Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Służył pomocą - został oszukany

53

Oszuści chcąc się wzbogacić wymyślają co raz to inne metody i bez skrupułów wykorzystują naszą łatwowierność. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców powiatu jasielskiego, który zaufał nieznajomemu i kupił od niego, jak sądził, złote precjoza. Policjanci zatrzymali oszusta i postawili mu zarzut przestępstwa.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zgłoszonego oszustwa ustalili, że mieszkaniec powiatu jasielskiego jechał z rodziną swoim samochodem do Jasła. W Łężynach zauważył stojące przy drodze BMW na zagranicznych numerach rejestracyjnych oraz mężczyznę dającego znaki do zatrzymania się przejeżdżającym kierowcom. W zaparkowanym samochodzie było jeszcze trzy inne osoby i dziecko. Sądząc, że potrzebują pomocy, zatrzymał się.

Nieznajomy łamaną polszczyzną poinformował kierowcę, że zabrakło im paliwa i potrzebują polskich pieniędzy, aby zatankować samochód. W zamian za pomoc finansową zaoferował mu po bardzo atrakcyjnej cenie zakup drogocennej złotej biżuterii. Mieszkaniec powiatu jasielskiego kierując się chęcią pomocy oraz zrobieniem przy okazji korzystnego interesu kupił sygnet, pierścionek i bransoletkę. Po transakcji ogarnęły go jednak wątpliwości. Udał się do jubilera, by sprawdzić próbę i realną cenę zakupionej biżuterii. Okazało się, że to nie złoto, tylko tombak znikomej wartości. 

Pokrzywdzony natychmiast zgłosił oszustwo Policji. Podał rysopis mężczyzny i jego znajomych oraz opis samochodu, którym poruszali się. Dyżurny komendy przekazał te informacje patrolom i innym jednostkom Policji. Po kilku godzinach jadące w kierunku Rzeszowa poszukiwane BMW zauważyli i zatrzymali policjanci strzyżowskiej drogówki. Podróżujące nim osoby trafiły do jasielskiej komendy.

Wśród zatrzymanych pokrzywdzony rozpoznał mężczyznę, który sprzedał mu fałszywe złoto. Okazał się nim 35-letni obywatel Rumunii. Miał przy sobie więcej bezwartościowej biżuterii. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut oszustwa. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Odzyskane pieniądze policjanci wkrótce zwrócą oszukanemu mężczyźnie.

Pamiętajmy, że tzw. "szybkie transakcje", to zazwyczaj szybka strata pieniędzy. Dlatego stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do osób obcych, oferujących okazyjnie po atrakcyjnej cenie towary czy usługi. W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

KPP Jasło

Reklama

Komentarze: 53

Dodaj komentarz Widok:
2
@ pl*
dnia 06.09.2012, 21:11 · Zgłoś
ale do nich trzeba podchodzic twardo i stanowczo , po jakims czasie byc moze ustopia , to sa osoby natretwe ktore nie rozumieja zdania " nie, nie potrzebuje, czy tez " nie mam pieniedzy" a jezeli juz ktos raz kupi czy wspomoze wieksza gotowka to takie osoby przez nich zapamietane beda caly czas nekane, najlepiej wyciagnoc reke i powiedziec daj, tylko ze ty wyciagniesz reke i z nieba nie naleci.
Odpowiedz
1
@ mona
dnia 06.09.2012, 20:52 · Zgłoś
jakies trzy lata temu na drodze jaslo strzyzow machali i rozpaczliwie prosili o pomoc jacys ludzie, bo wlasnie braklo im benzyny. Mieli do zaoferowania na wymiane jakies ,,gryzione zloto,,.Ja jestem dosc latwowierna ale poniewaz byli bardzo zdecydowani ,,na oszustwo,, to jakos udalo mi sie wymowic. Zaznaczam, ze ciezko sie ich pozbyc nie uzywajac mocnych slow
Odpowiedz
1
@ piotr
dnia 06.09.2012, 11:10 · Zgłoś
haha cóż za altruizm :)
Odpowiedz
1
@ Ronin
dnia 06.09.2012, 08:56 · Zgłoś
Wciąż nie rozumię że policja o takiej działalności rumónów wie juz od kilku miesięcy - działani kończyły się tylko przeganianiem - policja dzial w momęci zaistnienia przestępstwa i to w momęcie kiedy już okrzywdzony złoży zawiadomueni - to gdzie jest działanie prewecyjne, które by zapobiegło takim czynom.
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 06.09.2012, 13:54 · Zgłoś
do chodzić z piła motorową, nawet podrobioną każdemu wolno, czy tam mieć 50 pierścionków z tombaku też każdemu wolno więc co mają zrobić...
Odpowiedz
1
@ pl"
dnia 06.09.2012, 14:57 · Zgłoś
to niech maja dla siebie , a ludzia nie musza tego wciskac, a swoja droga gdybym mial stragan w jasle s pod robiona odieza znanych marek ( bluzy, buty) itd, gdybym handlowal jako rzeczami firmowymi, ciekawe po jakim czasie rozbili by ten interes, i czy policja byla by taka laskawa? nie sadze, i teraz pytam czy Rumuni maja jakies przywileje,.??a policja gdyby byla policja to zrobili by z tym porzadek.
Odpowiedz
-2
@ Hchfhf
dnia 06.09.2012, 18:49 · Zgłoś
[...] jesteś ze ho ho!
Odpowiedz
1
@ odpowiedz do Hchfhf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnia 06.09.2012, 20:40 · Zgłoś
ty [...] jestres madry , nie umiesz stworzyc samodzielnie zdania?? nauczyles sie sie na pamiec dwoch polskich slow " [...] jestes" i myslisz ze blyszczysz?? zal mi cie stary oj zal ,tylko sie zastanawiam skad sie wzial taki wybryk natury, w miejscowosci ktorej mieszkasz pewnie jestes wyjatkiem , na taka osobe bym nawet nie [...] bo swoj honor , dziecko ktore ma szesc lat ma wiekszy zasob slow, a z inteligencji to juz sie nie mowi, z reguly nie obrazam innych ale tutaj zachodzi taka koniecznosc staram siw wladac twiom jezykiem, tak jak juz wspominalem idz czlowieku sie lecz, Boze widzisz i nie grzmisz!!!
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 06.09.2012, 22:39 · Zgłoś
gdybyś miał stragan z podróbami to zaraz by z tobą zrobili porządek... ale zauważ że Rumuni straganu nie mają... chodzić, spacerować, z podrobionym towarem każdemu wolno, ale oni są na tyle "inteligentni" że wybierają odpowiednich klientów bez niepotrzebnych świadków... Zresztą ma to drugi cel - gdyby było dużo ludzi to może znalazł by się wśród nich ktoś mądrzejszy, albo ktoś kto się już na nich naciął i z interesu nici a tak- sam na sam, interes ubity i dowodzenia... szukaj Rumuna w polu...
Odpowiedz
1
@ pl*
dnia 07.09.2012, 08:07 · Zgłoś
do tarzan-zan! kolego, nie mow ze maja klientow, bo mowisz bzdury!! sam bylem kilka krotnie swiadkim gdy chodzili na rynku po miedzy " straganami" i to w bialy dzien, i wlasnie tam gdzie jest wiekszy ruch to ich """gubi w tlumie" z tytm wiaze sie ze przez to policja czy straz miejska omija ich wiekim lukiem, wola udawac ze wszystko jest tak jak powinno"""zwykly obywatel moze zrobic im najwiecej ,..
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 05.09.2012, 22:35 · Zgłoś
1991r. dałem się nabrać cyganowi na 1 szt pierścionka w Zimnej Wodzie.
1991r. zabrałem innemu cyganowi 1 szt w Bielowach k.Pilzna i po gazie.
1992r. " " " " " 1 szt w Błażkowej i po gazie.
18.04.2011 w połowie trasy Katowice -Kraków na A4 chyba ten BMW dawał znaki
światłami przednimi jak go wyprzedziłem i też mu brakowało benzyny ,a
proponował pierścionek z palca.Zabrał bym mu ten pierścień , ale miałem
przyczepę z ciężarem .Szkoda, bo miałbym już pierścienie na cztery palce
jak noszą [...].
Zatrzymałem , bo czekam, aż nadarzy się okazja sprzątnąć któremuś cały magazynek pierścieni .Ten mój z BMW zaczynał po angielsku i widać , że był ładowany .Wcale się nie dziwię , jak im pozwalamy ponad dwadziescia lat nabierać całą Polskę.Prawdopodobnie na autostradach nabierają grubszych, a ci nie maja czasu.
Odpowiedz
-1
@ Polak
dnia 06.09.2012, 08:00 · Zgłoś
[...] - widac po Twoim opisie ze jestes pospolitym, drobnym zlodziejem ale fakt ze na romeciku latwo uciec po krzakch rumunowi i po gazie...ha ha ha
Odpowiedz
3
@ tarzan-zan
dnia 06.09.2012, 13:53 · Zgłoś
no ale co z tego że gwizdnąłeś cyganowi czy Rumunowi dwa podrobione pierścionki warte parę groszy... I tak nie odzyskałeś pieniędzy które wtopiłeś za pierwszym razem
Odpowiedz
1
@ Auslander
dnia 10.09.2012, 18:55 · Zgłoś
Brakuje żeby jeszcze na" koło" Polakow okradali we własnym kraju. Dobry rumuński -[...] to okaz.
Odpowiedz
2
@ www.
dnia 05.09.2012, 21:58 · Zgłoś
afera Rumun Gold hehe
Odpowiedz
5
@ derix
dnia 05.09.2012, 20:47 · Zgłoś
STARY NUMER! dziwię się żektos daje się jeszcze na takie numery nabierać?! A policjancji "na dzień dobry" powinni spisywac przybyszów z Rumuni, jak nie chodzą z dywanami i okradają ludzi, to z piłami motorowymi a to jeszcze z innymi rzeczami. Przestrzegam również przed kupowaniem kamer, aparatów, zegarków itp. po marketem niby to w super okazjonalnej cenie później okazuje się że to wszystko [...]no warte!
Odpowiedz
5
@ Bartosz G
dnia 05.09.2012, 19:39 · Zgłoś
Chciwy traci podwójnie ... swięte przysłowie
Odpowiedz
-2
@ Hchfhf
dnia 06.09.2012, 18:44 · Zgłoś
Tutaj nie ma zastosowania tym samym Twoj komentarz staje sie zwyczajnie bez sensu.
Iii
Odpowiedz
-3
@ 1111111111111111111111111111111111111111
dnia 05.09.2012, 17:07 · Zgłoś
Jak się ma obywatel Rumuni do roma pochodzenia rumuńskiego?
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 05.09.2012, 18:56 · Zgłoś
Tak samo jak Polak do Roma pochodzenia polskiego.
Odpowiedz
5
@ O_o
dnia 05.09.2012, 19:34 · Zgłoś
Roman Polański
Odpowiedz
6
@ tarzan-zan
dnia 05.09.2012, 12:59 · Zgłoś
taka prawda że Rumun [...] nie jest. Ten naród opanował oszustwo do perfekcji, zna ludzkie zachowania i słabości z tego korzysta. Taki Rumun w życiu nie oddał by wartościowego przedmiotu za pół darmo, poniżej jego wartości. Trzeba o tym wiedzieć i omijać ich z daleka.
Nie ma też co dokuczać czy ubliżać przedstawionemu tu w artykule polakowi... Pomijając kwestie że miał ochotę się wzbogacić (a któż z nas by nie miał), trzeba pamiętać że to jest POLAK, nasza krew, nasz bliźni, być może sąsiad, który w razie czego pewno by pomógł drugiemu polakowi. A został oszukany przez RUMUNA, przez nację której nie darzymy dużą sympatią, przez człowieka który zamiast chwycić się jakiejś uczciwej roboty - znalazł sobie źródło utrzymania w oszustwie innych... Takich ludzi trzeba tępić. Pewno nie wszyscy Rumuni tacy są, ale przez takich osobników obraz całego narodu jest marny...
Odpowiedz
-10
@ jooojooo
dnia 05.09.2012, 15:45 · Zgłoś
skończ [...]... głupoty :) nie każdy Rumun jest taki , ale naiwnych Polaków nie brakuje i sami sobie są winni :P
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 06.09.2012, 13:49 · Zgłoś
może z tych którzy mieszkają w Rumunii to nie każdy ale z tych co tu przyjechali i nie pracują to na pewno każdy, bo niby po co tu przyjechali i z czego żyją...
Odpowiedz
4
@ Mk,.
dnia 05.09.2012, 12:31 · Zgłoś
STRZEZENIE!!! nie bawem moga odwiedzic twoj dom Rumuni ich zdaniem z bardza dobra pila , zazwyczaj cenia 500 zl, otoz po negocjacji spadaja do ceny 250... i nizej tutaj uwaga! moga byc tzw promocje ( zaplac za jedna wez dwie) ale oczywiscie wieksza wartosc, ale to tylko naciagacze, jesli kupisz to po paru minutach zobaczysz tylko z niej dymy , i to bedzie jej koniec, kto dal sie oszukac to wie co to za( pila) kto nie to niech bedzie madrzejszy i niech goni to od domu tym sposobem pozostanie w jego portfelu kilkaset zlotych wiecej!
Odpowiedz
9
@ Bożena
dnia 05.09.2012, 12:02 · Zgłoś
Ja już się wyleczyłam z litości , w zimie dałam 10zł bezdomnym ,którzy mówili że trzeba im na bilet ,bo muszą jechać do noclegowni do Nowego Sącza ,ponieważ w Jaśle nie ma miejsc i ich tam odesłali ,po pół godz. szłam koło sklepu monopolowego w Rynku i spotkałam panów wychodzących i zaopatrzonych w wina .
Odpowiedz
-7
@ 13 uderzenie jesieni
dnia 05.09.2012, 11:32 · Zgłoś
Mowicie naiwniak? Pazerny? A ja powiem bieda. Mowicie chec wzbogacenia sie? A coz w tym zlego? Myslal ze mu szczescie dopisalo? Ja powiem, ze w tym kraju szczesciu trzeba "pomagac" tak jak to robia "politycy" i inni gangsterzy. Mowicie ze Wy sie nigdy nie dacie? Caly nasz narod juz kilka razy dal sie porzadnie zrobic w konia... Na Was tez przyjdzie czas, tylko nie wiem czy sie nawet polapiecie ze ktos Was oszukal. Czy np. to nastapi w pracy czy w sklepie, banku etc. Codziennie tlumy Polakow sa jawnie i niejawnie oszukiwane. Tego przynajmniej ogarnely watpliwosci...
Odpowiedz
-3
@ jooojooo
dnia 05.09.2012, 15:30 · Zgłoś
widzę że i ty dałbyś się wyruch... bez mydła hahaha kolejny zachłanny na złoto :P
Odpowiedz
0
@ ktoss
dnia 05.09.2012, 11:29 · Zgłoś
sytuacja opisana z filmiku heh http://www.youtube.com/watch?v=ibVqIw3VcKE
Odpowiedz
1
@ Mariusz
dnia 05.09.2012, 10:11 · Zgłoś
takich jak tego oszukanego tez nie zaluje za kilka zlotych myslal ze zarobi, haha ! ludzka glupota nie zna granic, ale ma nauczke ze jesli chce cos wartosciowego trzeba na to tyrac,.. a ze Rumuni handluja czym tylko moga najczesciej rzeczami " jednorazowymi" tylko ze twierdza ze maja markowe to jak ktos juz wspomnial ludzka glupota i chciwosc, jeszcze jak widze jak ludzie biora po pare rzeczy to im sie bardzo dziwie bo pracuja na pieniadze i wiedza ze na chleb jest ciezko zarobic to zachowuja sie tak jak dzieci w sklepie z zabawkami.
Odpowiedz
-1
@ Hchfhf
dnia 06.09.2012, 18:38 · Zgłoś
[...]!
Odpowiedz
2
@ odpowiedz do Hchfhf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnia 06.09.2012, 20:21 · Zgłoś
spoleczniaku z marginesu, to ze sie staczasz jak ten Rumun twoja i tylko twoja sprawa, napisalem to co mysle, i nie musisz wcale tego komentowac, jesli podoba ci sie okradanie w taki sposob ludzi to twoja sprawa ja jestem za tym zeby takich cwaniakow zacisli petle , pewni nie zarabiasz na pieniadze bo jestes na utrzymau rodziny i nie wiesz jak ktos musi tyrac na te pieniadze i wydac je na cos bezwartosciowego, tego rumuna powinni deportowac tam skad przyjechal i wydac zakaz wjazdu do polski, przez takich jak on. polska traci na ryputacji, i tez osoba jego narodowosci ktore , sa osiedlone w Polsce. badzmy szczerzy co drugi Polak widzi w [...] tylko zlodzieja i oszusta , przez co ?? jak by zyli tak jak ludzie to nie bylo by takiego problemu.i jeszcze jedna sprawa odradzam liczyc wiekszej gotowki idac ulica, portfel w kieszeniach luznych czy takich gdzie nie masz go w zasiegu wzroku, nawet nie wiesz kiedy a go nie bedziesz posiadal, dokumenty wszystko pojdzie sie [...]*** dobrze ze polacy w taki sposob nie zarabiaja, albo jescze nie ty pewnie skaczysz jak nen rumun, przecierz ja bym nie spojrzal innemu obcokrajowcowi gdyby mnie zapytal, czy duzo polakow okradajac innych? a ty jesli jestes normalnym polakiem to bys sie wstydil za takie osoby, chyba ze masz [...] psychiczne to zycze powrotu do zdrowia!!
Odpowiedz
7
@ BRAvi
dnia 05.09.2012, 10:03 · Zgłoś
NO i się przenieśli z centralnej polski na Podkarpacie. Tam już była za duża nagonka na nich
Odpowiedz
0
@ Siuniunia
dnia 06.09.2012, 07:34 · Zgłoś
Na Dolnym Śląsku też już byli.
Odpowiedz
7
@ tarzan-zan
dnia 05.09.2012, 09:56 · Zgłoś
to chyba ci sami próbowali mi jakieś 3-4 miesiące temu sprzedać podrobioną nokię n8 na orlenie w jaśle wieczorem. Motyw był ten sam - brakło im paliwa i sprzedadzą telefon - nokia n8 - za 800 zł. Tyle że ja akurat mam oryginalną nokię n8 i się od razu zorientowałem że to podróba i zadzwoniłem na policję. Samochód jakim stali - też bmw i tez było tam kilka osób.
Wystarczy się spokojnie zastanowić - jak to możliwe żeby ktoś wybierając się w tak długą podróż nie zadbał o odpowiednią ilość paliwa czy o odpowiednią ilość gotówki, a poza tym przecież zawsze można zapłacić kartą, albo - jak się ma np euro - dogadać się z personelem na korzystny dla nich przelicznik euro / złote...
Dobrze że złapali oszustów, a jak by co to ja chętnie rozpoznam, czy ten jegomość to ten co mi chciał tą podrobioną nokię wcisnąć...
Odpowiedz
6
@ tomasz
dnia 05.09.2012, 09:50 · Zgłoś
Nie wszystko złoto co się świeci [...]. Myślałeś że zarobisz na rumuńcu to cię wyru..
Chciałeś pomóc haha!
Odpowiedz
1
@ sanki
dnia 05.09.2012, 09:37 · Zgłoś
NAIWNIAK - tyle co było głośno o tym w telewizji.
Odpowiedz
-1
@ Hchfhf
dnia 06.09.2012, 18:36 · Zgłoś
[...] jestes!Y
Odpowiedz
21
@ O_o
dnia 05.09.2012, 09:30 · Zgłoś
Rosjanin, Niemiec i Polak trafili na bezludną wyspę. Siedzą, myślą jak by się stąd wydostać. Aż nagle złapali złotą rybkę. Mówi Polak:
- Chcę butelkę [...] i do domu.
Tak się stało. Mówi Niemiec:
- Chcę skrzynkę [...] i do domu.
Też dostał co chciał. Został Rusek sam. Myśli, myśli, i mówi:
- Chcę skrzynkę [...] i tamtych dwóch z powrotem!
Odpowiedz
-1
@ jooojooo
dnia 05.09.2012, 15:28 · Zgłoś
dobry :P
hahaha
Odpowiedz
8
@ pl
dnia 05.09.2012, 19:58 · Zgłoś
przychodzi jasio do mamy i pyta: kim ja jestem cyganem , czy zydem ? - zydem! tak jak ja. -idzie do ojca i pyta kim ja jestem? cyganem czy zydem? cyganem tak jak ja!! a dlaczego [...] pytasz? :bo kolega chce mi sprzadac rower tylko nie wiem czy mam sie z nim targowac, czy mu go [...]***.
Odpowiedz
6
@ pl"
dnia 05.09.2012, 20:16 · Zgłoś
oczywiscie nie obrazajac tutaj zadnej z narodowosci, ile razy bym byl w jasle tyle widze Rumuna jak czyms handluje , czy na ulicy " bo on na chleb nie ma" rzadko widzialem zeby takiej osobie odmowiono pomocy szczegulnie ze strony osoby starszej, ja rozumie mozna pomuc ale ludzia ktorzy naprawde potrzebuja tej pomocy, a taka osoba ktora naciaga ludzi na ulicy niech idzie do pracy, a jesli naprawde nie ma na chleb, to nie wspomagajcie ja finasowo, tylko np to trzy zlote ktore podarujecie, kupcie tej osobie chleb inna cos do chleba i niech usiadzie na lawece i zje, bo naprawde sa osoby ktore nie maja chleb,a cieply posilek widza raz w tygodniu, czy od swieta, pozdrawiam tych co zrozumieli,.
Odpowiedz
6
@ O_o
dnia 06.09.2012, 10:25 · Zgłoś
Jak nazywa sie [...] sprzedający płyty kompaktowe?

CD rom
Odpowiedz
3
@ Amber Gold
dnia 05.09.2012, 09:27 · Zgłoś
Właśnie na takich ludziach bazował Marcin P. wcale mi ich nie szkoda jak ktoś jest [...]
to nich płaci za swoją głupotę !!! Pozdrawiam NAIWNIAKÓW :)
Odpowiedz
9
@ Paweł
dnia 05.09.2012, 09:19 · Zgłoś
Sam byłem kilkakrotnie świadkiem takiej sytuacji. Zawsze są to Rumuni i w dobrym aucie.
Najbliżej Jasła to na trasie Gorlice-Nowy Sącz. Pomijam fakt jakim to trzeba być naiwniakiem, żeby tak się dać "okraść". W tą sytuację mało jednak wierzę, a jest to zwykła notatka sporządzona przez Policję, żeby każda KPP wpisała tam swoje miasta i [...] w eter, żeby ludzi uczulić na to.
Poza tym kto normalny zatrzymuje się na drodze przy obywatelu Rumuni na jego wyraźne żądanie ???
Odpowiedz
21
@ jaś
dnia 05.09.2012, 09:18 · Zgłoś
od kiedy chęć łatwego zysku nazywamy pomocą ?,zgubiła go zwykła chciwość !!!
Odpowiedz
3
@ Zocha
dnia 05.09.2012, 20:38 · Zgłoś
jaś masz rację długo się nie pocieszył. Kiepski biznes he he
Odpowiedz
12
@ jooojooo
dnia 05.09.2012, 09:11 · Zgłoś
i dobrze mu tak naiwniakowi :P
Odpowiedz
9
@ lenin wł.
dnia 05.09.2012, 10:56 · Zgłoś
To afera Amber Gold na szczeblu powiatu.Niestety naiwnych nie sieją...
Odpowiedz
8
@ lol
dnia 05.09.2012, 14:33 · Zgłoś
z jednej strony dobrze mu tak, bo dziwię się że ktoś w ogóle dał się naciąć na taki numer... jeszcze 10 lat temu rumuństwa czy [...] łaziło pełno od domu do domu i to całymi rodzinami próbując upchnąć jakiemuś [...] [...] albo po prostu wyłudzając pieniądze. albo i okraść, jeżeli był zbyt "gościnny" i wpuścił do domu. nikogo to niczego nie nauczyło?!
Odpowiedz
3
@ dziobak
dnia 05.09.2012, 21:31 · Zgłoś
ja mialem taki sam przypadek jakis rok temu na drodze krakowej nr 73 na podzamczu na przystanku nowe BMW i gosc mi oferoiwal oprocz ''zlotych'' sygnetow prace w zagranicznej firmirmie jego ojca, nawijal perfect po ang. i pewnie bym sie zgodzil ale nie mialem przy sobie ani zlotowki jak sie teraz okazuje na moje szczescie;)
ps kogo denerwuje reklama szkoly muzycznej''yamaha'' ktorej nie mozna wylaczyc w kazdym art.?
Odpowiedz
-1
@ mr wladimir [...]
dnia 05.09.2012, 23:16 · Zgłoś
co do ps. to o adblocku nie słyszał?!
Dzisiaj nie da się korzystać z internetu bez adblocka
Odpowiedz
1
@ czesio
dnia 06.09.2012, 18:06 · Zgłoś
chciał [...] freda to fred [...] jego...
jakie to polskie i katolickie pomóc bliźniemu na drodze w potrzebie...hehe
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.