Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Służymy dla Ciebie. Mamy swoje prawa

17

Policjanci. Strażacy. Ratownicy medyczni. Trzy rożne zawody, ale cel wspólny: niesienie pomocy. Często jednak, kiedy my ratujemy, inni bezprawnie nas atakują. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym podczas wykonywania obowiązków służbowych przygotowaliśmy spot „Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!”.

Tematyka filmu dotyczy takich artykułów kodeksu karnego, jak: zniesławienie, znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej czy czynna napaść na funkcjonariusza lub wywieranie wpływu na czynności urzędowe. Nasza kampania wskazuje i przypomina, że agresywne zachowania obywateli podlegają odpowiedzialności karnej. Szanujmy swoje prawa!

 policja.pl

Napisany dnia: 27.11.2019, 09:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Marcin
dnia 27.11.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
26
Szacunek dla Strażaków i Ratowników Medycznych, oni zawsze niosą pomoc.
@ Jaślanka
dnia 27.11.2019, 11:14
Ocena
komentarza:
-5
Owszem...jak najbardziej ale kiedy dzieje się coś gdzie te służby nie pomogą zjawia się policja! Oni też poza wypisywaniem mandatów mają mnóstwo innych interwencji mniej Lub bardziej drastycznych w takich gdzie np giną ludzie dzieci ...gdzie na ich oczach rozgrywają się ludzkie dramaty...A to też są ludzie którzy mają uczucia i takie sytuacje zostawiają ślad czasem i do końca życia w ich psychice.
Wiadomo...Nie każdy jest godzien nosić mundur A są tacy co noszą i go hańbią. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.
@ Marcin
dnia 27.11.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
7
Jaślanko, nie masz racji.
- wypadek drogowy, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- pożar, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- powódź, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- wybuch gazu, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- wichury, burze, pomocy udzielają strażacy i ratownicy medyczni,
- można tak wymieniać w nieskończoność, a w tym czasie

Milicja, sama tworzy drastyczne i dramatyczne sytuacje np. ostatnio w Koninie lub wysyła pisemka o umorzeniu / nie wykryciu sprawcy.
@ hahaha
dnia 28.11.2019, 20:31
Ocena
komentarza:
-4
serio? a nie słyszałes jak policjanci konwojowali karetki z Białegostoku do Warszawy? Nie ma co generalizowac. W kazdym fachu znajdą sie czarne owce.
@ Mikołaj
dnia 27.11.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
1
A tak na marginesie to czego chcecie od policji, przecież tak zdrowo spojrzeć to oni nie mają żadnych praw. Prawo mają chuligani , złodzieje, gwałciciele a co może policjant nie wolno mu uderzyć nie wolno popchnąć ale za to wolno to chuliganom. Jeśli u nas wszystko idzie na modłę Ameryki to i policja powinna mieć takie prawa jak w Ameryce, powinno im wolno uderzyć , rzucić na ziemię i jeszcze po ryju nawalić a nawet użyć broni, tak jak było za komuny. Policja miała władzę, każdy miał respekt przed policją, bo jak jeden z drugim dostał pałą to mu się odechciało rozboju. A teraz dzieci nie wolno ukarać bo mają swoje prawa, chuliganów nie wolni ukarać bo mają swoje prawa itd.A nasze społeczeństwo schodzi na psy bo prawo ma ta grupa ludzi która nie liczy się z nikim ani z niczym.Wiem że będziecie mnie minusować ale taka jest niestety prawda, i co ten policjant ma zrobić jak mu nic nie wolno.
@ Malgoś
dnia 28.11.2019, 18:10
Ocena
komentarza:
1
Tak, Mikołaju to jest prawdą co piszesz. Tez nie rozumiem tej nagonki na policję...albo krytyka ,że nic nie robią, albo że robią źle, za ostre kary stosują itd. Są tacy,ktorym nawet spacerujący policjant przeszkadza.
Ciekawe co by mówili ludzie, gdyby policji wcale nie było?? Nikt by chyba z domu nie wyszedł, a jeśli juz to tylko za dnia...No można to sobie tak po ludzku wyobrazić i odrazu odniechce się tego wyszydzania policjantów.
@ Marcin
dnia 29.11.2019, 09:20
Ocena
komentarza:
8
Nikt, nikogo nie zmusza do pracy w milicji.
Jeżeli, ktoś podjął decyzję i wstąpił do milicji, to niech SŁUŻY zgodnie ze złożonym ślubowaniem i przestrzega obowiązującego prawa.

Milicjanci mają dbać o przestrzeganie prawa, a sami postępują tak jakby ustanowione prawa ich nie obowiązywały.

Jeżeli milicja zacznie postępować zgodnie z prawem, to zapracuje na taki szacunek jak mają np. strażacy.
@ Driver
dnia 29.11.2019, 08:41
Ocena
komentarza:
5
No policjanci są naprawdę wspaniali wszystko im wolno a wam nic
Przekroczenie o 10 to traktują was jak przestępcę
Do policji dostają się tylko sami [...] co nic nie umia byle by tylko kraść
I kraść
@ ksiądz Mateusz
dnia 29.11.2019, 14:41
Ocena
komentarza:
4
Twierdzisz, że policjanci kradną??
@ Driver c+e
dnia 29.11.2019, 21:57
Ocena
komentarza:
0
A to ci robia innego chyba nie pomagają ??
@ Ktoś
dnia 29.11.2019, 10:33
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Driver c+e
dnia 29.11.2019, 10:36
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Ktoś
dnia 01.12.2019, 15:35
Ocena
komentarza:
2
Mam wrażenie, że niektóre osoby wypowiadające się w kwestii takiego organu jak Policja nie ma zielonego pojęcia do czego ta formacja została stworzona. Mam szacunek do Policjantów za ich pracę w tak trudnych czasach, i że muszą zmierzać się każdego dnia z głupotą ludzką. Sądzę, że kilka dni bez Policjantów na drogach i interwencjach, zmieniła by stosunek do tej formacji. I wyleczyło by to większość ludzi z braku szacunku do nich.
@ Do ktoś
dnia 01.12.2019, 16:58
Ocena
komentarza:
-1
Jak by ich zabrakło to nic by takiego się nie stało.. stać w krzakach i kraść
To każdy potrafi a robic i służyć ludzia to raczej się nie kwapią ...zadaj sobie pytanie dlaczego chowają się w krzakach a nie np koło szkół gdzie są potrzebni ??ja tam ich nie widzę !!
Tylko tam gdzie się nic nie dzieje albo na długiej prostej albo przed górka albo jeszcze w krzaczorach !!!
@ ha ha ha
dnia 01.12.2019, 18:08
Ocena
komentarza:
1
A co się takiego dzieje koło szkół, że aż policja potrzebna? Jeszcze nie zdarzyło mi się czytać o wykroczeniach czy przestępstwach popełnionych pod szkołami w powiecie jasielskim. A jak gówniarze palą pod szkołą, to jest coś takiego jak obowiązek obywatelski. Przeciwdziałaj takim zachowaniom. Powiedz rodzicowi małego palacza, jeśli ich znasz albo dyrektorowi szkoły, jeśli zauważysz takie zachowanie. Proste.
@ ha ha ha
dnia 01.12.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
4
No niestety, pokutuje brak dyscypliny, róbta co chceta, mogę wszystko, ja nic nie muszę, ewentualnie mogę. Jeszcze nauczycieli, pielęgniarki i wiele, wiele innych zawodów niech ujmą w tym apelu. Każdy jakoś tam służy społeczeństwu. Dyscyplina w rodzinach i większy rygor w szkole. Uświadamianie społeczeństwu obowiązków, a nie tylko praw. Obowiązkowa służba wojskowa. Przeczołgać niektórych, bo jak ich dom nie umiał wychować, to niech ich szkoła i wojsko wychowa, ale niech ta szkoła ma ku temu odpowiednie prawa i środki. I nie trzeba będzie takich filmików.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości

  Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami...

 • Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

   

  Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

 • Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

 • Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu

   

  Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105