczesnymi obiektami sportowymi, ale władze miasta nie wyraziły zgody na uruchomienie trzech klas ( bo tyle było podań ) ale wyłącznie na jedną i za to w SP nr2 są cztery oddziały a warunki kiepskie w porówaniu ze SP nr12 (dawna 9tka) bo nie ma gdzie zaparkować, wyłącznie płatne parkingi i zakazy (może o to chodzi by rodziców dodatkowo wydrenować z pieniędzy) a w samej szkole brak ścisłego oddzielenia pierwszoklasistów od starszych roczników i dochodzi do licznych patologicznych sytuacji, dziecko skarży się że na przerwach są zaczepiani przez agresywnych uczniów z innych klas, o ciasnocie już nie wspomnę. A w takiej SP4 pierwszaki mają podobno osobny pawilon dla siebie, żałuję teraz że nie zdecydowałem się na zapisanie dziecka do SP4 gdy dostałem odmowę przyjęcia z SP12.
Odpowiedz
1
@ nie rozumiem
dnia 08.10.2012, 13:57 · Zgłoś
Zgadzam się co do szkolnictwa ale co to ma do targowiska???
Odpowiedz
9
@ EkoNom
dnia 08.10.2012, 11:08 · Zgłoś
Bardzo dobra inwestycja!! I nam, klientom, będzie przyjemniej robić zakupy :) Mam nadzieje, że parkingi będą faktycznie dla kupujących, a nie sprzedających lub parkujących cały dzień w jednym miejscu.
Odpowiedz
7
@ buno1
dnia 08.10.2012, 11:30 · Zgłoś
postawić parkometr i po sprawie... :)
Odpowiedz
-4
@ klkl
dnia 08.10.2012, 09:55 · Zgłoś
1,5 mln czytaj.
Odpowiedz
13
@ bazalt
dnia 08.10.2012, 09:52 · Zgłoś
Malkontenci - niby wszystko prawda co piszecie. Miejsca pracy, i.t.d. Tylko jest pytanie - ile i JAKIE miejsca pracy miasto miałoby stworzyć za 589 tysięcy? I GDZIE? Za takie pieniądze nie da się wybudować jakiegoś zakładu. Chociażby nawet się dało - to jakoś nikt nie zauważył że samorząd jest właścicielem tylko szkół i lecznic. (poprawcie mnie jeśli się mylę). Wszystkie zakłady które coś produkują lub świadczą usługi, są PRY-WAT-NE. A samorządom dla prywatnego właściciela nie wolno wydać ani złotówki.
Zatem dlaczego piszę o 589 tysiącach? Ano dlatego że reszta jest dofinansowaniem Unijnym. To UE wymyśliła program budowy lokalnych targowisk, i dofinansowania tychże. A cały program obejmuje (zdaje się) ponad 200 lokalizacji w całej Polsce.
Pozostaje pytanie - skoro Jasło miało możliwość skorzystania z takiego programu - to czemu niby miało NIE skorzystać?
Zanim zaczniecie krytykować, to przydałoby się posiąść więcej wiedzy co - skąd - i dlaczego.
Odpowiedz
7
@ sss3
dnia 08.10.2012, 09:44 · Zgłoś
Tyle komentarzy odnośnie remontu a nikt nie pyta gdzie się podzieją samochody z parkingu przy kościele?
Odpowiedz
3
@ heh
dnia 08.10.2012, 11:32 · Zgłoś
wlasnie dobre pytanie ja ci na nie odpowiem niestety ale nasz urzad miasta nie pomyslal bo maja za maly iloraz inteligencji
Odpowiedz
1
@ doris
dnia 10.10.2012, 22:45 · Zgłoś
dla mnie to komedia- pół parkingu zajęte przez strasznie wyglądające stragany ! kto będzie u nich kupował skoro nie będzie gdzie zaparkować !!!

Jak to wygląda...
Odpowiedz
17
@ żona...
dnia 08.10.2012, 09:37 · Zgłoś
bardzo dobrze, że remontują rynek. ludzie którzy siedzą w biurze w cieple w zimie i chłodzie w lecie z wc pod nosem nie zdają sobie sprawy jak ciężko jest ludziom zarobić na rodzinę. Niech ktoś sobie postoi od 4-5 rano na mrozie deszczu żeby zarobić. Teraz przynajmniej będą mieć w miare godne warunki.
Odpowiedz
-6
@ a
dnia 08.10.2012, 11:47 · Zgłoś
latem stragany są otwierane około 7 a o 6 rano cięzko tam kogokolwiek uświadczyć więc skąd ci się bierze stanie od 4-5 rano (o tej porze to może co niektórzy organizują transport i towar do swojego straganu ale nie ma ich na targowisku, oczywistym jest że nowoczesna i schludna hala jest potrzebna ale nie wypisujmy banialuków
Odpowiedz
-3
@ viva
dnia 08.10.2012, 09:19 · Zgłoś
wszedzie buduja targowiska...a czy nie lepiej aby byly miejsca pracy...we wlasnym regionie a nie aby mlodzi ludzie i nie tylko opuszczali te rejony...
Odpowiedz
9
@ lep
dnia 08.10.2012, 10:34 · Zgłoś
Ludzie, socjalizm skonczyl sie ponad dwadziescia lat temu, panstwo nie tworzy juz miejsc pracy, rozumiecie to czy nie? To wy wybierajac kapitalizm poswieciliscie zycia swoich dzieci interesom lapczywych biznesmenow i leniwych politykow. A teraz marudzicie? No troche za pozno.
Odpowiedz
5
@ UPRzejmy
dnia 08.10.2012, 11:55 · Zgłoś
socjalizm kwitnie w najlepsze koleżko tylko w formie eurosocjalizmu demokratycznego a nie w formie komunizmu czy nazizmu i socjalizm skończy się jak podatki nie przekroczą 10% dochodów (tyle wystarczy na armię policję sądy i minimalną administrację) i zniknie obowiązek ubezpieczeniowy i jak każdy będzie się składał na siebie, a jego składki będą dziedziczne i ograniczona zostanie tym samym redystrybucja podatków przez budżet dla różnych cwaniaków żyjących na cudzy koszt i zniknie biurokracja i monopolne, nakazy, kontyngenty, ograniczenia, pozwolenia i zakazy i własność prywatna będzie szanowana tzn. nikt ci nie zabroni na prywatnej działce budować domu czy ściąć twoje własne drzewo itp.
Odpowiedz
0
@ lep
dnia 08.10.2012, 14:11 · Zgłoś
W Polsce socjalizm...demokratyczny na dodatek? Ha ha, dobre sobie. Do zaistenia socjalizmu potrzebna jest dystybucja srodkow finansowych dla najbardziej potrzebujacych w pierwszej kolejnosci, celem wyrownania poziomu bytowania. W tym panstwie jak najbardziej nastepuje zbiorka funduszy...a potem one wpadaja w czarna...wybierzcie sobie sami.
Odpowiedz
0
@ wwwiw
dnia 08.10.2012, 22:51 · Zgłoś
taaa teraz wszyscy po studiach !!! za 350 zl miesiecznie !!! czy chodzisz czy nie i tak skonczysz !!! takie spoleczenstwo wyksztalcone !!! a potem wszyscy po wyższym !!!
Odpowiedz
-2
@ klkl
dnia 08.10.2012, 09:17 · Zgłoś
Dobrze powiedziałeś "idźmy z postępem" ,więc inwestujmy w coś nowego a nie coś co już jest..
To nie stworzy nowych miejsc pracy tylko polepszy warunki obecnych.
Niby dobrze ,że polepszy ,ale czy to będzie aż tak dobre żeby wydać 1,5 mln na to a zatrzymać inne inwestycje ,których przecież w Jaśle brak ?

Najbardziej boli to ,że inne miasta się rozwijają a my od kilku lat się cofamy.
Odpowiedz
3
@ nie cierpie narzekania innych...
dnia 08.10.2012, 10:32 · Zgłoś
Jeszcze nie było tak ,żeby każdemu dogodził.Zawsze jak ktoś coś chce zrobić znajdą się osoby,które będą krytykować.Jak chcecie nowe miejsca pracy,to sami ruszcie [...]y i otwórzcie działalność gospodarczą,można dostać dotacje unijną bez zwrotną,zamiast tylko narzekać.Kto chce pracować to prace znajdzie.Albo sam otwiera swój interes.
Odpowiedz
20
@ kto, to ja
dnia 08.10.2012, 08:59 · Zgłoś
Wreszcie ten dziwny bazar przestanie wyglądac jak tymczasowe miasteczko dla bezdomnych. Czy da coś czy nie głosy będą różne, ale LUDZIE idźmy z postępem, nie uwsteczniajmy się!!!
Odpowiedz
35
@ klkl
dnia 08.10.2012, 08:41 · Zgłoś
"Poza tym bezpośrednio przy tych stoiskach powstanie ponad dwadzieścia miejsc parkingowych, tak by każdy szybko i sprawnie mógł zrobić zakupy – mówi A.Czernecki, burmistrz Jasła."

Te miejsca parkingowe będą zajmowane przez sprzedawców ,więc o czym ten chłop mówi..
Odpowiedz
17
@ Kogut
dnia 08.10.2012, 09:01 · Zgłoś
Tu się zgodzę, w piątek na parkingu parafialnym i wokół niego jest na pewno ponad 100 aut do tego parking od strony carrefoura, 20 miejsc to śmiech na sali przy takiej inestycji
Odpowiedz
-3
@ EkoNom
dnia 08.10.2012, 11:09 · Zgłoś
Zawsze to o 20 miejsc więcej :P
Odpowiedz
9
@ Obywatel
dnia 08.10.2012, 14:34 · Zgłoś
Na parkingu Parafialnym 80% zaparkowanych samochodow sa ludzi ktorzy stawiaja auta i ida do pracy Ktos zapyta dlaczego? A dlatego ze parking jest bezplaty i nawet gdy ktos z niego ma na piechote podejsc do pracy na 8 godzin to i tak dla niego czysty zysk bo 8 PLN zostaje mu w kieszeni
Odpowiedz
24
@ klkl
dnia 08.10.2012, 08:39 · Zgłoś
Szczerze ? [...] inwestycja..
Czy to coś zmieni w Jaśle ? NIC
Zamiast inwestować 1.5 mln zł na coś co już jest to lepiej było zainwestować w coś czego nie ma.. Tyle planów było stref ekonomicznych a żadnej nie dali pozwolenia i [...] jest na dnie podkarpacia bo tutaj nawet sklepu dobrego nie ma.. Tragedia.
ale dobra.. lepiej kupić 3 fotoradary po 300 tysiecy i robić zdjęcia ubogim ludziom i na tym zarabiać..

Ta władza [...] przykro to mówić ,ale taka prawda.
A Burmistrz ? Odkąd go wybrali to jeszcze nie słyszałem żeby coś ciekawego zrobił..
No poza kamerami na światłach żeby znowu zarabiać..
To miasto schodzi na psy poważnie..
Jak tak dalej pójdzie to za jakieś 2-4 lata tutaj zostanie 40 % ludzi i to tylko Ci starsi..
Kto młody będzie siedział w tak ubogim mieście ? Tutaj można być tylko bezrobotnym.. a wychodzić na wały pić bo nawet NAJGORSZA NA SWIECIE dyskoteke zlikwidowali.. ,ale przynajmniej była i coś się działo..
Fakt ,że wszystkie [...] stały na schodach żeby się bić no ,ale jakaś rozrywka była..
Odpowiedz
-2
@ KK
dnia 08.10.2012, 09:43 · Zgłoś
ciekawe co byś chciał za 1.5 mln zł? Może Disneyland???
Odpowiedz
-9
@ Audi
dnia 08.10.2012, 13:59 · Zgłoś
A może cuda amerykańskie lub na kiju???
Odpowiedz
1
@ olo
dnia 08.10.2012, 19:27 · Zgłoś
ostatnia rada miasta - przeznaczenie ponad 8 mln zł na uzbrojenie strefy ekonomicznej. Są chętni na inwestowanie w naszej strefie. więc nie [...], że nic się nie dzieje. jakbyś się trochę zainteresował to byś wiedział
Odpowiedz
0
@ wojtek
dnia 10.10.2012, 22:08 · Zgłoś
to się wybierz np na ogródek jordanowski skoro nie widzisz tego co zrobił bo tam to akurat najważniejsze już jest...w końcu nasze dzieci mają się gdzie bezpiecznie bawić i na czym bawić...jest gdzie pospacerować i posiedzieć nawet dla starszych osób...jest czysto i jasno nie jak do tej pory zarośnięta krzakami ciemna dziura w jaśle zaśmiecona i niebezpieczna
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.