Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sepsa w Jaśle

21

9 maja został przyjęty na do jasielskiego szpitala mężczyzna chory na sepsę. Ze względu na stan zdrowia 28 – latek przebywa na oddziale intensywnej opieki. Poza sepsą stwierdzono u niego chorobę alkoholową, niewydolność wątroby, a także zapalenie opon mózgowych.

 

 


 

Jak powszechnie wiadomo sepsa to zespół określonych objawów chorobowych, spowodowany gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie, mogący prowadzić do postępującej niewydolności wielu narządów, wstrząsu, a nawet śmierci.

 

Pacjent został poddany badaniom, których efektem było wykrycie bakterii meningokoków. Stan zdrowia mężczyzny uległ poprawie, jednak ciągle jego życiu grozi niebezpieczeństwo. Według Szymona Niemca zastępcy dyrektora d/s lecznictwa w szpitalu w Jaśle - pacjent nie został na pewno zakażony sepsą w szpitalu.

 

W związku z zaistniałą sytuacją 54 osoby z Jasła i okolic są pod obserwacją medyczną. Pacjent przebywa w specjalnej izolatce i nie ma bezpośredniego zagrożenia zakażeniem innych chorych i pracowników szpitala. Z kolei wszystkie osoby, które miały styczność z chorym pacjentem, a więc personel szpitala i jego rodzina otrzymują antybiotyk.

 

Nie lekceważmy faktu, że liczba zakażeń meningokokowych utrzymuje się na niskim poziomie - kilkunastu przypadków rocznie.  Jeśli mamy małe dzieci – zaszczepmy je. Nie lekceważmy również pierwszych objawów: między innymi wysokiej gorączki i krwawych wybroczyn na skórze. Skonsultujmy nasz stan z lekarzem.

 

Jenny

Reklama

Komentarze: 21

Dodaj komentarz Widok:
0
@ bodzio
dnia 31.07.2008, 10:41 · Zgłoś
ton straszne w jaśle hihi:smilewinkgrin:
Odpowiedz
0
@ karbibus
dnia 24.05.2008, 09:54 · Zgłoś
moze jeszcze bedzie maial te stosunki
Odpowiedz
0
@ bodzio
dnia 17.05.2008, 00:09 · Zgłoś
pozdro dla lorda!!wracaj zabo do swych kumpli [...],,szynola antka karibusa,,i oczywiscie kariery,,z nim miales najblizsze stosunki:lol:
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 16.05.2008, 19:42 · Zgłoś
milosnicy tanich win z Kolaczyc i Jasla maja nieprzespane noce sepsa nidy nie spi ona czycha na kazdego z nas brrrrr
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 16.05.2008, 17:35 · Zgłoś
ciekawe skąd ten chłop??????????????
Odpowiedz
0
@ camel
dnia 16.05.2008, 10:12 · Zgłoś
Sepsa już jest opanowana i nie zagraża .
W jasielskim szpitalu może niedługo być znacznie ciekawiej. Otórz społeczna rada szpitala(celowo z małej litery gdyż o szacunek dla niej trudno) zmieniła niedawno regulamin szpitala likwidując konkursy na stanowiska ordynatorów oddziałów. Teraz będzie mianowanie jedynie słusznych(politycznie, a nie koniecznie najlepszych specjalistów) kierowników oddziałów przez Starostwo (opcja znana).Jest szansa że wrócą czasy Czarnej Wdowy i nie powtórzy się już kasus dr.Klemby (zainteresowani wiedzą o co chodzi).
Wiwat demokracja i TKM w wykonaniu PiS.
[...] - wystąp, znowu macie szansę.
PS. ciekawe, czy kogokolwiek zainteresuje ta sprawa, o której na forum cisza.
Odpowiedz
0
@ Fontain do anonima !!!!
dnia 16.05.2008, 10:07 · Zgłoś
Naucz się pisać- potem zamieszczaj swoje relacje; po konsultacji z ortografem!!!! Szpital jasielski jest czysty, a sepsa trafia się wszędzie, nie tylko w szpitalu!!!!B)
Odpowiedz
0
@ camel
dnia 16.05.2008, 09:58 · Zgłoś
Anonim - aleś ty *********, choć "ortograf" z ciebie wybitny
Odpowiedz
0
@ p*op
dnia 15.05.2008, 21:22 · Zgłoś
w Jaielskim szpitalu sa lekarze ktorzy maja wiedze,ale co do pielegniarek to co 2 to [...] :confused:
Odpowiedz
0
@ M.M.
dnia 15.05.2008, 20:44 · Zgłoś
Mojego tatę ratowali jak tylko mogli lekarze z Jasła , nie udało się, ale widziałam na własne oczy jak GO reanimowali. Pozdrawiam lekarzy z Jasła.:|
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 15.05.2008, 20:25 · Zgłoś
ciekawe kto to?
Odpowiedz
0
@ M*mała MI
dnia 15.05.2008, 16:51 · Zgłoś
znam wileu ludzi którzy się zrazili do jasielskiego szpitala
Odpowiedz
1
@ gamrat
dnia 15.05.2008, 14:17 · Zgłoś
jeszcze sepsy brakowało
Odpowiedz
0
@ K*a
dnia 15.05.2008, 14:07 · Zgłoś
Jasielski szpital jest w bardzo dobrym stanie, ciągle jest unowocześniany, a przede wszystkim jest tam bardzo czysto. Myślę, że nie jest on w takim stopniu, jakim pisze "Anonim", gorszy od rzeszowskiego.
Ps. W każdym miejscu trafia się jakaś "czarna owca", nawet w szpitalach, ale nie ma sensu obrażać od razu wszystkich lekarzy, nawet tych na prawdę ratujących ludzkie życie.. Jak wszystkim wiadomo medycyna nie jest łatwym kierunkiem, więc miejmy szacunek do tych ludzi.
Odpowiedz
0
@ były pacjent
dnia 15.05.2008, 12:42 · Zgłoś
leżałem kiedys w jaśle w szpitalu..... i nigdy wiecej tam nie chce być, bo nasi "wspaniali" lekarze leczyli mnie na to na co w ogóle chory nie byłem...(okazało sie to na prywatnej wizycie u lekarza) Wiec uwazajcie na jasielski szpital!
Odpowiedz
0
@ kolega ze szpitola
dnia 15.05.2008, 09:53 · Zgłoś
współczuje choremu, wracaj chłopie do zdrowia i nie daj sie. a lekarzom no cóz wreszcie maja co robic a nie tylko kursiki wycieczki i ploty jak to uwielbiaja i wieczne narzekanie na brak czasu i pieniedzy. to sie zwolnijcie jak sie wam nie podoba. j.p.
Odpowiedz
0
@ pacjent
dnia 15.05.2008, 06:41 · Zgłoś
no ja tam lezałem i było bardzo czysto i to na 100% nie zaraził sie tym czymś w szpitalu
Odpowiedz
0
@ Luki
dnia 14.05.2008, 21:28 · Zgłoś
Ciekawe z jakich okolic ten pacjent?
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 14.05.2008, 21:04 · Zgłoś
jasne juz to widze jakk hory nie zostal zakozony spesa w szpitaluuu jak sepsa jest horoba szpitalna ktura mozna tylko zlapac w punktach szczepienn ii w szpitalach itp... sam bylem kiedys hory no sapse aa wlasciwie dalej jestemm... Zycze Zdroiwa choremu iii zeby nie leczyl sie w jasle tylko w rzeszowie bo tam maja pojecie na ten temat
Odpowiedz
0
@ Lord
dnia 14.05.2008, 20:44 · Zgłoś
Czymaj sie jestesmy z tobą [...] z Kołaczyc:smilewinkgrin:
Odpowiedz
0
@ byly pacjent
dnia 14.05.2008, 12:43 · Zgłoś
No to pozamiatane. :rip:
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.