Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Są pieniądze na dokumentację budowy zbiornika Kąty-Myscowa

56

Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska wystąpił do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z wnioskiem o zabezpieczenie środków na dokumentację dotyczącą budowy zbiornika Kąty-Myscowa. Wniosek na kwotę 1 mln 700 tys. zł został podpisany w czwartek, 14 kwietnia br. przez Ministra Środowiska.

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski oraz Zbigniew Rynasiewicz, poseł Platformy Obywatelskiej w rozmowach z Ministrem wielokrotnie zabiegali o przekazanie środków na ten cel. Ostatnie spotkanie w tej sprawie odbyło się w marcu br. – To duży sukces tej inwestycji, głównie dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Szczególne podziękowania należą się posłowi Zbigniewowi Rynasiewiczowi, który włączył się w tę sprawę jeszcze początkiem roku. Wraz z wójtami gmin: Krempna, Nowy Żmigród i przewodniczącymi rady spotykaliśmy się z panem posłem, prosiliśmy o wsparcie i widać, że to wsparcie było skuteczne. Na spotkaniu w marcu z ministrem Gawłowskim, minister zapewniał, że te środki się znajdą. Cieszę się, że dotrzymał słowa – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Budowa zbiornika planowana jest już od kilkudziesięciu lat. Prace projektowe rozpoczęto jeszcze w 1976 r. Na ich podstawie określono wstępne parametry zbiornika. Po kilkuletniej przerwie, w 1983 r. przystąpiono do rozpoznania geologicznego, ze względu jednak na brak środków finansowych prace te przerwano.

Budowa zbiornika została ujęta w Strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego 2000-2006. W ramach zaplanowanych na 2000 rok prac studialnych i badawczych zostały zrealizowane: dokumentacja geologiczno – inżynierska i hydrologiczna terenów wokół zbiornika, studium koncepcyjne z dokumentacją geologiczną oraz próbna cementacja podłoża zapory.

Za budową zbiornika przemawia wiele aspektów. Realizacja tej inwestycji umożliwi retencjonowanie wody I klasy czystości oraz spowoduje wyrównanie zmieniających się przepływów wody. Ponadto istnienie zbiornika pozwoli na zmniejszenie fali kulminacyjnej na obszarze 7500 ha w dolinie rzeki Wisłoki. - Dla naszego regionu to bardzo ważna inwestycja, jedna z największych w Polsce. Zbiornik ogranicza straty powodziowe, które utrudniają nam życie i zabezpiecza wodę pitną dla miasta Jasła, co jest bardzo ważne, bo wbrew pozorom powiat jasielski cierpi na braki wody pitnej – podkreśla Starosta.
Prace przy budowie zbiornika pozwolą także na stworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszego powiatu. Część z nich będzie się mogła utrzymywać także z agroturystyki, zarabiając w ten sposób na życie.

Przygotowanie dokumentacji potrwa około 2 lata, a prace przy budowie zbiornika, który zostanie sfinansowany w większości ze środków unijnych, rozpoczną się prawdopodobnie w roku 2014. - Wielkie nadzieje pokładam w środkach unijnych. Będzie to łatwiejsze, bo gdyby to były pieniądze tylko rządowe, to byłoby trudniej zrealizować to zadanie  - dodaje Adam Kmiecik.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 56

Dodaj komentarz Widok:
2
@ miro
dnia 17.04.2011, 19:22 · Zgłoś
przestańcie obiecywać to nic nie kosztuje tylko dlaczego zawsze przed wyborami
Odpowiedz
2
@ pp
dnia 17.04.2011, 12:11 · Zgłoś
JAK TO MA POMAGAĆ TO NIECH COŚ TU SIĘ ZACZNIE DZIAĆ W TYM ZAKRESIE. TYLKO JEDNO DO PANA STAROSTY, NIE MÓWI SIĘ " ZARABIAĆ NA ŻYCIE " TYLKO ZARABIAĆ NA UTRZYMANIE. POZDRAWIAM
Odpowiedz
9
@ zanipokojony
dnia 18.04.2011, 21:21 · Zgłoś
Pan Starosta nie musi wiedzić jak mówi się.Natomiast wie ile mu się
należy na utrzymanie.To dość istotna różnica.I całe jego działnie
idzie w tym kirunku.Tak,że pomoc w tym zakresi jest myśle zbyteczna.
Odpowiedz
23
@ Zanipokojony
dnia 17.04.2011, 08:29 · Zgłoś
P.Kmiecik ,,PIC NA WODE FOTO-MONTAŻ" COS cie DOKONALI ,przez ostatnie 20 lat . Cała wasza działalność skupia się manipulacjach
i oszustwie społeczeństwa.Przyklady:GAMRAT,RAFINERJA...itp.
Ale wy( PO,PiS,SLD,PSL i inne tworki przedwyborcze)dziłacie
w myśl zasady ,,Jak się daje to się kraje"A Ci którzy mają jakieś
osobiste z was ochłapy jeszce was ślepo popierają.Nie jednokrotnie
omamieni waszymi obietnicami mają wyrzuty sumienia.A reszta cierpi
i z dnia na dziń patrzy z przerażeniem co przyniesie dzień następny.
KTO za tym stoi??? TAK NISZCZYĆ WSZYSTKO CO POLSKIE.
Odpowiedz
5
@ A
dnia 17.04.2011, 17:05 · Zgłoś
brawo
Odpowiedz
-10
@ bp
dnia 18.04.2011, 19:40 · Zgłoś
coś z liczeniem kiepsko -Wy -przez 20 lat..to niby kto to "Wy"?
Odpowiedz
8
@ Zanipokoiony
dnia 18.04.2011, 20:59 · Zgłoś
,,Towarzystwo Wzajemnej Adoracji" SLD,PiS,PSL,PO.
A TY z którym z tych ideałów się utaszsamiasz.
Odpowiedz
3
@ xyz
dnia 17.04.2011, 06:45 · Zgłoś
szkoda,że nie jestem z rodziny tego pana też chodziłbym do pracy mając 2 promile, a wracał mając 4
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 17.04.2011, 01:13 · Zgłoś
Prawie 2 bańki na dokumentację?? Za tyle kasy to już można od swoich krajanów ziemię wykupywać, z której się wyszło na kolejny szczebel kariery.
Jeszcze wielcy samorządowcy obierzecie odwrotny kierunek w miejsca, skąd przyszliście domy urządzać i dorabiać się na społeczeństwie dostarczającym podatków do waszego żłobu. Ale ta część społeczeństwa bardzo szybko się kurczy. Dzieci nie ma młodzi wyjeżdżają - zostaną sami samorządowcy, emeryci, urzędnicy i budżetówka, a z pustego to i Salomon nie naleje.

A dług publiczny - wasze śmieszne wydatki rośnie szybciej niż tysięczne części sekundy odliczają na zegarze elektronicznym.

Szary zwykły człowiek - uczciwie pracujący na tą [...] nigdy sobie nie pozwoli na wybudowanie domku w mieście do którego się wyprowadza, czy zakupu auta, a takim urzędnikom państwowym jakoś wszystko szybko i gładko się udaje.

Ludzie ogarnijcie się póki nie jest jeszcze za późno.

CZAS SIĘ OBUDZIĆ!!!
Odpowiedz
5
@ pytek
dnia 16.04.2011, 19:28 · Zgłoś
I proszę bardzo śp. Zając tyle lat robił opowieści z cyklu niezwykłe a tu nie ma go a kasa zaczyna się znajdować. Oby tylko jakiś mądry nie wymyślił, że to Pani Alicja Z. załatwiła. Ostatnio w Jaśle słyszy się taki kawł: jeśli w którejś parafii umrze proboszcz to podobno kucharka ma zostać proboszczem. Czzy ktoś potrafi wyjaśnić w vzym probloem ?
Odpowiedz
1
@ abderyta
dnia 16.04.2011, 20:40 · Zgłoś
W [...] autora i w prostocie ludzi powtarzajacych to dzieło??
"Kawał" jest marny. Jeśli bowiem ma się odnosić do jakiegoś rzeczywistego stanu (próbując go wyszydzić) to dobrze, by go nie "koloryzować", gdyz wtedy staje się zwykłą [...] probą nieudanej krytyki.
ale wiem jak wyglada usmiech niektorych po usłyszeniu go. Patrz wyzej! PZDR!
Odpowiedz
3
@ 777
dnia 16.04.2011, 18:49 · Zgłoś
jeżeli budowa zbiornika nie ruszy, a kolejne pieniądze z naszych podatków zostaną żle zagospodarowane to starosta jasielski i poseł będą mieli ciepło. dobrze byłoby usłyszeć opinię ministerstwa w tej kwestii, bo od kilku lat wiadomo ,że nie ruszy!!! czysta manipulacja w nowym wydaniu...
Odpowiedz
9
@ jaślanin
dnia 16.04.2011, 18:36 · Zgłoś
Nie pitol o kryzysie!.W Polsce są wyższe ceny niż w krajach o parę razy wyższych zarobkach.
Odpowiedz
2
@ hahahahaha
dnia 18.04.2011, 09:27 · Zgłoś
tak...popatrz na Portugalia i Grecje...tez tona w kryzysie chociaż to taki bogaty kraj...tam ceny poszły o 200 - 300% w gore a u nas tylko o 2-3 złote!!!
Odpowiedz
-1
@ hahahahaha
dnia 16.04.2011, 17:13 · Zgłoś
do "[...]" sam nie wiesz co piszesz...jakby pis objął władze w Polsce to pewnie moglibyśmy się spodziewać III wojny światowej!! hahaha...wiec się zastanów... pewnie jesteś starym [...] po 60-tce i nosisz [...] [...].. poza tym jeśli chodzi wam ze w Polsce jest drogo to zastanówcie się przez co... wcale nie chodzi o to kto sprawuje u nas władze tylko o kryzys na świecie!!!..
Odpowiedz
3
@ kleszcz
dnia 16.04.2011, 19:05 · Zgłoś
drogo jest bo byc moze ludzie u taty malo zarabiaja
Odpowiedz
-1
@ stefan
dnia 16.04.2011, 16:38 · Zgłoś
w POlsce pieniadze w tak idiotyczny sposob sa wyrzucane ,szkoda bo moglo by sie cos za taka kwote zrobic potrzebnego ,moze nawet stworzyc kilka miejsc pracy...
Odpowiedz
0
@ Bubu
dnia 16.04.2011, 13:05 · Zgłoś
Dobrze powiedziane:"Na dokumentacje"
Odpowiedz
-8
@ Bogdan
dnia 16.04.2011, 12:36 · Zgłoś
Wstyd Pani senator tyle lat zabiegów i nic a Kmiecik taki skuteczny!
Odpowiedz
4
@ JUST
dnia 16.04.2011, 12:30 · Zgłoś
W tym Jasle to istny cyrk! Minister Gawłowski zaledwie złożyl wniosek , a ci już opisują jakby pieniądze dostali i już sobie dziękują ! I tak do wyborów będą pisać 100 razy o tym, aż biednemu wyborcy wmówią jacy są skuteczni i zapobiegliwi. A może jednak po ostatnich wyborach Jaślanie zmądrzeją i nie dadzą się nabrać, tak jak się dali nabrać spółce Cze-Cze ?!
Odpowiedz
-7
@ [...]
dnia 16.04.2011, 10:39 · Zgłoś
dobrze ze jak by PIS mial wladze to ceny bylyby niskie paliwo tansze itd taaaaaaaaaaaa
Odpowiedz
-13
@ Nawiedzony
dnia 16.04.2011, 09:19 · Zgłoś
Brawo Panie Kmiecik. Nareszcie Pan się wziął za sprawę zapory i raz dwa wszystko załatwił. Łyso jest teraz [...] i innym wielce zasłużonym, że przez tyle lat nic nie zrobili a był to tylko dla nich temat jak zbliżały się wybory. Grartuluję pracowitości i kreatywności na zajmowanym stanowisku. Jest Pan Wielki. /pomimo średniego wzrostu/.
Odpowiedz
8
@ ddd
dnia 16.04.2011, 10:03 · Zgłoś
Widzisz nawiedzony sam piszesz, że [...] wiele zrobili. PO zrobiło nam drugą Irlandię-ceny!!!
Odpowiedz
5
@ Wujoo
dnia 16.04.2011, 12:01 · Zgłoś
o to to jest pan wielki [...] - i daję 100$ że ws. zapory nic nie ruszy a tylko kasa zniknie z podatnika kieszeni . Uprzedzam komenty POdatników - dotacje unijne to tez nasze podatki .
Odpowiedz
5
@ gumofilc
dnia 16.04.2011, 14:31 · Zgłoś
Nie właź mu w wiadome miejsce w obuwiu roboczym [...] i nie rób mu dobrze bez jego zgody - bo to jest [...]. Za gadanie i nabieranie takich naiwniaków dobrze mu płacą. Niczym Mojżesz uderzył laską w ziemię i wyczarował kasę. Może jeszcze raz uderzy i znajdzie np. 3,5 miliona zł brakujące na remont DPS w Foluszu? Myśl - to nie boli.Kreatywny to był przy ustalaniu podwyżek apanaży i na tym się aktywność skończyła.
Odpowiedz
-1
@ Maluczki
dnia 16.04.2011, 16:43 · Zgłoś
a to dobre!!
Odpowiedz
7
@ Orzeł Bielik
dnia 16.04.2011, 08:50 · Zgłoś
Skończcie kłamać i wyciągać kasę od podatnika , zapory nie ma i nie bedzie , mocniejsi politycy tego nie przskoczyli to i małe mietki w gumofilcach nie dadzą rady .Zacznijcie życ w realnym swiecie a nie marzeniami o wielkich inwestycjach . Po wtóre - po jesieni w Sejmie bedą rządzili inni ludzie wiec znów Jasło nie dostanie grosza bo żle wybrało :-)
Odpowiedz
13
@ kiełbasa
dnia 16.04.2011, 08:45 · Zgłoś
Czuć z daleka odgrzewaną wielokrotnie kiełbasą wyborczą. Inwestycja ta od kilkadziesięciu lat była zapowiadana jako temat dyżurny służący bujaniu elektoratu i przez następne kilkadziesiąt lat będzie tak samo. Na tym haśle wielu zrobiło karierę i osoba w filcowym obuwiu również zamierza bujać jak poprzednicy - przynajmniej do jesieni. Od dokumentacji do realizacji jest dalej niż od Mytarki do Jasła. Wiele wody upłynie i wiele przeszkód musi zostać pokonane aby uzyskać pozwolenie na budowę w obszarze Natura 2000 i przy umiarkowanym entuzjaźmie unii. Dla naiwnych słowo polityka to już fakt. Może niektórzy to kupią i nawet zachwycą się drugą Klimkówką. Przy dwóch takich zbiornikach, w razie powodzi, ocaleje w Jaśle tylko Górka Klasztorna.
Odpowiedz
7
@ nie rozumiem
dnia 16.04.2011, 08:29 · Zgłoś
Przecież to Czernecki był ostatnio u ministra ochrony środowiska Kraszewskiego, a ten zapewnił o przyznaniu odpowiednich środków - pisaliście o tym.
Odpowiedz
-16
@ powodzianin
dnia 16.04.2011, 08:05 · Zgłoś
Podczas ostatniej powodzi poziom Wisłoki nie miał większego znaczenia gorzej by się stało jakby ta zapora już tam była i w tym samym czasie jakiś [...] tak jak na Klimkówce ją [...].Ciekawe co by się wtedy stało.Niech sobie odpowiedzą na to pytanie wszyscy zwolennicy zapory Kąty-Myscowa
Odpowiedz
17
@ Niegłowiczanin
dnia 16.04.2011, 14:17 · Zgłoś
NIe masz kompletnie rozeznania.Co dotyczy rzeki Wisłoki.Niegłowice
są kilka razy w roku zalewane.Przyczyną jest wykonanie obwłowania
na rzkach w obrębie Jasła.A zapora w Klimkówce zamiast spełniać
role zbiornika retencyjnego.Zamienili możnowładcy tego świata
na zbiornik rekreacyjny.To jest tak jak do władzy dorwią się ludzie
nieodpowiedzialni i niekompetentni.Pan Kmiecik do nich należy.
Jeszcze nic dobrego nie zrobił a już to samo planuje z zaporą
w Kątach-Myscowej.Czyli zbirnik rekreacyjny.
Odpowiedz
3
@ kompetentny
dnia 16.04.2011, 18:55 · Zgłoś
[...] to mozna spodnie a nie wode na zbiorniku jedz sobie chlopie na klimkowke i zobacz jak wyglada zapora i pogadaj z ludzmi ponizej zapory ...
Odpowiedz
2
@ powodzianin
dnia 17.04.2011, 18:07 · Zgłoś
Jakbyś człowieku niby kompetentny ponad 2 metry wody w domy i chociaż minimum oleju w pustej głowie to byś tak nie pisał.Więcej takich bzdur byś nie wypisywał.Zalała nas klimkówka i tyle w tym temacie.
Odpowiedz
-5
@ Ludwik
dnia 17.04.2011, 20:30 · Zgłoś
Dane o nadmiernym zrzucie wody ze zbiornika Klimkówka nie są oficjalnie potwierdzone. A, Wisłoka dawała w kość wcześniej. Poza tym, Jasło musi coś pić i w czyś się kąpać i to musimy potraktować jako cel nadrzędny.
Odpowiedz
-1
@ powodzianin
dnia 18.04.2011, 09:04 · Zgłoś
Podaj mi maila to ci wyślę jak to niby klimkówka nas nie zalała i sam na własne oczy zobaczysz że jesteś w błędzie.Dane dostałem o RZGW i wyraźnie na nich widać jak już od 31 maja zaczęli gromadzić wodę a na dwa dni przed czerwcową powodzią zamiast 8 mln rezerwy mieli ok 5,5 a teraz dadzą radę jakoś trzymać 10 tylko ciekawe jak długo.Sądzę że do następnego razu.
Odpowiedz
4
@ Degustator do Ludwika
dnia 19.04.2011, 11:14 · Zgłoś
Pij i kąp się w ,,Ludwiku do rądla" wyjdzie Ci na zdrowie i rozwój twojej osobowości.To jest cel nadrzędny.
Odpowiedz
-2
@ stodola
dnia 19.04.2011, 20:12 · Zgłoś
zalalo stodole a chcialobysie wybudowac wille
Odpowiedz
15
@ mos
dnia 16.04.2011, 08:02 · Zgłoś
Jak ten koleś z PO sie za to weźmie to możemy być pewni że nie tylko nie będzie zbiornika ale znikną też pieniądze.
Odpowiedz
8
@ ester
dnia 16.04.2011, 06:37 · Zgłoś
Najpierw, jak PO objęła władzę to zabrała setki milionów jakie były przeznaczone na tą inwestycję, a teraz przed wyborami daje milionek, aby mamić ludzi jaka ona dobra. PeOwcy ! Jaslanie już was przejrzeli, i nie szybko dadzą eię nabrać ! Nigdy więcej nie zagłosuję na PO, choćby ich kandydat był złoty i najpiękniej mówił.
Uważam , że im w głowie tylko własna kariera, a Kraj i ludzi mają daleko gdzieś!!!
Odpowiedz
3
@ biurwy_pasożyty
dnia 16.04.2011, 02:25 · Zgłoś
A kto mi podziękuje podatnikowi ? [...] 'załatwiały środki' które to skradziono mi przy tankowaniu paliwa albo gdy kupowałem flaszkę [...] w sklepie droższa 20x
Odpowiedz
8
@ Ktoś
dnia 16.04.2011, 00:58 · Zgłoś
To ,są jaja wyborcze Panie Kmiecik oszczędz wstydu,agroturystyka za 20 lat a,co dzisiaj???
Odpowiedz
30
@ NIegłowiczanin
dnia 16.04.2011, 00:21 · Zgłoś
Nie uprawiajcie politykierstwa na krzywdzie ludzkiej.Zbliżają się wybory i zaczynacie swój taniec godowy.Nie zaczynajcie budować
,,Domu od dachu" Nie ZAPOMINAJCIE do czego doprowadziliście swoim
ponad dwudziestoletnim działaniem .Winni zanidbań ,za powódż zeszłego roku nie zostali rozliczeni.Wręcz przeciwnie nagrodzeni.
NIE uprawijcie propagandy sukcesu.Bo fala uderzeniowa gniwu
społecznego może być wieksza od powdzi jakie nawidzały Jasło,Niegłowice,Trzcinice,Gądki i inne miejscowości wokół Jasła.
Zastanawia mnie dlaczego w tych rozmowach nie brał udziału wójt
gminy Jasło .Przecież najbardziej narażone powodzią są terny gminy
Jasło.A wogóle to w tym ministerstwie musi panowć totalny bałagan
jeżeli pieniądze na tak poważną inwestycje można znalżć.
Panie Starosto Kmiecik na rzece Wisłoce w Niegłowicach żle się
dzieje .Pan dobrze o tym wie.A dziękować wszystkim i do okoła to
przesada.Pan poseł nie robi tego w czynie społecznym.A jak już
to władza niech przeprosi społeczeństwo . A ma za co !!!
Odpowiedz
8
@ NP
dnia 15.04.2011, 22:52 · Zgłoś
jASNE KOLEJNE FIRMY WZBOGACA SIE ROBIAC PROJEKTY ,KTÓRYCH NIKT NIE ZREALIZUJE.pOPYTAJCIE bURMISTRZA KIEDY ZREALIZUJE ZAPOWIEDZ WYBORCZĄ O BUDOWIE HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ NA KTÓEJ PROJEKTOWANIE POSZEDŁ MILION ZŁOTYCH.
Odpowiedz
9
@ Abderyta
dnia 16.04.2011, 10:06 · Zgłoś
No zobaczcie POSEŁ RYNASIEWICZ wspiera Jasło i Jaślan. Starosta Kmiecik mu przyklaskuje a wszytko z uwagi na zblizajace się wybory. Starostwo co drugi dzień zamieszcza jakies [...] próbując kpine (spadek bezrobocia) obrócić w sukces a pracę wielu ludzi przypisać sobie "szczególne podziękowania dla posła Rynasiewicza" chwała mu, że właczył sie w te sprawę 3 miesiace temu a temat ciagnie sie juz od 35 lat! Bijemy pokłony dla posła Rynasiewicza i Starosty Adama Kmiecika!! Poesł Rynasiewicz zapewnił sobie tym wspieraniem naszego regionu wieklkie poparcie, liczyc moze na wiele głosów w zbliżajacych sie wyboracz! Ale niestety musi wiedzieć, że to będą głosy krytyki za próbę robienia z ludzi [...]! No masz zabiega o jasło juz OD POCZĄTKU ROKU! Ps. zgadzam się z Chłopem ze wsi - Nasz kochany Starosta delikatnie pisząc wygląda jak ...no. Ciekawe czy szpula w tej kamizelce po urzędzie? A ten jego usmiech - bezcenne!!:) PZDR
Odpowiedz
2
@ ten zły
dnia 16.04.2011, 17:57 · Zgłoś
Twój komentarz miałby sens gdyby nie fakt, że poseł Rynasiewicz startuje z innego okręgu ...
Ale jak zwykle to zupełnie nie ma znaczenia...
Odpowiedz
-2
@ Abderyta
dnia 16.04.2011, 20:24 · Zgłoś
A skąd wiesz, że startuje z innego okregu? Nie widziałem jeszcze tegorocznych list. Wiemy, że startował z okregu 23 w poprzednich wyborach, ale nie wiemy (przynajmniej ja nie wiem), czy nie wsytartuje z okregu nr 22 w tym roku;] No chyba, że o czymś nie wiem to w takim razie szalenie przepraszam. Kłaniam sie nisko...bardzo nisko!
Odpowiedz
-4
@ do abredyta
dnia 16.04.2011, 21:00 · Zgłoś
[...] jesteś!
Odpowiedz
0
@ Abderyta
dnia 16.04.2011, 22:38 · Zgłoś
Gdzie prostota i szczerość, tam kwitnie przyjaźń i radość!
Odpowiedz
-6
@ filip
dnia 15.04.2011, 22:33 · Zgłoś
Miejscowości Myscowa i Kąty znajdują się w obszarze NATURA 2000. Więc nie ma mowy na powstanie zbiornika!!!
Odpowiedz
5
@ do filipa
dnia 17.04.2011, 20:03 · Zgłoś
Czy Ty wyskoczyłeś z konopi.Chyciłeś sie Dekretów Ptasich,
Siedliskowej i Natura 2000,jak,, rzep psiego ogona".Nie chodzi mi
o budowe zbiornika,ale jeżeli tak zdcydowanie bronisz przyrody
to przyjedż nad rzeke Wislokę ale na Żółkow lub do Niegłowic.
Odpowiedz
-1
@ ...
dnia 18.04.2011, 21:08 · Zgłoś
Wybory się zbliżają, czymś trzeba zagrać, by wygrać..
Odpowiedz
3
@ Chłop ze wsi
dnia 15.04.2011, 22:32 · Zgłoś
Człowieku, Starosto Jasielski, ubierz się bo wstyd przynosisz.
Kup białą koszulę, jednolity krawat i wyrzuć kamizelki bo niemodne. Ech...
Odpowiedz
-7
@ Anna
dnia 17.04.2011, 17:25 · Zgłoś
Człowieku co cię obchodzi w co on się ubiera,popatrz raczej na siebie.
Odpowiedz
5
@ Ludwik
dnia 17.04.2011, 20:25 · Zgłoś
Święta racja z tym ubiorem. Panie Starosto wstydu oszczędź powiatowi jasielskiemu! Taka koszula do garnituru? Na oficjalnym zdjęciu? A, z drugiej strony, to wielkie brawa. Małymi kroczkami do przodu. Każde działanie to krytyka. Najwygodniej było by, nie robić nic. Obiecać jak Pan Marszałek przed każdymi wyborami, a później obiektywnie wytłumaczyć.
Proszę pamiętać o odpowiedniej koszuli, a szczególnie o czarnych skarpetach.
Z pozdrowieniami człowiek, który co kolwiek liczy na Was.
Odpowiedz
2
@ Estetyczny
dnia 18.04.2011, 14:56 · Zgłoś
Obchodzi Go prawdopodobnie dlatego, że taka konfiguracja godzi w jego - i nie tylko - zmysł estetyczny!
Ps. święte nasze prawo interesować się tym jak sie ubiera, jak mówi, co mówi, co obiecuje, co realizuje etc.
Odpowiedz
-2
@ bo
dnia 18.04.2011, 19:31 · Zgłoś
nieprawda, że koszula nie taka! jest w porządku! Wystarczy spojrzeć na wielu polityków czy dziennikarzy w TV! Może jednak o sukcesie WARTO wapomnieć! - bo przecież jest!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.