Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Samorządy podjęły współpracę i będą walczyć o pieniądze z UE

60

Powiaty jasielski, krośnieński oraz miasta Jasło i Krosno wspólnymi siłami chcą ubiegać się o pieniądze z UE. Uważają, że tylko duże projekty mogą liczyć na dotację. Przede wszystkim zależy im na zapobieganiu problemom występującym w różnych obszarach życia społecznego. Aby to osiągnąć, zdaniem samorządowców potrzebne jest przygotowanie dokumentów planistycznych dla obszaru krośnieńsko-jasielskiego.

Samorządy przygotowują się do ubiegania o pieniądze, które będą realne do zdobycia w przyszłej perspektywie finansowej UE. Duże projekty realizowane przez kilka samorządów, w tym przypadku przez powiat jasielski, krośnieński i miasta Jasło oraz Krosno mają duże szanse na pozyskanie dotacji. Zanim jednak pula pieniędzy zostanie rozdana konieczne jest przygotowanie szeregu opracowań i diagnozy potrzeb mieszkańców. Samorządowcy koncentrują swoją uwagę na czterech głównych obszarach, w których należy skutecznie przeciwdziałać występującym obecnie problemom. Stąd założenia mówią o zahamowaniu odpływu ludności z miast i ograniczeniu bezrobocia. Ponadto wg wstępnej koncepcji samorządy mają w przyszłości poświęcić wiele uwagi na działania mające doprowadzić do dynamiczniejszego rozwoju turystki, a także na poprawę infrastruktury.

- Przyszła perspektywa będzie premiować duże projekty, które mają zasięg ponadlokalny. Myślę, że wszyscy mamy podobne problemy. Są to rozwiązania komunikacyjne, które są cały czas niewystarczające. Cześć młodych ludzi odpływa z naszych terenów i nie wnoszą swojego potencjału w rozwój naszych terenów. Dużym atutem są tereny turystyczne i tutaj należy upatrywać wielkich szans. Uważam, że walka z wykluczeniem społecznym, czy z bezrobociem to również ważne zagadnienia, które powinniśmy wspólnie rozwiązywać. W połowie tego roku będziemy mogli mówić o efektach pewnych opracowań. To będzie dawało podstawę do tego, jakie działania należy przyjmować – podkreśla Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Powiaty jasielski i krośnieński oraz miasta Jasło i Krosno przystąpiły do projektu pn. „Dla spójności i dostępności – analiza możliwości rozwojowych obszaru krośnieńskiego – jasielskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007–2013.

- Pomysł stworzenia strategii dla szerszego obszaru już jest odbierany pozytywnie w aplikowaniu o środki UE w nowej perspektywie finansowej. Połączenie sił daje większe szanse i możliwości – mówi Jan Juszczak, starosta krośnieński.

Połączenie sił czterech samorządów w realizacji tego projektu ma dać wymierne efekty –zapewniają. Wiceprezydent Krosna Tomasz Soliński podkreślił, że przygotowanie opracowań przyczyni się do wyłonienia priorytetów i konkretnych przedsięwzięć. – W tym momencie walczymy o opracowania, a później o środki na najważniejsze zadania. Istotnym elementem jest kwestia dostępności komunikacyjnej. Wiemy, jakie są problemy chociażby pomiędzy Krosnem a Jasłem. Chcielibyśmy mieć analizę tej drogi, która pozwoli wystąpić do GDDKiA o jej modernizację. Być może uda się to wykonać na odcinku do przyszłego zjazdu z autostrady w Pilźnie – zaznacza wiceprezydent Krosna.

Miasto Jasło, jako partner projektu, którego liderem jest powiat jasielski, już kolejny raz podejmuje współpracę z sąsiednimi samorządami. Z miastem Krosnem i Sanokiem realizują obecnie projekt Podkarpackiego Trójmiasta. To dowód na to, że warto współpracować dla dobra lokalnej społeczności.

- Umiejętność współpracy samorządów daje na samym starcie wyższą ocenę wniosku – podkreśla Leszek Znamirowski, zastępca burmistrza miasta Jasła. – Będziemy podejmować działania w różnych sferach życia m.in. będzie to dotyczyło infrastruktury drogowej, turystyki. Musimy poczekać na opracowania, które wskażą nam kierunek działań. Ważne jest, aby ożywić rynek pracy. Przyniosłoby to określone korzyści nie tylko finansowe w postaci podatków, ale przede wszystkim miejsc pracy – dodaje.

Przygotowanie dokumentacji opiewa na kwotę 996 800, 00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 897 120, 00 zł. Wkład własny samorządów wynosi 99 680, 00 zł.

Ilona Dziedzic

Napisany dnia: 10.12.2013, 11:09 , Tagi: UM Jasło, Powiat Jasło, Adam Kmiecik, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ F.
dnia 10.12.2013, 11:16
Ocena
komentarza:
3
Czyżby wycinka drzew na odcinku Zimna Woda - Szebnie miała coś wspólnego z jakimś remontem tej drogi?
@ Leon K
dnia 10.12.2013, 11:36
Ocena
komentarza:
25
Postawia na turystyke , czyli wydadza mase kasy na foldery czy kiosk informacji turystycznej który bedzie stał w miejscu czynnym przez 7 godzin / 5 dni w tygodniu . Znów słysze tylko ogólne chęci a konkretów zero .
W kwestii turystyki to lepiej zostawcie te sprawę prywatnym zapaleńcom którzy bez milionowych nakladow wiecej promują ten region niz te wasze konferencje pomysly i wielkie slowa .
A w kwestii bezrobocia też za bardzo nie macie pola do popisu , bo co niby chcecie zrobić ? Przeciez to nie państwo ma budować zaklady pracy . Lepiej zmniejszcie nakłady na urzedy - bedzie trzeba mniej wydawac na Was Naszych podatków i może jakis przedsiebiorca z tego tytułu zatrudni choc jedna osobę :)
@ MK
dnia 10.12.2013, 11:39
Ocena
komentarza:
33
"... o zahamowaniu odpływu ludności z miast ..." a co wy urzednicy w tym temacie możecie ? Postawicie strazników miejskich na rogatkach ktorzy beda ppobierac kase od tych co z miasta uciekają ??? Pusta gadanina bo wybory sie zbliżają . Przez 4 lata były zakupy samochodów do starostwa , podwyzki diet dla radnych a teraz nagle o mieszkancach sie mysli ? Kogo chcecie nabrać ?
@ dd
dnia 10.12.2013, 20:21
Ocena
komentarza:
2
A co ten z Krosna taki napuszony?
@ ........................................
dnia 16.12.2013, 21:31
Ocena
komentarza:
0
jakjakhaaakkkkkkkkkkkkkk
@ Kasia
dnia 10.12.2013, 11:57
Ocena
komentarza:
8
Pan wiceprezydent Krosna mówi, że obecnie walczymy o opracowania. Może prościej byłoby je po prostu napisać?
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 10.12.2013, 12:11
Ocena
komentarza:
-4
Pieniądze na co i dla kogo - czy na infrastrukturę i kolejne "obiekty nakładcze, nie przynoszące realnego dochodu" , a jedynie większe obciążenia finansowe lokalnego społeczeństwa, które w pierwszej kolejności potrzebuje godziwej pracy i zapłaty, aby się utrzymać...
@ 1 mln zł
dnia 10.12.2013, 18:15
Ocena
komentarza:
6
Przygotowanie dokumentacji opiewa na kwotę 996 800 zł, więcej nie muszę wiedzieć.
@ Ojej!
dnia 10.12.2013, 23:26
Ocena
komentarza:
2
Ludzie, którzy piszą projekty maja prawo sie cenić. Umiesz napisać taki projekt, orientujesz sie we wszystkich zawiłościach, wiesz jakie to numery działań, jakie wytyczne, za co komisje przyznają najwiecej punktów? Jakoś sie nie burzysz ze lekarze za 5 minutowa wizytę u nich w gabinecie z chorym dzieckiem biorą np 150 złotych, a tych wizyt jest kilkanaście w roku. Każdy ceni swoją wiedzę, umiejętności, doświadczenie. Trzeba sie było uczyć i wybierać kierunki nauki dostosowane do potrzeb rynkowych. I dla twojej wiadomości: żeby coś przynosiło realne dochody to najpierw trzeba zainwestować ( po twojemu ponieść nakłady).
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 11.12.2013, 01:34
Ocena
komentarza:
-5
Dlaczego "nie chcesz pozwolić" , aby robotnik także mógł cenić swoją wiedzę , jednym grupom zawodowym się to umożliwia, a innym już nie. Dlaczego to robotnicy są dyskryminowani w dostępie do środków masowego przekazu - oni też doskonale poradziliby sobie z wyceną i wartością swojej pracy - ale wtedy Ty "biedaku" co byś sam zrobił, czy umiałbyś wykonać nawet te podstawowe prace, które pewno teraz ktoś za Ciebie wykonuje i czy byłoby Cię na nie stać... ??? Ktoś inny także się czegoś nauczył i potrafi wykonać to o czym Ty nie masz zielonego pojęcia - ale Ty należysz do "elyt"...???
@ Niezrzeszony
dnia 11.12.2013, 13:54
Ocena
komentarza:
8
Sojusz robotniczo - chłopski rządził już tym państwem przez 50 lat. Wyceniali swoją wiedzę w planach 5 i 6 letnich Tobie podobni specjaliści. Snuli śmiałe i odważne plany modernizacyjne. Efekty mamy po dziś dzień. Stworzyli też Inspekcje Robotniczo- Chłopską, która z poparciem Podstawowych Organizacji Partyjnych kontrolowała i wdrażała genialne rozwiązania. Mam wrażenie, że albo uczestniczyłeś w jej pracach albo szanowny tatuś przekazał Ci roszczeniowe geny i kompleksy. Nie ma IRChy, posiedzeń partyjnych a wygadać się trzeba. To szlajasz się po różnych portalach i to co kiedyś pewnie pisałbyś w na ścianie w miejskim szalecie to grzymolisz wirtualnie. Szkoda bo widmo komunizmu przez takich jak Ty krąży nad portalem jaslo4u. Wicie rozumicie weźcie się za siebie i działajcie coś zamiast [...] o swoich kompleksach względem "elyt".
@ kto wie
dnia 11.12.2013, 15:16
Ocena
komentarza:
2
Ile osób musi pracować na taką dokumentacją - jak duży zespół ?
Ile czasu będzie trwało opracowanie tej dokumentacji ?
Jakie są potrzebne kompetencje aby załapać się do zespołu ?
Milion to wciąż milion.
Nikt nie wie ile kosztowało przygotowanie np. dokumentacji do "rozbudowy" JDK z funduszy norweskich i ile trwało !
@ Robotnik
dnia 11.12.2013, 18:59
Ocena
komentarza:
5
Robotniku pod wezwaniem "CHORE PAŃSTWO" napisz wszystkim że jesteś umieszczony w zakładzie zamkniętym bo niektórzy traktują cię poważnie. Przykro mi że musisz prosić o pozwolenie innych żeby cokolwiek robić dlatego nie wypowiadaj się w moim imieniu bo niektórzy pomyślą że wszyscy robotnicy są ograniczeni. Rozumiem że to przez tabletki którymi cię faszerują piszesz że jesteś dyskryminowany w dostępie do środków masowego przekazu. Forum jaslo4u to jest m.in. środek masowego przekazu, a ty na nim siedzisz to gdzie ta dyskryminacja? A te swoje farmazony gnieciesz jak kupę której nie robiłeś przez kilka dni...Zapomniałeś poprosić o pozwolenie na wyjście do WC??
@ Ojej!
dnia 11.12.2013, 20:55
Ocena
komentarza:
12
Pracuje sam-to już wiesz. Podstawowe prace? O co ci chodzi? Bo jeżeli o naprawę kranu, spluczki w wc, kontaktu, przepychanie zalewu, pomalowania ścian, ogrodzenia, wytapetowanie pokoju itp, to wszystko robię sam, nie jestem niedojda. Do instalacji elektrycznej i gazowej, do wykonania mebli na wymiar, położenia kafelków, zawsze zamawiam fachowców, polecanych i sprawdzonych. Żaden fachowiec, który u mnie pracował nie narzekał na krwiopijców, marne zarobki czy brak pracy. Byli to ludzie znający sie na swojej robocie, kulturalni, słowni, a po ich wyjściu od razu można było kłaść na podłogę dywany, taki zostawiali porządek. Jedynie na co sobie ponarzekalismy, to na skarbówke i urzędy. Dodam, ze każdy z fachowców uczciwie wystawił faktury, zapłaciłem tyle na ile każdy wycenił swoją prace. Skoro tak stale robotniku pt. Chore państwo narzekasz, to moze jesteś marnym pracownikiem? Zamiast tracic czas na forum idź na szkolenie, podpatruj najlepszych i przestań zazdrościć innym, ze sa rozgarnieci i potrafią zadbać o siebie i swoje rodziny.
@ Ogarnij się
dnia 12.12.2013, 00:38
Ocena
komentarza:
7
A wiesz co, Robotniku, że możesz mieć rację. To, że Chore Państwo może mieć kłopoty z makówką, mnie też kiedyś przemknęło przez myśl! Stale tylko "elyty, biedni robotnicy, pracujący na rzecz wybrańców, godne życie, spisek...". To może być objaw choroby psychicznej u Chorego Państwa - zafiksował się na jednym! W związku z tym prośba: już mu nie dokopujcie! I jeszcze jedno - na wodza rewolucji ten typek się nie nadaje, nie ma jaj... o sorry miało być bez dokopywania...
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 12.12.2013, 01:24
Ocena
komentarza:
-5
Nie jest moim celem uprawianie "polemiki" z osobami zaciekle mnie atakującymi z powyższych komentarzy - ale niestety musicie do tego przywyknąć i sumienie jeszcze nie raz będzie Was gryzło, jeśli dostrzeżecie siebie w tych "elytach" o których piszę. To nie ja Was krytykuje, ale Wy sami to robicie przyznając się do określonych poglądów i pokazując "swoje oblicze" pod moimi komentarzami.
Pozostawię Wam pytanie do przemyśleń skoro piszecie, "że jest tak dobrze" to dlaczego jest tak źle {oczywiście nie wszystkim, oraz nie wszyscy o "tym" wiedzą, mając Was za przykład}... "Dobre rady" zachowajcie dla siebie i nie wysilajcie swoich "tęgich umysłów" jeśli sprawa Was nie dotyczy ...
@ Ojej!
dnia 12.12.2013, 21:21
Ocena
komentarza:
6
Chłopie, tylko sie nie rozplacz. Hmm... Zastanawia ta twoja wściekłość na elity. Czyżbyś i ty kiedyś do nich należał? To co wykluczyli cię ze swojego towarzystwa czy moze podpiales sie pod niewłaściwa persone? Tak pięknie opowiadasz jak boli upadek z wysokiego stołka i tak przed nim życzliwie ostrzegasz...Czyżbyś poczuł to na własnej skórze? Kto tu kogo atakuje? Dzielisz ludzi na tobie podobnych ( biedakow) i elyty. Do elyt zaliczasz wszystkich którym, dzięki swojej zaradności i chęci działania, powodzi sie lepiej niż tobie (fachowców, lekarzy, prawników, przedsiębiorców czyli według twoich wywodów - krwiopijców). Żałosna ta twoja filozofia...żyjesz tylko tym forum...
@ janosik
dnia 13.12.2013, 16:13
Ocena
komentarza:
-4
A twoje elyty nich likwidują kolejne zakłady pracy
@ Ojej!
dnia 13.12.2013, 16:26
Ocena
komentarza:
4
Nic sie nie bój! Tym w związkach zawodowych nic sie nie stanie!
@ Ojej!
dnia 13.12.2013, 16:33
Ocena
komentarza:
4
To dlaczego nie protestujesz? Dlaczego nie staniesz w obronie tych zakładów? Dlaczego nie wymyślisz jakiegoś planu ratunkowego? To co tych w elytach jest wiecej osób niż zwykłych ludzi pracujących? Jak zwykle wypowiadają sie ci którzy czekają na gotowe...
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 14.12.2013, 20:53
Ocena
komentarza:
-1
"@Ojej" Jenak musisz mieć coś na sumieniu - jakoś nie dostrzegam tu "armii" obrażonych i protestujących: { (fachowców, lekarzy, prawników, przedsiębiorców ...} o których piszesz, za to jesteś Ty identyfikujący się z "elytami". Nie generalizuj mojego poglądu na wszystkich, którzy zajmują się różnymi profesjami i "nie rób się bardziej cesarski niż sam cesorz" - już to kiedyś komuś napisałem ...jednak w każdej grupie nie tylko zawodowej można znaleźć "zakały i krwiopijców" myślących tylko o sobie, lub korzystających z tego co ktoś im wywalczył, {po plecach robotnika i dzięki jego walce i wyrzeczeniom mają to co mają. Dobrze jest jeśli teraz pomagają robotnikom w "walce o normalność" - bo czy nie o to walczył robotnik, aby mógł godnie żyć za swoją wypłatę i nie być niewolnikiem. Teraz to "elyty" swoją postawą, działaniem, lub biernością aprobują taki stan rzeczy.
Dodam jeszcze jedno, czy widziałeś protesty robotników z Jasła w mediach, poznałeś ich racje i potrzeby - jakoś to nie był ciekawy temat pomimo tego, że został nagrany, "cenzor nie puścił" - natomiast gdy protestują środowiska nierobotnicze to podnosi się wielka wrzawa...podumaj...
@ Ogarnij się
dnia 15.12.2013, 12:16
Ocena
komentarza:
0
Chyba, że uprawia się najstarszy zawód świata...
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 15.12.2013, 16:14
Ocena
komentarza:
-1
Widać, że Wam mamona rośnie skoro tak dalejjjjj ciągniecie...
@ m
dnia 10.12.2013, 12:30
Ocena
komentarza:
19
dwupasmowke jaslo-krosno trzeba:)
@ Luko
dnia 11.12.2013, 20:07
Ocena
komentarza:
9
OJ trzeba trzeba ..
Ale jak na razie to w Krośnie robią z prawdziwego zdarzenia 2 pasmową "starą obwodnicę". A temat przyziemy na odcinku powiatu Krośnieńskiego krajowej 28 dobra szeroka droga z poboczami (bezpieczna dla rowerzystów i pieszych).
A na odcinku powiatu Jasielskiego tragedia. Może w końcu się doczekamy lepszej drogi wojewódzkiej bo wstyd! Mam nadzieje że wycinka drzew ma z tym coś wspólnego.
@ m
dnia 10.12.2013, 12:37
Ocena
komentarza:
3
zjazd ma byc w pilznie z autostrady ??? lalalala,cos sie panu wice pochrzanilo:)
@ kb
dnia 10.12.2013, 13:14
Ocena
komentarza:
9
byle tylko praca była, taka godna, na umowę o pracę. śmieciowa umowa-śmieciowy pracodawca.
@ stan
dnia 10.12.2013, 14:41
Ocena
komentarza:
2
Jeśli mowa o turystyce regionalnej,to jedna przestroga.Czyńcie to uczciwie i rzetelnie jak przystało na turystę.Obyście nie zawędrowali do Krakowa na dwa m-ce,jak to uczynił Pan E.G
Inni podobni jemu też turyści czekają w kolejce.
@ jozin
dnia 10.12.2013, 14:42
Ocena
komentarza:
6
załóż gumofilce i do siebie Adasiu...
@ 01
dnia 10.12.2013, 14:46
Ocena
komentarza:
5
To co mamy rozumieć , że kampania wyborcza do europarlamentu rozpoczęta , proszę nam jeszcze powiedzieć , który sztab wyborczy za tym stoi. Super pomysł wystarczy przygotować dokumentacje i pieniądze są.
@ wow
dnia 13.12.2013, 17:07
Ocena
komentarza:
0
Pojechałeś (aś) po bandzie.
@ wendeta
dnia 10.12.2013, 15:58
Ocena
komentarza:
5
Ulubieniec WOP i niedoszły ksiądz razem ku przyszłości!A nad tym wszystkim czuwa matka powiatu!Ale koniec układu już bliski!Dwie cegły z muru już wypadły!I to jakie?!
@ wendeta plus
dnia 10.12.2013, 17:48
Ocena
komentarza:
5
Niedoszły ksiądz nie ma żadnego pomysłu. Chce się podłączyć pod innych myślących.
@ xx
dnia 10.12.2013, 16:18
Ocena
komentarza:
9
Ożywili rynek pracy ale Zielony rynek w Jaśle bez rynien, woda się leje na głowę, ślisko pod nogami , ubikacje zamknięte, parasole schowane, a w lecie słońce grzeje do szklanego dachu,tak się zapewnia rynek pracy dla ludzi za pieniądze unijne
@ Prosto w oczy
dnia 10.12.2013, 17:20
Ocena
komentarza:
-6
mamaru mamaru mamamru, jak ci źle, to se wybuduj lepszy za własne pieniądze
@ Sven
dnia 10.12.2013, 17:45
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz nie na temat]
@ Stefan
dnia 10.12.2013, 17:49
Ocena
komentarza:
3
Starosta krośnieński na pewno wyskoczy z jakimś "super" projektem.
@ xx
dnia 10.12.2013, 19:59
Ocena
komentarza:
0
er busy placą za korzystanie z przystanków?, sprzątają przystanki ?odśnieżają?
@ młodzieżowa radna
dnia 10.12.2013, 20:47
Ocena
komentarza:
15
Wiem, ze mosir kilkakrotnie zwracał sie do starosty, żeby starostwo dołożyło choćby parę złotych na utrzymianie obiektów sportowych, to skończyło się tak , że Kmiecik uwalił dotację dla klubów sportowych w wysokości 90.000 zł, chyba dlatego, żeby kupić sobie skodę superb za ponad 100.000 zł. Dlatego ostrzegam Miasto Jasło przed współpracą ze starostwem, dopóki rządzi tam Kmiecik. Aha?! I jeszcze jedno!!! Niech starosta zastanowi się, jak zatrzymać w ramach współpracy z ościennymi powiatami młodzież w jasielskich szkołach, którzy masowo emigrują do krośnieńskich szkół średnich.
@ bezsens
dnia 11.12.2013, 07:20
Ocena
komentarza:
-2
utrzymanie obiektow sportowych czyt dalsze bezsensowne dotowanie baniaka...
@ jozin
dnia 11.12.2013, 21:47
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ znający temat
dnia 10.12.2013, 21:30
Ocena
komentarza:
-1
"wycinka drzew na odcinku Zimna Woda - Szebnie miała coś wspólnego z jakimś remontem tej drogi". Zima idzie drzewa na opal potrzeba
@ c21
dnia 11.12.2013, 14:36
Ocena
komentarza:
3
Topola akurat się do tego kiepsko nadaje.
@ Rydz Śmigły
dnia 10.12.2013, 23:01
Ocena
komentarza:
3
W Uniokołchozie efektywność pracy samorządów mierzymy ilością użebranych pieniędzy u ludzi (sorry podatników) zachodniej europy.
@ Yarmułkanty
dnia 11.12.2013, 01:12
Ocena
komentarza:
4
Przedwyborcza zmiana pampersa w nadziei,że nikt nie zauważy dotychczasowego smrodu nieróbstwa...To raz,a drugi raz to mam pytanie :Jaka k... turystyka,z czym do ludzi...Co tu jest w Jaśle dla turysty???Tyle co w Wąchocku.Krosno nie uratuje dramaturgi tego projektu dla projektu...PKS i PKP do Rzeszowa i to to chce turystykę robić.Ludzie to może szlak trafić,i przeponę przepalić,jak cholera...Nie życzę sukcesu,bo na gadaniu i papieromani przy kotlecie się skończy...No ale fotki są? Są.I oto chodzi na tym śmiesznym teatrze samorządu made in miasto Jasło,z nieocenionym jego szefem od ratusza!
@ yoko
dnia 11.12.2013, 07:37
Ocena
komentarza:
-2
zgadzam się z tym co napisałeś szacun.
@ magda
dnia 11.12.2013, 08:29
Ocena
komentarza:
3
zgadzam się z tobą ...jaka turystyka w tym atrakcyjnym mieście ? nawet dla przedszkolaków nie ma tutaj nic atrakcyjnego ,więc nawet na kolonie letnie nie ma co liczyć...skonczy się na gadaniu ,fotkach ,kasę rozdrapią bo mają w tym doświadczenie i wiedzą jak robić by nic nie robiąc dobrze zarobić a cały ten szum i patos jak włodarze miasta walczą by zatrzymać tu młodych i stworzyc perspektywy do życia to pod kampanię wyborczą robiony
@ yoko
dnia 11.12.2013, 07:30
Ocena
komentarza:
4
Chciałbym wiedzieć ile kosztuje utrzymanie miesięczne Urzędu Miasta w Jaśle razem z pracownikami i ilu pracowników jest tam zatrudnionych.
@ Very Good Question!
dnia 11.12.2013, 08:49
Ocena
komentarza:
1
Bardzo dobre pytanie ! Trzeba poszukać może takie informacje są publicznie dostępne (a raczej na pewno powinny być). Tak średnio można oszacować, budynek 50m szeroki 20m wysoki 4 piętra na każdym piętrze po 30 pokoi w każdym po 4 urzędników. 120 pokoi x 4 = 480 urzędników każdy średnio po 4k PLN brutto = 1 920 000 PLN (czyli prawie 2 miliony złotych na 38 tyś obywateli Jasła co daje średnio na głowę (wliczając niemowlaków i starców) 50 zł 53 grosze miesięcznie. Dla czteroosobowej rodziny to tylko 200zł (z groszami). Ludzie przecież te nędzne 50zł/os to nic w porównaniu do ilości 'dobra' które dostajemy od nich co miesiąc :P
@ AntyBiurwoDynomen
dnia 11.12.2013, 08:54
Ocena
komentarza:
2
Aaa ! Zapomnialem doliczyc koszty utrzymania budynku: prad,gaz, woda, klima, drukarki, internet, faksy, samochody sluzbowe, wyjazdy do zaprzyjaznionych miast, fundusz reprezentacyjny, trzynastki (a i pewnie czternaski sie trafia) swiadczenia socjalne przeroznej masci (mikolajki, talony na swieta it) Same pensje urzednicze to tylko wierzcholek gory lodowej ludziska kochane !
@ magda
dnia 11.12.2013, 08:18
Ocena
komentarza:
-1
im większy projekt tym więcej mogą zarobić ci blisko koryta...dla samych mieszkańców nie przewiduję korzyści typu więcej miejsc pracy...to będą kolejne pieniądze z unii z których nic nie wynika a na pewno nie zatrzyma tutaj ludzi młodych . Marnotrawi się kasę na beznadziejne szkolenia w urzędzie pracy typu kursy na sprzątaczki , fotografów itp.,zbudowano i otworzono z wielką pompa tzw drogę do nikąd ,tak tylko bo wydać kasę na coś trzeba było. A teraz postawią na turystykę ...oj ,smutne realia życia na zadupiu ,gdzie kasę wydaje się na bzdury a życie w tych sennych mieścinach płynie z dnia na dzień bez sensu i polotu ,bez pracy ,szans na mieszkanie, lepsze perspektywy ...więc młodzi ,odważni i pracowici pakują manatki i wyjeżdżają na zachód lub dużych miast gdzie mogą w miarę normalnie żyć .
@ AntyBiurwoDynomen
dnia 11.12.2013, 08:51
Ocena
komentarza:
0
Przeciez nie od dzis wiadomo ze 10% lapowy sie nalezy za "harowe" urzednicza
@ df
dnia 11.12.2013, 15:37
Ocena
komentarza:
1
Obudzili się panowie. Kasa z uni się kończy !!
Wcześniej trzeba było łączyć siły !!
@ xxx
dnia 11.12.2013, 17:19
Ocena
komentarza:
2
Odciąć tych POżal się boże POlityków od kasy unijnej przykład Jafar .
@ Kasia
dnia 11.12.2013, 20:22
Ocena
komentarza:
-1
Jasło che się uczyć od Krośnieńskiego?? Hmmm jest czego!!
zwłaszcza z pozyskaniem środków z UE.
@ JDK
dnia 11.12.2013, 20:48
Ocena
komentarza:
-2
Informacja dnia. Kto stara się o kredyt hipoteczny niech składa wniosek do 31.12.2013 po tym terminie banki nie udzielą kredytu na 100% inwestycji. Wymagany będzie wkład własny a banki udzielą maksymalnie 80% wartości inwestycji.
@ Kiks
dnia 11.12.2013, 21:14
Ocena
komentarza:
5
Krosno będzie miało obwodnicę; niech nasze władze zrobią wszystko, aby Jasło też miało!
@ bezsens
dnia 12.12.2013, 10:16
Ocena
komentarza:
1
a po co w tym wyludnionym i pełnym układow grajdole obwodnicy...
@ Baziu
dnia 12.12.2013, 20:48
Ocena
komentarza:
0
Eh. Przecież Jasło już się wykazało i zrobiło psełdo obwodnicę w porównaniu do krośnieńskiej. Teraz na nową to sobie poczekamy trochę. Może za 40-50 lat jak z tymi ograniczeniami km na jasielskiej obwodnicy :)
@ obserwator
dnia 12.12.2013, 13:47
Ocena
komentarza:
1
weżcie sobie w banku kredyt
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Dębowiec: Usunięto awarię układu sterującego przepompowni ścieków

  Nieczystości ściekowe, które stwierdzili inspektorzy WIOŚ przy komorze zasuw zlokalizowanych w najniższym punkcie terenu w Dębowcu były przyczyną awarii układu sterującego przepompowni ścieków. Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej podjął działania naprawcze m.in. zamontowano monitoring pracy, dzięki któremu pracownicy będą mogli podjąć natychmiastową reakcję w przypadku stanu awaryjnego.

 • UNIMOT przejmuje jasielskie zakłady magazynowania i dystrybucji paliw oraz produkcji asfaltów

   

  Formalności stało się zadość. Po wielu miesiącach oczekiwania, w kwietniu 2023 r. spółka UNIMOT Investments sp. z o.o. zawarła z PKN Orlen S.A. umowę przeniesienia 100 proc. akcji Lotos Terminale S.A. Tym samym jasielskie zakłady Lotos Infrastruktura i Uni-Bitumen zmieniły właściciela. 

 • Wstęga została przecięta. Przy jasielskim „Chemiku” powstało nowe boisko sportowe

   

  Starostwo Powiatowe mogło dziś ogłosić z dumą, że realizacja programu - „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego" wreszcie dobiegła końca. Dzisiaj, uroczyście oddano bowiem do użytku boisko wielofunkcyjne przy jasielskim „Chemiku”. Będzie ono służyć uczniom szkoły do gry w piłkę ręczną i tenisa. Wartość inwestycji wyniosła 935 238 zł.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

 • Żołnierze Wojska Polskiego uczą jaślanki samoobrony

   

  Przystanek Kwiatowa w Jaśle stał się w ten weekend swoistego rodzaju poligonem treningowym dla kobiet, które chcą umieć bronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami, a przede wszystkim przed agresją fizyczną. Technik samoobrony uczą się pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych w zakresie walki wręcz żołnierzy – instruktorów. W sobotnich warsztatach udział wzięło czterdzieści pań.

 • Zespół młodych siatkarek w SP nr 4 w Jaśle sięgnął po srebro

   

  W piątek (26 maja) w hali MOSiR w Jaśle rozegrano turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt na szczeblu wojewódzkim. Triumfowały w nim młode adeptki siatkówki z Rzeszowa. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie pozostawiły w pokonanym polu zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle i Szkołę Podstawową w Dukli. Jaślanki pod wodzą trenera Grzegorza Janusza sięgnęły po srebro.

 • Strażacy interweniowali podczas Pikniku Rodzinnego. Z butli ulatniał się gaz

   

  Dzisiaj przed godziną 18. strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze butli z gazem propan-butan na terenie przedszkola przy ul. Sikorskiego w Jaśle. Do zdarzenia doszło w trakcie trwającego Pikniku Rodzinnego. Okazało się, że doszło do ulatniania się gazu, w związku z czym wyznaczona została strefa bezpieczeństwa.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657