Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Siekierą odcinał linie telekomunikacyjne

42

Policjanci z posterunku w Dębowcu wspólnie z kryminalnymi z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ukradł kilkaset metrów przewodu telekomunikacyjnego. Podejrzany odcinał kable siekierą. Straty oszacowano na blisko 10 tys. zł. Mężczyzna na swoim koncie ma kilka takich przestępstw. 

Funkcjonariusze z posterunku w Dębowca prowadzili czynności w sprawie kradzieży kabla telekomunikacyjnego, stanowiącego część linii napowietrznej, do którego doszło w marcu br. na terenie Dębowca. Policjanci ustalili, że ktoś wszedł na słupy i odciął około 200 metrów przewodu wartego blisko 10 tys. zł. 

Mimo upływu miesięcy policjanci pracowali nad wyjaśnieniem tej spraw. Ich wysiłek opłacił się. Na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 27-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy w powiecie gorlickim, który był już wcześniej karany za kradzieże. Funkcjonariusze zgromadzili dowody potwierdzające ich podejrzenia. Wytypowany mężczyzna został zatrzymany.

 W toku dochodzenia śledczy potwierdzili, że 27-latek odciął przewody telekomunikacyjne siekierą, a następnie ciął je na mniejsze kawałki. Po zabraniu swojego łupu do miejsca zamieszkania, opalał kabel z izolacji i uzyskaną w ten sposób miedź sprzedawał w jednym ze skupów złomu. Okazało się również, że podobnych przestępstw dopuścił się na terenie powiatu gorlickiego. 

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. W czasie przesłuchania złożył wyjaśnienia i przyznał się do przestępstwa. Chce również dobrowolnie poddać się karze. 

Przypominamy, że kradzież elementów sieci telekomunikacyjnej stanowi przestępstwo, bez względu na wartość skradzionego mienia. Zgodnie z kodeksem karnym: kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat. 

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
1
@ x
dnia 16.07.2012, 11:23 · Zgłoś
w łazach dębowieckich tak chodzą,to jest norma
Odpowiedz
-1
@ POLICEMAN
dnia 09.07.2012, 15:11 · Zgłoś
z [...] na słup ludzka glupota i tyle nie ma nic do omawiania
Odpowiedz
4
@ y
dnia 07.07.2012, 19:22 · Zgłoś
jak wyszedł na słupa z [...] to musiał być z Łazów dębowieckich
Odpowiedz
1
@ olo
dnia 07.07.2012, 16:06 · Zgłoś
ojtam ojtam z [...] na słupa wyszedł
Odpowiedz
-1
@ XYZ
dnia 07.07.2012, 14:24 · Zgłoś
To forum powinno zostać zlikwidowane. Tych P U S T O G Ł O W Y C H bredni czytać się nie da. Ludzie proponuję wizytę u psychologa ? ? ?
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 07.07.2012, 18:29 · Zgłoś
Najlepiej u wykształconego [...] Samsona-psycholg wie jakie mam myśli w głowie [...] [...] z m3
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 06.07.2012, 11:34 · Zgłoś
jak [...] to tylko z łazów dębowieckich ,oni ich mają najwięcej
Odpowiedz
2
@ galicja
dnia 06.07.2012, 11:19 · Zgłoś
zobaczcie do czego doprowadził ten złodziejski rząd w [...],ludzie nie maja na bułki
Odpowiedz
0
@ komando
dnia 06.07.2012, 08:12 · Zgłoś
nic nowego
Odpowiedz
1
@ asd
dnia 06.07.2012, 00:59 · Zgłoś
dobrze robia niech kradna co sie da urzedowcy moga krasc to my tez i bedziemy krasc mamy w [...] policje i kryminal a jak trzeba to komende tez objebie... koniec tego [...]en...mamy was w [...]
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 05.07.2012, 22:28 · Zgłoś
...Czyżby,a co powiesz na mojego sąsiada hodowcę konopi indyjskich żyje jako lord i jego [...] taksówkarza co rozwozi towar ten ostatni całymi latami kradł prąd (na lewo) i zostało to wykryte i klientowi nic nie zrobili-NIC tylko dlatego,że to jest informator policyjny obydwaj naciągli państwo na setki tysięcy zaskakujące jak to się niektórym powodzi z wielkim rozmachem ja nie pamiętam kiedy zatankowałem pełny zbiornik paliwa w aucie--[...] !
Odpowiedz
1
@ jet
dnia 06.07.2012, 00:04 · Zgłoś
oj Sven nie zadrosc innym od tego masz MOZG:::P:P:P:P wiec ty tez tak rob:D:D
Odpowiedz
-1
@ arnie3
dnia 05.07.2012, 20:24 · Zgłoś
gratulacje dla dzielnej policji ktora w 4 miesiace rozwiazala zagadke kradziezy kabla... brawa... ciekawe ile by im zajelo znalezienie zlodzieja samochodu... a tak swoja droga kradziez to kradziez nie wazne czy ukradniesz kawalek kabla czy cos wiekszego... 27- latek ma szanse wyjechac za granice albo pracowac w polsce wiem po sobie bo jestem w podobnym wieku jakos nie mialem problemu w znalezieniu pracy chocby na czarno...
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 05.07.2012, 20:14 · Zgłoś
pewnie z łazów dębowieckich ten gigant
Odpowiedz
6
@ ;p
dnia 05.07.2012, 17:56 · Zgłoś
i tak trzeba robić miedz po 20zł na żeromskiego :P
Odpowiedz
9
@ patyk
dnia 05.07.2012, 14:57 · Zgłoś
Bez telefonu mozna zyc Bez pieniedzy jednak - nie
Odpowiedz
7
@ Donald
dnia 05.07.2012, 14:55 · Zgłoś
Będzie takich coraz to więcej. "Rząd" podniesie podatki, bo przecież ktoś musi zapłacić za piłko-igrzyska (prawie 100mld zł) bezrobocie wzrośnie. Myślicie, że jak stracę pracę, a rodzinę muszę utrzymać to nie chwycę za siekierkę ?
Odpowiedz
3
@ bez zastanowienia
dnia 05.07.2012, 21:15 · Zgłoś
masz rację
Odpowiedz
6
@ Bolo
dnia 05.07.2012, 13:16 · Zgłoś
To [...] przestępstwo, bardzo łatwo wykryć takiego delikwenta. Punktów skupu nie jest dużo. Inne kradzieże , urządzeń czy elektryki też już są na widelcu i zaraz będą aresztowania.
Po za tym często jest tak, że ci złodziej ukradnie światłowód i go nie opali tylko spali :)
i sam nie ma internetu . Co za [...] :(((
Odpowiedz
4
@ łodyniec
dnia 05.07.2012, 12:26 · Zgłoś
KPP rządzi buhahahaha
Odpowiedz
-12
@ GF
dnia 05.07.2012, 12:05 · Zgłoś
nie kopnął go pront?
Odpowiedz
14
@ efa
dnia 05.07.2012, 12:09 · Zgłoś
Pront może nie ale prąd to by mógł;)
Odpowiedz
3
@ Tutaj wpisalem swoj pseudonim
dnia 05.07.2012, 13:43 · Zgłoś
siekiera ma drewniany trzonek a drewno niestety nie przewodzi pradu:)
Odpowiedz
4
@ xyz
dnia 05.07.2012, 16:07 · Zgłoś
kable telekomunikacyjne mają niskie napięcie wiec po przerwaniu nie kopnie prąd ;P
Odpowiedz
0
@ bez nóg
dnia 05.07.2012, 21:12 · Zgłoś
Prąd jeszcze nigdy nikogo nie kopną. Ktoś powie, że piszę brednie. Wcale nie. Czy ktoś widział prąd?? Czy ktoś widział nogi prądu?? Napewno nikt nigdy nie widział i nie zobaczy.
Dlatego prąd nikogo nie kopną. Poprawnie, prąd P O P I E Ś C I Ł.
Do pieszczot nie koniecznie potrzebne są ręce, a nogi tym bardziej.
Odpowiedz
-1
@ pppp
dnia 06.07.2012, 22:37 · Zgłoś
jakiś ty [...]...
Odpowiedz
0
@ rom
dnia 08.07.2012, 11:59 · Zgłoś
A jaki związek ma kopny śnieg z kopaniem???
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 05.07.2012, 10:42 · Zgłoś
Kryminalne zagadki Jasła ciekawe czy mają laboratorium z Vegas buhhhhhhhhhaaaaa ja to wiem,że 98% kradzieży dokonują pracownicy w miejscach,w których są zatrudnieni.
Odpowiedz
6
@ elf
dnia 05.07.2012, 10:46 · Zgłoś
każdy sądzi według siebie !!!
Odpowiedz
-11
@ epson
dnia 05.07.2012, 09:45 · Zgłoś
teraz ta sama siekiera niech mu obetna rece
Odpowiedz
-14
@ UFO
dnia 05.07.2012, 11:12 · Zgłoś
Przy okazji również [...].
Odpowiedz
2
@ mm
dnia 06.07.2012, 10:30 · Zgłoś
a tobie niech leb obetna-bo jest pusta [...] [...]o
Odpowiedz
20
@ wanda
dnia 05.07.2012, 09:39 · Zgłoś
za niedługo pogina znaki drogowe ,tory kolejowe wszystko co mozna sprzedac ...miała byc druga Japonia a potem Irlandia ...bedzie drugi Jemen
Odpowiedz
10
@ Bez Imienny
dnia 05.07.2012, 09:22 · Zgłoś
No dokladnie dajcie prace dla ludzi to nie beda kradli Kabli :D A miedz droga :P
Odpowiedz
-20
@ wkkw
dnia 05.07.2012, 10:19 · Zgłoś
a co ty dziecko umiesz robić
Odpowiedz
3
@ cola
dnia 05.07.2012, 13:01 · Zgłoś
a moze wiecej niz Ty egoistyczny cwaniaku
Odpowiedz
5
@ jet
dnia 05.07.2012, 09:15 · Zgłoś
wooooow mamy wyspecjalizowanych kryminalnych w jasle!!! brawa dla nich:D:D haha
Odpowiedz
-1
@ zima
dnia 06.07.2012, 11:21 · Zgłoś
fakt to element który działa przeciwko społeczeństwu,za lufki dają zawiasy,jakim trza być zbirem żeby w ten sposób ludzi nachodzić
Odpowiedz
34
@ bio
dnia 05.07.2012, 08:42 · Zgłoś
dajcie prace to bedzie lepiej a nie na siekiere
Odpowiedz
5
@ Chcieli PO to mają biedę
dnia 05.07.2012, 14:33 · Zgłoś
[...] bedą zabierane 13,jubileusze i dodatki stażowe.Zostaną z pensją 1.200zł. Następny news.7,5 tys nauczycieli idzie na bruk z początkiem wakacji.Za jakis czas bedzie odebrana karta nauczyciela.skonczą sie urlopu i inne przywileje.A to wszystko sa wyborcy PO.I urzedasy i nauczyciele.
Odpowiedz
-7
@ ixi
dnia 06.07.2012, 21:40 · Zgłoś
dajcie??? dajcie prace??? co ty pitolisz! PRACE trzeba sobie samemu zdobyc, wyuczyc i na nia "zapracowac"! Skoncz z tym postkomunistycznym skomleniem ze praca sie nalezy..nic ci sie nie nalezy. PRACE TRZEBA ZDOBYC!

...I przestan przyzwalac na zwykle zlodziejstwo
Odpowiedz
0
@ Emily
dnia 05.07.2012, 07:55 · Zgłoś
[...]? W sumie: dobre, przynajmniej przeżył. Z celą w ręku.
Jak to ludzie potrafią się "nudzić" ...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.