Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Smartband - monitoruj swoje wyniki sportowe!

0

Smartbandy to lekkie, wygodne opaski przeznaczone dla sportowców lub dla każdego, kto chce zacząć zdrowy tryb życia z wystarczającą ilością ruchu. Ich design sprawia, że możesz zabierać je ze sobą dosłownie wszędzie. Smartband sprawdzi się zarówno na siłownię, jak i podczas biegania, bez konieczności monitorowania postępów za pomocą telefonu. To wygodna opaska silikonowa, bez problemu mogąca zastąpić tradycyjny zegarek i przy okazji dbająca o Twoje zdrowie.

Wygodny, funkcjonalny i prosty w obsłudze - czyli czemu smartband?

Na rynku obecnie pełno jest różnego rodzaju opasek typu smartband i coraz większa liczba osób sięga po ten gadżet. Nic dziwnego, ponieważ jest to świetne narzędzie do monitorowania aktywności fizycznej oraz zdrowia. Dlatego też smartband dla sportowca jest czymś, co znacznie ułatwi zarówno proces odchudzania, jak i zadba o Twoje zdrowie. Dlatego, jeśli interesują Cię nowinki techniczne i świat fitnessu - jest to zakup idealny dla Ciebie. Ma on mnóstwo świetnych funkcji, które pozwolą Ci monitorować swoje nawyki i osiągnięcie przez cały dzień, ale również i noc. A oto kilka najważniejszych zalet:

Monitoring snu

Z uwagi na swoją lekkość i niezwykłą wygodę noszenia, sportowy smartband można mieć założony przez 24 godziny i nawet tego nie odczuwać. A naprawdę warto mieć go na nadgarstku podczas snu, gdyż analizuje on czas naszego odpoczynku i gromadzi dane podczas kolejnych dni użytkowania, co po ich przeglądaniu może Ci pomóc w zwiększeniu jego jakości. Przedstawia poszczególne fazy, monitoruje godzinę zaśnięcia i przebudzenia, porównując je do innych użytkowników, by na końcu przedstawiać porady, jak zadbać o lepszą regenerację.

Aktywność na zewnątrz

Podstawową funkcją każdego modelu jest możliwość mierzenia kroków i dystansu przebytego danego dnia. Smartband umożliwia bieganie bez telefonu, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia sam proces, gdy nie musisz się przejmować urządzeniem, zwłaszcza jeśli nie posiadasz odpowiedniej na niego kieszeni w swoim sportowym stroju. Niektóre z nich posiadają dodatkową funkcję, którą jest alarm przypominający o konieczności ruchu, jeśli zbyt długo przebywasz w jednym miejscu. Te powiadomienia oraz mechanizm liczenia przebytych kilometrów i spalonych kalorii znacznie ułatwia mobilizację do aktywności.

Smartband na siłowni

Nie ważne, czy wolisz podnosić ciężary na siłowni, czy preferujesz mocne cardio. Smartband sprawdzi się zarówno przy treningu siłowym, jak i na bieżni. Jeśli natomiast zdecydujesz się na wybór bardziej zaawansowanego sprzętu, jak np. Garmin Vivosmart 4, będziesz w stanie monitorować ilość energii w organizmie, na podstawie których będzie stwierdzać, które ćwiczenia są najbardziej efektywne. Jednak nawet bez tej funkcji, każde nawet te najtańsze smartbandy dla sportowców posiadają możliwość liczenia spalonych kalorii na podstawie wysokości tętna. Dlatego z opaską stracenie zbędnych kilogramów będzie o wiele łatwiejsze.

Pomiary ciśnienia i tętna

Parząc na to, jaki smartband wybrać, warto się również kierować tą funkcją. Pomiary tętna raczej znajdują się w większości modeli, lecz jeśli interesuje nas analiza ciśnienia, trzeba nieco zawęzić liczbę dostępnych opasek. Jest to świetna opcja dla każdego, kto chce sprawdzać swoje zdrowie, jednak musisz pamiętać, że są to tylko pomiary przybliżone, nadające się dla osób bez problemów ani chorób związanych z ciśnieniem.

Jaki smartband sportowy wybrać?

Na rynku obecnie znajduje się już sporo firm, które oferują wiele modeli z różnymi funkcjami i cenami. Dlatego też warto rozejrzeć się po różnych ofertach i przejrzeć rankingi i oceny internetowe osób, które już je przetestowały. Na takich stronach będziesz mógł się dowiedzieć jak korzystać z danego smartbanda. Pojawiają się tam również poszczególne ceny modeli i ogólna opinia. Dobrym pomysłem więc będzie przejrzenie kilku takich rankingów, zaczynając od Ranking: TOP 5 najlepszych smartbandów dla sportowców, gdzie zapoznasz się z kilkoma popularnymi modelami w różnej skali cenowej.

Sprawdź także ranking zegarków do pływania na stronie Terdeals.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 06.11.2020, 10:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105