Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sezon na łyżwy czas zacząć!

16

O 14.00 wystartowali pierwsi zapaleńcy jazdy na lodzie. Dzięki aurze pogodowej lodowisko udało się otworzyć znacznie wcześniej niż w poprzednim roku. - Serdecznie zapraszamy. Mam nadzieję, że spędzicie na lodowisku miłe chwile bez stłuczek i urazów – powiedział Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

W tym roku pogoda wyraźnie sprzyja zimowej rekreacji. Udało się stworzyć idealną taflę bez pęcherzy. Od dzisiaj miłośnicy jazdy na lodzie mogą korzystać z jasielskiego lodowiska. Ceny pozostają praktycznie bez zmian, z wyjątkiem cen dla grup zorganizowanych. Dla nich bilety będą droższe o pięćdziesiąt groszy z 2, 50 zł na 3 zł.

W czasie ferii zimowych Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji w Jaśle corocznie organizuje dla dzieci i młodzieży zajęcia na lodzie oraz konkursy z nagrodami.

Pracownicy dokonali selekcji oraz dokładnego sprawdzenia sprzętu. W tym roku nie zakupiono nowych łyżew, gdyż w poprzednim sezonie doposażono MOSiR o blisko pięćdziesiąt nowych par. - Młodzież woli jednak korzystać z własnego sprzętu, ale w razie potrzeby jesteśmy przygotowani na jego dodatkowy zakup – zaznacza dyrektor T. Baniak.

Wielu jaślanom marzy się lodowisko z zadaszeniem. Jak podkreślił dyrektor MOSiR- u w obecnych czasach samorządu na to nie stać. - Każdy zadaszony obiekt daje możliwość dłuższego korzystania, z czego młodzież zapewne byłaby zadowolona. Jednak nie jest to takie proste, jak nie ma pieniędzy – dodaje.

Damian Ciborowski, który od wielu lat prowadzi Klub Sportowy „Speed” w Jaśle zaangażował się w prowadzenie zajęć jazdy na nartach biegowych. Sport ten cieszy się dużym zainteresowaniem i z powodzeniem zrzeszył grupę dzieci i młodzieży korzystających z nowych możliwości.

Pozostaje ciepło się ubrać i skorzystać z zimowych atrakcji.

Lodowisko ceny:

Grupy zorganizowane - wstęp 3,00 zł

pon. - pt. 7:30 - 13:00

Młodzież szkolna, studenci - wstęp 5,00 zł

Dorośli – wstęp 7,00 zł

pon. - niedz. 14:00 - 15:30

16:00 - 17:30

18:15 - 20:00

W ofercie dodatkowo:

ostrzenie łyżew – 8,00 zł

wypożyczenie łyżew – 5,00 zł

(icz)

Napisany dnia: 11.12.2012, 14:28 , Tagi: MOSiR, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ sąsiadka
dnia 11.12.2012, 15:58
Ocena
komentarza:
23
Tafla jest super. Widziałam, jak przez cały tydzień pracownicy robili płytę dniami i nocami.
Miło patrzyc na takie zaangażowanie.
@ hgj
dnia 11.12.2012, 17:12
Ocena
komentarza:
0
aaa lodowisko. <33333333333333333333333333333333
@ OK
dnia 11.12.2012, 17:27
Ocena
komentarza:
2
Gostek jest spoko.
@ 90
dnia 11.12.2012, 18:39
Ocena
komentarza:
0
przynajmniej jedno miejsce do radosci bo jaslo to dno
@ 91
dnia 11.12.2012, 18:55
Ocena
komentarza:
6
Lód extra dawno na starcie nie było tak dobrego lodu,dawać na lodowisko.
@ !?!?!
dnia 11.12.2012, 20:27
Ocena
komentarza:
-6
what the fuck? 5 za wstęp? chyba was coś piecze ;]
@ ?
dnia 14.12.2012, 21:53
Ocena
komentarza:
0
Ciebie nie ma co piec!;P
@ zaliczylam :)
dnia 11.12.2012, 22:47
Ocena
komentarza:
7
zaliczylam lód wiec jest gitara :)
@ łyżew
dnia 12.12.2012, 00:29
Ocena
komentarza:
-11
do @ zaliczylam :)
to zalicz i mojego loda
@ LUSINKA
dnia 13.12.2012, 00:24
Ocena
komentarza:
-2
panie dyrektorze jest pan za stary na takie rzeczy. ( zaliczyć loda ??? ). chyba pana stać na tym stanowisku i zapewnić tańsze bilety dla młodych na tej ślizgawce .
@ alvin1521
dnia 12.12.2012, 08:55
Ocena
komentarza:
0
wreszcie!!!:d:d:dd
@ .
dnia 12.12.2012, 19:22
Ocena
komentarza:
0
ooo lodoowiśśko :**
@ do LUSINKA
dnia 13.12.2012, 08:18
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ja
dnia 13.12.2012, 19:20
Ocena
komentarza:
4
po co te głupie gadki jest lodowisko i gitara, brać łyżwy i dawaj na ślizgawkę.
@ Maniu
dnia 15.12.2012, 12:25
Ocena
komentarza:
1
W końcu otwarte:) mam nadzieje ze w tym roku naucze się jeździć, w wieku 20 lat to trochę wstyd nie umieć:p szkoda tylko ze pogoda nie zachęcam do wyjścia z domu
@ Maniu
dnia 15.12.2012, 18:31
Ocena
komentarza:
0
Będzie zimno będzie nie wiem po co
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

 • "To była tymczasowa praca na miesiąc" – tłumaczy starosta Adam Pawluś

  W sieci zawrzało po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje w mediach ogólnopolskich o tym, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zatrudnił w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów troje dzieci swoich znajomych, w tym córkę starosty jasielskiego Adama Pawlusia. - Moje dziecko ma takie samo prawo jak każde inne do odbycia praktyki w instytucjach – tłumaczył. - Poza praktyką to nie była jej jakaś celowa praca, która umożliwiałaby jej zdobycie intratnego stanowiska – dodał.

 • Mija osiemdziesiąt lat od akcji „Gamrat”

   

  Osiemdziesiąt lat temu, w nocy z 4 na 5 grudnia 1943 r. oddział dywersyjny AK pod dowództwem por. Antoniego Holika ps. „Gazda” przeprowadził brawurową akcję zdobycia broni z niemieckich magazynów „Gamrat”. W miniony poniedziałek (4 grudnia br.) mieszkańcy Jasła uczcili pamięć uczestników wydarzeń, do których doszło przed ośmioma dekadami.

 • Wielkie otwarcie Delikatesów Szubryt w Jaśle

   

  Kazimierza Wielkiego 14 w Jaśle – od najbliższej soboty, 9 grudnia, to nowy gorący adres na mapie sieci handlowej Delikatesów Szubryt. Na ponad 700m2 powierzchni znajdą Państwo bogaty i starannie selekcjonowany asortyment w bardzo przystępnych cenach.

 • 5KDZ już otwarta!

  W poniedziałek oddano do użytku nową drogę o długości 1,2 km w warzyckiej strefie inwestycyjnej. 5 KDZ łączy ul. Meblową z ul. J. Piłsudskiego w Jaśle. Wzdłuż niej powstało również oświetlenie, chodnik i ścieżka rowerowa. Na realizację inwestycji przeznaczono ponad 10 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Jasła.

 • Dyżur telefoniczny ZUS. Ważne terminy dla przedsiębiorców

   

  Od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych).

 • 20-latek ukradł samochód. Policjanci zauważyli skradziony pojazd na terenie warsztatu samochodowego

  W minioną środę przed godziną 11. przy ul. Sobniowskiej w Jaśle została skradziona Skoda Fabia. Tego samego dnia policjanci znaleźli pojazd na terenie warsztatu samochodowego w Kołaczycach. Okazało się, że 20-latkowi w trakcie jazdy zepsuło się sprzęgło, więc oddał auto do naprawy. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

 • Marek G. z Osobnicy skazany za kierowanie gróźb pozbawienia życia

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok wobec 60-letniego Marka G. mieszkańca Osobnicy, który w maju br. groził słownie oraz przedmiotem przypominającym broń dwóm pracownikom firmy odbierającej śmieci. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika zdobyli 30 tys. zł na realizację projektów naukowych

  Pierwszego grudnia rozpoczął się etap realizacji zwycięskich projektów w ramach konkursu “Naukolatek - nastoletni naukowiec”, którego organizatorem jest Politechniczna Sieć Via Carpatia skupiająca uczelnie techniczne z Polski południowo-wschodniej. W ramach tego konkursu, aż trzem drużynom z Zespołu Szkół nr 4 udało się otrzymać granty na realizację swoich projektów, każdy w kwocie 10 tys. zł. Projekty uczniów mają charakter pracy naukowej realizowanej pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni wyższych.

 • Silne opady śniegu i jego skutki. 286 interwencji podkarpackich strażaków

  W miniony weekend na Podkarpaciu strażacy do usuwania skutków silnych opadów śniegu wyjeżdżali 286 razy. Działania ich głównie polegały na usuwaniu połamanych gałęzi, konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych. W powiecie jasielskim odnotowano 18 wyjazdów.

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657