Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sala gimnastyczna w II LO w Jaśle oddana do użytku

23

Dzisiaj, odbyło się uroczyste poświęcenie oraz oddanie nowej sali gimnastycznej w II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Józefa Modrzejewskiego. Młodzież długo oczekiwała na ten moment. Już jutro odbędą się na nowej sali gimnastycznej pierwsze zajęcia wychowania fizycznego.


Uroczyście na sali gimnastycznej została przecięta wstęga, a następnie bp. Edward Białogłowski poświęcił obiekt. Burmistrz Maria Kurowska w swoim przemówieniu życzyła młodzieży, aby realizowała się na tej sali. Wspomniała również, że ten projekt to efekt pracy wszystkich ze wszystkimi.

Budowa sali gimnastycznej dla II LO była drugą częścią budowy obiektów sportowych. Pierwsza część, a więć budowa krytej bieżni lekkoatletycznej w Trzcinicy została już zrealizowana. II Liceum nie posiadało sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, a więc uczniowie nie mogli w pełni brać udziału w zajęciach wychowania fizycznego.

-Na starej sali gimnastycznej było mało miejsca i te zajęcia tak naprawdę się nie odbywały. Jedynie chodziliśmy na "Orlik" pograć w piłkę. - powiedział Konrad Jałowy, uczeń II Liceum Ogólnokszałcącego w Jaśle.

Sala gimnastyczna była budowana w ramach projektu pt. " Budowa obiektów sportowych w szołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Jasielskiego". Koszt całej inwestycji wynosi 2 032 412,35 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1 081 999,44 zł, natomiast Wkład Powiatu Jasielskiego to 950 412,91 zł.

Długo oczekiwano na moment uroczystego oddania tego obiektu do użytku. Było to spowodowane opóźnieniem ze strony wykonawcy.

- Opóźnienie jest po stronie wykonawcy niezależnie od Zarządu Powiatu, czy starosty stąd to wszystko się przesunęło.- tłumaczy Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Na zakończenie uczniowie II LO przygotowali część artystyczną. Występy wzbudziły podziw publiczności.


(icz)

Reklama

Komentarze: 23

Dodaj komentarz Widok:
0
@ julia
dnia 16.01.2011, 20:18 · Zgłoś
jak sie nazywaten po prawej na 1 zdjeciu???
Odpowiedz
0
@ ola kubacka
dnia 20.11.2010, 23:41 · Zgłoś
Ale przystojniak ten na 1 fotce po prawe..prosze napiszcie jak on sie nazywa????
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 18.11.2010, 21:34 · Zgłoś
Przecież II LO podobnie jak każda szkoła średnia jest przyporządkowana Starostwu. ZAPYTAM CO TU ROBI PANI BURMISTRZ? Odpowiem erobi kampanię wyborczą. Ale przy okazji zrobiono również kampanię Dyrciowi Wacusiowi przecież on tak strasznie lubi być na ciepłym stołku- a mówią, że on takie ciepłe kluchy!
Odpowiedz
0
@ Krzysiek
dnia 17.11.2010, 22:03 · Zgłoś
Haha jaki Konrad :D
Odpowiedz
0
@ .
dnia 17.11.2010, 18:36 · Zgłoś
A to jest na prawdę sala gimnastyczna dla liceum ?
Odpowiedz
0
@ do ogłaszam konkurs
dnia 17.11.2010, 17:02 · Zgłoś
Nie byłeś na otwarciu to co sie głupio wypowiadasz?
Denerwuje mnie to że sie ludzie wypowiadają a g[...] wiedzą...
Tak sie składa że Pani Kurowska nawet nie wstała do przecięcia wstęgi..
Odpowiedz
0
@ belfer
dnia 17.11.2010, 16:02 · Zgłoś
sala po byku, szkoda było wydawać na to pieniędzy!!!
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 17.11.2010, 15:19 · Zgłoś
super! moja szkoła;) i nie jest taka mała, jak się wydaje. Dobre i to;) jak się komuś nie podoba to inne szkoły zapraszają! xdd
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 17.11.2010, 14:35 · Zgłoś
do "jaslaki"
Powiem Ci tylko, że Ks. Biskup E. Białogłowski do niedawna jeździł sypiącym się Polonezem, a obecnie jeździ zwykłym Oplem. Więc o co ten pełen nienawiści antyklerykalny krzyk?
Mimo wszystko - życzę miłego dnia.
Odpowiedz
0
@ karina
dnia 17.11.2010, 14:23 · Zgłoś
Ludzie opamietajcie sie czy na każdym otwarciu musi byc bp. nie wystarczyłby proboszcz tutejszej parafii??a może ma inną wodę święconą??!!!!
Odpowiedz
0
@ jaslaki
dnia 17.11.2010, 13:55 · Zgłoś
I ten czarny oczywiscie musi juz stac i kropic. Ja nie obrazam niczyjich uczuc religijnych ale to co sie dzieje to parodia. Niedługo jak ktos wybuduje [...] to tez bedą swięcic... Oni obrazają boga, a na ludzi mówią. No ale pan biskup musi sobie pojesć i wziąśc troche do ręki no bo za co zatankuje Volvo albo innego mercedesa.
Odpowiedz
0
@ marek
dnia 17.11.2010, 12:54 · Zgłoś
to sala dla podstawówki a nie hala sportowa
Odpowiedz
0
@ stefan
dnia 17.11.2010, 12:47 · Zgłoś
Rzońca przez RZ i[...]
Odpowiedz
0
@ Gaba
dnia 17.11.2010, 12:41 · Zgłoś
Szkoda , że nie było takiej sali przynajmniej rok temu :)
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 17.11.2010, 12:37 · Zgłoś
W takim "[...]" to nawet nie ma sie gdzie z piłka rozpędzić - w mojej podstawówce SP1 była większa.
Odpowiedz
0
@ II
dnia 17.11.2010, 11:22 · Zgłoś
II Liceum nie posiadało sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia........ i nadal nie posiada
Odpowiedz
0
@ sx
dnia 17.11.2010, 09:25 · Zgłoś
i kiełbaska wyborcza po raz drugi!!
Odpowiedz
0
@ Głos ludu
dnia 17.11.2010, 08:49 · Zgłoś
Ciekawe że oddanie była akurat kilka dni przed wyborami...
Pani Maria pewnie myśli że zamydli oczy ludziom :p
Niedoczekanie :P
Odpowiedz
0
@ przyzwoitość
dnia 17.11.2010, 07:53 · Zgłoś
Uroczystość dobrze pokazuje gdzie ma Zarząd Powiatu i Starosta swoich radnych powiatowych wraz z przewodniczącym. W jakim poważaniu. [...] zrobił swoje , uchwalił odpowienie uchwały i może odejść. Teraz czas na przedwyborcze promowanie paru osób, które były ojcami sukcesu. Żałosne przedstawienie. Ot, co atmosfera przedwyborcza robi z elementarną przyzwoitością.
Odpowiedz
0
@ ogłaszam konkurs!!!
dnia 16.11.2010, 22:42 · Zgłoś
Na jakim przecięciu wstęgi nie było Pana Żońcy, Kmiecika, Pani Kurowskiej?
Odpowiedz
0
@ di en aj i el
dnia 16.11.2010, 22:41 · Zgłoś
W końcu nadszedł ten dzień, uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w mojej szkole ;)
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 16.11.2010, 22:19 · Zgłoś
Oczywiście w świeckim !! kraju najważniejsze poświęcenie (ciekawe za ile, bo na pewno nie za darmo).Czy święciła Kurowska, czy tylko była w asyście ?
Odpowiedz
0
@ m
dnia 16.11.2010, 22:12 · Zgłoś
no wreszcie, szkoda, że jak, ja tam chodziłam, to nie było takiej sali...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.