Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Samochód dla ochotniczej straży pożarnej

37

Miasto Jasło zakupiło nowy samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło–Żółków. Wartość samochodu, na podstawie rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego, wyniosła prawie 153 tysiące złotych.

Miasto na zakup samochodu z budżetu wyłożyło 80 tys. złotych, pozostałe środki pochodziły ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (50 tys. zł) oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (23,5 tys. zł).

Zakupiony samochód ratowniczo – gaśniczy bazuje na podwoziu samochodu marki Renault Master, a jego konstrukcję stanowi zabudowa kontenerowa z przedziałem sprzętowym i dachem w formie podestu roboczego. Samochód posiada podwójną kabinę pasażerską z możliwością transportu na miejsce działań sześciu strażaków. Na wyposażeniu samochodu znajdują się m.in.: agregat wysokociśnieniowy wodno – pianowy (zbiornik wody 300 l) wraz z prądownicą kątową i linią szybkiego natarcia o długości 40 m, maszt oświetleniowy pneumatyczny o mocy 2000 W zasilany sprężarką lub agregatem prądotwórczym, wyciągarka samochodowa.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy posiada ponadto standardowe wyposażenie dla tego typu pojazdów, a pozostałe wyposażenie zostanie przeniesione z dotychczasowego samochodu jakie posiada jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło – „Żółków” (ponad 40 letniego samochodu marki DAF) i uzupełnione sprzętem z magazynu przeciwpowodziowego (m.in. węże ssawne i tłoczne, reduktory, kosze ssawne, zawory kulowe, pompy do wody czystej i zanieczyszczonej, pompy szlamowe, agregat prądotwórczy, przenośne najaśnice i maszty oświetleniowe, sprzęt burzący, pilarkę łańcuchową, motopompy).

UM w Jaśle

Napisany dnia: 21.11.2012, 21:50 , Tagi: UM Jasło, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Sven
dnia 21.11.2012, 22:07
Ocena
komentarza:
-19
No to CHŁOPOKI będą mieć teraz co podpalać bo będą płacić za godzinę nie 5,a 7 złotych to jest tak oczywiste jak dokonywanie kradzieży w 99 % w zakładach pracy i innych miejscach przez ich pracowników.
@ ZUZA
dnia 22.11.2012, 10:46
Ocena
komentarza:
3
Sven nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.Zauważasz tylko te negatywne strony zakupu samochodu,a przecież są i pozytywne...
@ tarzan-zan
dnia 22.11.2012, 11:03
Ocena
komentarza:
-4
jakie negatywne... zauważył pozytywnie że dostaną 7 zł a nie 5 za godzinę...
@ ZUZA
dnia 22.11.2012, 12:16
Ocena
komentarza:
6
Taaak będą mieli więcej płacone.Ale to nie znaczy,że od razu będą podpalać.Jak jest wypadek czy pożar to wtedy wiecie gdzie dzwonić po pomoc.A tutaj z każdego strażaka zrobilibyście podpalacza.Fakt faktem czy to w policji,czy w straży czy w jakimkolwiek innym zawodzie,zawsze znajdzie się ta czarna owca,która zepsuje reputacje,ale ludzie nie pakujcie od razu wszystkich do jednego wora, i nie mówcie że wszyscy są zliiii...
@ łopservatore
dnia 22.11.2012, 13:10
Ocena
komentarza:
0
[off topic]
@ wiesiek
dnia 22.11.2012, 15:10
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Kaźmierz
dnia 21.11.2012, 23:05
Ocena
komentarza:
3
Widziałem dziś ten wóz u mechanika na Żółkowie
@ sikawka
dnia 22.11.2012, 07:21
Ocena
komentarza:
2
Jestem zawiedziona, bo jak Kurowska panowała, to wstęgi na wozie strażackim przecinała, a teraz nic...
@ ello
dnia 22.11.2012, 07:26
Ocena
komentarza:
-3
bedą miec czym sie wozic w niedziele sie przejechac bo bedzie szkoda takiego wozu na akcje jechac :P
@ kres
dnia 22.11.2012, 07:59
Ocena
komentarza:
-2
Kolejna w powiecie zabawka dla chłopaków z OSP. Okazja do poświęcenia, oblania i oczywiście dozgonna wdzięczność dla PANA PREZESA ZARZĄDU GŁÓWNEGO OSP WALDEMARA PAWLAKA.
To, że samochód wyjedzie z garażu 2-3 razy w roku i z okazji uroczystości okolicznościowych to pikuś.
Natomiast na cały powiat jasielski (około 120 tys. mieszkańców) szpital dysponuje 4 (CZTEREMA) karetkami, z czego dwie mają w składzie lekarza, a dwie tylko ratowników. Prawie w każdej wsi na terenie powiatu jest jednostka OSP. Prawie każda jednostka ma "samochód bojowy", niektóre dwa lub trzy. Są samochody, gdzie strażacy zawodowi z PSP ich zazdroszczą, a one stoją w ogrzewanych garażach, ku uciesze gawiedzi. Kosztów nikt nie liczy, bo po co? W Kuwejcie też kosztów nie liczą.
A wkurzamy się , gdy mówią, że POLSKA to dziwny kraj.
@ brak słów
dnia 22.11.2012, 08:06
Ocena
komentarza:
0
Bo tak się dzieje w kraju gdzie jest więcej chorujących niż pracujących. To jeszcze ślady komunizmu.
@ tarzan-zan
dnia 22.11.2012, 11:06
Ocena
komentarza:
9
tak, ale jak Ci się stodoła albo dom zacznie palić to wtedy - ojj szybko szybko, żeby szybko przyjechali. Ale jak jest cisza to marudzisz... Jak by to pożaru u ciebie mieli jechać z krosna albo z tarnowa to raczej byś nie był zadowolony...
@ ad /tarzan-zan/
dnia 22.11.2012, 15:58
Ocena
komentarza:
-7
Jak się zacznie palić stodoła to na pewno nie zawiadomię OSP, po drugie będę miał nadzieję, że nie przyjadą, bo narobią tyle szkód na podwórku, w obejściu, ogrodzie, że tygodniami trzeba to po nich usuwać. Jak już przyjadą, to całą hordą w ilości kilkunastu wozów bojowych, niektórych ciężkich i oczywiście najpierw ostro leją wodę, a później wywalają ze stodoły to "co udało im się uratować" Czyli co???
Zalane, śmierdzące dymem siano i słomę. Oni wezmą kasę za udział w akcji, a ja będę miał co najmniej miesiąc roboty by po nich to siano i słomę jakoś wysuszyć i spalić, bo tylko na to się nadaje.
Jeżeli wójt pomoże i użyczy na pół dnia koparki (pogorzelcowi należy pomagać) to pieronem koparka wykopie głęboki dół i zakopie to co strażakom "udało się uratować."
Trochę koparka zniweluje głębokie koleiny po bardzo ciężkich samochodach strażackich i pojedzie do gminy.
Ja zostaje z totalnym burdelem sam. Nie wiem od czego zacząć.
Widzę jednak, że najdroższe będzie przełożenie kostki brukowej na podwórzu, którą samochody bojowe ochotników z OSP dokładnie zryły i zniszczyły.
Reasumując stodoła była oczywiście ubezpieczona od ognia, to na wsi obowiązek, więc dostanę ubezpieczenie, ale ja i moja posesja nie była ubezpieczona od najazdu rozhisteryzowanych debili, którzy chcąc zrealizować dziecięce marzenia bycia strażakiem zniszczyli moją posesję.
Tak z moich obserwacji wygląda ratowanie płonącej stodoły.
Uchroń mnie Panie przed pożarem, i bądź tak dobry, by jeżeli to się już stanie, nie najechali mnie "spieszący z pomocą strażacy z OSP".
@ tarzan-zan
dnia 22.11.2012, 22:33
Ocena
komentarza:
1
rozumiem że stodołę masz oddaloną o co najmniej 100 metrów od domu, garażu i innych zabudowań i pożar stodoły będzie absolutnie bezpieczny dla reszty dobytku...
@ brak słów
dnia 22.11.2012, 08:03
Ocena
komentarza:
12
Ludzie, błaznujecie. Śmiejcie się, ale jak wam chałupa się zapali to będziecie wtedy wołać o pomoc. To jest właśnie problem polskiego bezrobotnego społeczeństwa. Wszystko wyśmiać. ZAZDROŚĆ.
@ PiS-man
dnia 22.11.2012, 08:29
Ocena
komentarza:
-5
Policz sobie ilość pożarów na terenie powiatu jasielskiego i porównaj z ilością samochodów strażackich będcych w posiadaniu jednostek OSP na terenie całego powiatu. A wtedy możemy sobie podyskutować. OK?
@ Tx.
dnia 22.11.2012, 09:15
Ocena
komentarza:
14
@PiS-man
A jak przyszla powodz toscie komorkami filmowali, podczas kiedy oni ciezko harowali. Na pewno wiecej dobrego zrobia w Jasle niz Policja i Straz Wiejska razem wziete
@ tarzan-zan
dnia 22.11.2012, 11:08
Ocena
komentarza:
7
to policz sobie ilość zawałów ile masz w powiecie i ilość karetek idioto... Też powiesz że czterech pacjentów na raz zawału nie ma to po co cztery karetki...
A poza tym, nie za twoje pieniądze kupili więc co cię to boli... Wolał byś żeby ta kasa poszła na "premie" dla urzędników ??? Albo na nową fontannę, która "olśni" wszystkich ??
@ PiS-man
dnia 22.11.2012, 12:32
Ocena
komentarza:
-3
tarzan - wodzem małp zostałeś - jak pozwalam sobie domniemywać - wyłącznie dlatego, że byłeś najsilniejszy... W gimnazjum jeszcze cię nie nauczyli jak powstaje budżet państwa? Sorry, zapomniałem!!! To dopiero uczą w II klasie.
@ tarzan-zan
dnia 22.11.2012, 15:28
Ocena
komentarza:
4
budżet państwa powstaje tak, że urzędnicy grabią obywateli na różne podatki i inne obowiązkowe daniny. Dawniej była dziesięcina, ludzie narzekali, ale jak sama nazwa wskazuje było to tylko 10%, dziś mamy pięć dziesięcinę, bo połowa tego co zarobimy jest nam kradziona przez państwo. Tak "powstaje" budżet państwa. A i tak im mało i jeszcze grabią z mandatów, z wywozu śmieci, z parkowania, z posiadania psa, z posiadania kawałka pola... U nas w dżungli jest dużo lepiej...
@ PiS-man
dnia 22.11.2012, 17:55
Ocena
komentarza:
0
Wodzu małp - dziesięcina to podatek religijny płacony na rzecz Kościoła. Na rzecz panującego płacono pogłówne, myto oraz wykonywano obowiązek nieodpłatnej pracy zwanej pańszczyzną. I nie mówiłem, że wodzem małp zostałeś wyłącznie dlatego, że byłeś najsilniejszy?
@ pająk
dnia 16.12.2012, 10:49
Ocena
komentarza:
0
wolę dobre drogi
@ beema
dnia 22.11.2012, 08:14
Ocena
komentarza:
14
O karetki ma się martwić starosta, bo jemy szpital podlega. On się zna na samochodach i lecznictwie. Kupił nowy samochody dla DPS, dla Zarządu Dróg, i przede wszystkim dla siebie skodę superb za ponad 100.000 zł.
@ Swojak
dnia 22.11.2012, 08:43
Ocena
komentarza:
-2
@ kres BRAWO!!! W okolicach Bierówki skończyły się podpalenia CYPIS już nie "Działa"
A po co tyle jednostek ochotniczych? jaki to koszt ?ile to samochodów znów nowy podpalacz się "objawi" interes musi się kręcić
@ lkji
dnia 22.11.2012, 08:49
Ocena
komentarza:
7
o co wam chodzi ubodzy ludzie ?
Co prawda zakup samochodu nie powinien mieć newsa na tej stronie bo to chyba jasne ,że co jakiś czas trzeba odnowić sprzęt tym bardziej w jednostce która słuzy ludziom ,ale bez przesady z komentarzami ;/

chcieliby wszystko za darmo a jakby dom sie palił to chcieliby żeby ugasili w 2 minuty..

Co prawda z tej kwoty to pewnie 30% premie no ale cóż zrobić.
@ pomaranczowy,.
dnia 22.11.2012, 09:17
Ocena
komentarza:
3
ja jestem ciekawy ile tak naprawde poszlo na ten cel pieniedzy z "fotoradarow" ? te skrzynki to zloty interes dla Jasla tylko czekac az policja dostanie helikopterm,.
@ aro
dnia 22.11.2012, 10:01
Ocena
komentarza:
1
jeszcze z tego helikoptera będą do nas strzelać - tylko nas pilnują, aby Tuskolandie nie rozwalić i cały zdradliwy rząd co wszystko doprowadza do bankructwa i okradaniu obywateli z kasy.
Ciekawe co będzie jak ponad 50% będzie na bezrobotnym? Bo z dnia na dzień przybywa bezrobotnych.
@ tarzan-zan
dnia 22.11.2012, 11:21
Ocena
komentarza:
1
niestety nic nie będzie bo podział w narodzie jest olbrzymi. Jedni zarabiają grosze a inni biorą po 5-10 tys na miesiąc więc ci się nie sprzeciwią systemowi bo źle nie mają, mało tego - syty nie zrozumie głodnego, więc nie będzie jedności w narodzie jak w latach osiemdziesiątych gdzie wszyscy jechali na jednym wózku i społeczeństwo mogło "ruszyć" solidarnie. A teraz jedności w narodzie nie będzie, biedni będą jeszcze bardziej biednieć a bogaci będą się bogacić i jeszcze bardziej okradać biednych... ot - kapitalizm...
@ ojej
dnia 22.11.2012, 15:12
Ocena
komentarza:
2
Brunon to Ty?
@ KKK
dnia 22.11.2012, 10:12
Ocena
komentarza:
1
Przydatny sprzęt przy dużej ilości wypadków na drodze Jasło-Nowy Żmigród.
@ tarzan-zan
dnia 22.11.2012, 11:24
Ocena
komentarza:
-3
owszem, ale lepiej jak by kupili fotoradar i ustawili go za znakiem 30km/h.
A taryfikator powinien uwzględniać masę pojazdu, bo prędkość i masa to energia więc czym cięższy i szybszy tym większe ryzyko i tak np. do 1,5 tony stawka x1 a potem stawka razy tonaż... Dla tira załadowanego stawka x40. Jak by sobie takim tirem przekroczył o 15km/h i dostał 4 tysiące to by się mu odechciało gnać jak idiocie bo się mu czas kończy a pod gorę się musi rozpędzić bo nie daj boże by musiał bieg zmienić na niższy a to jest takie ciężkie że szok... TIRY WIOZĄ ŚMIERĆ !!
@ on
dnia 22.11.2012, 10:39
Ocena
komentarza:
-2
ok ale po jakiego grzyba fundusz ochrony srodowiska dorzucil sie 23 tys???
@ I-BANEZ
dnia 22.11.2012, 12:02
Ocena
komentarza:
1
A kiedy będą kalendarze stażackie :)
@ psl
dnia 22.11.2012, 13:25
Ocena
komentarza:
1
To pawlaka robota
@ XP
dnia 22.11.2012, 18:29
Ocena
komentarza:
1
TO nie lepiej ta kase przeznaczyc na wykarczowanie tego syfu przy szpitalu i zrobic ladowisko bedzie sluzylo swszystkim,,ale kolesie ze staroswa juz chca uwlaszczyc ten park dla siebie...jaslanie obudzcie sie nie dajcie parku w rece gumofilcokom tylko niech za unijne dotace wybuduja londowisko tak zrobilo wiekszosc powiatow.
@ bolo
dnia 22.11.2012, 21:02
Ocena
komentarza:
2
Będzie czym jechać na festyn !
@ @strazak@sam@
dnia 25.11.2012, 21:56
Ocena
komentarza:
0
smieszni jestescie!!! macie problem bo osp dostalo nowy woz. a wiecie dlaczego??!! bo stary mial 40 lat. kiedys trzeba bylo go wymienic. to raz. dwa ze jak dwa lata temu zalalo 1/3 jasla i okolice to wtedy kazdy poszkodowany domagal sie pomocy. smiejecie sie z osp a chlopaki za marne grosze stali prawie po pas w wodzi i ukladali wal przez pol dnia. drobnostka. prawie jak wakacje. w wodzi w ktorej sa miliony bakteri i caly syf ktory wyplukala po drodze. przerzucili tony piachu itd. jeszcze malo.?? a kto pozniej sprzatal caly ten syf jak woda zeszla? OSP!!! nie wiem czy ktos widzial jak zasuwali w nocy na wale na gadkach przy odbudowie walu. jak sprzatali gimnazjum nr 2. wszedzie smrod syf i padlina. ale wtedy byli potrzebni. teraz kazdy o nich zapomnial . DO NASTEPNEGO RAZU...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657