Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Śmiertelne porażenie prądem

28

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. 43-letni mężczyzna zginął porażony prądem. Do zdarzenia doszło podczas prac budowlanych.

Wczoraj około godz. 15.10, dyżurny komendy został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia o porażeniu prądem mężczyzny. Przybyli na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że 43-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn wykonywał prace budowlane na terenie własnej posesji. Mężczyzna wiercąc w betonowej płycie elektryczną wiertarką, prawdopodobnie został porażony prądem.

Leżącego na płycie 43-letniego mężczyznę zauważyła jego żona. Kobieta natychmiast wezwała karetkę pogotowia. Akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku. Mężczyzna zmarł.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli do dalszych badań wiertarkę oraz przedłużacz. Dokładny przebieg zdarzenia będzie wyjaśniany w toku prowadzonego postępowania.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 28

Dodaj komentarz Widok:
14
@ stan
dnia 28.07.2011, 07:35 · Zgłoś
Wydaje się stosowne i godne uszanowania pamięci zmarłego i zamknięcie tego tematu na forum.
Niektóre z komentarzy są nie na miejscu i niestety nie na temat. Należy zamilczeć nad ta trumną i tym nieszczęściem. Niech mu Pan da Wieczny Odpoczynek.
Odpowiedz
-1
@ ja
dnia 28.07.2011, 18:16 · Zgłoś
Amen
Odpowiedz
-7
@ staruch
dnia 27.07.2011, 21:27 · Zgłoś
dawniej wiertarki często zabijały ludzi bo były bez atestów źle robione nie wiadomo jakiej on używał

szkoda;/
Odpowiedz
1
@ ok
dnia 01.08.2011, 22:33 · Zgłoś
bardzo dobrej jakości
Odpowiedz
10
@ kathereinee
dnia 27.07.2011, 18:02 · Zgłoś
Jakie to niesprawiedliwe,że Ci ludzie,którzy chcą żyć i mają dla kogo żyć-często tracą życie w taki właśnie tragiczny sposób...
Odpowiedz
1
@ ok
dnia 01.08.2011, 22:35 · Zgłoś
święta racja
Odpowiedz
13
@ mija
dnia 27.07.2011, 14:36 · Zgłoś
kondolencjie dla rodziny.Przykra sprawa,szkoda czlowieka.
Odpowiedz
10
@ wedkarz
dnia 27.07.2011, 14:14 · Zgłoś
szkoda pana tadka współczucie dla pani i dzieci
Odpowiedz
7
@ Dulębiaczek
dnia 27.07.2011, 10:41 · Zgłoś
Kondolencje dla Rodziny [*]
Odpowiedz
8
@ szerzyny
dnia 26.07.2011, 23:31 · Zgłoś
Ten mezczyzna chodzil z dziecmi do nas na Lody byl bardzo mily i sympatyczny wyrazy wspolczucia i kondolencje za Rodziny i najblizszych
Odpowiedz
7
@ yoko
dnia 26.07.2011, 23:00 · Zgłoś
współczucia dla rodziny...
Odpowiedz
-3
@ J
dnia 26.07.2011, 21:54 · Zgłoś
bardzo przykra sprawa.Na budowach w Angli dlatego stosuja napiecie 110..
wyrazy wspolczucia dla rodziny.
Odpowiedz
-5
@ od podstaw
dnia 27.07.2011, 05:28 · Zgłoś
Aby w Polsce zastosować napięcie 110V, potrzeba by było zmienić, całą sieć elektroenergetyczną!...
Odpowiedz
-5
@ ja
dnia 27.07.2011, 16:42 · Zgłoś
wystarczyłby transformator.
Odpowiedz
5
@ z okolic jasła
dnia 27.07.2011, 18:10 · Zgłoś
Słuchajcie, mężczyzna zmarł, a wy gadacie o jakichś napięciach??!!

żal mi was

Wyrazy współczucia.
Odpowiedz
-3
@ od podstaw
dnia 27.07.2011, 19:46 · Zgłoś
W miejscu pracy urządzenia tak. Natomiast globalnie w całym kraju konieczna wymiana tysięcy trafo+sieci przesyłowe, ponieważ przy obecnie istniejących byłyby zbyt duże straty, a więc koszty za kW/h by wzrosły!!!...
Odpowiedz
-33
@ jados
dnia 26.07.2011, 20:10 · Zgłoś
kto to Był i skąd, kondolencje
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 27.07.2011, 18:07 · Zgłoś
tata mojej przyjaciółki (nazwiska podawał ie będę) i pytasz skąd - ze [...]

najszczersze kondolencje dla całej rodziny (płacze razem z wami;()
Odpowiedz
40
@ darkonel
dnia 26.07.2011, 19:28 · Zgłoś
Jako elektryk zawsze podczas montażu instalacji elektrycznej stosuję zabezpieczenie różnicowoprądowe, które ma za zadanie błyskawicznie odłączyć prąd właśnie w takich przypadkach. Z pewnością, gdyby było ono prawidłowo zainstalowane - mężczyzna by żył.
Ludzie, nie bójmy się wydać dodatkowo 150 zł za wyłącznik różnicowoprądowy, który niejednokrotnie chroni przed porażeniem w przypadku dotknięcia fazy. Szkoda mężczyzny
Odpowiedz
-10
@ elektron
dnia 26.07.2011, 21:37 · Zgłoś
150 zł za wył. różnicowoprądowy to nie wszystko, trzeba by mieć jeszcze instalację odpowiednio wykonaną, a to nierzadko nieco większe koszty aby dostosować to co się już użytkuje.
Odpowiedz
-6
@ alfred
dnia 27.07.2011, 14:03 · Zgłoś
są separatory różnicowoprądowe nie trzeba instalacji,wystarczy wlożyć do gniazdka i chroni człowieka przed porażeniem
Odpowiedz
26
@ MZKS
dnia 26.07.2011, 19:21 · Zgłoś
Niestety przy takiej pogodzie kiedy wszystko przesiakniete trzeba uwazac a najlepiej odpuscic , nawet przy sprawnym sprzecie ( kable itp.) moze porazic . W szkole sredniej w taki sposob straciłem kolege :(
Odpowiedz
41
@ wolcik
dnia 26.07.2011, 18:53 · Zgłoś
może chłopina trafił wiertarką na kabel pod napięciem?żal kondolencje dla rodziny
Odpowiedz
6
@ asdf
dnia 26.07.2011, 21:20 · Zgłoś
jasne. Na płytę betonową którą dzień wcześniej wylał, trafił na kabel. A jakby nawet trafił, to uchwyty wiertarek są plastikowe i wcześniej zrobiłoby zwarcie niż kolesia poraziło.
Odpowiedz
6
@ napięcie krokowe!
dnia 27.07.2011, 05:22 · Zgłoś
Mylisz się...Płyta wylana dzień wcześniej zawiera dużo wilgoci, a jeśli by dodać do tego mokre obuwie, (ubiór-ofiara mogła klęczeć..), to uszkodzenie wiertłem izolacji kabla, spowodowało przepływ prądu-z nagi poprzez tułów do drugiej nogi!...
Odpowiedz
-146
@ anty
dnia 26.07.2011, 18:46 · Zgłoś
a prąd zabezpieczyli ???
Odpowiedz
64
@ meg
dnia 26.07.2011, 20:33 · Zgłoś
[...]! czlowiek umarl, a ten glupoty pisze!
Odpowiedz
53
@ xs
dnia 26.07.2011, 20:58 · Zgłoś
[...] zginal mlody czlowiek,zostawil zone i dwoje dzieci a ty sobie zarty stroisz,zastanòw sie nim cos napiszesz.cale Swiecany pograzone sa w bòlu i smutku,wiec jesli nie wspòlczujesz to nie urzadzaj sobie dobrej zabawy z czyjegos nieszczescia.wyrazy wspòlczucia dla rodziny,jestem swiecanianka i placze razem z Wami,tak bardzo mi przykro.dlaczego,dlaczego tak musialo sie stac...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.