Samorząd miasta zaskoczony postawą sympatyków klubu
W związku z wczorajszymi manifestacjami kibiców Czarnych Jasło pod Urzędem Miasta, samorząd podkreśla, że jest nadal otwarty na rozmowy z zarządem klubu, jego sympatykami oraz przedsiębiorcami. Klub Czarni Jasło 1910 otrzymał początkiem roku dotację od władz miasta w kwocie 200 tysięcy złotych. - Samorząd miasta nadal chce wspierać działalność klubu, w tym również bierze pod uwagę dodatkową pomoc finansową – zaznaczyła Agata Koba, rzecznik prasowy UM w Jaśle.

Kibice klubu Czarni Jasło skandowali wczoraj wołając ” Czernecki, gdzie są pieniądze?!”. Jak twierdzą sympatycy, burmistrz Andrzej Czernecki obiecał 300 tysięcy na działalność klubu, podobnie starosta Adam Kmiecik w kwocie 50 tysięcy złotych. Jak poinformował nas jeden członek z gruby kibicowskiej, pieniędzy tych nie dostali.
Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle podkreśla, że samorząd w 2012 r. przyznał dotację dla organizacji pozarządowych w dziedzinie sportu w kwocie 535 tysięcy złotych, z czego 200 tysięcy otrzymał Klub Czarni 1910.
Samorząd bierze pod uwagę, że awans do III ligi wiąże się z większym nakładem finansowym, jednak podkreśla, iż nie może to być tylko i wyłącznie w oparciu o pomoc urzędu i prezesa klubu. - Udział na tym szczeblu rozgrywek wymaga zaangażowania finansowego firm zainteresowanych własną promocją poprzez sport oraz działalnością na rzecz społeczności lokalnej naszego miasta. Dlatego też już w lipcu z inicjatywy burmistrza miasta odbyło się w Urzędzie Miasta w Jaśle spotkanie z przedstawicielami jasielskiego biznesu, a jego celem było przedstawienie sytuacji klubu i prośba o wsparcie finansowe – zaznacza A. Koba.
Samorząd jest zaskoczony, że sympatycy klubu nie dostrzegają pomocy ze strony miasta. - Warto przypomnieć, że młodzieżowe drużyny klubu bezpłatnie korzystają ze stadionu będącego własnością miasta przy ul. Sportowej, a także z dwóch boisk „Orlik” zaspokajając w pełni swoje wymagania treningowe. Miasto bezpłatnie udostępnia także lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych dla potrzeb administracyjnych klubu – dodaje rzecznik.
Ilona Czarnecka
ilona.czarnecka@jaslo4u.pl
