Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rządowy program dożywiania dzieci przyjęty przez radę

30

1 stycznia wszedł w życie nowy program rządowy pn. „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014 – 2020”. Miasto Jasło udzieli pomocy w formie posiłku dla dzieci i uczniów pod warunkiem, że taki wniosek złożą dyrektorzy przedszkoli oraz szkół na terenie miasta.

Programem objęci są uczniowie szkół oraz dzieci w wieku przedszkolnym, których rodziny znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej, rodzinnej lub zdrowotnej. Statystyki wykazały, że konieczne jest kontynuowanie podjętych działań zapewniających dożywianie dzieci i młodzieży np. w 2009 r. pomoc otrzymało 80 uczniów, a już w 2013 r. skorzystało z niej 174 dzieci na wniosek dyrektorów placówek oświatowych.

- Program osłonowy wynika z nowych obowiązujących przepisów prawnych, które weszły w życie z dniem 1 stycznia br. Rada Ministrów dnia 10 grudnia 2013 podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia wieloletniego programu finansowego wspierania w zakresie dożywiania na lata 2014 2020. Zgodnie z tą uchwałą o przyznanie pomocy w formie posiłku dzieciom i uczniom na wniosek dyrektora przedszkola i szkoły jest możliwe w przypadku przyjęcia przez gminę odpowiedniego programu osłonowego – mówiła przed podjęciem uchwały przez radnych Bożena Molska-Olbrot, kierownik Wydziały Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM w Jaśle.

O taką pomoc mogą zabiegać dyrektorzy przedszkoli i szkół w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle w przypadku, gdy w rodzinie danego dziecka wystąpiły zdarzenia losowe lub klęska żywiołowa, a także w sytuacji, kiedy uczeń lub przedszkolak wyraża chęć zjedzenia posiłku. Ponadto o przyznanie takiego wsparcia w formie posiłku można się starać, gdy w rodzinie występuje długotrwała lub ciężka choroba, niepełnosprawność, bezrobocie, a także wszelkie zjawiska patologiczne, sieroctwo, wielodzietność oraz potrzeba ochrony macierzyństwa.

Program finansowany jest ze środków własnych miasta w 40% i dotacji z budżetu państwa. Szacuje się, że roczny koszt realizacji programu z budżetu państwa wyniesie 550.000 tys. zł.

(icz)

Reklama

Komentarze: 30

Dodaj komentarz Widok:
1
@ [...]
dnia 30.01.2014, 18:56 · Zgłoś
nie piszą o kryterium bo im się kolejka zwiększy i będą mieli więcej roboty
Odpowiedz
1
@ XYZ
dnia 30.01.2014, 11:43 · Zgłoś
Dożywianie jest potrzebne bo bida coraz większa tylko dlaczego nikt nie pisze, że władza podniosła kryterium dochodowe o 150 procent od dotychczas obowiązującego i wynosi teraz ponad 600 zł do 800 zł na osobę.
Odpowiedz
0
@ JASEŁKO
dnia 29.01.2014, 23:24 · Zgłoś
wszystkie dzieci nasze sa !!! panie pracujące w szkole te stare [...] dobrze wiedzą gdzie bieda gdzie dobrobyt !!! to po pierwsze jeśli ktoś jeździ autem tak jak ja za grubo ponad 20 tyś sam na nie zarobiłem i stac mnie zapłacić dziecku za jedzenie więc nie korzystam z takich rzeczy bo wiem że są ludzie którzy potrzebują tego bardziej a skąd wiem bo mam kór...a 6 rodzeństwa i wiem jak było w szkole podstawowej jak inni mieli a ja nie !!! z drugiej strony są [...] którym wiecznie mało i chodź dzieci mają łososia w lodówce to i tak on pójdzie i weźmie i w[...] ma że inny potrzebuję bardziej !!! ale nie usprawiedliwia to rodziców którzy maja na paczkę fajek 12 zl dziennie i na 2-3 [...] a dziecko w dziurawych butach biega fakt w jasle pracy nie ma i prędko nie będzie ja wyjechałem z jasła grubo ponad 10 lat temu ale wróciłem zarabiam dobrze ale pracuje daleko z stąd tu tylko od czasu do czasu mieszkam więc dzis świat i Europa a tym bardziej polska stoi otworem chęci samo zaparcia poświecić się pare lat a można potem godnie żyć a nie stać w oknie i pod sklepem i wiecznie ględzić jaka to [...]nia wszędzie do okoła tyle w temacie
Odpowiedz
0
@ nedzarz
dnia 29.01.2014, 12:57 · Zgłoś
bez komentarzu
Odpowiedz
4
@ kobieta
dnia 29.01.2014, 11:28 · Zgłoś
ja pracuje za najniższą i żadnych dopłat nie pobieram bo sie nie należy a zreszą w [...] ich mam prosić, na przedszkole mnie nie stać a te co nie pracują bogatsze odemnie!!! Mało takich dookoła
Odpowiedz
-3
@ polska
dnia 29.01.2014, 11:32 · Zgłoś
portal od zażaleń idż wypłacz się w podusie
Odpowiedz
-1
@ to iowo
dnia 29.01.2014, 09:51 · Zgłoś
może ty tak robisz
Odpowiedz
0
@ polska
dnia 29.01.2014, 10:50 · Zgłoś
tu cię rozczaruje wszystkowiedzący [...] marny [...] bo nie palę.osądzaj siebie nie innych a z zawiści idż się lecz
Odpowiedz
-1
@ polska
dnia 29.01.2014, 09:30 · Zgłoś
no dożywcie te dzieci bo rządowe ś[...] winne temu że tatuś lub mamusia puszczają kase z dymem a dziecko nie ma obiadu w domu.łatwiej skrytykować opluć [...] kraść niż popatrzeć na siebie
Odpowiedz
5
@ to iowo
dnia 28.01.2014, 23:56 · Zgłoś
jeszcze mam pytanie czy to tylko w Jasle czy po gminach tez bedzie to dozywianie dzieci po za terenem jasła są takie same dzieci
Odpowiedz
8
@ to iowo
dnia 28.01.2014, 23:29 · Zgłoś
dla rodzin ktorym przekracza 504 zł nie ma pomocy a na dożywianie jeszcze mniej przyglądam się nieraz jak id po dziecko do szkolyi jest obiad na stolówce i słysze jak te dzieci przechodza i mówia dzis jest ochyda obiad wcale nie ide a w szczególnosci takie dzieci to mówia co rodzice nie płacą a jak wiadomo to na wiosce sie wszyscy znają.To nie mówi takie dziecko co rodzic jeden pracuje i to dziecko idzie na nogach 2 km do szkoły tylko takie dzicko co mamusia podwozi 500 metrow pod szkołe i nie autem za 2 tysiące tylko za 20 tysiecy
Odpowiedz
-5
@ polska
dnia 29.01.2014, 10:49 · Zgłoś
jak cię boli że ktoś jeżdzi autem za 20 tyś a ty za 2tyś to wypłacz się w podusie a nie zazdrość komuś dobrobytu
Odpowiedz
3
@ x
dnia 28.01.2014, 22:23 · Zgłoś
zgadzam się z 69 a najbardziej z punktem 1
Odpowiedz
12
@ myszysław
dnia 28.01.2014, 22:04 · Zgłoś
Zgodzę się z tym sam mam działalność i miesiąc w miesiąc płacę na sam ZUS 1000 zł ubezpieczenie, tylko co z tego jak do lekarza chcący iść idę prywatnie do dentysty prywatnie a kidedyś jak chciałem coś na fundusz zrobić to tak jak bym miał kogoś okraść na mnie patrzyli. Zabrać złodzieją z rządu diety i każde dziecko biedne czy bogate niech dostaje posiłek. Zwykłym człowiekiem nikt się nie przejmuję że on za pęnsje 1500-2000 musi rodzinę wyżywić, rachunki zapłacić do pracy dojechać i na [...] przy korycie rządowy oddać
Odpowiedz
28
@ 69
dnia 28.01.2014, 20:54 · Zgłoś
1. zlikwidować te MOPS gdzie siedzą przemądrzałe paniusie utrzymujące się z naszych podatków
2. obniżyć ZUS (ta instytucja pochłonie każde pieniądze )
3.obniżyć podatki, zmniejszyć akcyzę
4 ułatwić ludziom w prowadzeniu własnego biznesu
I nie trzeba będzie uruchamiać takich programów
Odpowiedz
16
@ to iowo
dnia 28.01.2014, 20:27 · Zgłoś
Ja się z tym nie zgadzam albo jedza wszystkie dzieci albo niech wreszcie gminy zrobią porządek z tymi rodzinami co ojciec siedzi za granica jest to nieudokumentowane a sa naprawde takie rodziny co naprawde dzieci by zjadły ale sie nie nalezy moim zdaniem powinni jesc wszystkiedzieci jedno danie a kazde sama mam 2 dzieci mąż sam pracuje i sie nie należy wiec płace młodszemu bo jest mi przykro ze ida dzieci z klasy a on zostawał jest 5 latkiem i nie rozumie jeszcze ty nie idziesz bo ci sie nie należy
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 28.01.2014, 20:46 · Zgłoś
Masz racje ale nasz rzad nie wie o tym co dziecko czuje gdy inni jedza powinny posilki byc w kazdej szkole dla wszystkich i za darmo a nie jakies skladanie wnioskow niech urzedowi zlodzieje oddadza diety i bedzie dla wszystkich posilek bo dosc polske okradli wstydzili by sie [...] jedne
Odpowiedz
8
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 28.01.2014, 19:01 · Zgłoś
"Unia [...] i [...]" do tego doprowadziły - niestety prawdą jest to co pisano kiedyś na murach, że są tylko dwie grupy społeczne: jedna która płaci podatki i "haracze" i druga, która z tych środków korzysta. Dobrze jest jeżeli ich wspólne życie oparte jest na symbiozie, natomiast dominacja jednych, lub drugich jest niczym innym jak pasożytnictwem...
Odpowiedz
5
@ telewizja kłamie
dnia 28.01.2014, 19:48 · Zgłoś
Masz rację panie ! Mam dla Ciebie dobre wieści ! Jest już na nich sposób ! Powstał pieniądz który nie umieją kontrolować - BITCOIN
Odpowiedz
8
@ FAN
dnia 28.01.2014, 21:38 · Zgłoś
Panowie i Panie.Dawno temu,byli Królowie,hrabowie i etc.[...] na nich harowało.Dzisiaj co mamy,pare monarchiń które spełniają w większości jakiś tam prestiż w danym kraju.Może są wyjątki,ale sie w to nie zagłębiam.I na tym sie ich rola kończy.A co teraz mamy,Nowo bogaczy,klub do którego każdy chciwiec dąży.Widzicie co sie dzieje w Egipcie,na Ukrainie i w wielu innych państwach,ludzie już maja dosyc biedy,jest taka przepaść,miedzy bogaczami a biednymi że ludzie w dużo bogatszych krajach,wychodzą na ulice,maja dosyc tego okłamywania.
Wszyscy jesteśmy dla nich niczym,mamy zaspokajać tylko ich żądze.Kolejny nowy samochód,kolejny nowy dom,córce,synowi kochance,kolejne wakacje.A teraz sami sie zastanówcie,żyją ponad stan,dzięki wam.Co zrobić?.
Zmusić siebie do zycia na minimum,i tak większość ludzi tak w Polsce żyje,nie wiele to będzie was kosztowało.
Zrozumcie że nasze pragnienie posiadania,daje im ten komfort życia.Niech sie każdy zastanowi,ten co wierzy w BOGA,to nie tu mamy mieć raj.Zabierzesz wille że sobą,samochód za który zapłaciłeś milion.czy 20tyś.Wiem że ktoś napisze jak dzisiaj żyć,bez tel,samochodu,komputera i telewizji.Proste zapytajcie jak jeszcze macie [...]ków i babcie.
Ja mam to wszystko,powiem wam że więcej to nam przynosi krzywdy niż korzyści.PRAGNIENIE POSIADANIA.
Te słynne Tutanchamony,Inkowie,Majowie gdzie oni są?.Gdzie ich skarby?.Mamy kolejnych Tutanchamonów,Inków i Majów.dzisiaj zamiast złota maja domy jak zamki,samochody takie że w większosci i my o tym marzymy,tak jak tamci poddani Inków,Majów i jak im tam.Zastanówcie sie dobrze,ponad połowa ludzkości żyje w nędzy,głoduje.My szarzy ludzie nawet nie zdajemy sobie sprawy,jak jesteśmy sterowani.Myśle że ja nie jestem sterowany szukam miejsca na tym świecie,gdzie człowiek będzie dla człowieka człowiekiem.CZY takie miejsce istnieje?.Warto sie zastanowić nad swoim życiem,wypijają z nas krew,jak wampiry.Nie dając w zamian nić.
Odpowiedz
15
@ [...]
dnia 28.01.2014, 18:48 · Zgłoś
Zlodzieje co posprzedawali zaklady banki itd i ci ktorzy nadal sa przy korycie powinni zostac wybici wytepieni a sejmy senaty itd wysadzone wraz ze zlodziejami w powietrze moze wtedy by sie cos w tym kraju zmienilo
Odpowiedz
18
@ myszysław
dnia 28.01.2014, 18:37 · Zgłoś
I tak pewno te posiłki, dostaną bogatsze dzieci. Ja pamiętam jak chodziłem do LO rodzice mieli uczciwy dochód i kawałek pola, to jak obliczyli mi dochód to jeszcze ja powinien żem komuś dać. A kolega co wszystko miał był jednym chyba z najbogatszych w klasie dostał najwyższe stypendium. Jego rodzice według tych papierów to biedacy mało spotykani wytłumaczy mi to ktoś?
Odpowiedz
20
@ dd
dnia 28.01.2014, 20:41 · Zgłoś
a dla tego tak że jedna [...] z mops nie widzi że mąż za granicą lub robi na lewo
a druga wliczyła by ci nawet parę groszy które znajdziesz na ulicy
Odpowiedz
4
@ POGROMCA [...]
dnia 29.01.2014, 10:17 · Zgłoś
im więcej mają tym więcej dostają mają się czym podzielić z tymi co przydzielają pomoc !!!
Odpowiedz
46
@ TADEUSZ
dnia 28.01.2014, 17:21 · Zgłoś
To dobre.Najpierw ludzi doprowadzą do nędzy,a potem chcą być samarytaninami...Co za draństwo,[...] i obłuda...Kromką chleba i zupą chcą głosów nałapać uchwalacze pogięci!!! To jest władza? Nie ma takich słów ,które by mogły nazwać rzecz po imieniu.Nawet przekleństwa...
Odpowiedz
12
@ telewizja kładmie
dnia 28.01.2014, 17:30 · Zgłoś
Politykierzy siedzą w kieszeni bankierów i wykonują wszystko co im każą stojąc grzecznie na dwóch łapkach. Ogarnij ten film http://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0 Oglądaj do skutku, aż pojmiesz jak działa system pieniądza dłużnego i jak działają złodziejskie banki oraz jaki mają wpływ na sprzedajnych politykierów. Jak to pojmiesz klapki z oczu Ci spadną. Wtedy będziesz wiedział skąd bierze się bieda, "kryzysy" finansowe i powalanie całych państw na kolana. Film ma napisy po polsku !
Odpowiedz
30
@ telewizja kładmie
dnia 28.01.2014, 17:19 · Zgłoś
W Polsce podatki na rząd oraz ich panów bankierów wynoszą średnio 83%. Wcale się nie dziwię że dzieci nie mają co jeść.
Odpowiedz
51
@ emeryt
dnia 28.01.2014, 15:56 · Zgłoś
miasto Jasło niech da pracę rodzicom ,a nie chwali się ochłapami,których każdy rodzic się wstydzi
Odpowiedz
1
@ bavi
dnia 29.01.2014, 10:59 · Zgłoś
Dziwnym trafem rodzicom wystarcza na [...], [...], a może i gorzałę.
Matce wystarcza czasu by ciągle oglądać [...] seriale, gadać z sąsiadką godzinami, łazić bez sensu po galerii czy innych sklepach, a brakuje jej czasy by zrobić dziecku codziennie do szkoły kanapkę.
Ojcu nie brakuje czasu na wielogodzinne posiedzenia z koleżkami przy szkle, czy na inne [...]..ły, ale brakuje czasu na zajęcie się dziećmi, na wspólne odrobienie lekcji, na rozmowę i bliski kontakt.
Państwo zaś wyręcza rodziców z ich obowiązków, oduczając ich zaradności i pozbawiając celu i ładu życia.
Odpowiedz
3
@ ania
dnia 29.01.2014, 21:36 · Zgłoś
człowieku nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia. wiesz co to wykształcony ale bezrobotny rodzic. czy mamusia i tatuś wszędzie cię ustawiali a ty zgrywasz zaradnego w tym bezrobotnym kraju. czy osądzasz bo żal ci że własnych dzieci nie masz. niech nie otwiera jadaczki za rodziny adwokacik który ma żadne pojęcie na temat rodziny. wkłada wszystkich do jednego wora.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.