Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Są już pierwsi mieszkańcy w nowym budynku socjalnym

53

16 rodzin zamieszkało w nowo powstałym budynku socjalnym przy ul. Sroczyńskiego w Jaśle. Inwestycja kosztowała około 1 mln 600 tys. zł i powstała w ciągu 14 miesięcy. Mieszkania o powierzchni od 40 do 52 m kw. wyposażone są w podstawowe media. Administratorem budynku jest TBS ABK.

To pierwszy z dwóch planowanych bloków przeznaczonych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. - W bloku będą mieszkać rodziny wielodzietne, ale też rodziny, które z różnych powodów znalazły się bez mieszkania. Będą to także rodziny, które zostały przeniesione z ulicy Franciszkańskiej, tam gdzie panują bardzo trudne warunki. Te rodziny mają po kilkoro dzieci i bardzo nam zależy na tym, żeby te dzieci były w dobrych warunkach wychowywane i dobrze wychowywane. Ale są też osoby, które mieszkały w budynkach, które przeznaczone są do rozbiórki albo też w kamienicach, z których są eksmitowani, ponieważ znaleźli się ich właściciele i mają własne pomysły na te kamienice – tłumaczy Maria Kurowska, burmistrz Jasła.

Budowa bloku socjalnego trwała od maja 2009 roku. W ciągu 14 miesięcy, mimo licznych przeszkód, udało się doprowadzić ją do końca. - Pogoda nas nie rozpieszczała. Zaraz po wejściu na budowę były ulewy i na tydzień trzeba było przerwać budowę. Zima przyszła bardzo wcześnie, była bardzo mroźna i trwała do marca, więc nie pozwalała nam rozwinąć skrzydeł, a na wiosnę przyszła powódź  i też nam to przeszkadzało. Ale budowa została tylko przedłużona o dwa miesiące w stosunku umowy  - mówi Leszek Kmiecik, prezes TBS ABK w Jaśle.
   
Prace budowlane oraz wyposażenie zostały wykonane przez trzy jasielskie firmy, wyłonione w drodze przetargu, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. - Cena za metr kwadratowy wynosi około 2 300 zł. Są to mieszkania pod klucz, wyposażone we wszystkie instalacje: gaz, prąd, wodno-kanalizacyjna, CO i ciepłą wodę. Jest też telewizja satelitarna  - żeby budynek nie był obwieszony talerzami, to jest zainstalowany jeden i każdy mieszkaniec ma doprowadzony sygnał – wylicza zalety bloku Kmiecik. Przekonuje jednocześnie, że mieszkanie w tym budynku wymusza na jego lokatorach większą zaradność życiową. – Ja bym chciał, żeby poczuli się gospodarzami, żeby ten budynek szanowali. Ten budynek będzie wymagał od mieszkańców większej zaradności, ponieważ na wszystkie media jakie są doprowadzone, lokatorzy mają indywidualne umowy. Jeżeli nie zapłacą przez dwa miesiące, to będą odcięte media – wyjaśnia prezes.

Wkrótce przy bloku powstanie również plac zabaw i boisko. - Tu będzie bardzo dużo dzieci, więc chcemy im stworzyć warunki do ich rozwoju wszechstronnego – dodaje Kurowska. Za pośrednictwem mediów zwraca się także z prośbą do mieszkańców Jasła i okolic o pomoc dla osób zamieszkałych w tym bloku. - Apeluję do wszystkich, którzy mają meble w dobrym stanie, ale chcą się ich pozbyć, bo np. kupują, przekazali mieszkańcom tego bloku. Część z nich, która tu mieszka jest w trudnych warunkach i byłoby to dla nich wielkie wsparcie, gdyby te meble zostały im podarowane. Są tutaj matki samotnie wychowujące dzieci, rodziny biedne i dzieci z domu dziecka, więc bardzo bym im to pomogło. Można to zgłaszać do Urzędu Miasta w Jaśle, do Biura Obsługi Medialnej albo Wydziału Gospodarki Mieniem. Byliśmy wdzięczni, gdybyśmy mogli wspomóc te rodziny – prosi burmistrz.

Budowa bloku kosztowała około 1 mln 600 tys. zł. W 80% została sfinansowana z budżetu miasta, pozostałe 20% to środki z Banku Gospodarki Krajowej.



Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl


Reklama

Komentarze: 53

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Xx
dnia 10.10.2024, 17:04 · Zgłoś
Mieszkania dane i nie pilnowane tylko poniszczone a ludzie wykorzystywane bo dają później następnym nie wyremontowane tylko poniszczone ... Urzędy ludzi tylko wykorzystują aby remontowali i kasy ładowali bo oni nigdy w tym Jaśle nic i żadnych porządków nie pilnowali
Odpowiedz
1
@ kazek7
dnia 17.11.2010, 22:19 · Zgłoś
I co to za sprawiedliwość w naszym Jaśle .Jedni pracują całe życie żeby mieć własne mieszkanie , płacą podatki a inni piją całe życie a mieszkanie za darmo otrzymali.Zgroza!!!!!!, i wykolejenie sprawiedliwości!!!!!
Odpowiedz
1
@ sylwii
dnia 11.10.2010, 21:22 · Zgłoś
na koleji tyle pustych wagonow tam dac ta patologie i tak to zdemoluja a jutro ide do pani burmist moze tez mi odpali jakies mieszkanko place zus podatki chyba tez mi sie nalezy
Odpowiedz
1
@ marys
dnia 08.10.2010, 18:16 · Zgłoś
to poprostu jest żenada !!! masakra , i [...] zajechane i leniwce i t y l e !!!
Odpowiedz
0
@ Ryzy
dnia 06.10.2010, 22:58 · Zgłoś
To ja wracam do Polski.Jak daja mieszkania gratis,jeszcze Mercedesa moga kopsnac moze byc smigany.W Jasle lepiej jak w stansach.
Odpowiedz
1
@ kasia
dnia 29.09.2010, 19:38 · Zgłoś
oto madre pomysly ,co sie w tym miescie naszym wyprawia az przykro patrzec bo jak wiadomo demolka grozi za chwile temu pieknemu blokowi za milion szecset Boze tyle pieniedzy dla nich?????????????????????
Odpowiedz
1
@ Bubu
dnia 27.09.2010, 11:42 · Zgłoś
I co to za sprawiedliwość w naszym Jaśle za rządów pani Kurowskiej.Jedni pracują całe życie żeby mieć własne mieszkanie a inni piją całe życie a mieszkanie za darmo otrzymali.Taka demokracja to tylko u pani Kurowskiej.
Odpowiedz
1
@ Z Jasła
dnia 26.09.2010, 22:40 · Zgłoś
Gratulacje,Jaślanie są zadowoleni! z tej cudownej inwestycji. Doszedłem do wniosku,że będę leserem ,leniem,obibokiem,alkoholikiem i w nagrodę dostanę nowiutkie mieszkanie z balkonem. Opłacalne prawda?
Żal:/ Jak by to byli naprawdę biedni ludzie(nie chodzi mi materialnie),to był bym wdzięczny,że takim ludziom się pomaga,ale to są osoby,które nie znają słowa "szacunek"do innych, kradną, niszczą, startują do ludzi i są nietykalni. Ja nie życzę sobie,żeby grosz z mojej pracy przeszedł na ich stronę. Bloki-ładniej brzmiało by "baraki". DO ROBOTY!! np. do sprzątania,jak zobaczycie jak to jest,to przestaniecie Jasło zaśmiecać!!!
Odpowiedz
2
@ zła..
dnia 24.09.2010, 12:59 · Zgłoś
Cała [...] z hotelów rotacyjnych na takie bloki..
Co sie dzieje w tym jaśle..
normalni ludzie nie dostana mieszkan .. tylko patolodzy.. [...]
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 24.09.2010, 07:23 · Zgłoś
Do Jaślanka.Ty masz spokój,ale co z innymi mieszkańcami?Myślę tu o osiedlu Brzyszczki,Hankówka....
Odpowiedz
1
@ ona123
dnia 24.09.2010, 02:01 · Zgłoś
śmieszne bardzo a teraz oni opijają nowe mieszkanie i w [...] maja ludzi którzy naprawdę je potrzebują dlaczego nie mieszkają nadal tam gdzie są bo tak je zdezelowali ze się mieszkać tam nie da i to samo będzie tu ale cóż po co dbać o coś jak za chwile dadzą nowe PORAŻKA z tą decyzją jak z resztą he he
Odpowiedz
2
@ hehe
dnia 24.09.2010, 01:47 · Zgłoś
i my bedziemy teraz pracowac na to zeby oni mieszkali sobie za darmo nieroby [...] a ludzie ktorzy naprawde potrzebuja nie maja swojego kata ab teraz tamci nsmieja sie i [...] za to gratulacje decyzji o przydziale mieszkan i jedno pytanie co jest nie tak z tymi mieszkaniami gdzie te niechluje do tej pory mieszkaly??? nie nadaja sie do mieszkania a dlaczego bo sami do tego doprowadzili i tak samo bedzie z tym
Odpowiedz
1
@ barbara
dnia 23.09.2010, 21:18 · Zgłoś
zenada ale i tak im niedlugo poodcinaja swiatlo,gaz bo energetyka i gazociagi to nie urzad miasta i nie podaruja ani zlotowki a tak na marginesie przykre ze [...] /choc moze nie wszyscy/maja takie wsparcie ludzie nieuzaleznieni maja bardzo wielkie problemy z utrzymaniem sie na powierzchni bo nikt im reki nie poda - zal .haruja jak psy za marne grosze a oplaty ich przerastaja a na zycie grosze zostaja.
Odpowiedz
2
@ ...
dnia 23.09.2010, 17:49 · Zgłoś
Mieszkam niedaleko tego nowego budynku i obawiam się o bezpieczeństwo swoje i dzieci. Niedawno byłam świadkiem jak kilkoro dzieci obecnych nowych lokatorów(od dawna znane ,,jasielskie dzieci ulicy") usiłowało ukraść pieniądze z wózków na zakupy pod sklepem Kaufland. Jedna z pracownic musiała interweniować, ale i tak udało im się je ukraść i uciec obrzucając panią mnóstwem przekleństw.
Odpowiedz
1
@ zuzia
dnia 23.09.2010, 12:19 · Zgłoś
Tak a jak [...] 2 złote przekraczają dochody to rodzinne się nie należy niech też inaczej patrzą na takie rzeczy,bo jak ktoś miesięcznie płaci za leki dziecka 400-500 zł to tego nie widza a z czego mamy żyć???Może niech popatrzą też inaczej na tych ludzi inaczej z tej perspektywy.Bo jak by większość ludzi miał takie podejście do życia to co by było???My mamy chore dziecko i 24 lata spłacania kredytu i martwienia się czy sobie poradzimy a ani martwią się czy na wino dostaną bo resztę mają zapewnioną!
Odpowiedz
1
@ evil
dnia 23.09.2010, 09:58 · Zgłoś
[...] cale zycie nic nie robia [...] baki [...] i dostaja mieszkanie a ja pracujac za 1200 zl co moge niech wybuduja dla ludzi ktorzy pracuja a nie stac ich na kupno mieszkania ja bym chcetnie tam zamieszkal i placil bym za czynsz
Odpowiedz
0
@ o tak!
dnia 22.09.2010, 22:28 · Zgłoś
Rychu organista - nowy Pavarotti!
Odpowiedz
0
@ BASIA
dnia 22.09.2010, 20:07 · Zgłoś
Kochani czego tu zazdroscic ,a swoją drogą gdyby władza zostawiła tych ludzi to gniew wasz był by że zł to władza a jak się troszczą to jeszcze gorsza .Chwała kobietą które mają odwagę rodzic dzieci ,a wam zazdrośc. Dzieci to nasza przyszłośc jak ich braknie to emerytur też nie będzie .
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 22.09.2010, 17:00 · Zgłoś
a ja mam 20 lat przed sobą spłacania kredytu !
Odpowiedz
2
@ jessica
dnia 22.09.2010, 15:31 · Zgłoś
Boze jaka zenada:(dla ubogich owszem ale nie dla alkoholików!!!!!dla matek z dziećmi tak ale nie dla produkujących dzieci co rok!!!nie sztuka zrobić tylko zapewnić im byt!!!
Odpowiedz
1
@ zuzia
dnia 22.09.2010, 15:09 · Zgłoś
Tak właśnie jest w naszym mieście jeden musi się borykać całe życie , aby opłacić kredyt,mieszkanie media,lekarstwa dla dziecka i żeby jakoś przeżyć od miesiąca do miesiąca a drugi ma to w [...] woli [...] no bo przecież wie, że jak łezkę uroni to i tak mu dadzą;'mieszkanie na jedzenie no i jeszcze rachunki zapłacą
Odpowiedz
-1
@ nieznajoma
dnia 22.09.2010, 13:55 · Zgłoś
nie kazdy na franciszkanskiej to wykolejeniec sa tu tez rodziny normalne ale ze wzgledu na niskie dochody nie stac ich na wysokie czynsze w blokach tbs nie wsadzajcie wszystkich do 1 wora
Odpowiedz
0
@ nieznajoma
dnia 22.09.2010, 13:51 · Zgłoś
kotlino tu patologia uwazajcie bo zblizamy sie uwaga na portwele wy zacznijcie uwazac na zakretach
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 22.09.2010, 11:26 · Zgłoś
Bogu dzięki ,że wreszcie ta patologia z franciszkańskiej się wyniesie!!! Mam dosyć sąsiadowania z nimi! Żeby tylko dla wszyskich wystarczyło tych mieszkań. Może nareszcie doczekam momentu ,że zapanuje cisza i spokój tam gdzie mieszkam i bez przeszkód będę wracać do swojego mieszkania.Niech im dadzą za darmo , a nawet z dopłatą, żebym już nie musiała oglądać tej [...]! Za to bardzo dziękuję władzom miasta.
Odpowiedz
1
@ zoja
dnia 22.09.2010, 10:16 · Zgłoś
TO jest chore,nic całe życie nie robić i dostać gotowe mieszkanie!
bo wszystko im się należy.
Odpowiedz
2
@ podatnik
dnia 22.09.2010, 09:05 · Zgłoś
Będą wykazywać w MOPS-ie brak dochodów i za media też im wrócą kasę. I jak w Polsce ma być lepiej, jeśli promuje się lenistwo, niedbalstwo,pasożytnictwo, kombinatorstwo i cwaniactwo!!! Gratulacje!
Odpowiedz
0
@ sąsiad
dnia 22.09.2010, 08:54 · Zgłoś
kolejne przecinanie wstęgi!
Odpowiedz
0
@ Brawo
dnia 22.09.2010, 03:14 · Zgłoś
Brawo dla Pani Burmistrz Marii Kurowskiej,
Odpowiedz
0
@ DO SX
dnia 21.09.2010, 23:29 · Zgłoś
Jestes [...] z marginesu społecznego wiec sie nie wychylać bo stracisz cos na zakrecie
Odpowiedz
2
@ jola
dnia 21.09.2010, 22:50 · Zgłoś
jestem oburzona , uczciwy człowiek musi pracować i spłacać kredyty by miec jakie takie mieszkanie i co do garnka włożyć, a tu prosze wystarczy narobić dzieci i można żyć na koszt takich [...] jak ja Ja jutro rano do pracy a "mamusia i tatuś od robienia dzieci" na kawkę, papieroska i tv, no a potem do mopsu po zapomogę na [...]... szlak człowieka trafia
Odpowiedz
0
@ harcerka
dnia 21.09.2010, 20:50 · Zgłoś
A co Ty Basieńka tam robisz czyżbyś chciała tam zamieszkać? A może poświęcić? Pozdrawiam!!Super wyglądasz!
Odpowiedz
0
@ maciek87
dnia 21.09.2010, 17:27 · Zgłoś
w jakiej cenie te mieszkania są do kupna i do wynajęcia??
Odpowiedz
0
@ Proszę zobaczyć
dnia 21.09.2010, 17:10 · Zgłoś
Proszę zobaczyć jaki piękny budynek. To zasługa Pani Burmistrz - dziękujemy i całym sercem popieramy Panią na Burmistrza Miasta Jasła na drugą kadencję.
Odpowiedz
0
@ spolecznik
dnia 21.09.2010, 16:48 · Zgłoś
Nic dodać,nic ująć,oby jak najwiecej bylo takich domow a mieszkańcy je poszanowali.To pewnie kolejny powod,żeby nie glosowac na Marie Kurowską??!!
Odpowiedz
-1
@ kolo
dnia 21.09.2010, 16:47 · Zgłoś
Pewnie niektórym się to nie podoba ale na franciszkańskiej naprawde nie ma warunków dla rodzin z dziecmi - myśle że te rodziny docenią to co otrzymały od nas wszystkich. Pozdrawiam wszystkie 16 rodzin. Życze aby wam się poukładało w życiu i abyście za nie długo mogli zamieszkać w swoich własnych domach i wychowali swoje pociechy na szczęśliwych wykształconych zaradnych "obywateli" :)
Odpowiedz
2
@ anonim
dnia 21.09.2010, 16:47 · Zgłoś
MOPS Jasło będzie opłacał media, z czasem wszystko zostanie zdemolowane. A normalne rodziny nadal nie mogą doczekać się mieszkań, po co patologia ma pierwszeństwo.
Odpowiedz
2
@ zirytowany!!!
dnia 21.09.2010, 14:31 · Zgłoś
[...], ludzie, ktorzy zaciagaja kredyty na mieszkania splacajac je po kilkadziesiat lat, ciezko pracujac a tu jakas PATOLOGIA, ktora za nic ma prace, ceni luzny, rozrywkowy tryb zycia dostaja nowe mieszkanka bo maja dzieci??? i coz z tego...nigdy nie pomyseli aby kupic, czy postarac sie w jakis inny sposb o mieszkanie...po co??? bo miasto da!!! DARMOWE MIESZKANIA DLA WSZYSTKICH!!! zapewne tez czynsz placic za nich miasto bedzie...i jak sie nie [...]??? do roboty patologia, do sprzatania ulic, do sprzatania po powodziach a nie grzac [...] w nowiutkich mieszkankach ogrzanych na koszt miasta popijajac [...] przed tv
Odpowiedz
2
@ Jaślanin
dnia 21.09.2010, 12:49 · Zgłoś
Fajny balkon! Będą mieli gdzie grilować i pić.HeHe
Odpowiedz
4
@ ciekawy
dnia 21.09.2010, 10:03 · Zgłoś
DLACZEGO DAJE SIĘ MIESZKANIA NIEROBĄ ? ,TAM POWINNY MIESZKAĆ TYLKO RODZINY KTÓRE ZNALAZŁY SIĘ W BARDZO ZŁEJ SYTUACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH A NIE LENISTWA.
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 21.09.2010, 09:57 · Zgłoś
Prześliczny budynek.Gdyby te skrzynie gazowe były jeszcze większe i bardziej widoczne,mógłby startować w konkursie"Najpiękniejsza Jasielska Budowla".Najważniejsze że został obficie pokropiony.
Odpowiedz
-1
@ ktoś
dnia 21.09.2010, 09:33 · Zgłoś
pomysł wspaniały, na pewno pomoże wielu rodzinom. Na pewno będą tacy co tylko będą narzekać, ale trzeba przyznać, że w Jaśle dzieje się dużo i miasto zaczyna wyglądać pięknie. Także gratuluję i życze kolejnych dobrych pomyslow
Odpowiedz
1
@ puzon
dnia 21.09.2010, 07:40 · Zgłoś
Niech sie wezma za prace a nie [...] pod blokiem to nie beda w trudnej sytuacji.
Odpowiedz
0
@ lysy977
dnia 21.09.2010, 06:58 · Zgłoś
Kórowska tam powinna zamieszkać
Odpowiedz
-1
@ łokej
dnia 21.09.2010, 06:57 · Zgłoś
Miejmy nadzieje że nie będzie tam takiego dewastu jak na franciszkańskiej i floriańskiej
Odpowiedz
0
@ sx
dnia 20.09.2010, 23:20 · Zgłoś
Droga Pani Burmistrz, nie ważne jakimi nożyczkami Pani wstęgi będzie teraz ciąć. Ta kiełbasa nie zmyli ludzi, za późno, 5 lat nic nie robienia na 1 miesiąc otwarć przedwyborowych nie zamydli ludziom oczu...
Odpowiedz
1
@ Lokator
dnia 20.09.2010, 22:57 · Zgłoś
A dlaczego na zdjęciach jest tylko taka garstka lokatorów?. Coś czuję, że nawet kropidło nie pomoże temu budynkowi przed rychłym upadkiem.
Odpowiedz
1
@ ixi
dnia 20.09.2010, 22:54 · Zgłoś
ah te twarze nie zroszone bryza inteligencji...
Odpowiedz
1
@ Jaślak
dnia 20.09.2010, 22:49 · Zgłoś
! a czy ta patologia która żeruje na nas podatnikach też znajdzie tam ciepłe gniazdko? bo jak tak to od jutra ja tez chce być [...]... Mam nadzieje że trafią tam osoby które na prawdę potrzebują takiego domu, dotyczy to również tych wszechobecnych znajomości, za pośrednictwem osób z tzw. wtykami trafić moga rodziny dobrze sytuowane ale leeeeniwe które żerują też na Państwie!
Oby to była dobra inwestycja i kontrolowana przez rzetelne organy...
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 20.09.2010, 22:33 · Zgłoś
zróbcie poprawki w tym tekście bo mnie się słabo robi... Rada na przyszłość: nie piszcie z biegu.
Odpowiedz
2
@ mrf
dnia 20.09.2010, 22:33 · Zgłoś
Cieszcie się i uśmiechajcie Marysiu nasza kochana, bo te nieroby wiecznie pijane- nasz jasielski margines z franciszkańskiej- (strach tamtędy przejść wieczorem, bo nawet małe dzieci z kamieniami skaczą do ludzi) dostaje mieszkanie zupełnie nowe, zupełnie gratis. A ja się pytam za co??? I jeszcze boisko i plac zabaw. Ja normalnie pracujący muszę się naskładać papierów żeby dostać kredyt na mieszkanie za 3tys za metr i spłacać go pół życia. Mną się nikt nie przejął... To po co ja się staram w życiu i płacę podatki? Oni mają w nosie- Cytuję "Po co ja pójdę do pracy jeżeli ja zarobię 1000zł, zapłacę rachunki i niańkę na dziecko i zostanie mi 200zł. Ja wolę siedzieć w domu i dostać zapomogę, bo przecież mi się należy." Żenada. Miejskie [...].
Odpowiedz
1
@ zniecierpliwiony
dnia 20.09.2010, 21:55 · Zgłoś
mam nadzieje ze tak, jak wy tniecie ta wstege, to tak was wyborcy w padzierniku od wladzy odetna. . . czekam z utesknieniem
Odpowiedz
1
@ ona
dnia 20.09.2010, 21:31 · Zgłoś
tylko patrzeć jak zaraz pojawią się zawistne komentarze!
Odpowiedz
3
@ A
dnia 20.09.2010, 21:06 · Zgłoś
dla [...] co się robić nie chce dają drugi musi ciężko pracować całe życie
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.