Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sanepid zadba o zdrowie pracowników za pomocą...wibrometru

47

W Starostwie Powiatowym w Jaśle został przekazany na rzecz jasielskiego Sanepidu sprzęt do pomiaru drgań w zakładach pracy, tak zwany wibrometr. Urządzenie o wartości około 50 tysięcy złotych zwiększy możliwości wykonywania badań. - Za chwilę ekipa rusza do pierwszych pomiarów – powiedział lek. med. Dariusz Pomprowicz.


- To bardzo duży krok. Stacja jasielska starała się o zakup tego urządzenia ze środków budżetowych od około 7 lat. U pracowników występują drgania, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie. Bardzo jestem wdzięczny starostwu za to, że po sygnałach od nas bardzo szybko zareagowało – zaznaczył lek. med. Dariusz Pomprowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaśle.

Na terenie powiatu jasielskiego były prowadzone badania przy użyciu sprzętu z Krosna, Rzeszowa lub Brzozowa. Tym samym za wykonanie badań, płacono i zasilano konto innych ośrodków. W tym momencie, jasielski Sanepid będzie dysponował wibrometrem, który jest własnością Starostwa Powiatowego w Jaśle. Zakup urządzenia pozwoli jasielskiemu laboratorium generować zyski na pokrycie kosztów jego funkcjonowania.

Urządzenie zapobiega chorobom zawodowym. Przetwornik jako jeden z elementów wibrometru służy do pomiaru miejscowego, a więc kończyn górnych pracownika oraz pomiarów ogólnego na całe ciało. - Jesteśmy w czołówce pracowni higieny pracy Sanepidów województwa podkarpackiego, które wykonują komplet badań – dodaje Pomprowicz.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaśle przejdą szkolenie dotyczące obsługi urządzenia - Za chwilę ekipa rusza do pierwszych badań – skwitował dyrektor Sanepidu.

(icz)

Reklama

Komentarze: 47

Dodaj komentarz Widok:
0
@ granat
dnia 28.05.2012, 17:04 · Zgłoś
komentarz usunieto ze wzgledu na prawde
Odpowiedz
2
@ granat
dnia 27.05.2012, 22:34 · Zgłoś
komentarz usunieto ze wzgledu na prawde a nie wulgaryzm
Odpowiedz
-1
@ jaślanka
dnia 27.05.2012, 20:31 · Zgłoś
a może trzymają u Bin Ladena bo ostatnio tam bardzo [...]
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 26.05.2012, 14:46 · Zgłoś
Emeryt pyta Górczyka "Jak żyć na mojej [...] emeryturze ? " - Tadeusz odpowiada "KRÓTKO !!!"
Odpowiedz
-1
@ HIHI
dnia 26.05.2012, 06:36 · Zgłoś
no to ładnie sie dzieje w tej osobnicy to gdzie trzymaja w piwnicy!!! a gdzie sanepid i dyrektor!!!
Odpowiedz
0
@ jaslok
dnia 26.05.2012, 06:30 · Zgłoś
nastepny pomiar to pasuje zrobić w osobnicy zakładu pogrzebowemu bo podobno jak wozą ciała zmarłych do domu...na prywatną posesje ...aby je przechować na pare dni...to droga popekała od drgań,,,
Odpowiedz
0
@ UPS
dnia 25.05.2012, 22:57 · Zgłoś
cicho sza bo za głosno...przy pomocy [...] zlikwidują wszystkie zakłady pracy w Jasle bo na pewno stwierdza duże drgania w koncu w jakims konkretnym celu zostało zakupione to bezcenne urzadzenie ŚMIECHU WARTE-jak w kabarecie
Odpowiedz
1
@ granat
dnia 25.05.2012, 21:18 · Zgłoś
za niedlugo kupia przydluzke do tego wibratorka juz po cichu pytaja o cene
Odpowiedz
3
@ obserwator
dnia 25.05.2012, 21:00 · Zgłoś
Temu w środku to chyba jak widać podali wibrometr
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 25.05.2012, 15:36 · Zgłoś
Nie u pracowników wystepują drgania, lecz pracownicy obsługujący różne urzadzenia, są narażeni na wibrację. Badania służą do badania natężenia drgań i określenia dopuszczalnego czasu pracy /w ciągy zmiany roboczej, miesiącu/. Z wynikami badań pracodawca powinien poznać pracowników.
Odpowiedz
2
@ jaślanin
dnia 25.05.2012, 14:30 · Zgłoś
lepiej niech się zajmą kontrolami ... w osobnicy -bo tam podobno nielegalnie ciała zmarłych ktoś przetrzymuje na prywatnej posesji... zamiast wozić do chłodni ... podobno tym tematem zajmował się jakiś,,,redaktor ,,, z wirtualnego jasla...
Odpowiedz
3
@ znawca Wibracji
dnia 25.05.2012, 11:50 · Zgłoś
"Urządzenie zapobiega chorobom zawodowym" ciekawę w jaki sposób zapobiega? przecież to urządzenie pomiarowe, to ciekawe stwierdzenie prowadzi do wniosku że termomter zapobiega temperaturze. :) Widzę że Pan Jerzy M. przedstawiciel najtańszości z mierników, dobił targu. Ciekaw jestem czy to będą akredytowane pomiary bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby Pan Ździsiu z sanepidu był w stanie ogarnąć ideę cyfrowego przetwarzania sygnałów lub choćby nawet podstaw akustyki, nie mówiąc już o powtarzalności wyników, rozkładzie normalnym i odchyleniu standardowym... Fajnie jest coś zmierzyć byle by zmierzyć ale wyciągnąć z tego wnioski. Jak dla mnie to takie pomiary to nonsens, no ale jest ustawa są normy są pomiary jest planowanie długoterminowe i nic nie ma i znowu są pomiary normy planowanie ...
Odpowiedz
2
@ rom
dnia 25.05.2012, 10:22 · Zgłoś
jak to jest ze ludzie wyjezdzaja do pracy za granice do takich krajow ja anglia niemcy francja i tam nikt nikogo noe bada czy ma za duza wibracje, chalas i gospodarka jest na wysokim poziomie a u nas urzedasy tylko mysla jak sciagnac kase z zakladow i przeszkadzac w prowadzeniu biznesu i to widac w jasle jeszcze kilkanascie lat i bedziecie urzednicy sobie wibracje sprawdzac czy stolki was w [...]pe nie gryza bo zakaldow juz nie bedzie opamietajcie sie szamany urzednicze a ty gorczyk [...]nij sie w leb zamiast przeznaczac nasze pieniadzena cele konieczne to rozdajesz na byle co trzeba tego gorczyka i kmiecika [...] z zmigodu kopnac w [...]pe wreszcie i wygonic z jasla ludzie zrobcie to w nastepnych wyborach
Odpowiedz
6
@ rom
dnia 25.05.2012, 08:13 · Zgłoś
odpowiem inspektorowi na temat lapowkarstwa sprawdzacie sklepy miesne w jasle? kolego inspektorze gdybyscie to robili sumiennie a nie za lapowki to te [...] kielbasy i miesa by trzeba bylo wyrzucic do kosza i pozamykac sklepy trio jasielskiego ale jak inspektorzy biora lapowki to sie kreci
Odpowiedz
-3
@ granat
dnia 25.05.2012, 01:33 · Zgłoś
inspektorku ty sam jestes jak paragraf i nie strasz bo sie [...] a ten [...] to jest pewnie dla ciebie i twojej zony ale teraz bedziecie miec zajecie jedno bedzie drugiemu wkladac [...] [...]... tylko zebys sobie nie pomylil i tesciowej nie wlozyl bo nie dostaniesz paragrafu tylko artykol i to nie byle jaki
Odpowiedz
5
@ Renia
dnia 24.05.2012, 23:38 · Zgłoś
i tak pan pompek ---zadba żeby sanepid zamknęli on gdzie sie pojawi tam
jest korupcja
Odpowiedz
9
@ Doris
dnia 24.05.2012, 22:59 · Zgłoś
Od kiedy się tak sanepid martwi zdrowiem ludzi ??? dlaczego nic nie reaguje na głosy ludzi którzy mieszkają kilka metrów od [...] śmietniska we Wolicy !!! [...] -[...]- wibracje od silników maszyn na śmietnisku całą dobę.
To kpina ,że sanepid nic nie robi z tym [...]. Może idą tam koperty??? bo jak inaczej wytłumaczyć ,że ktoś pozwolił na taką lokalizacje !!! Dlaczego okłamuje się Jaślan ,że śmieci jadą do Krosna a prawda jest inna.
ZGROZA NA TEN [...]!!!
Odpowiedz
5
@ jaślan
dnia 24.05.2012, 22:05 · Zgłoś
będą ich badać, tych pięknych, jedynych, niepowtarzalnych i najbardziej prawych... przed wyborami do samorządów... Oj, będzie im drgało:-))
Odpowiedz
9
@ CBuŚ
dnia 24.05.2012, 21:39 · Zgłoś
Czy to nie szczyt bezczelności starostwa?! Na szkoły nie ma, na szpital nie ma, na kulturę nie ma, na sport nie ma, ale na nowe samochody jest, na wysokie apanaże dla zarządu jest, i jeszcze na dodatek na jakieś wirbramometry też JEST?! Skąd ta kasa? Czy to aż tyle [...] spadło,i narobiło hałasu, że trzeba mierzyć wirbratorami? Czy Ci faceci jeszcze drgają, czy już dogorywają (politycznie)?! W [...]hopie można taki wibratorek kupić za 50zeta. Ojejej...
Odpowiedz
5
@ ja
dnia 24.05.2012, 21:01 · Zgłoś
dobra checa to tylko pic na wode tak jak mierzą chałas zapylenie ha ha ludzie to jest bardzo proste sanepid przychodzi zagarnia kase z zakładu i jedzie a zapylenie i chałas jest poza norme JEDNA WIELKA SCIEMA pracuje w zakładzie gdzie jest bardzo wielkie zapylenie i chałas gdy przynoszą urzadzenia do pomiaru to bateria słaba 5minut
wytrzymuje to jest wszystko ugrane i tyle
Odpowiedz
3
@ jan II
dnia 24.05.2012, 20:56 · Zgłoś
a kiedy urządzenia monitorujące i wyświetlające w Rynku przekroczenie wszelkich norm zanieczyszczenia środowiska z sanatorum rafieria -spalarnia i chromstyl.Opowiadał kolega jak to filtry się wumnienia przed kontrolą a zaklada stare po kontroli. Umieralność na raka w jaśielskiej kotlinie jest największą w Polsce. Brawooooo
Odpowiedz
6
@ kazek
dnia 24.05.2012, 20:18 · Zgłoś
,, U pracowników występują drgania,, parodia i tyle
Odpowiedz
4
@ Lucek
dnia 24.05.2012, 20:06 · Zgłoś
Podobno można nim badać [...] hahahaha. a sie kobiety ucieszą!
Odpowiedz
0
@ VB N
dnia 24.05.2012, 20:28 · Zgłoś
rozmiar sie liczy ---jest [...] jest wszystko ---reszta to detale!!!
tylko powyzej 20 cm
Odpowiedz
7
@ Bonifacy
dnia 24.05.2012, 19:30 · Zgłoś
No bez jaj...Co to [...]ma być...Chyba komuś przygrzało słoneczko...Ręce opadają na co komu to...I tak wszystko będzie załatwione pod stołem a pracownik jak tyrał tak tyrał będzie. Wy sobie lepiej kupcie mózgi a nie "[...]" buhaha...
Odpowiedz
8
@ 555
dnia 24.05.2012, 17:56 · Zgłoś
usunąć pastwę ze stanowiska bo to ośmiesza sanepid
Odpowiedz
8
@ cola
dnia 24.05.2012, 17:01 · Zgłoś
lepiej jakbyscie [...] rozdawali w miejscach prace to by sie przynajm,niej ludzie pobudzili
Odpowiedz
17
@ st
dnia 24.05.2012, 16:49 · Zgłoś
ale ktos robi kase na takich [...]...dobrych naganjaczy i miod malina
Odpowiedz
13
@ głuchy
dnia 24.05.2012, 15:51 · Zgłoś
tak wygladaja kontrole ze w czasie kontroli jedna maszyna pracuje a pracodawca twierdzi ze tamte tylko przy okazi sie włacza a w zakładzie pracownikółw 6osobowa załoga a tylko jeden stuka ta wyglada w Polsce kontrola a pznie człowiek głuchy to sa kpiny z tych uzedasów kto zadba o twoje zdrowie a tu pracowac do 67 lat
Odpowiedz
3
@ 123
dnia 24.05.2012, 15:48 · Zgłoś
Skoro zakupiono taki sprzęt to czy jednak jasielska Stacja Sanitarno Epidemiologiczna nie zostanie zlikwidowana???
Odpowiedz
17
@ wojtq
dnia 24.05.2012, 15:06 · Zgłoś
No to teraz ruszą białe koperty w zakładach gdzie będzie się chciało uniknąć kar za nadwyrężanie zdrowia pracowników.
Kontrola przejdzie, wszystko będzie cacy a jak sobie pójdzie to dalej pracownikiem będzie [...] na stanowisku i nikomu się nie poskarży z obawy o utratę pracy...
Odpowiedz
6
@ kkkij
dnia 24.05.2012, 15:34 · Zgłoś
Przecież badania były prowadzone wcześniej, tylko wypożyczonym sprzętem, więc nie wiem skąd pomysł od razu na białe koperty...?! Nie sądzę żeby częstotliwość przeprowadzania tych badań wzrosła w związku z zakupem tegoż sprzętu...
Odpowiedz
0
@ wojtq
dnia 24.05.2012, 17:39 · Zgłoś
Na prawdę tak uważasz? A jaki skutek miało zakupienie maszynki do pieniędzy...yyy [...] znaczy się fotoradaru? Mają swój sprzęt więc nie będą już generować zbędnych kosztów tj. opłaty za dzierżawę urządzenia. Teraz będzie to kolejny czysty biznes. No może nie do końca taki czysty...w końcu te koperty...
Odpowiedz
23
@ on
dnia 24.05.2012, 13:56 · Zgłoś
to pierwsze pomiary prosze zrobic w domu publicznym w krajowicach,tam pracownice cala dobe sa narazone na wstrzasy i posuniecia tzn przesuniecia:)
Odpowiedz
1
@ VB N
dnia 24.05.2012, 20:26 · Zgłoś
to nie [...] tylko [...]-a [...] same placic powinny ze im ktos w pipe wladuje
Odpowiedz
3
@ jaś
dnia 25.05.2012, 09:56 · Zgłoś
ciekawe czy sanepid bada ten towar pod względem chorób wenerycznych ? dawniej takie choroby były zwalczane z urzędu.
Odpowiedz
-2
@ [...] do VB N
dnia 25.05.2012, 10:20 · Zgłoś
Rzadko zdarza się taki [...] jak ty !!!
Odpowiedz
11
@ ...
dnia 24.05.2012, 13:04 · Zgłoś
j-j-a sobie zbadajcie
Odpowiedz
8
@ kj
dnia 24.05.2012, 12:47 · Zgłoś
chyba se z tym niusem jaja robicie!
Odpowiedz
9
@ st
dnia 24.05.2012, 12:26 · Zgłoś
gdyby dzis wielu mlodych ludzi pracowalo przekraczajac /wibracje/i przyszedl gosc z sanepidu i mial... ale ..to pewnie ze strachu o utrate pracy dostalby od szczesliwych pracownikow w...
Odpowiedz
13
@ [...]
dnia 24.05.2012, 12:20 · Zgłoś
są też drgania pozytywne...zapraszam do mnie do pomiaru
Odpowiedz
5
@ VB N
dnia 24.05.2012, 15:54 · Zgłoś
sanepid---łapowkarze i złodziejo bandziory---za pare lat bede strzelał do [...]
Odpowiedz
2
@ Inspektor
dnia 24.05.2012, 23:06 · Zgłoś
VB N. jak masz dowody łapówkarstwa i złodziejstwa, to powinieneś to zgłosić do prokuratury , jeśli tego nie zrobisz , to paragrfy grożą i tobie.Jeśli dowodów nie masz , to za pomówienia też masz paragrafy pewne.Twój identyfikator jest znany , więc policja nie bedzie miała problemów , aby cię znaleźć. Nie wiem tylko dlaczego dopiero za parę lat bedziesz strzelał do [...].Zacznij od jutra...i najlepiej od siebie.
Odpowiedz
30
@ uuooo
dnia 24.05.2012, 12:15 · Zgłoś
a od kiedy badanie hałasu ztuningowanych motocykli ryczących bez umiaru dla przyjemności zwichrowanych właścicieli, a ku utrapieniu normalnych ludzi
Odpowiedz
21
@ [...]
dnia 24.05.2012, 15:47 · Zgłoś
Przyda się zapewne ten [...]...ale będzie uciechy...
Odpowiedz
17
@ zbytek
dnia 24.05.2012, 18:07 · Zgłoś
Zbytkiem jest kupować takie bawidko za 5 tys. a co dopiero za 50 tys. Po co?
Zakładów pracy pozostało w Jaśle niewiele. Lepiej dać było te grosze dla Caritasu czy Alberta. To są ośrodki rozwojowe i przyszłościowe w Jaśle.
Odpowiedz
10
@ do [...]
dnia 24.05.2012, 22:49 · Zgłoś
szczegolnie pracownice sie uciesza
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.