Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Słynny tenor w JDK

3

Andrzej Jurkiewicz, jeden z najznakomitszych polskich tenorów, znany na scenach operowych i operetkowych całego świata, wystąpił wraz z żoną Joanną, w Jasielskim Domu Kultury. Wspaniałego koncertu „Muzyka nie zna granic”, wieńczącego wyjątkowo długi w tym roku okres karnawału wysłuchało liczne grono wielbicieli klasycznej muzyki rozrywkowej z Jasła i okolic.

Artysta zadziwił wszystkich nie tylko wspaniałym śpiewem, ale także fantastycznym akompaniamentem na akordeonie. Wraz z żoną, zaprosił publiczność w muzyczną podróż po Europie, rozpoczynając od najpopularniejszych pieśni neapolitańskich. Ze słonecznej Italii zawędrował do Hiszpanii i Francji, zahaczając po drodze o cygański tabor, a następnie przez Niemcy do Polski, Rosji, na Ukrainę i Białoruś. Przypomniał popularne na całym świecie pieśni oraz przeboje operetkowe, w oryginalnych i polskich wersjach językowych, zapraszając publiczność do wspólnej zabawy, z czego ta chętnie skorzystała, wtórując i wyklaskując rytm. Słynny tenor, zaśpiewał m.in. wspaniałe arie operetkowe: „Usta milczą dusza śpiewa” z Wesołej Wdówki Franza Lehara, „La donna e mobile” z Rigoletta Giuseppe Verdiego i „Wielka sława to żart” z Barona Cygańskiego Johana Straussa, a także niezapomniany przebój Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” oraz „Czy mnie jeszcze pamiętasz” Czesława Niemena, „My Cyganie”, „Granada”, „Hej sokoły”.

Niektóre utwory wykonał w duecie z żoną, do śpiewania niektórych, włączała się także widownia. Kolejne pieśni przeplatane były wspomnieniami artysty i anegdotami. To wszystko złożyło się na wspaniały, niezapomniany wieczór, za który publiczność podziękowała artystom długą owacją na stojąco.

Andrzej Marian Jurkiewicz jest solistą założonej w 1997 r. Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi. Występował w Teatrze Wielkim w Łodzi (1981-87), Operze i Operetce Krakowskiej (1987-90), Operze Śląskiej w Bytomiu (1989-90). W latach 1990-97 był solistą Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, w latach 1995-2001 – Teatru Wielkiego w Łodzi. Koncertował na scenach operowych i filharmonicznych Polski, Belgii, Danii, Francji, Grecji, Holandii, Włoch, Luksemburga, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, śpiewał również w Centralnym Zespole Wojska Polskiego. Jest laureatem Festiwalu Piosenki Polskiej w Jeleniej Górze, Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a także Festiwalu Piosenki na Białorusi. Jaślanie mieli okazję usłyszeć go pod koniec czerwca ubiegłego roku, kiedy to wystąpił w koncercie charytatywnym „W krainie uśmiechu”, z którym do Jasła przyjechali soliści Teatru Wielkiego w Łodzi i Polskiej Opery Kameralnej oraz 4 lata temu, na Festiwalu Narodowym w Żarnowcu.

JDK

Napisany dnia: 10.03.2011, 12:50 , Tagi: MBP, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Hans
dnia 15.03.2011, 23:12
Ocena
komentarza:
-3
Bez jaj,jaki to słynny tenor....To pewnie taki sam talent,jak ten z X faktora....
@ jan bosko
dnia 09.07.2019, 10:22
Ocena
komentarza:
1
byłem na koncercie Andrzeja Jurkiewicza w Ciechocinku w lipcu 2019 i jestem pełen podziwu i pod dobrym wrażeniem. Bardzo dobry utalentowany artysta potrafił wciągnąć uczestników i zaprosić do wspólnego aktywnego uczestnictwa w występie
@ Anna Płóciennik Stolarska
dnia 26.03.2020, 02:47
Ocena
komentarza:
0
Poznał Pana Andrzeja w 70r.Krótko był w Ostrołęce.Należałam do zespołu ,,Kurpie” pod dyrekcją Ćwintala.Nie zapomnę jak pięknie śpiewał Trójki .Szkoda , że nie wiem , gdzie teraz koncertuje.Chętnie pojechałabym na jego koncert.Mieszkam od lat w Poznaniu nie wiedziałam o jego koncertach wcześniej.Teraz będę się
dowiadywać, może znajdę?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657