Sala gimnastyczna w II LO w Jaśle oddana do użytku
Dzisiaj, odbyło się uroczyste poświęcenie oraz oddanie nowej sali gimnastycznej w II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Józefa Modrzejewskiego. Młodzież długo oczekiwała na ten moment. Już jutro odbędą się na nowej sali gimnastycznej pierwsze zajęcia wychowania fizycznego.


Uroczyście na sali gimnastycznej została przecięta wstęga, a następnie bp. Edward Białogłowski poświęcił obiekt. Burmistrz Maria Kurowska w swoim przemówieniu życzyła młodzieży, aby realizowała się na tej sali. Wspomniała również, że ten projekt to efekt pracy wszystkich ze wszystkimi.

Budowa sali gimnastycznej dla II LO była drugą częścią budowy obiektów sportowych. Pierwsza część, a więć budowa krytej bieżni lekkoatletycznej w Trzcinicy została już zrealizowana. II Liceum nie posiadało sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, a więc uczniowie nie mogli w pełni brać udziału w zajęciach wychowania fizycznego.

-Na starej sali gimnastycznej było mało miejsca i te zajęcia tak naprawdę się nie odbywały. Jedynie chodziliśmy na "Orlik" pograć w piłkę. - powiedział Konrad Jałowy, uczeń II Liceum Ogólnokszałcącego w Jaśle.
Sala gimnastyczna była budowana w ramach projektu pt. " Budowa obiektów sportowych w szołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Jasielskiego". Koszt całej inwestycji wynosi 2 032 412,35 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1 081 999,44 zł, natomiast Wkład Powiatu Jasielskiego to 950 412,91 zł.
Długo oczekiwano na moment uroczystego oddania tego obiektu do użytku. Było to spowodowane opóźnieniem ze strony wykonawcy.

- Opóźnienie jest po stronie wykonawcy niezależnie od Zarządu Powiatu, czy starosty stąd to wszystko się przesunęło.- tłumaczy Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.
Na zakończenie uczniowie II LO przygotowali część artystyczną. Występy wzbudziły podziw publiczności.
(icz)
