Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Są czy nie ma wyników? Starosta zawiedziony.

103

Zarząd powiatu w Jaśle dwa miesiące temu na stanowisko tymczasowego dyrektora jasielskiej lecznicy wybrał Michała Burbelkę, lekarza ortopedę. Ich oczekiwania wobec kandydata były większe. Sądzili, że będą wdrażane zalecenia audytora. Te jednak nie zostały wprowadzone. Lekarzy, pielęgniarek nie zwolniono, a zdaniem Burbelki jest ich za mało.

Obecny dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle powołany został na okres trzech miesięcy. Po tym okresie stanowisko obejmie kandydat wyłoniony w konkursie przez specjalnie powołaną do tego komisję, w której zasiadają przewodniczący wicestarosta Franciszek Miśkowicz oraz członkowie: Tadeusz Górczyk, Henryk Motkowicz, Jan Urban, przedstawiciel Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Krzysztof Topolski oraz lek. med. Lucyna Misiołek.

- Mam nadzieję, że konkurs wyłoni menadżera takiego, który będzie w stanie zmierzyć się z problemami tego szpitala. Pan dyrektor Burbelka może tak jak wszyscy inni złożyć swoje podanie i przystąpić do konkursu. Kto zostanie tym dyrektorem będzie zależało od tego ilu i jakich kandydatów weźmie udział, bo dzisiaj trudno mi jest mówić czy widzę tę, czy inną osobę. Może się okazać, że gdzieś ze środka Polski czy z innych miejsc znajdzie się osoba, która w postępowaniu konkursowym okaże się najlepszym kandydatem, a może to będzie osoba z Jasła, która podejmie to wyzwanie - zobaczymy. Nie uczestniczę w pracach komisji. Ma ona przed sobą trudne zadanie, ale musi wyłonić najlepszego kandydata z tych, którzy złożą swój akces - stwierdził starosta jasielski Adam Kmiecik.

Szpital „z” czy „bez” postępu?

Starostwo Powiatowe w Jaśle jako organ prowadzący miał nadzieję, że tym razem będzie wdrażany program naprawczy, który przewidywał m. in. zmniejszenie zatrudnienia pielęgniarek oraz lekarzy, jak również przeniesienie oddziałów: dermatologicznego, otolaryngologicznego, ginekologiczno-położniczego oraz psychiatrycznego do głównego budynku szpitala. Michał Burbelka p. o. dyrektora szpitala podkreśla, że nie ma możliwości zmuszenia pracowników, by ci przeszli na zatrudnienie kontraktowe. Występują jego zdaniem również poważne braki osobowe. Audyt w programie naprawczym zaznaczył, że należałoby zwolnić 50 pielęgniarek i 25 lekarzy, w przypadku gdy przejdą na umowy kontraktowe.

- Nie przyjmuję nowych lekarzy do pracy, chociaż są bardzo duże potrzeby zwłaszcza na oddziale zakaźnym, skórnym, w zakładzie radiologii. Musimy zatrudniać lekarzy z zewnątrz, żeby dopiąć dyżury. Dramatyczna sytuacja jest na oddziale zakaźnym, na którym pracuje dwóch lekarzy a do obstawienia jest piętnaście dyżurów. W zakładzie radiodiagnostyki obrazowej brakuje radiologów. Lekarze z zewnątrz są zatrudniani na kontrakty – przedstawia sytuację dyrektor Michał Burbelka.

Zdaniem starosty nic się niestety nie zmieniło w jasielskim szpitalu. Nie wdrożono działań, ani nie przedstawiono żadnych argumentów przemawiających za tym, że audytor przygotował radykalne zmiany, które można by było zastąpić innymi.- Mówiąc krótko nic nie zostało zrobione, a może zostało tylko nikt o tym nie wie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakty, że np. Jeden z lekarzy, nazwijmy go pan “N” bierze urlop bezpłatny i pracuje w szpitalu w Wielkiej Brytanii, a w Jaśle nie musimy nikogo zatrudnić w tym czasie na zastępstwo i nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów, to znaczy, że na tym oddziale jest zbyt wysokie zatrudnienie. Kolejny przykład: jeżeli pan p. o. dyrektor nie pracuje w tym czasie na oddziale i nie zatrudniamy nikogo na zastępstwo i podobnie brak jednego lekarza nie powoduje problemów w pracy oddziału i nie stanowi zagrożenia dla pacjentów to wniosek jest jeden – wcześniejsza obsada była błędnie zaplanowana przez dyrekcję. W takiej sytuacji należy się głęboko zastanowić czy funkcjonowanie szpitala i polityka kadrowa jest właściwa – tłumaczy starosta.

Przedstawione przez starostę Kmiecika rozwiązania dotyczą korzystania z usług zewnętrznych firm. Jego zdaniem pracowników nie ma konieczności zwalniać, ale przesunąć do pracy wykonywanej przez dotychczasowe firmy. W ten sposób jak podkreśla, można by było pominąć pośrednika i zaoszczędzić na tym pieniądze. Nie kryje jednak rozczarowania zaznaczając, że oczekiwania i nadzieje wobec dyrektora Burbelki były zdecydowanie większe. - W rozmowie przed powierzeniem obowiązków pan Burbelka oświadczył mi, że ma świadomość jak trudnego zadania się podejmuje, oraz że jest gotowy do podejmowania trudnych decyzji. W mojej ocenie niczym jego zarządzanie nie różni się od poprzedników, nic konkretnego nie zrobił – szkoda, bo czas ucieka – dodaje Kmiecik.

Kto zabiegał? - starosta czy dyrektor?

Narodowy Fundusz Zdrowia winny był szpitalowi 2 mln złotych za nadwykonania w 2011 r., z czego udało się wynegocjować 50% zwrotu. Negocjacje prowadził starosta Adam Kmiecik oraz dyrektor Michał Burbelka. Trudno rozstrzygnąć kogo to wprawdzie zasługa, bo każdy z nich angażował się jak sami podkreślają w pertraktacjach.

- 1 mln zł, czyli tak naprawdę wypłata za nadwykonania z roku 2011- o tych środkach rozmawiałem z dyrektorem Wojewódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie już w maju. To nie jest rzecz, która dzisiaj została wypracowana, a informacja, że te środki nie trafia wcześniej jak pod koniec roku była mi znana już wtedy. Ani od strony negocjacyjnej nie można mówić o sukcesie, ani od strony gospodarowania środkami ponieważ jest to tylko 50% zapłaty za świadczenia z 2011 r. Nie widzę w tym żadnej nadzwyczajnej zasługi ani obecnego dyrektora, ani poprzedniego. Wynegocjowanie z pracownikami rezygnacji z pewnej części funduszu świadczeń socjalnych to oczywiście można traktować jako osiągniecie, natomiast nie jest to element stały, ale dotyczy sytuacji bieżącej. W żaden sposób nie oddziałują na rok przyszły – uważa A. Kmiecik. - Udało się wypracować porozumienie przede wszystkim z NFZ-em dotyczące spłaty nadwykonań za 2011 r. NFZ był nam dłużny 2 mln zł – powiedział. M. Burbelka.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy udało się wynegocjować w związkach zawodowych obniżenie funduszu świadczeń socjalnych o 65%, znacznie więcej niż poprzedni dyrektor Zbigniew Betlej. - Obecnie jest wypłacany na poziomie 35 %. Ostatnie negocjacje z poprzednim dyrektorem zakończyły na twardym postanowieniu, że wypłacone ma zostać 70% należnych zobowiązań wynikających z funduszu socjalnego. Przekonałem ich szczerością. Powiedziałem prawdę na temat sytuacji w szpitalu, pewnych uwarunkowań prawnych. Myślę, że wytłumaczyłem to spokojnie i rzeczowo. Nie ma prawdy czarnej ani białej, prawda jest w odcieniach szarości – wyjaśnia dyrektor szpitala.

Co o tym sądzi starosta Adam Kmiecik?

Wynegocjowanie z pracownikami rezygnacji z pewnej części funduszu świadczeń socjalnych to oczywiście można traktować jako osiągniecie, natomiast nie jest to element stały, ale dotyczy sytuacji bieżącej. W żaden sposób nie oddziałują na rok przyszły. Tutaj chodzi o podjęcie działań strukturalnych, które może w tym momencie przyniosą mniejsze efekty, ale pozwolą na oszczędności długofalowe w przyszłych i następnych latach. Większość obecnych działań, to są działania doraźne, nie wiemy czy zapłata za nadwykonania z NFZ-u nastąpi również w przyszłym roku, czy pracownicy również zrezygnują ze świadczeń w przyszłym roku. Tu nie chodzi o to, by w tym momencie pochwalić się sukcesem i odtrąbić to co mamy na dzisiaj, ale chodzi o podjecie takich działań, które dają gwarancje w przyszłych i następnych latach - zaznacza starosta.

Kto na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle?

Czy p. o. dyrektora Michał Burbelka złoży dokumenty i wystartuje w konkursie? - Nie straciłem entuzjazmu. Myślę, że decyzję podjąłem już wtedy, gdy zgodziłem się na propozycje złożoną przez zarząd powiatu i przyjąłem to stanowisko, natomiast czy złożę dokumenty na konkurs, tego jeszcze nie wiem.

I choć jeszcze konkurs nie został ogłoszony, to coraz częściej można usłyszeć nazwiska osób, które będą w nim startować. Czy starosta jasielski ma już wybrańca na to stanowisko? - Nie. Byłbym niepoważną osobą, gdybym miał dzisiaj faworyta bądź faworytkę jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Nie prowadzę konsultacji i rozmów z żadnymi kandydatami, natomiast liczę na to, że będzie duże zainteresowanie i wyłonimy osobę, która będzie w stanie te jednostkę przeprowadzić przez trudny czas. Nie mam faworytów – odpowiada.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl 

Napisany dnia: 06.11.2012, 10:28 , Tagi: Jasło, Szpital, Adam Kmiecik
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jaslanin
dnia 06.11.2012, 10:42
Ocena
komentarza:
82
Proponuję zeby starostwo i UM poszlo sladem pracowników szpitala i skoro im sugerowało sie zrzeczenia czesci swiadczeń to moze i radni urzednicy i cała machina tez z czegos zrezygnuje ? na poczatek proponuje powrót do stawek sprzed ostatnich wyborow .
@ Charlie_P
dnia 06.11.2012, 12:55
Ocena
komentarza:
60
miałem złamaną nogę, założyli gips dali skierowanie do poradni ortopedycznej. (Jest tylko jedna w Jaśle, przyszpitalne), poszedłem się zarejestrować i dostałem termin na...za dwa miesiące. A Kmiecik chce likwidować etaty? Zastanów się człowieku co Ty mówisz, nie każdy ma 10 tys na miesiąc i nie każdego stać na prywatne leczenie!!!
@ Charlie_P
dnia 06.11.2012, 12:57
Ocena
komentarza:
62
PS. niech szuka oszczędności w starostwie w pensjach, niech sobie zmniejszy premie o 3 tys, już będzie rocznie 40 tysięcy na szpital. Nie ma to jak żerować na ludziach i jeszcze lekarzy im odbierać. CHORE, chcemy nowego staroste..
@ szczepan
dnia 06.11.2012, 15:16
Ocena
komentarza:
24
ladnie mowi ten pan starosta a moze zamiast zwalniac ludzi proponowal bym zlozenie diet w starostwie w radzie miasta. kiedys moj trener byl w jednej z tych organizacji i zrzekl sie tych pieniedzy to na sile mu kazali wziasc ale czlowiek z niego porzadny i odmowil pozdrowienia dla niego. co sie dzieje w tym miescie w tym kraju ludzie kiedys tego nie wytrzymają szkoly zamyka tusk bo nie ma dzieci to po co utrzymywac szpitale tez zamknac ludziska padna zus bedzie zadowolony i gitara gra
@ Kmieć
dnia 06.11.2012, 22:10
Ocena
komentarza:
1
Widział się z Raj-Tuskiem i ten nie szepnął mu na ucho co zrobić aby uratować szpital?
To zdjęcie w takim razie to tylko pic na wodę i fotomontaż w ramach propagandy sukcesu i nabierania naiwnych: patrzcie sam Raj- Tusk mnie zauważył- Oj, będzie się działo! Następnyw kolejce do uścisku to już chyba Barak, jeżeli go wybiorą.
Oj mogą wyborcy rozliczyć za 2 lata i puścić w skarpetkach, albo w filcokach.
Całą kompanię, w tym społecznych uzdrawiaczy szpitala.
@ leśmian.pl
dnia 07.11.2012, 10:08
Ocena
komentarza:
1
Jak lekarz prowadzący ma kontynuować leczenie skoro na prześwietlenie kręgosłupa trzeba czekać trzy tygodnie ? Ale zwolnienie L-4 natychmiast pod lupę bierze ZUS i w statystykach podają,że społeczeństwo polskie jest najbardziej chorowite w Europie.To wina nieudolnego systemu opieki zdrowotnej. NFZ źle oszacował liczbę usług zdrowotnych dla szpitala,ale za nadwykonania (swój błąd) nie chce zapłacić,jakim prawem ?Dlatego szpitale będą się zadłużać i to jest celowa droga do komercjalizacji (prywatyzacji ?) szpitali.Brawo PO...
@ Bis
dnia 08.11.2012, 08:45
Ocena
komentarza:
2
brawo adam!!!
@ lok
dnia 08.11.2012, 11:53
Ocena
komentarza:
5
Największym problemem tego szpitala (miasta, powiat, itp), jest to, że inteligentni ludzi są pełni wątpliwości a ci głupi pełni pewności siebie i bezkompromisowi w parciu do koryta. :-(
@ Normalny Obywatel
dnia 06.11.2012, 10:42
Ocena
komentarza:
47
Burbelka został powołany tylko w celu zrobienia czystek w szpitalu/ Długo by i tak posadki nie zagrzał. Dlatego Kmiecik jest zzawiedziony.
@ gbur
dnia 06.11.2012, 10:47
Ocena
komentarza:
74
My, mieszkańcy Jasła też jesteśmy zawiedzeni starostą !!!
A komisja konkursowa jak marzenie - z wyjątkiem p. doktor sami specjaliści i fachowcy ochrony zdrowia, orkanizacji pracy, najwybitniejsi znawcy problemów szpitala i pacjentów, bezstronni i obiektywni mający tylko dobro obywateli na uwadze !!!
Na co nam przyszło w Jaśle. Kafka by tego lepiej nie wymyślił.
@ vincent
dnia 06.11.2012, 15:00
Ocena
komentarza:
29
popieram, staroste odwolac na zbity pysk!!!
@ John Rambo
dnia 07.11.2012, 15:13
Ocena
komentarza:
4
Może referendum i rozliczenie starosty i jego całej świty! Razem możemy to zrobić!
@ tad
dnia 06.11.2012, 10:54
Ocena
komentarza:
45
ta komisja wlasnie w tym skladzie ma juz swojego kolesia na to stanowiska jak zawsze smiech komisja w skladzie : Urban , gorczyk i miskowicz wiesniak haha nie robcie sobie jaj
@ 13 krwawiacy kogut z obandazowana glowa
dnia 06.11.2012, 13:24
Ocena
komentarza:
43
"komisja w skladzie : Urban , gorczyk i miskowicz wiesniak". Urban oczywiscie ze swoim koniem bo co 2 glowy to nie jedna. Od lat naprawiaja szpital czyli to co zazwyczaj poprzednio popsuli. Wywalcie ich wszystkich i przegoncie do 100 diablow, bo to wlasnie tacy ludzie, takie komisje generuja koszty, nie wspominajac o zniszczonych nerwach pacjentow i personelu Szpit.
Ich polityka nie jest kpina tylko ze Szpitala ale takze z mieszkancow oraz jest pluciem w twarz chorym. Od lat dzialania takich "komsji uczonych" powoduja znaczace pogorszenie sie statusu chorego w Jasle.
Dosyc durnych gierek, obiecywanek, ustawek oraz rozgrywek personalnych. Przez to wszystko cierpia niewinni ludzie.

To co sie dzieje na szczeblach wladzy jasielskiej normalny umysl nie jest w stanie ogarnac...
@ Inoros
dnia 06.11.2012, 14:54
Ocena
komentarza:
6
wiem,.ze pani z...aspiruje do tego stanowiska. to totalna pomyłka, brak pojęcia w zarządzaniu taką jednostką!!!
@ Koń
dnia 06.11.2012, 22:16
Ocena
komentarza:
6
Ja koń robię za dwie głowy w tym duecie. Staram się jak mogę, obroku wiele nie mam czasu podgryźć, tylko myślę jakby tu mojego pasażera grzbietowego dowieźć do końca kadencji. Dajcie czasem jakiego dezodorantu bo tak capi, że w czasie biegu nie ma jak nosa kopytem zatkać. Przejdę na wcześniejszą emeryturę - za warunki szkodliwe. Tylko kto to potwierdzi. Ten na górze przecież tego nie czuje.
Albo pójdę do Jeżdżącego w Filcokach - może tam będą lepsze warunki.
@ prima
dnia 08.11.2012, 13:03
Ocena
komentarza:
4
I tu się mylicie,szanowna komisja otrzyma ściągę,albo odgórny nakaz [tak jak było przy wyborze poszczególnych komisji z dnia 16 12 2010 do RM gdzie ubezwłasnowolnieni radni tak głosowali jak mieli ustawione z gory zerkając na ściąge ] ,kto ma na p.x. głosować ,bo ta osoba zrobi wszystko aby się wykazać i z niej na pewno p.K będzie zadowolony, tylko czemu winni są pacjenci?,dla których już jest mało czasu poswięcone,bo najważniejsze są papiery, dokumentacja,a personelu średniego coraz mniej,więc zwolnić wszystkich,zatrudnić wolontariat.Będą oszczędności?,będą!!!
@ Max Szyderko
dnia 06.11.2012, 10:55
Ocena
komentarza:
63
Panie starosto, a Pan to musi tyłek wozić furą za ponad 100 patoli ???
@ onuca
dnia 06.11.2012, 11:50
Ocena
komentarza:
37
Musi bo najgorzej jest jak się z d... zrobi pan !!!
@ ja
dnia 06.11.2012, 11:55
Ocena
komentarza:
52
Pan Kmiecik chcial brudna robote wykonac rekoma doktora Burbelki ale mu sie nie udalo a wiec niech zacznie od siebie i czystki niech robi w Starostwie .
@ doniu
dnia 06.11.2012, 11:59
Ocena
komentarza:
-22
a czego się spodziewaliście skoro dyrektorem zrobiliście ''ORTOPEDĘ''
@ ard
dnia 06.11.2012, 23:06
Ocena
komentarza:
10
Dyrektorem powinien być ekonomista a nie doktor, który się nie zna na zażądzaniu.
@ liturg
dnia 06.11.2012, 12:02
Ocena
komentarza:
21
Dokąd to zmierza? Prosta, ale celna analiza
http://adrianbiernacki.wordpress.com/2012/11/06/szpitalne-rozgrywki/
@ pawel
dnia 06.11.2012, 12:41
Ocena
komentarza:
25
Pan lek Burbelka byl wystawiony tylko zeby kyos inny oczyscil sie z tego ze ktos stracil prace? jedyny nierzadko dochod? Super. Panie KMiecik moze Pan zrobi tez u siebie taka samo czystke 50 plus 25 . zwolnic 75 pracownikow ze starostwa.a.? i tak nie mozna niczego zalatwic. a jeszcze sie obslucha... Pozdrawiam
@ suchy38
dnia 06.11.2012, 12:49
Ocena
komentarza:
18
Czas to towarzystwo codziennej adoracji roz[...] w Starostwie sami kolesie i darmozjady po co oni w ogóle są potrzebni te pieniądze za nieróbstwo przeznaczyć na szpital sami fachowcy w Starostwie szczególnie Kierowniczka Komunikacji boki zrywać.
@ oko
dnia 06.11.2012, 12:54
Ocena
komentarza:
29
Skoro u pana starosty Kmiecika ktoś idzie na urlop i nie zatrudnia w tym czasie kogoś nowego na zastępstwo tzn., że źle zaplanował zatrudnienie w starostwie. To może też niech zwalnia ludzi w starostwie jak tak genialnie rozumuje.
@ Charlie_P
dnia 06.11.2012, 12:55
Ocena
komentarza:
9
miałem złamaną nogę, założyli gips dali skierowanie do poradni ortopedycznej. (Jest tylko jedna w Jaśle, przyszpitalne), poszedłem się zarejestrować i dostałem termin na...za dwa miesiące. A Kmiecik chce likwidować etaty? Zastanów się człowieku co Ty mówisz, nie każdy ma 10 tys na miesiąc i nie każdego stać na prywatne leczenie!!!
@ matt
dnia 06.11.2012, 12:57
Ocena
komentarza:
0
A po co nam szpital, lepiej sprzedajmy i dajmy premie urzędasom i politykom za świetne kierowanie państwem. Jak widać te miliony co z nas zdzierają są zbyt małe aby zaspokoić ich kieszenie. Nasz super rząd przyjął strategie niczym Hitler w '39, faszyści p...eni
@ ratatuj
dnia 06.11.2012, 13:00
Ocena
komentarza:
14
brawa dla pełniącego obowiązki dyrektora szpitala,i tak zrobić się nic nie da bo plan na szpital już jest,lepiej pozostać lubianym lekarzem-spoko facet...
@ pop
dnia 06.11.2012, 13:02
Ocena
komentarza:
8
ile wynosi dieta ranego za czasów PO Kmiecika i ile wynosiła zanim ją sobie podnieślii radniPO w nowej kadencji
@ wilk
dnia 06.11.2012, 13:03
Ocena
komentarza:
-6
takżecie sobie wybrali ludkow takich to je tera macie ha ha . Dyrektor szpitala kto by nim nie był zawsze będzie hipokrytą i z miłosci wejdzie doktorstwu w tyłek twirdzac że robi to dla dobra szpitala
@ za bursą
dnia 06.11.2012, 13:12
Ocena
komentarza:
7
Kmiecik chwali się, że nie bierze udziału w pracach komisji, bo to trudne zadanie. Panie Kmiecik, jeżeli to jest trudne zadanie, a Pan się uchyla od uczestnictwa w nim, tzn., że jest Pan wyjątkowym ...( sorki?!brak tuszu).
A czy będzie zmiana starosty, bo 99,9% mieszkańców Jasła uważa, że Pan ma problemy nawet z łatwymi zadaniami?
Czy nie lepiej wrócić na wieś, a to z tego powodu,że lekarze ostrzegają przed coraz wiekszym zagrożeniem chorobami psychicznymi?
@ gbur
dnia 07.11.2012, 18:29
Ocena
komentarza:
-3
A co starosta zrobił dotychczas dla szpitala ???
@ xyz
dnia 06.11.2012, 14:03
Ocena
komentarza:
2
Wynegocjowanie z pracownikami rezygnacji z pewnej części funduszu świadczeń socjalnych to oczywiście można traktować jako osiągniecie -> to faktycznie spore "osiągnięcie" żenada co się dzieje , czemu starostwo nie szuka u siebie oszczędności i nie zabiera swoim pracownikom świadczeń socjalnych
@ Bodo
dnia 06.11.2012, 14:03
Ocena
komentarza:
5
Co prawda nie słyszałem o bezrobotnym lekarzu, ale wydaje się najlepszym rozwiązaniem aby Pan Kmiecik i cała ta rada odeszła raz na zawsze. Szpital w jaśle wymaga dobrego menadżera nie sterowanego przez Radę, tańczącego jak chcą.
@ lol
dnia 06.11.2012, 23:01
Ocena
komentarza:
7
a także czy słyszał ktoś i widział biednego lekarza?
@ Zuzka
dnia 06.11.2012, 14:04
Ocena
komentarza:
9
Coraz wyraźniej widać, że władza nie radzi sobie nawet z prostymi problemami. Po co nam tylu urzędników? Zlikwidować starostwo, a dofinansować szpital!!! Ot co!!!
@ tim
dnia 06.11.2012, 14:05
Ocena
komentarza:
16
Zawsze słyszałem narzekania na Jasielski szpital i lekarzy, że najgorszy , że np. w Rzeszowie ląduje pacjent z Jasła to się dziwią że został doprowadzony do takiego stanu. A jak tylko zaczęto mówić o zmianach w szpitalu to wszyscy stali się jego obrońcami. Nieraz pisano na tym forum różne rzeczy o szpitalu i lekarzach a nawet wyrażano opinie aby szpital zlikwidować a teraz nagle wszystko jest ok i większość nie chce zmian.
@ Inoros
dnia 06.11.2012, 14:58
Ocena
komentarza:
17
burbelka jest ok, nie zwolnił pracowników, ale szuka lepszych rozwiązań. pszczelarz ty już wracaj do mytarki!!!
@ sassdasd
dnia 06.11.2012, 15:44
Ocena
komentarza:
11
beda o0szczednosci ale wezcie lekarzom utnijcie pensje
@ gbur
dnia 07.11.2012, 18:27
Ocena
komentarza:
-11
Sam sobie utnij - nie spłodzisz więcej debilnych .
@ LIZODROPULOS
dnia 06.11.2012, 15:59
Ocena
komentarza:
6
Wymagania,zresztą idiotyczne,które wynikają z audytu w stosunku do po dyrektora słusznie nie są realizowane.Można wiele dokonać zmianami organizacyjnymi pracy,szukaniem nowych rozwiązań dochodowych.I to jest jedyny kierunek działania... Ale jeżeli ktoś złodziejowi daruje połowę skradzionej sumy pieniężnej,to jest po prostu frajerem,albo nieodpowiedzialnym człowiekiem... Jak można nazwać w związku z tym ową "negocjację",na której firma straciła ,aż,i to dobrowolnie,50% należnej za wykonaną usługę kwoty!!! Mnie to bulwersuje. Brak pieniędzy w szpitalu, pretensje do dyrektora,a jednocześnie wyrzekanie się 1 mln złotych ot tak ni z gruchy,ni pietruchy!!! A za to pewnie pozwalniają trochę personelu medycznego,zachowując administracje w komplecie bo(...każdy wie)!!! No,i komisja rekrutacyjna nowego dyrektora w konkursie...Przecież tam prócz p. Górczyka ,to ewidentna pomyłka..Pytanie tylko czy przypadkowa,czy też celowa??? W każdym razie szpital ma w takim układzie tylko kierunek pikujący do zamknięcia!!! I oto chodzi tym co u wiercha stoją w Warszawie... Ludzie zacznijcie myśleć,póki czas!!!
@ szejan
dnia 06.11.2012, 17:11
Ocena
komentarza:
11
Niech Miśkowicz , Urban, Górczyk, Motkowicz nie biorą się za naprawę służby zdrowia w Jaśle. Zrobią to samo co Kopacz czy Arłukowicz. Lekarze i pielęgniarki powinni wybrać swojego szefa
@ stary
dnia 06.11.2012, 17:34
Ocena
komentarza:
11
to jedyna nadzieja żeby Kmiecik został dyrektorem,bo we co trzeba zrobić,pozwalnia pielęgniarki i lekarzy a zostawi sobie tylko sekretarkę.
@ maggi
dnia 06.11.2012, 17:43
Ocena
komentarza:
19
Michał trzymaj sie ! a Kmiecik na taczki!
@ zakręcony
dnia 06.11.2012, 17:47
Ocena
komentarza:
6
A cóż to za persona ta pani dr. Lucyna? Przecież to ani fachowiec ani też jakiś wybitna jednostka. Jak wieść niesie podobno mieszka blisko szpitala i często dyżuruje w domu ( a może to tylko takie tam ploteczki) Kto jej daje takie parcie. Ludzie dokąd zmierzacie chcecie tylko poobsadzać swoich. Już raz mimo krytyki obsadziliście na p.o. tego lek. B. Było wiele krzyku i pisano na forach, że jest rozluźnienie ( ba to delikatnie powiedziane ) wśród personelu medycznego lekarskiego a lekarz krytykowany, który kiedyś zastępował dr. nauk med, tego który stale wyjeżdża dorobić tzn tegosamego co reklamował jedną z partii w pomieszczeniach szpitala taki łysawy gościu to przecież koleś tego co teraz p.o. dyrektora. A może ten łysawy jest w komitywie z jednym z ( jak mawiają aby nie obrazić prałatów) dlatego jego koleś jest p.o. a jemu tak wiele można? Czy tak ma wyglądać porządkowanie szpitala i czy tutaj naprawdę chodzi o nas pacjentów czy to są jakieś gierki bo zwykłemu zjadaczowi chleba trudno się połapać ?
@ NNNNN
dnia 06.11.2012, 18:02
Ocena
komentarza:
17
Zacznijmy od audytora: gość z Krakowa przyjechał, przeglądał ale tylko papiery( tylko że te dotyczące stanu szpitala 5 lat temu), przespacerował się po jednym oddziale(laryngologi) bo tam mało ludzi leżących,i od cały audytor a jeszcze zainkasował kase bo nie robił tego za darmo. Wnioski najlepiej zwolnić personel!!!
Panie Kmiecik może więcej strażników miejskich przyjmie pan do pracy a szpital zamknijmy.
@ Wiem to !
dnia 06.11.2012, 19:03
Ocena
komentarza:
10
ba, zwiedzać miał więcej ale podobno pani Z. (chętna obecnie na stanowisko dyrektora) wzięła go na kawkę ;))
@ pacjent
dnia 09.11.2012, 21:49
Ocena
komentarza:
2
Wzięła go ale nie na kawkę???
@ jarrroooo
dnia 06.11.2012, 18:07
Ocena
komentarza:
5
straz miejska niech zlikwiduje i beda pieniadze juz dzisiaj a nie czekac do 2014 roku i dac na szpital a nie zwalniac pielegniarki pielegniarki s potrzebne a straz nie
@ PiS-man
dnia 06.11.2012, 18:15
Ocena
komentarza:
5
Czy mógłby mi ktoś przypomnieć, jakież to zacne ugrupowania rządzą naszym powiatem, bo zawsze przy takich sprawach, czytając znakomitą większość postów, nieco sie gubię?
@ John Rambo
dnia 07.11.2012, 15:27
Ocena
komentarza:
0
lecz sie...
@ aaa
dnia 06.11.2012, 18:55
Ocena
komentarza:
1
wszystko do ...
@ fff
dnia 06.11.2012, 19:32
Ocena
komentarza:
10
Starosta na dyrektora szpitala. Zobaczymy czy postawi na nogi jasielską służbę zdrowia...
@ NESCAFE - KUFAJKA ROZPUSZCZALNA
dnia 06.11.2012, 19:39
Ocena
komentarza:
10
tylko kmiecik na dyrektora!!! jeżeli nie on, to wszyscy się pochorujemy!!!
@ Spoko
dnia 06.11.2012, 19:47
Ocena
komentarza:
12
Skoro nasz szpital taki zły, to dlaczego tak dużo mamy pacjentów z innych powiatów, z Rzeszowa, a nawet z sąsiednich województw. To co, jadą po kilkadziesiąt kilometrów do gorszego szpitala??? Ale dla pacjenta szpital to lekarze i pielęgniarki, a nie urzędnicy, starosta z platformy i jego kolesie. Ludzie, jak Kmiecik rozwali szpital, to kto straci, lekarze?
Nie! Lekarze zawsze sobie poradzą. Stracą pracę pielęgniarki. A problemy będą mieć mieszkańcy i jeździć do innych szpitali które mają więcej szczęścia do światłych samorządów.
@ ard
dnia 06.11.2012, 23:10
Ocena
komentarza:
4
Starosty żona też leczy się w tym szpitalu. Może by starosta zadbał aby i ona i pacjenci mieli lepsze warunki!
@ dragoness
dnia 06.11.2012, 19:47
Ocena
komentarza:
15
Taa, wyniki są, ale pewnie nie takie jak sobie Jaśnie Wielmożny Starosta życzył. Myślał, że wepchnął na stanowisko ciepłe kluchy, które pokornie zrobią, co mu się każe, a tu niespodzianka! Myślał, że uda mu się doprowadzić do kradzieży, tfu, prywatyzacji szpitala szybciutko, że pan premier pochawali, a tu guano. Na szczęscie budżet domowy zasilony nagrodą za wybitne osiągnięcia żony, po raz drugi w ciągu paru lat. I tak trzymać! Niech żyje polityka prorodzinna i słit focie z premierem.
@ Dejmos
dnia 06.11.2012, 20:23
Ocena
komentarza:
29
Panie Starosto. Rządzi już Pan drugą kadencję, to szmat czasu. W Jaśle brak jest obwodnicy, brak wyjazdu z autostrady do Jasła , budowa zapory Kąty-Myscowa oddalona w niebyt. Pan chce zwalniać pielęgniarski i lekarski personel a w szpitalu brak jest co najmnie oddziałów urologicznego i okulistycznego.Jaślanie z tymi chorobami jeżdżą do krosna lub Gorlic. Za o s i e m lat urzędowania należałoby coś pozostawić po sobie.Bieżące administrowanie powiatem to jak na Starostę trochę za mało. Rozbudowa szpitala w Krośnie idzie całą parą. A w Jaśle co. Czy tam są inne warunki gospodarczo administracyjne.
@ komentator
dnia 07.11.2012, 08:53
Ocena
komentarza:
14
Tak , tak druga kadencja i zero dokonań. Ale jak mówi przysłowie jabłko niedaleko spada od jabłoni. Przeciez cała PO wraz z guru Tuskiem ma tylko jeden wyznaczony cel, rządzic i niewazne, że po nas zostanie tylko spalona ziemia. Nad tym kto ma rządzic w powiecie szanowni mieszkańcy powiatu jasielskiego mieliście mozliwość zastanowić sie wrzucajac karte wyborcza do urny. Jestem przekonany , że każdy z was nawet przez moment nie zastanowił się na kogo oddaje swój głos. Obowiazywała ogólnie zasada owczego pędu. Czy ktoś z was się zastanowił jakie osoby na listach wyborczych reprezentuja PO i PSL ( koalicja w starostwie ) . Każdy z was powinien zadac sobie zasadnicze pytanie , co te osoby prezentuja sobą pod względem intelektualnym , wykształceniem czy tez doświadczeniem zawodowym. No to może po kolei: Kmiecik - wiadomo jedynie że pszczelarz , Miskowicz - podobno nauczyciel
inteligent z Dulabki o czym swiadczą jego wypowiedzi w literckim języku polskim, Urban - i cóz tu pisać, totalne zero , pozim IQ = 70. Pozostaje jedynie płacz i zgrzytanie zębów.
@ gbur
dnia 07.11.2012, 18:23
Ocena
komentarza:
11
Zero działań i osiągnięć - najwyższy czas wymienić starostę.
@ jojoj
dnia 06.11.2012, 20:28
Ocena
komentarza:
11
Zobaczcie jak Kmiecik , Górczyk, Miśkowicz i Ujban wybranego sobie fachowca mielą i na pewno zmielą. Ma rację, że nie startuje w konkursie bo to paranoja a mają już z pewnością innego Pana na jego miejsce.
Myślę, że jak by był wywalił Betleja jak tego chcieli to może by go bardziej wielbili.
@ asa
dnia 06.11.2012, 23:19
Ocena
komentarza:
7
Bedzie wieksze bezrobocie w Jasle.
@ yyy
dnia 06.11.2012, 23:34
Ocena
komentarza:
3
może też referendum???
albo nie rozwiązać szpital skoro tylko strata i strata hahhahahha
@ aris
dnia 07.11.2012, 08:40
Ocena
komentarza:
11
Należałoby zwolnić wszystkich,a leczyć będą Starosta,pan Górczyk i Urban.Powodzenia i życzę zdrowia.
@ Zbych
dnia 07.11.2012, 11:13
Ocena
komentarza:
3
Szpital to jest przedsiębiorstwo.Ma zarobić na siebie i zrobi to świadcząc usługi na poziomie. Leczyć mają lekarze. Zarządzać ma menedzer, niechby nawet inżynier z głową na karku.Praca lekarzy zmianowa,żadnych dyżurów,usługi pozamedyczne zewnętrzne.itd
@ do Zbych
dnia 07.11.2012, 11:47
Ocena
komentarza:
0
Komuś się chyba w głowinie pomieszało.
@ aleks
dnia 07.11.2012, 22:24
Ocena
komentarza:
-3
proszę bardzo, to może być tak jak do niedawna w stanach- będziesz płacić grubą kasę za lepsze ubezpieczenie i lepszą przychodnię a jak zaczniesz chorować to jeszcze będziesz dopłacał za usługi "niestandardowe", staniesz się nieopłacalny, a jak dostaniesz raka to sprzedasz wszystko co masz i zostaniesz z niczym żeby zapłacić za drogie leczenie.Na nasze szpitale zarabiamy my wszyscy przez nasze podatki i nie wyobrażam sobie żeby ratowanie czyjegoś zdrowia czy życia było traktowane jako sposób na zarobek! Pojedź i przekonaj się sam...a jeśli nie chcesz dyżurów w polskich szpitalach to możesz się sam reanimować jak dostaniesz zawału w środku nocy
..
@ pacjent
dnia 07.11.2012, 23:37
Ocena
komentarza:
5
to będziesz mnie reanimował np. na trzeciej zmianie a nie na dyżurze. Tylko taka różnica.
@ city UK
dnia 07.11.2012, 11:54
Ocena
komentarza:
10
Już wiadomo kim będzie dyrektorem szpitala, pani dyrektor. Nic dziwnego ze nie chce być pan B. dyrektorem zwalniać kolegów i koleżanki nic przyjemnego, a później przyjmować po naciskach, śmieszny kraj.
Platforma sama się powinna zwolnić. Złodzieje :)
@ jancio
dnia 07.11.2012, 14:34
Ocena
komentarza:
1
Nie prawdą jest ze nie przyjmuje sie lekarzy, ostatnio został przyjęty pan W. który to wrócil z Hiszpani po kilku latach. A prawda jest taka ze ok 80 % pieniedzy szpitala idzie na pensje i dyżury lekarskie, a reszta pracowników dość że nie miała 5 lat podwyżki, to na dodatek chodzą w obdartych sortach mundurowych, bo tych też nie było kilka lat. A pytam gdzie jest ''Sanepid'', i gdzie jest ''Inspektor Pracy''. Odpowiadam jak każdy w tym kraju, byle by wziaść wypłate i utrzymać stołek a reszta mnie nie obchodzi. A o zarobkach w innym komie z neutralnego IP, chyba rozumicie dlaczego.
@ Mariolka
dnia 07.11.2012, 16:45
Ocena
komentarza:
-5
A wiecie ile zarabiają lekarze za dyżur świąteczny. Chciałabym tyle zarabiać na miesiąc!!!.Paranoja.
Bardzo, bardzo dziewię się p. staroście, ze został tak "wypuszczony". Jak może lekarz piastować stanowisko dyrektora szpitala!!!, jakie on ma doswiadzczenie w tej dziedzinie . wielki wstyd. wcale się nie dziwię, że p. starosta wreszcie się ocknął i wyraził swoje opinie na "rządy p. lekarza". PARANOJA.
@ majk
dnia 07.11.2012, 21:53
Ocena
komentarza:
2
lekarze na dyżurach pracują właśnie w systemie kontraktowym (czyli tak jak chce starosta) i wtedy najlepiej zarabiają!
to o co chodzi staroście - żeby z etatów przeszli na kontrakty i zarabiali kilka razy więcej???
@ aleks
dnia 07.11.2012, 22:29
Ocena
komentarza:
-12
Mariolka, zazdrościsz tego że lekarz zamiast siedzieć przy stole z rodziną siedzi w szpitalu w święta? Żyjemy w wolnym kraju- zdaj egzamin na studia medyczne - NIKT CI NIE BRONI a potem przejdź 6 letnie masakrycznie ciężkie studia, potem kilka lat specjalizacji i też zamiast świętować w święta będziesz mogła pracować...też mogłabym to zrobić ale wolę w święta być z rodziną niż dostać kasę..jeśli się postarasz to już za jakieś 10 lat ciężkiej nauki sama będziesz mogła dyżurować , życzę powodzenia
@ fifi
dnia 08.11.2012, 09:49
Ocena
komentarza:
3
Aleks nie tylko studia medyczne są ciężkie.Lekarze(zdecydowana ich większość!) zarabiają w Polsce bardzo dobrze nie dlatego że ukończyli "masakrycznie" ciężkie studia, ale dlatego że stanowią uprzywilejowaną korporację zawodową która skutecznie niestety broni swych nadmiernych i nieadekwatnych do włożonego wysiłku praw.
@ rt
dnia 07.11.2012, 17:50
Ocena
komentarza:
0
Wprowadzić zakaz konkurencji dla lekarzy jak w każdej firmie. Albo praca w szpitalu, labo prywatka. Jak niby człowiek taki niby przemęczony na tych dyżurach jest w stanie przyjmować prywatnie nawet do 22 albo 23 . Kto na to pozwala. Jak ten człowiek odpowiedzialnie na następny dzień idzie do pracy do szpitala na 7 rano. Odpowiedź jest jedna - po prostu nie pracuje tylko bąki zbija w pracy. Ja już nie mówię o wykorzystywaniu do celów prywatnych pracy w szpitalu, wiemy wszyscy o co chodzi….
Po prostu zakaz konkurencji - pracujesz w szpitalu to masz zakaz prywaty, tak jest w każdej szanującej się firmie.
@ olo
dnia 07.11.2012, 18:19
Ocena
komentarza:
15
Ciekawe, czy starosta obgadał już wszystkie szczegóły z Zawilińską ???
@ John Rambo
dnia 08.11.2012, 16:23
Ocena
komentarza:
4
Zatrudnić lekarzy z Ukrainy, chociażby za 1/4 płacy naszych speeeecjalistuf...
@ KOKO
dnia 07.11.2012, 18:34
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ franz
dnia 07.11.2012, 18:46
Ocena
komentarza:
6
Adaś walnij się w czółko ,alb przenieś się do straży miejskiej bo poziomem inteligencji do nich pasujesz. Może byś w starostwie tak przez pół zmniejszył etaty, to by były dopiero oszczędności.
@ gruby
dnia 07.11.2012, 18:48
Ocena
komentarza:
12
kmiecik niech u siebie zwolni swoich bo ma ich za duzo darmozjadow ida na szpital zdrowia braknie i sam sie tam znajdzie cha cha
@ xyz
dnia 07.11.2012, 18:59
Ocena
komentarza:
2
Urban na dyrektora.Wprowadzić zarząd komisaryczny w mieście i powiecie.
@ vincent
dnia 07.11.2012, 20:36
Ocena
komentarza:
7
do lamusa, albo na zawiadowcę do CBA...
@ ciekawy
dnia 07.11.2012, 20:14
Ocena
komentarza:
13
panie starosta ..te wypowiedzi to jest proszenie sie o bardzo nikle poparcie w najblizszych wyborach...prawie zerowe...zycze zdrowia ,panie starosta...szczegolnie jak nie bedzie szpitala...
@ polpol
dnia 07.11.2012, 20:17
Ocena
komentarza:
8
Bardzo ładny sukces, obniżenie funduszu socjalnego!!! Brawo, każdy w tym kraju chce zarabiać mniej (zwłaszcza za ciężką pracę) bo i ceny nam spadają, ja to widzę nader dobrze na stacjach benzynowych, w sklepach i na rachunkach za media jakie otrzymuje, puknijcie się w głowę co wy robicie, zwalniać, zwalniać i tyle potrzaficie, bo kazda inna możliwość to zbyt duży wysiłek intelektualny dla tych kilku szarych komórek mózgu w tych ciasnych czaszkach urzędników. Zacznijcie reformy od siebie i podległych wam urzędów a wtedy dopiero (po sukcesach tam) zabierajcie się za szpital. Ta instytucja nigdy nie bedzie jak fabryka przynosić zysku, ponieważ cały system jest kulejacy, a ludziom brakuje pieniędzy na profilaktykę, więc koszty leczeni będą wciąż rosły. To jest proste i kraje zachodnie 50 lat temu to wprowadziły, tutaj dziwnym sposobem nie można.
@ Spoko
dnia 07.11.2012, 20:59
Ocena
komentarza:
16
Te wypowiedzi starosty Kmiecika są żenujące. Człowiek, który reprezentuje powiat...
Po prostu niesmaczne. Coś takiego nie powinno mieć miejsca. Wstyd.
@ aleks
dnia 07.11.2012, 22:06
Ocena
komentarza:
15
A więc to sposób działania władz w Jaśle? Zniszczyć wszystko co się da? Pan Kmiecik mówi o długofalowych skutkach??? A jaki Pan myśli będzie skutek jak zwolnicie ludzi których i tak brakuje??? To że nie będzie komu leczyć i obsługiwać specjalistycznego sprzętu w jasielskim szpitalu a ludzie będą jeździć do innych placówek żeby się leczyć! Sama osobiście znam lekarza który do Jasła jeździ dyżurować bo brakuje lekarzy by obstawić dyżury! To jest właśnie polityka przez którą Jasło się robi miastem emerytów a młodzi ludzie tam nie wracają bo nie ma do czego! Wielka władzo jasielska! Ukończyłam studia i zastanawiałam nad powrotem do Jasła ale jak widzę jak powolnie doprowadza się to miasto do upadku to tylko utwierdzam się że podjęłam dobrą decyzję wynosząc się z Jasła w którym rozwija się owszem ale tylko grono bezrobotnych ludzi!!!
@ jaslo
dnia 08.11.2012, 10:38
Ocena
komentarza:
2
starostę na dyrektora
@ gbur
dnia 08.11.2012, 18:38
Ocena
komentarza:
6
nie !!!
@ :)
dnia 08.11.2012, 12:19
Ocena
komentarza:
11
Starostwo Powiatowe w Jaśle ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego marki Ford Mondeo 2.0 TDCI.
@ John Rambo
dnia 08.11.2012, 16:25
Ocena
komentarza:
8
...i wymianę załogi czołgu RUDY 102...
@ abc
dnia 08.11.2012, 16:57
Ocena
komentarza:
7
"Wynegocjowanie z pracownikami rezygnacji z pewnej części funduszu świadczeń socjalnych to oczywiście można traktować jako osiągniecie". Boże, dzisiaj takimi osiągnięciami szczyci się władza. Ale się świat przewartościował.
@ prima
dnia 08.11.2012, 21:53
Ocena
komentarza:
6
I to nie powinien rezygnować personel szpitala z funduszu socjalnego,ktorego był pozbawiony 10 lat dla ratowania szpitala,bez 13 pensji już 15 lat jak nie dłużej, nie zarabiający nawet zasadniczej stawki,ale chce pomóc w trudnej sytuacji,by ratować jeszcze coś,co w tym Jaśle zostało,ale władze miasta zamiast pomóc,podnoszą sobie diety,zakładają nowe komisje w których zasiada po 7-8 radnych, burmistrzowi potrzeba dwóch wiceburmistrzów,itp, itd.Gdzie słowa Pana
burmistrza, który ślubował...powierzony mi urząd sprawowac będę tylko dla dobra publicznego i pomyślnosci mieszkanców miasta...,a Pan starosta...w zwiazku z tym , że jest to druga kadencja,dlatego też mam podwójną świadomość obowiązku i odpowiedzialności przed państwem jak również mieszkańcami powiatu wykazać się... i dalej...mieszkańcy mają prawo wymagać od ludzi,którzy sprawują władzę dobrego zarzadzania i sprawiedliwego dzielenia owoców tego zarządzania.Ja deklaruję się ,że będę stał na strazy tego dobrego zarządzania i sprawiedliwego podziału owoców... ...będziemy kontynuowac przebudowę mostów,remontowac szpital,oraz szkoły...Nie dodał tylko, że będa zwiekszać bezrobocie likwidujac jeszcze to co zostalo,a zostało już bardzo mało,szpital pare szkół,no i trochę prywatnych firm,bo urzędów chyba nie zlikwidują...A młodziez miała mieć takie duże szanse ,a powiat miał obiecane gruszki na wierzbie...!!!
,
@ mieszkaniec65
dnia 08.11.2012, 17:39
Ocena
komentarza:
5
czytam i nie wierze wszyscy jestescie przeciw staroscie burmistrzowi itd itd a ja sie pytam kto ich wybral? wy i tylko wy a znaliscie ich bardzo dobrze mieli juz swoj czas nic nie robili a i tak wybraliscie ich a dlaczego ? bo nie myslicie przyjda wybory to glosujecie jak ksiadz karze na tego bo z pisu na tego nie bo z sld a nie patrzycie na to co robili wiec nie narzekajcie tylko pomyslcie myslenie nie boli co do pieniedzy zgadzam sie z wami najpierw pensje w dol w urzedach pozdrawiam
@ mila
dnia 08.11.2012, 20:10
Ocena
komentarza:
15
Skoro Pan Starosta jest taki zawiedziony, że pracownicy szpitala oddali tylko 65% funduszu socjalnego i dyrektor nie zwolnił 75 osób, proponuję aby wynegocjował ze swoimi pracownikami rezygnację z tzw. 13-tej pensji, premii miesięcznych , kwartalnych i rocznych, zwolnił część pracowników, a reszcie nakazał niewolnicza pracę za śmieszne pieniądz, świątek piątek i w niedzielę...
@ oko
dnia 08.11.2012, 21:05
Ocena
komentarza:
-7
w Jasielskim szpitalu za podziw zasługują Dr.BARAŃSKI, Dr. Bęben Dr. Pazdzierz,Dr.Leśniakowa,Dr. Pieta a reszta do zwolnienia.
@ pacjenci
dnia 09.11.2012, 19:13
Ocena
komentarza:
3
tylko pani doktor feldo zasługuje na brawa, za kawal dobrej roboty, którą wykonuje fachowo i z serca !!! dużo zdrowia pani doktor!!!
@ cynk
dnia 09.11.2012, 20:53
Ocena
komentarza:
1
Jak dużo serca dla Pani Feldo???Nie umniejszając jej pracy bo to wszystko prawda ale sprzedała się Kmiecikowi i robi to co jej karze!!A to wbrew godności lekarza i człowieka!!!
@ waciak
dnia 10.11.2012, 19:37
Ocena
komentarza:
-1
ja wiem kto będzie nowym dyrektorem dr. Per...
jeszcze w jasielskim szpitalu nie dyrektorował
@ pracownik szpitala
dnia 11.11.2012, 17:48
Ocena
komentarza:
3
Starosta zawiedziony. By to tak pieron strzelił w takie starostwo. U siebie zacznijcie od zwolnień bo jest tam was jak mrówek i pelętacie się się po urzędzie jak muchy w mazi! a gdy trzeba cos załatwić to stoimy w kolejkach jak za chlebem w czasie komuny, a jak dojdzie kolejka do Ciebie to się okaże że już tego przysłowiowego chleba już nie ma. Zamiast ratować i szukać wspólnie pieniędzy na rozwój szpitala to wy chcecie go skończyć i zgnoić bez skrupułów! Zwolnienia nic nie dadzą i bardzo dobrze o tym wiecie. Dzisiaj już nie ma kto tu pracować bo jest za mało personelu. I PO dyr. Burbelka ma racje z tym że nie zwalnia bo sam pracuje na oddziale w SOR i w pogotowiu więc widzi te braki bardzo dobrze. Więc niech sprawami szpitala niech się zajmuje ktoś kto pracuje czynnie i zna sytuację a nie urzędnik lub radny bez doświadczenia. Jak trzeba wam pomocy udzielić to wiecie gdzie się udać i wymagać opcji FUL WYPAS dla WIPÓW. Brawo panie dyrektorze, dobrze Pan zrobił tylko że to nic nie da bo urzędasy i tak ZROBIĄ SWOJE!!!
@ pracownik szpitala
dnia 11.11.2012, 17:51
Ocena
komentarza:
4
ciekawe czy w starostwie pracują bez dodatków i socjalnego tak jak my.
@ pracownik
dnia 11.11.2012, 21:10
Ocena
komentarza:
3
jak ten skład komisji ma wybrać dyrektora to ludzie kochani mieliśmy szpital.
Sami fachowcy. najczęstsze ich wypowiedziane słowa to yyyyyyyyyyyyyyyyy bo tyle wiedzą na ten temat. Lepiej by się do dymisji podali a nie ośmieszali.
@ ciekawy
dnia 11.11.2012, 21:44
Ocena
komentarza:
1
kmiecik nie...szpital tak...i wszystko jasne...koles ktory chce zniszczyc szpital nie ma prawa bytu..i tyle...proponuje ..zwolnienie...kierownikow...oddzialow...chirurgi...neurologi...ortopedii.pediatrii(ciekawe gdzie pracuje)...i tyle..
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Śledztwo w sprawie zakażeń salmonellą wśród dzieci zostało umorzone

  Końcem czerwca ubiegłego roku u dzieci ujawniono pierwsze zatrucia pokarmowe wywołane salmonellą. Objawy potwierdzono również u kilkudziesięciu innych osób. Jasielski Sanepid prowadził w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne, a następnie powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa została umorzona...

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Rząd zaprezentował tarczę antyinflacyjną. „To tarcza, która ma chronić polskie rodziny i obniża podatki” - mówił premier<

  Dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił tarczę antyinflacyjną 2.0, która, jak podkreślał ma obniżyć inflację i sprawić, że w portfelach Polaków pozostanie jak najwięcej pieniędzy.

 • Czy w Bączalu Dolnym doszło do zagłodzenia psa? Sprawa została umorzona, bo autopsja wykluczyła śmierć głodową

  Końcem grudnia ubiegłego roku jasielska policja otrzymała zgłoszenie, że w Bączalu Dolnym właściciel miał zagłodzić psa. Zwierzę padło w nocy z 23 na 24 grudnia. Truchło psa zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji. - Wyniki autopsji nie wykazały by zwierzę posiadało jakiekolwiek oznaki fizycznego znęcania, wykluczono także możliwość śmierci głodowej – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • KP PSP w Jaśle otrzymała dwa nowe samochody. Kolejne dwa ratowniczo-gaśnicze dotrą jeszcze w tym roku

   

  Dzisiaj na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle przekazane zostały dwa samochody oraz sprzęt ratowniczy. St. bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, europoseł Bogdan Rzońca, a także starosta jasielski Adam Pawluś i burmistrz Jasła Ryszard Pabian oficjalnie wręczyli klucze do nowych pojazdów komendantowi powiatowemu bryg. Piotrowi Śmietanie.<FOTO>

 • Około 140 kotów z Jasła trafiło do domów tymczasowych. Trwa zbiórka na ich leczenie

  W ubiegłym roku inspektorzy z OTOZ Animals z Krosna i Sanoka w asyście policjantów odebrali ponad 140 kotów hodowli kotów rasowych maine coon w Jaśle. Zwierzęta trafiły do domów tymczasowych, jednak wciąż wiele z nich wymaga opieki weterynaryjnej. Animalsi dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na ich leczenie i apelują o dalszą pomoc.

 • Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli

   

  „Dzień dziś wesoły” – pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się dzisiaj tradycyjne Orszaki Trzech Króli. Ulicami Jasła, po rocznej przerwie, przeszło dzisiaj kilka tysięcy osób, wspólnie kolędując i radując się z Bożego Narodzenia. Nie zabrakło występów artystycznych oraz żłóbka, który w tym roku, stanął przy kościele farnym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Miało być wesele, goście i zabawa. Wójt Gminy Jasło miesiąc przed imprezą zamknął domy ludowe

  Państwo Centlerowie z Jasła przygotowywali się do ważnego wydarzenia w życiu swojej córki Magdaleny. Wesele chcieli zorganizować w Domu Ludowym w Jareniówce, w którym salę zarezerwowali pół roku wcześniej. Wszystko dopinali już na ostatni guzik, kiedy miesiąc przed ceremonią zaślubin wójt Gminy Jasło podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu wynajmowania sal w domach ludowych w gminie.

 • Policja bada, czy jedna z pracownic DPS w Foluszu dopuściła się fałszerstwa i oszustw na szkodę pensjonariuszy

   

  Podrabianie podpisów, nieracjonalne zakupy artykułów spożywczych i odzieżowych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, to tylko niektóre z wątpliwości, jakie budzi postępowanie jednej z pracownic ośrodka. Sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura. Śledczy badają również, czy w kontekście tej wyjątkowo bulwersującej sprawy nie doszło także do niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo placówki. Część pracowników DPS obawia się, że sprawa może zostać zamieciona pod dywan.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105