Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Senator Zając wraca

35
W piątek po południu przylecą do Warszawy trumny z ostatnimi już  zidentyfikowanymi 21 ciałami, tych którzy zginęli tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Wśród nich będzie także senator Stanisław Zając. Na lotnisku podobnie jak w poprzednich, przypadkach odbędzie się uroczyste powitanie.


Dzisiaj od rana do trumien składane są ciała ofiar zgodnie z wynikami badań genetycznych. Wśród ostatnich 21 ofiar, których ciała zostaną przetransportowane do Polski w piątek są: gen. Andrzej Błasik (dowódca Sił Powietrznych RP), Edward Duchnowski (sekretarz generalny Związku Sybiraków), Grażyna Gęsicka (szefowa klubu PiS), gen. Kazimierz Gilarski (dowódca Garnizonu Warszawa), Mariusz Handzlik (minister w Kancelarii Prezydenta), adm. Andrzej Karweta (dowódca marynarki wojennej RP), Janusz Krupski (kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych), gen. Bronisław Kwiatkowski (dowódca operacyjny sił zbrojnych RP), Tadeusz Lutoborski (przedstawiciel Rodzin Katyńskich), Aleksandra Natalli-Świat (posłanka PiS), gen. Włodzimierz Potasiński (dowódca wojsk specjalnych RP), Andrzej Przewoźnik (sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa), Arkadiusz Rybicki (poseł PO), Wiesław Woda (poseł PSL), Edward Wojtas (poseł PSL), Stanisław Zając (senator PiS).

Po przewiezieniu do Jasła trumna z ciałem śp. senatora do dnia pogrzebu będzie wystawiona w kaplicy na Starym Cmentarzu, gdzie jaślanie będą  mogli oddać mu hołd.

Uroczystości pogrzebowe, w których mają uczestniczyć były premier Jarosław Kaczyński oraz marszałek Senatu Bogdan Bousewicz odbędą się w niedzielę, 25 kwietnia w kościele farnym o godz. 14.00.

Po mszy trumna z ciałem Stanisława Zająca zostanie odprowadzona na Nowy Cmentarz w Jaśle. W tym czasie zaplanowano zmiany w organizacji ruchu w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ceremonii.

O szczegółach uroczystości poinformujemy wkrótce.


(kp)
Reklama

Komentarze: 35

Dodaj komentarz Widok:
0
@ KEY
dnia 24.04.2010, 22:34 · Zgłoś
Ludzie nie przesadzajcie z tymi głupimi komentarzami czas żałoby
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 24.04.2010, 12:55 · Zgłoś
o co tyle szumu - przecież jest w niebie , chyba żeby .......... rodzinie wyrazy współczucia.
Odpowiedz
0
@ edi
dnia 24.04.2010, 00:01 · Zgłoś
ja klękam wyłącznie przed Bogiem
Odpowiedz
0
@ roman
dnia 23.04.2010, 21:42 · Zgłoś
dajcie święty spokój rodzinie zmarłego,nigdy nie przepadałem za PIS,ale to jest bardzo wielka tragedia po stracje bardzo bliskiej osoby,wiem coś na ten temat bo sam śtraciłem kochanego Ojca ,w bardzo młodym wieku i proszę was jeszcze o jedno nie prześadzajcie z tą całą ceremanią pogrzebową bo to żmarłym nie pomaga a rodzinę bardzo boli, pomódlcie się za zmarłego i jego rodzinę w ciszy i śpokoju ,bo naprawdę wart jest tego pomimo,że niebyłem jego zwolenikiem, ale ile potrafił tyle żdziałał,życzył bym nam wszystkim ,byśmy tylko tyle żrobili dla naszego kochanego Jaśła.......niech mu ziemia leką będzie.........spoczywaj w spokoju.......
Odpowiedz
0
@ msi
dnia 23.04.2010, 13:20 · Zgłoś
Może w końcu ktoś by się zajął tymi głupkowatymi komentarzami. Poziom niektórych komentujących żenujący.
Odpowiedz
0
@ >>>>
dnia 23.04.2010, 11:22 · Zgłoś
Może portal ruszy głową i zablokuje dodawanie komentarzy, przecież to są zbędne komentarze nikomu nie potrzebna a dla rodziny dramat.
Odpowiedz
0
@ pokora
dnia 23.04.2010, 09:37 · Zgłoś
Jak można mówić tak o człowieku.Mądry człowiek tak nie napisze tylko [...]. I nie oceniajcie jaki on był i co zrobił bo to tylko zazdrość przez was przemawia.Wieczny odpoczynek
Racz mu dać Panie .
Odpowiedz
0
@ renia
dnia 23.04.2010, 08:42 · Zgłoś
Do Anny-Twój żal zrozumie ten kto przeżył taką tragedie.Uważam ,że każda rodzina która nagle w tragicznym wypadku-a takim jest nagła ,niespodziewana śmierc- traci kogoś bliskiego powinna byc godnie zabezpieczona na życie,mamy dowód że państwo ma na zasiłki nie małe pieniądze,więc pytam się ,dlaczego jedni mogą dostac pokażne sumy,a inni tylko marne pogrzebowe i upokarzającą lichą rentę która zapewnia życie na skraju ubóstwa,!!! Jesteśmy wszyscy jednakowo skonstruowani i mamy takie same potrzeby !!!! Nikt tego nie zauważył?
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 23.04.2010, 08:39 · Zgłoś
Niektóre komentarze świadczą o braku kultury i o ograniczeniach umysłowych komentujących .W obliczu śmierci nawet nie potrafią powstrzymać od pisania idiotyzmów.Wyrazy współczucia dla rodziny Pana Zająca.
Odpowiedz
0
@ renia
dnia 23.04.2010, 08:23 · Zgłoś
Pan Senator Zając był wspaniałym człowiekiem,dużo dobrego zrobił dla naszego regionu,bardzo kochał ten nasz skrawek polskiej ziemi.Za wszystko -dziękuję Panie Senatorze!
Odpowiedz
0
@ JAśLANIN
dnia 23.04.2010, 08:03 · Zgłoś
Ogromna TRAGEDIA dla NARODU POLSKIEGO RODZIN w tym RODZINY SENATORA ZAJĄCA,ale przestańcie robić
szopkę z jego pogrzebu i
widowisko miasto zablokowane przez prawie cały dzień."CYRK" ani w WARSZAWIE i KRAKOWIE tego nie było.
Pogrzeb jak pogrzeb tragedia rodzinna
Pani burmistrza podjęła już wcześniej wiele decyzji związanych
z pogrzebem Stanisława Zająca,bez uzgodnienia z RODZINĄ.Już tydzien temu miał się odbyć pogrzeb,bez dalszych komentarzy................
Odpowiedz
0
@ józek
dnia 23.04.2010, 07:08 · Zgłoś
Zgadzam się z FRANKIEM - Franek na senatora !
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 22.04.2010, 23:17 · Zgłoś
jak mozecie tak o zmarłym...
[*]
Odpowiedz
0
@ sham
dnia 22.04.2010, 22:49 · Zgłoś
to sie odchudz [...]
Odpowiedz
0
@ .........
dnia 22.04.2010, 22:03 · Zgłoś
temat artykułu bynajmniej nie na miejscu
Odpowiedz
0
@ dragon
dnia 22.04.2010, 21:11 · Zgłoś
do Grzech ciezki: idiotyczne kpiny zostaw sobie na inna stronę, bo to co piszesz nie jest śmieszne lecz żałosne. Obstawiam, że jesteś małolatem. A jeśli tak bardzo zależy Ci na trwaniu w Łasce Uświęcającej, to w Jaśle masz sporo kościołów ...
Odpowiedz
0
@ Franek
dnia 22.04.2010, 21:06 · Zgłoś
Same kłopoty przez tego SZARAKA, nie dość, że nic nie zrobił dla okolicy ( no może poza wypromowaniem Marysieńki- dzięki niej Jasło jest znane z dębu Hitlera) to jeszcze zablokuje pół miasta
Odpowiedz
0
@ Wielki Inkwizytor
dnia 22.04.2010, 20:26 · Zgłoś
a ty grzechu ciężki nie wiesz że obżarstwo to jeden z grzechów głównych? a zaniedbane zdrowie czyli żylaki to grzech ciężki przeciw 5 przykazaniu
Odpowiedz
0
@ ona 18
dnia 22.04.2010, 19:50 · Zgłoś
zgadam sie z xx....
wogole nie powinno byc mozliwosci kometowania tego zdarzenia bo az sie serce kroi z tych głupot::(:(:(:(:(
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 22.04.2010, 19:48 · Zgłoś
pis się lubi wywyszać nie zważając na nikogo chcą ciągłego hosanna bo tym się bawią i lubią się bawić za nasze pieniąszkinawet kosztem nas biednych
Odpowiedz
0
@ xy...
dnia 22.04.2010, 19:26 · Zgłoś
do Grzech ciężki!!!
Szkoda mi Ciebie!!! Poważne tematy są poruszane a TY wypisujesz takie zbędne komentarze. Wstań wcześniej na Msze św. i po problemie!

Panie świeć na duszą Pana Zająca
Odpowiedz
0
@ andrzej
dnia 22.04.2010, 19:25 · Zgłoś
Do "grzech ciężki"
ale jesteś [...]. Weź drezynę!!!
Odpowiedz
0
@ Hala
dnia 22.04.2010, 19:16 · Zgłoś
odnosnie do komenytarza "grzech ciezki" Ty nie kpij sobie z mszy sw i ze śp Zmarlego. Nie masz serca w takiej chwili ani rozumu. Ty chyba nie jesteś ani chrześcijanem ani Polakiem - człowiek z marginesu
Odpowiedz
0
@ do Grzech ciezki
dnia 22.04.2010, 18:48 · Zgłoś
Jeśli masz pisać coś takiego to lepiej nie pisz...naprawdę nie rozumie ja można być tak nieczułym człowiekiem...zastanów się naprawdę...
Odpowiedz
0
@ Anna
dnia 22.04.2010, 18:47 · Zgłoś
Bardzo współczuje rodzinie Pana Zająca...ale moja siostra zginęła w wypadku osierociła dwoje małych dzieci mojej mamie pęklo wtedy serce i nikt mi nie pomógl zostalam sama jak zostaje z takim prtoblemem tysiące rodzin ktorych bliscy giną w wypadkach .Szanuje każdą decyzje w sprawie pogrzebu Pana Senatora ale trochę mi przykro że nie ma w Polsce i nigdy nie będzie rowności Biednemu zawsze wiatr w oczy wieje.
Odpowiedz
0
@ janko
dnia 22.04.2010, 18:38 · Zgłoś
Ja startuję w Sobniowie na kolanach.
Odpowiedz
0
@ cxz
dnia 22.04.2010, 16:57 · Zgłoś
No nieee nie mam zamiaru oglądać [...] SUPERBURAKA Borusewicza ...przecież on ma minę typu "patrz [...] i podziwiaj"!!!na każdym z pogrzebów był taki [...] że tylko patrzeć jak się ROZPUKNIE z podziwu nad sobą...
Odpowiedz
0
@ do-grzech-ciezki
dnia 22.04.2010, 16:38 · Zgłoś
[...] na nogi bo na glowe za pozno
Odpowiedz
0
@ hfjg
dnia 22.04.2010, 16:36 · Zgłoś
do grzech ciężki: człowieku parę km lub metrów ci dobrze zrobi ludzie z żylakami też się ruszają
Odpowiedz
0
@ glaca
dnia 22.04.2010, 16:20 · Zgłoś
Yaro w Jaśle ! Znowu. Zaiste , metropolija my som...
Odpowiedz
0
@ Grzech ciezki
dnia 22.04.2010, 16:04 · Zgłoś
jak mam dojechać do Kościoła na którąś z mszy niedzielnych odprawianych pod godzinie 10 jak ulica mickiewicza została zamknieta będę miał grzech jak nie pójde do koscioła i co teraz będzie ? proszę coś z tym zrobić bo to jest rozwiązanie nie katolickie takie zamykanie tylu dróg ! Na nogach nie pójdę bo mam żylaki i strasznie się spasłem.
Odpowiedz
0
@ Laura Diaz
dnia 22.04.2010, 15:08 · Zgłoś
" gdzie jaślanie będą mogli oddać mu hołd"

No nie przesadzajcie, świętego z niego nie róbcie. Tu mi się 1sze przykazanie przypomina.
Odpowiedz
0
@ marek
dnia 22.04.2010, 14:00 · Zgłoś
Bóg zapłać za wszelkie dobro. Pokój Jego Duszy
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 22.04.2010, 13:19 · Zgłoś
zablokujcie dodawanie komentarzy w tym artykule bo są zbędne.
Odpowiedz
0
@ NIEZNAJOMA
dnia 22.04.2010, 11:55 · Zgłoś
TAK BARDZO ZAL MI RODZINY P.ZAJACA NAWET NIE ZDAZYLI SIE POZEGNAC ZE SOBA WPOLCZUJE Z CALEGO SERCA I GDY BYM MOGLA ZABRALA BYM CHOC POLOWE WASZEGO BOLU I ZALU BO WIEM JAK BARDZO TO BOLI GDY KTOS NAGLE UMIERA BADZCIE SILNI I PAMIETAJCIE ZE SA LUDZIE KTORZY MYSLAMI I SERCEM SA Z WAMI
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.