Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Smartband - monitoruj swoje wyniki sportowe!

0

Smartbandy to lekkie, wygodne opaski przeznaczone dla sportowców lub dla każdego, kto chce zacząć zdrowy tryb życia z wystarczającą ilością ruchu. Ich design sprawia, że możesz zabierać je ze sobą dosłownie wszędzie. Smartband sprawdzi się zarówno na siłownię, jak i podczas biegania, bez konieczności monitorowania postępów za pomocą telefonu. To wygodna opaska silikonowa, bez problemu mogąca zastąpić tradycyjny zegarek i przy okazji dbająca o Twoje zdrowie.

Wygodny, funkcjonalny i prosty w obsłudze - czyli czemu smartband?

Na rynku obecnie pełno jest różnego rodzaju opasek typu smartband i coraz większa liczba osób sięga po ten gadżet. Nic dziwnego, ponieważ jest to świetne narzędzie do monitorowania aktywności fizycznej oraz zdrowia. Dlatego też smartband dla sportowca jest czymś, co znacznie ułatwi zarówno proces odchudzania, jak i zadba o Twoje zdrowie. Dlatego, jeśli interesują Cię nowinki techniczne i świat fitnessu - jest to zakup idealny dla Ciebie. Ma on mnóstwo świetnych funkcji, które pozwolą Ci monitorować swoje nawyki i osiągnięcie przez cały dzień, ale również i noc. A oto kilka najważniejszych zalet:

Monitoring snu

Z uwagi na swoją lekkość i niezwykłą wygodę noszenia, sportowy smartband można mieć założony przez 24 godziny i nawet tego nie odczuwać. A naprawdę warto mieć go na nadgarstku podczas snu, gdyż analizuje on czas naszego odpoczynku i gromadzi dane podczas kolejnych dni użytkowania, co po ich przeglądaniu może Ci pomóc w zwiększeniu jego jakości. Przedstawia poszczególne fazy, monitoruje godzinę zaśnięcia i przebudzenia, porównując je do innych użytkowników, by na końcu przedstawiać porady, jak zadbać o lepszą regenerację.

Aktywność na zewnątrz

Podstawową funkcją każdego modelu jest możliwość mierzenia kroków i dystansu przebytego danego dnia. Smartband umożliwia bieganie bez telefonu, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia sam proces, gdy nie musisz się przejmować urządzeniem, zwłaszcza jeśli nie posiadasz odpowiedniej na niego kieszeni w swoim sportowym stroju. Niektóre z nich posiadają dodatkową funkcję, którą jest alarm przypominający o konieczności ruchu, jeśli zbyt długo przebywasz w jednym miejscu. Te powiadomienia oraz mechanizm liczenia przebytych kilometrów i spalonych kalorii znacznie ułatwia mobilizację do aktywności.

Smartband na siłowni

Nie ważne, czy wolisz podnosić ciężary na siłowni, czy preferujesz mocne cardio. Smartband sprawdzi się zarówno przy treningu siłowym, jak i na bieżni. Jeśli natomiast zdecydujesz się na wybór bardziej zaawansowanego sprzętu, jak np. Garmin Vivosmart 4, będziesz w stanie monitorować ilość energii w organizmie, na podstawie których będzie stwierdzać, które ćwiczenia są najbardziej efektywne. Jednak nawet bez tej funkcji, każde nawet te najtańsze smartbandy dla sportowców posiadają możliwość liczenia spalonych kalorii na podstawie wysokości tętna. Dlatego z opaską stracenie zbędnych kilogramów będzie o wiele łatwiejsze.

Pomiary ciśnienia i tętna

Parząc na to, jaki smartband wybrać, warto się również kierować tą funkcją. Pomiary tętna raczej znajdują się w większości modeli, lecz jeśli interesuje nas analiza ciśnienia, trzeba nieco zawęzić liczbę dostępnych opasek. Jest to świetna opcja dla każdego, kto chce sprawdzać swoje zdrowie, jednak musisz pamiętać, że są to tylko pomiary przybliżone, nadające się dla osób bez problemów ani chorób związanych z ciśnieniem.

Jaki smartband sportowy wybrać?

Na rynku obecnie znajduje się już sporo firm, które oferują wiele modeli z różnymi funkcjami i cenami. Dlatego też warto rozejrzeć się po różnych ofertach i przejrzeć rankingi i oceny internetowe osób, które już je przetestowały. Na takich stronach będziesz mógł się dowiedzieć jak korzystać z danego smartbanda. Pojawiają się tam również poszczególne ceny modeli i ogólna opinia. Dobrym pomysłem więc będzie przejrzenie kilku takich rankingów, zaczynając od Ranking: TOP 5 najlepszych smartbandów dla sportowców, gdzie zapoznasz się z kilkoma popularnymi modelami w różnej skali cenowej.

Sprawdź także ranking zegarków do pływania na stronie Terdeals.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 06.11.2020, 10:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

 • Karol Adamski zrezygnował ze stanowiska dyrektora DPS w Foluszu. Powiat powierzył obowiązki Monice Wójcickiej

  Po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Karol Adamski złożył rezygnację i 31 lipca br. rozwiązał stosunek pracy. Zarząd Powiatu powierzył 1 sierpnia br. obowiązki dyrektora tej placówki Monice Wójcickiej, długoletniemu pracownikowi domu opieki w Foluszu.

 • Trwa nabór uzupełniający do szkół ponadpodstawowych

   

  Absolwencie szkoły podstawowej, jeżeli nie dostałeś się do wymarzonej szkoły albo chcesz zmienić swój wybór, sprawdź ofertę i dołącz do uczniów Zespołu Szkól Budowlanych w Jaśle. 

 • Już 12-14 sierpnia w Krośnie - Leszek Możdżer, odkrycie świata jazzu Kinga Głyk i wielki koncert symfoniczny!

   

  Od 12 do 14 sierpnia odbędzie się po raz siódmy w Krośnie muzyczny crossover – Young Arts Festival. W tegorocznym programie wydarzenia znalazła się improwizująca basistka młodego pokolenia - Kinga Głyk, pianista Leszek Możdżer z AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz wielki koncert symfoniczny w wykonaniu Filharmoników Lwowskich. Będzie to ich pierwszy koncert w pełnym składzie od czasu wybuchu wojny!

 • W godzinę „W” zawyją syreny. Jasło odda hołd bohaterom i ofiarom Powstania Warszawskiego

   

  Dokładnie 78 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. W całej Polsce w godzinę „W” zawyją syreny alarmowe, aby upamiętnić powstańców, którzy stanęli do nierównej walki z hitlerowskim okupantem oraz ofiary cywilne. Punktualnie o godz. 17. syreny alarmowe zabrzmią również w Jaśle.

 • Wielki powrót pierogów do Tarnowca!

   

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, w Tarnowcu ponownie zorganizowano jedną z najpopularniejszych w regionie imprez plenerowych. Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” od ponad dekady cieszy się olbrzymim zainteresowaniem smakoszy tej popularnej potrawy. Na stadion ściągnęły w tym roku tysiące osób, aby spróbować specjałów przygotowanych prze Koła Gospodyń Wiejskich. Dobra zabawę zapewnił między innymi zespół góralski Baciary.

 • Inflacja uderzy w studentów ... ale nie w jasielskiej Filii AHE!

   

  Inflacja w ostatnich miesiącach spędza sen z powiek wszystkim Polakom, również studentom. W tym roku większość Uczelni niepublicznych zdecydowała się na podniesienie opłat czesnego. Wśród nich nie znajdziemy jednak Filii AHE w Jaśle, gdzie opłaty za studia pozostały bez zmian.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657