Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Skromne zarobki dla burmistrza

50

Rada Miejska zadecydowała o wynagrodzeniu dla Burmistrza Miasta Jasła. Jego miesięczna pensja będzie wynosiła tyle samo, co Maria Kurowska pobierała we wcześniejszej kadencji. Zdaniem Andrzeja Czerneckiego należy najpierw udowodnić, że zasługuje na pensję burmistrza...

Burmistrz Miasta Jasła będzie pobierał miesięcznie 4 890zł wynagrodzenia zasadniczego, 1 920zł dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę i dodatek specjalny 2 043zł.

- Od czegoś trzeba zacząć. Postaram się najpierw udowodnić, że zasługuję na pensję burmistrza. Na początek, każda decyzja którą rada przyjęła odnośnie wynagrodzenia jest decyzją właściwą. Nie przyszedłem tutaj żeby zarabiać duże pieniądze, tylko żeby pracować.- powiedział Andrzej Czernecki, Burmistrz Miasta Jasła.

Burmistrz będzie zarabiał mniej niż w czasie swoich poprzednich kadencji, ale więcej niż na stanowisku Zastępcy Wójta w Korzennej.

(icz)

Reklama

Komentarze: 50

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Żal
dnia 31.01.2011, 18:32 · Zgłoś
[...]s więcej niech bierze bo za mało w kieszonce ma!!! a ma 2 kieszonki!!
Odpowiedz
0
@ kazio
dnia 24.12.2010, 23:50 · Zgłoś
Wojt gm.Krempna zarabia tyle samo jakie porownanie rzadzić [...]em a miastem w tych wynagrodzeniach nie ma zadnej kontroli nad pieniędzmi podatnikow TO SKANDAL.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 24.12.2010, 08:38 · Zgłoś
Co za wieś, ciekawe jakim cudem wygrał, jak teraz tylko na niego najeżdżają, ogarnijcie się...
Dla was to nigdy nie będzie dobrze..
Odpowiedz
0
@ Jesus boy
dnia 24.12.2010, 00:01 · Zgłoś
[...] się chce tymi komentami w stylu: za duzo, ile on zarabia, skromnie..:O Ogarnijcie się, ile myślicie, że się zarabia na takich stanowiskach?
Odpowiedz
0
@ myślący ^^
dnia 23.12.2010, 19:47 · Zgłoś
wójt gminy Brzyska zarabia ok. 8 tys. więc jak na burmistrza to mało. Da nas to ogromna suma ale nie dla sędzi i lekarzy. Burmistrzu mam nadzieje, że długi pani Kurowskiej zostaną spłacone.
*************************************
Odpowiedz
0
@ xxxxxxx
dnia 23.12.2010, 01:58 · Zgłoś
'ludzie placa podatki a chodniki wciaz sa krzywe!
pol roku na system, pol roku na siebie!
taki uklad osly to ja [...]... [...]!
pomysl o mrowce potem o mrowisku
a nie tylko o swym tlustym [...]'
Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 22.12.2010, 21:27 · Zgłoś
Ja mam 1200 na reke niepracujaca zone i 2 dzieci. Jakos sie zyje. A 10,000 to skromnie to okreslcie mnie i wiele wiele rodzin w jasle i w Polsce
Odpowiedz
0
@ Spoko
dnia 22.12.2010, 17:37 · Zgłoś
Ha ha ha może trzeba będzie mu jeszcze dokładać, bo przecież jak on wyżyje za takie pieniądze przez cały miesiąc...... Ładna beka
Odpowiedz
0
@ bogusław
dnia 22.12.2010, 07:55 · Zgłoś
Ferdek idź do szkoły i naucz się pisać a wtedy do krytyki. Oczywiście wszystkim śni się komuna. Odpowiadać i wysłuchiwać wymogów zarzutów Pan Burmistrz musi ale niech zarabia tyle co inny za nic nie odpowiadający. miasto około 38 tys to nie stanie za ladą albo bycie sprzątaczką lub coś podobnego. Ciekawe czy też pyskowali ci, którzy teraz tak ujadają za czasów gdy burmistzrem była [...] nauczycielka siejąca poróżnienie pomiędzy mieszkańcami i lubujaca się w uroczystościach , pomnikach, tablicach itd. Troszke rozsądku i zastanowienia. Czas gdy wszyscy zarabiali równo i brali takie same pieniądze jeden za ciężką pracę a drugi za ([...]) przychodzenie do pracy dzięki Panu Bogu minął. jeszcze dobrze nie objął urzędu a już tyle krytyki Zaiste po katolicku. Szczęść Boże Wesołych Świąt.
Odpowiedz
0
@ jo
dnia 22.12.2010, 02:42 · Zgłoś
rzuć Czarnecki kasę tym co nic nie mają, zobacz jak inni żyją, nowe miejsca pracy, jak tego nie zrobisz to nie jesteś lepszy od Kurowskiej.JA i mieszkańcy JASŁA wymagamy by przystano się kłócić, a konkretnie działać. Ja nie chcę bajek że gruszki na wierzbie wyrosną tylko wyników. więc czekam na cud. WESOŁYCH ŚWIĄT
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 21.12.2010, 20:02 · Zgłoś
a jak by Pan Burmistrz z tej wypłaty 4.890zł zarabiał tylko 2000zł a resztę oddał na coś innego bo na pewno w jaśle jest jakaś dziura do zatkania i to się dotyczy nie tylko burmistrza ale zarówno radnych. Może byśmy popracowali charytatywnie też tak można. POZDRAWIAM
Odpowiedz
0
@ agent 008
dnia 21.12.2010, 19:48 · Zgłoś
do [...] = nie widzisz,że PiS-man to [...] internetowy?,po co go karmisz?.Poprostu olej go a kiedyś znudzi mu się pisać bzdury jak zobaczy olewkę.
Odpowiedz
0
@ Ferdek Kalenciok
dnia 21.12.2010, 19:28 · Zgłoś
Pensja dla burmistrza winna wynosic maxi 4000 zl razem z dodatkami.!!!Tak naprawde gdzie sie ten facio sprawdzil jak menager???no gdzie???o nim to nawet koty nie mialczaly a jak taki bystrzacha to niechaj zalozy sobie firme i pokarze jak sie zarabia kasiure a nie wyciaga lape po pieniadze PODATNIKA>!!!!
Odpowiedz
0
@ widz
dnia 21.12.2010, 18:49 · Zgłoś
ludzie koryto to samo tylko ........... się zmieniły
Odpowiedz
0
@ jasiek z potakówki
dnia 21.12.2010, 18:34 · Zgłoś
ludzie zarabiają po 1200 zł miesięcznie i żyją wychowując dzieci , a ten 8853 zł i jeszcze mówi że - ,,Od czegoś trzeba zacząć. Postaram się najpierw udowodnić, że zasługuję na pensję burmistrza''
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 21.12.2010, 16:19 · Zgłoś
"jeśli nie wiadomo o co chodzi chodzi zawsze o pieniądze" :))
Odpowiedz
0
@ darek
dnia 21.12.2010, 16:04 · Zgłoś
żeby z głodu nie umarł z taką pensyjką, bidulek
Odpowiedz
0
@ mariusz zawisza
dnia 21.12.2010, 15:47 · Zgłoś
zasuguje pan andrzej na pensjie burmistrza nawet i podwujnom bo pracowałem za jego kadencji tamtym razem 6 lat w szpitalu za to na niego zagłosowałem teraz
Odpowiedz
0
@ mariusz
dnia 21.12.2010, 15:45 · Zgłoś
zasuguje pan andrzej na pensjie burmistrza bo pracowałem za jego kadencji
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 21.12.2010, 12:46 · Zgłoś
burmistrz będzie zarabiał mniej niż za poprzedniej kadencji to ile on brał 4 lata temu - teraz wiem skąd te długi w budżecie
Odpowiedz
0
@ doda
dnia 21.12.2010, 11:36 · Zgłoś
To i tak niewielka pensja. U nas wójt ma gołej pensyjki 12.000 z groszami:)
Odpowiedz
0
@ jasło
dnia 21.12.2010, 11:24 · Zgłoś
nie przyszedłem tu zarabiać.... hmmm.... to by było dobre stwierdzenie jakby Pan Burmistrz dostał najnizsza krajową albo zrzekł sie pensji.... a tak lepiej trzeba było to przemilczec oszczedzając takich tekstów... teraz miejmy nadzieje ze ta mała pensja zostanie utrzymana przez cały czas trwania kadencji... ... ....
Odpowiedz
0
@ DO gmina dębowiec
dnia 21.12.2010, 11:16 · Zgłoś
masz racje. wójt z debowca to ściemniacz i nieudolny koleś. jedank stołek zaesze bedzie miał bo rdzenni mieszkańcy debowca to skończone [...]!
Odpowiedz
0
@ obcy
dnia 21.12.2010, 11:00 · Zgłoś
a dlaczego to niby miał by zarabiać więcej w tym roku , skoro my pracownicy jasielskich "przedsiębiorstw :)" od lat nie widzieliśmy podwyżki....

pozdrawiam zapracowanych urzędników
Odpowiedz
0
@ das
dnia 21.12.2010, 10:35 · Zgłoś
prawie 8000 to malo ...wam sie chyba we lbach poprzewracalo...
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 21.12.2010, 10:06 · Zgłoś
PiSman wydał charkot i [...] jadem.
PiS skisł i należy go wylać do zlewu - wylać na zawsze !!!
Odpowiedz
0
@ SZOK...
dnia 21.12.2010, 09:45 · Zgłoś
To, ze jest burmistrzem to nie oznacza ze musi od razu zarabiac tyle kasy, on tylko siedzi na [...] i przebiera w papierach, inni pracuja cięzej i spoczywa na nic wiekszy obowiązek a zarabiaja po tysiąc złotych. pan Czarnecki nie spadnie z dachu, nie potrąci go pociag, nie ugrzezie w kopalni a tyle kasiory pytam za co???!!!
Odpowiedz
0
@ jas
dnia 21.12.2010, 09:29 · Zgłoś
Kurowska mogła tyle zarabiać, a nowy burmistrz nie - przemawia przez was obłuda.
Odpowiedz
0
@ olo
dnia 21.12.2010, 09:11 · Zgłoś
A radni?
Niby udzielają się "społecznie" a ciekawe co ich tak do tego koryta ciągnie...??
Ps. Im więcej będą lizać [...] burmistrzowi tym sami więcej na tym skorzystają (w postaci kapuchy rzecz jasna)!!
Odpowiedz
0
@ Marek
dnia 21.12.2010, 08:23 · Zgłoś
Byłem na sesji do przerwy,powiem państwu to jest DRAMAT.Projekty uchwał tak niechlujnie przygotowane,że nadawały się jedynie do kosza.Uwagi, poprawki, poprawka do poprawki itd. tak to była burmistrzyni rozpasała urzędników i pracowników spólek miejskich,że nawet zlekceważyli Radę nie przychodząc na sesję,bo jak nazwać nieobecność na sesji autora projektu uchwały.Pan Przetacznik to jest klasa,przygotowany radny,który merytorycznie obnażył nieudolność [...].Rada w większości zjadacze paluszków zwałaszcza radni PO i PiS,którzy nie mają NIC do powiedzenia.
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 21.12.2010, 08:21 · Zgłoś
Panie Burmistrzu Andrzeju. Po raz kolejny udowadnia Pan swoją skromność ale zarazem wielkość. Niestety wielu mieszkańców chciało by udowodnić, że ci wszyscy, którzy na Pana głosowali pomylili się dlatego ich jątrzenie oraz zgryźliwe komentarze. Uważam, że z urzędu zarzut jaki daje w swoim komentarzu powyżej sx powinien być rozpatrzony przez odpowiednie organy i instytucje. Do jaslanka: szanowna kobieto jeśli ktoś jest zatrudniany to zawsze zaczyna się od ustalenia wynagrodzenia( chyba, że jeszcze ma ta pani mleko pod nosem i tego nie wie). Wydaje się celowe w pierwszej kolejności zredukować zatrudnienie, które mimo wcześniejszych zapewnien tak rozbudowała pani Kurowska będąc burmistrzem. Życzę powodzenia Panu i Radzie Miasta co będzie również dla dobra nas wszystkich mieszkających w tym mieście.
Odpowiedz
0
@ CZytelniczka:(
dnia 21.12.2010, 08:01 · Zgłoś
He dajcie im najnizsza krajowa i zobaczymy czy beda cwaniakowac....Jak człowiek liczy grosz do grosza i tak ciagle brakuje....
Odpowiedz
0
@ JO
dnia 21.12.2010, 02:11 · Zgłoś
TO JEST I TAK WIELKA KASA Z DODATKAMI CZY BEŻ ZA SAMO WYSIADYWANIE W CIEPEŁKU. A MIASTO JAK BYŁO BIEDNE DALEJ POZOSTANIE. NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE WIDAĆ ŻADNEJ POPRAWY I PERSPEKTYW NA LEPSZE JUTRO.
Odpowiedz
0
@ JaśLAK
dnia 21.12.2010, 02:06 · Zgłoś
Ciekawe który z was poszedlby za marne grosze odpowiadać 24 godziny na dobę za miasto, pokazywać się i zbierać takie glupie komentarze od was? Dla mnie ta kasa jest adekwatna do pracy w jaką starosta bądź burmistrz wkłada.brawo panie Andrzeju skromnie powoli a do celu!!
Odpowiedz
0
@ podatnik
dnia 21.12.2010, 00:13 · Zgłoś
Sprawa wynagrodzenia, zwłaszcza jeśli jest ono adekwatne do wykonywanych obowiązków jest rzeczą nieuniknioną i ważną. Oczekujemy jednak od Pana Burmistrza, jako mieszkańcy, dalszych kroków w kierunku właściwego wykorzystania naszych podatków. Mamy nadzieję, że nie będzie się Pan otaczał dworem asystentów do czego służyli w liczbie kilkunastu osób pracownicy z wydziału promocji i kultury oraz biura rzecznika miasta. To dopiero jest niebywale wysoki poniesiony przez miasto koszt. Warto również przeprowadzić celowość wydatków tych wydziałów w ciągu ostatnich czterech lat. Mamy nadzieję, że nie będzie to tajna wycena i Skarbnik nie ukryje jej przed mieszkańcami tak jak projekt budżetu na 2011 rok.
Odpowiedz
0
@ sx
dnia 21.12.2010, 00:02 · Zgłoś
hehehe, jacy oni są śmieszni, mydlenie oczuu!! [...]!!
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 20.12.2010, 23:40 · Zgłoś
dobrze dobrze... jak Pan zasłuży, to Pana na następną kadencję wybierzemy. Zarobki zarobkami.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 20.12.2010, 23:38 · Zgłoś
Czemu lemury i [...] nie bronią swego wybrańca? :D Przecież takie ludzkie panisko z niego :D
Odpowiedz
0
@ gmina dębowiec
dnia 20.12.2010, 22:56 · Zgłoś
A wójt Gminy Dębowiec ile więcej zarabia???, widać jak się kto umie ustawić na stołku po malarstwie i tak "profesjonalnie" zarządzać tyle razy mniejsza gminą !!!, a [...] wyborcy słuchają jak obiecuje, kręci i ściemnia.

Oby ci się to czkawką odbijało i ty człowieku, artysto chcesz startować na posła - śmiech na sali, człowieku, ty nie potrafisz dobrze zarządzać nawet swoim mózgiem.
Krzywdę robisz Gminie i mieszkańcom.
Odpowiedz
0
@ OB
dnia 20.12.2010, 22:53 · Zgłoś
Spoko..Panie Burmistrz, podniesiemy pensję ale najpierw poprzeczkę. Z drugiej strony to trzeba się samemu domagać podwyżki bo mieszkańcy Jasła to taki naród, że uznają zaraz Pana za jakiegoś "[...]".
Odpowiedz
0
@ jaslanka
dnia 20.12.2010, 22:49 · Zgłoś
Z całym szacunkiem dla PAna Burmistrza, dla nas szarych ludzi to ogromne pieniadze Pan zarabia.
Nie podoba mi się Pana wypowiedź, brzmi dwuznacznie.
Dlaczego wszystko zaczyna się od wynagrodzenia!???
Odpowiedz
0
@ dsf
dnia 20.12.2010, 22:33 · Zgłoś
haha ponad 7 tysi i jaka skromność "Nie przyszedłem tutaj żeby zarabiać duże pieniądze, tylko żeby pracować"
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 20.12.2010, 22:19 · Zgłoś
Przepraszam, prawie 10 tys.to skromny zarobek?????
Odpowiedz
0
@ Pszczoła
dnia 20.12.2010, 22:16 · Zgłoś
Mądrzej i skromniej niż w powiecie, gdzie granice przyzwoitości zostały całkowicie przekroczone. Tak to czasem bywa, że trzeba wrócić się do punktu wyjścia. Przekona się o tym za 4 lata Dobry Pszczelarz gdy wróci na rynek sprzedawać miód , jeżeli jego pszczoła również tego doczeka.
Odpowiedz
0
@ korek
dnia 20.12.2010, 22:15 · Zgłoś
"skromne" dlaczego ?? jezeli poprzednia osoba na tym stanowisku otrzymywała tyle samo .... a komentarze były ze za wysokie ..haha!
Odpowiedz
0
@ t.w
dnia 20.12.2010, 21:48 · Zgłoś
0koło 10000 to naprawdę bardzo skromnie jak na tak duże miasto.Ciekaw jestem czy burmistrz też będzie musiał kupować obiady za swoje,podobnie jak nasz biedaczysko starosta Kmiecik.
Odpowiedz
0
@ gt2
dnia 20.12.2010, 21:32 · Zgłoś
komu mydlisz oczy?
Odpowiedz
0
@ dużo czytający
dnia 20.12.2010, 21:23 · Zgłoś
Może niektórzy pamiętają lata 90 i sławetne "4 reformy i pogrzeb" rządu AWS (wiem wiem pamięć wyborcza i polityczna jest krótka). Owe cztery reformy były to reforma zdrowia (powstanie kas chorych), reforma szkolnictwa (zmiana programów i struktury szkół), reforma emerytalna (2 filary) oraz reforma administracji (mniej województw i powstanie powiatów). Wszystkie one poza reformą administracji okazały się wielką klapą. Natomiast reforma administracji dała nam dużo dobrego. Sukces ten to stworzenie wielu miejsc pracy (płatne stanowiska nie wymagające żadnej pracy) w ramach struktury tzw. samorządu, które pozwalają przeczekać polityką, gdy mają pecha i nie uda im się w większej polityce.

Z tego co mi wiadomo stanowisko zastępcy wójta jest obligatoryjne.

http://niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-2
http://finanse-publiczne.pl/artykul.php?view=377&part=2
Odpowiedz
0
@ anna
dnia 20.12.2010, 21:23 · Zgłoś
I to mi się podoba , a nie jak starosta , który tylko chce się nachapać gdy inni mieszkańcy Jasełka biedują.Brawo burmistrzu wiedziałam , że oddając na Ciebie gLos robie dobrze .Pozdrawiam i życzę wesołych i zdrowych świąt.
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 20.12.2010, 21:18 · Zgłoś
Pan Burmistrz Czernecki zaczyna dobrze, ale prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.