Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Służymy dla Ciebie. Mamy swoje prawa

17

Policjanci. Strażacy. Ratownicy medyczni. Trzy rożne zawody, ale cel wspólny: niesienie pomocy. Często jednak, kiedy my ratujemy, inni bezprawnie nas atakują. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym podczas wykonywania obowiązków służbowych przygotowaliśmy spot „Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!”.

Tematyka filmu dotyczy takich artykułów kodeksu karnego, jak: zniesławienie, znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej czy czynna napaść na funkcjonariusza lub wywieranie wpływu na czynności urzędowe. Nasza kampania wskazuje i przypomina, że agresywne zachowania obywateli podlegają odpowiedzialności karnej. Szanujmy swoje prawa!

 policja.pl

Napisany dnia: 27.11.2019, 09:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Marcin
dnia 27.11.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
26
Szacunek dla Strażaków i Ratowników Medycznych, oni zawsze niosą pomoc.
@ Jaślanka
dnia 27.11.2019, 11:14
Ocena
komentarza:
-5
Owszem...jak najbardziej ale kiedy dzieje się coś gdzie te służby nie pomogą zjawia się policja! Oni też poza wypisywaniem mandatów mają mnóstwo innych interwencji mniej Lub bardziej drastycznych w takich gdzie np giną ludzie dzieci ...gdzie na ich oczach rozgrywają się ludzkie dramaty...A to też są ludzie którzy mają uczucia i takie sytuacje zostawiają ślad czasem i do końca życia w ich psychice.
Wiadomo...Nie każdy jest godzien nosić mundur A są tacy co noszą i go hańbią. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.
@ Marcin
dnia 27.11.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
7
Jaślanko, nie masz racji.
- wypadek drogowy, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- pożar, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- powódź, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- wybuch gazu, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- wichury, burze, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- można tak wymieniać w nieskończoność, a w tym czasie

Milicja, sama tworzy drastyczne i dramatyczne sytuacje np. ostatnio w Koninie lub wysyła pisemka o umorzeniu / nie wykryciu sprawcy.
@ hahaha
dnia 28.11.2019, 20:31
Ocena
komentarza:
-4
serio? a nie słyszałes jak policjanci konwojowali karetki z Białegostoku do Warszawy? Nie ma co generalizowac. W kazdym fachu znajdą sie czarne owce.
@ Mikołaj
dnia 27.11.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
1
A tak na marginesie to czego chcecie od policji, przecież tak zdrowo spojrzeć to oni nie mają żadnych praw. Prawo mają chuligani , złodzieje, gwałciciele a co może policjant nie wolno mu uderzyć nie wolno popchnąć ale za to wolno to chuliganom. Jeśli u nas wszystko idzie na modłę Ameryki to i policja powinna mieć takie prawa jak w Ameryce, powinno im wolno uderzyć , rzucić na ziemię i jeszcze po ryju nawalić a nawet użyć broni, tak jak było za komuny. Policja miała władzę, każdy miał respekt przed policją, bo jak jeden z drugim dostał pałą to mu się odechciało rozboju. A teraz dzieci nie wolno ukarać bo mają swoje prawa, chuliganów nie wolni ukarać bo mają swoje prawa itd.A nasze społeczeństwo schodzi na psy bo prawo ma ta grupa ludzi która nie liczy się z nikim ani z niczym.Wiem że będziecie mnie minusować ale taka jest niestety prawda, i co ten policjant ma zrobić jak mu nic nie wolno.
@ Malgoś
dnia 28.11.2019, 18:10
Ocena
komentarza:
1
Tak, Mikołaju to jest prawdą co piszesz. Tez nie rozumiem tej nagonki na policję...albo krytyka ,że nic nie robią, albo że robią źle, za ostre kary stosują itd. Są tacy,ktorym nawet spacerujący policjant przeszkadza.
Ciekawe co by mówili ludzie, gdyby policji wcale nie było?? Nikt by chyba z domu nie wyszedł, a jeśli juz to tylko za dnia...No można to sobie tak po ludzku wyobrazić i odrazu odniechce się tego wyszydzania policjantów.
@ Marcin
dnia 29.11.2019, 09:20
Ocena
komentarza:
8
Nikt, nikogo nie zmusza do pracy w milicji.
Jeżeli, ktoś podjął decyzję i wstąpił do milicji, to niech SŁUŻY zgodnie ze złożonym ślubowaniem i przestrzega obowiązującego prawa.

Milicjanci mają dbać o przestrzeganie prawa, a sami postępują tak jakby ustanowione prawa ich nie obowiązywały.

Jeżeli milicja zacznie postępować zgodnie z prawem, to zapracuje na taki szacunek jak mają np. strażacy.
@ Driver
dnia 29.11.2019, 08:41
Ocena
komentarza:
5
No policjanci są naprawdę wspaniali wszystko im wolno a wam nic
Przekroczenie o 10 to traktują was jak przestępcę
Do policji dostają się tylko sami [...] co nic nie umia byle by tylko kraść
I kraść
@ ksiądz Mateusz
dnia 29.11.2019, 14:41
Ocena
komentarza:
4
Twierdzisz, że policjanci kradną??
@ Driver c+e
dnia 29.11.2019, 21:57
Ocena
komentarza:
0
A to ci robia innego chyba nie pomagają ??
@ Ktoś
dnia 29.11.2019, 10:33
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Driver c+e
dnia 29.11.2019, 10:36
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Ktoś
dnia 01.12.2019, 15:35
Ocena
komentarza:
2
Mam wrażenie, że niektóre osoby wypowiadające się w kwestii takiego organu jak Policja nie ma zielonego pojęcia do czego ta formacja została stworzona. Mam szacunek do Policjantów za ich pracę w tak trudnych czasach, i że muszą zmierzać się każdego dnia z głupotą ludzką. Sądzę, że kilka dni bez Policjantów na drogach i interwencjach, zmieniła by stosunek do tej formacji. I wyleczyło by to większość ludzi z braku szacunku do nich.
@ Do ktoś
dnia 01.12.2019, 16:58
Ocena
komentarza:
-1
Jak by ich zabrakło to nic by takiego się nie stało.. stać w krzakach i kraść
To każdy potrafi a robic i służyć ludzia to raczej się nie kwapią ...zadaj sobie pytanie dlaczego chowają się w krzakach a nie np koło szkół gdzie są potrzebni ??ja tam ich nie widzę !!
Tylko tam gdzie się nic nie dzieje albo na długiej prostej albo przed górka albo jeszcze w krzaczorach !!!
@ ha ha ha
dnia 01.12.2019, 18:08
Ocena
komentarza:
1
A co się takiego dzieje koło szkół, że aż policja potrzebna? Jeszcze nie zdarzyło mi się czytać o wykroczeniach czy przestępstwach popełnionych pod szkołami w powiecie jasielskim. A jak gówniarze palą pod szkołą, to jest coś takiego jak obowiązek obywatelski. Przeciwdziałaj takim zachowaniom. Powiedz rodzicowi małego palacza, jeśli ich znasz albo dyrektorowi szkoły, jeśli zauważysz takie zachowanie. Proste.
@ ha ha ha
dnia 01.12.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
4
No niestety, pokutuje brak dyscypliny, róbta co chceta, mogę wszystko, ja nic nie muszę, ewentualnie mogę. Jeszcze nauczycieli, pielęgniarki i wiele, wiele innych zawodów niech ujmą w tym apelu. Każdy jakoś tam służy społeczeństwu. Dyscyplina w rodzinach i większy rygor w szkole. Uświadamianie społeczeństwu obowiązków, a nie tylko praw. Obowiązkowa służba wojskowa. Przeczołgać niektórych, bo jak ich dom nie umiał wychować, to niech ich szkoła i wojsko wychowa, ale niech ta szkoła ma ku temu odpowiednie prawa i środki. I nie trzeba będzie takich filmików.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105