Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Spada przestępczość w powiecie jasielskim

47

Z roku na rok policja odnotowuje spadek przestępczości. W ubiegłym roku było o 249 przestępstw mniej. Powiat jasielski uznaje się za jeden z bezpieczniejszych na Podkarpaciu.

W roku 2012 odnotowano 1. 488 przestępstw, mniej od roku 2011, w którym stwierdzono ich 1. 737. Można wyróżnić przestępstwa kryminalne stanowiące 59, 9 % ogółu przestępczości, drogowe – 28, 2 % oraz gospodarcze - 8, 9 % i inne 3%. Najwięcej przestępstw dopuszczono się na obszarze miasta Jasła oraz gminy Jasło, gdzie stwierdzono 989 takich przypadków.

Wykrywalność na dobrym poziomie

Spośród wszystkich przestępstw policjantom udało się wykryć 1. 156. - Poziom wykrywalności został utrzymany na dobrym poziomie – podkreśla Andrzej Wędrychowicz, komendant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. - Skuteczność wykrywacza jasielskiej jednostki była wyższa o 5, 1 % w porównaniu do średniego wyniku wszystkich jednostek w województwie – dodaje.

Nieletni sprawcy popełnionych przestępstw

W ubiegłym roku nieletnich, którzy dopuścili się popełnienia przestępstwa było 51. Dopuścili sie oni 45 czynów w tym do najczęstszych zaliczamy kradzieże mienia oraz kradzieże z włamaniem, jak również przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Alkohol przyczyną agresji i przemocy

- Najwięcej interwencji domowych dotyczących przemocy w rodzinie przeprowadzono na terenie miasta. W Jaśle policjanci 194 razy przywracali porządek i zapewniali bezpieczeństwo dotkniętym przemocą – poinformował komendant A. Wędrychowicz.

W 2012 r. przemoc w rodzinie dotknęła 727 ofiar. Policjanci dokonali 1. 193 interwencji domowych, z czego 396 było związanych z przemocą wśród członków rodziny. Najwięcej takich przypadków jest na terenie miasta Jasła. W dużej mierze alkohol jest przyczyną wielu awantur agresji. Policjanci w niektórych przypadkach byli zmuszeni podjąć interwencję i takich delikwentów doprowadzić do policyjnych pomieszczeń celem wytrzeźwienia.

Więcej ofiar wypadków

- W 2012 r. na drogach powiatu jasielskiego doszło do 68 wypadków drogowych. Ich skutkiem była śmierć 10 osób, a 82 osoby zostały ranne. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2011 zanotowano wzrost o 4 wypadki, wzrost o 9 osób rannych i wzrost o 5 osób, które poniosły śmierć - podkreśla komendant policji. Najwięcej w ciągu roku było kolizji, bo aż 546. - Głównymi przyczynami tych zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości miedzy pojazdami, nieprawidłowe cofanie oraz nieprzepisowe omijanie, wyprzedzanie – tłumaczy.

 Wciąż wielu kierowcom brakuje rozwagi wsiadając za "kółko" po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwych kierujących było 511, a w stanie nietrzeźwości 384.

(icz)

Reklama

Komentarze: 47

Dodaj komentarz Widok:
1
@ HAHA
dnia 04.03.2013, 23:37 · Zgłoś
Dlaczego w Jasle spada przestepczosc ? Otoz dlatego ze wszyscy emigruja i podnosza przestepczisc gdzie indziej. Bedac w jasle ostatnim razem rozbawila mnie wrecz ilosc policjantow i strazy miejskiej w stosunku do liczby ludnosci. KPINA. Nie piszcie prosze takich bzdurnych artykulow. Propagande wsadzmy do lamusa.
Odpowiedz
-2
@ hahaha
dnia 02.03.2013, 19:03 · Zgłoś
popatrzcie jak to sobie ładnie słodzą panowie z ''KPPP''(KPPP-komenda powiatowa pseudo policji) wożą się po mieście i ładują mandaty za przejście w niedozwolonym miejscu lub inny tego typu banały , statystyki mają być! a tak na prawdę mają bezpieczeństwo daleko w poważaniu bo prościej wystawić mandat spokojnemu człowiekowi niż przepychać się z bandą rzezimieszków grasujących po osiedlach zaczepiających przechodniów a zwrócić uwagę takiemu niebieskiemu to Ci powie że zdarzenia nie było wiec nie może podjąć interwencji a jak już dostane kose w żebra to po co mi ta interwencja policji...
A ludzie nauczyli się uważać czy aby w pobliżu nie ma policyjnej mafii żeby nie dostać mandatu za krzywe spojrzenie ...
Odpowiedz
1
@ jasiek
dnia 03.03.2013, 14:47 · Zgłoś
Jak dostałeś mandat to nie płacz na forum. Widocznie nie wiesz do czego służy przejście dla pieszych..
Odpowiedz
0
@ nieistotne
dnia 02.03.2013, 08:57 · Zgłoś
kazdy chcialby isc do normalnej roboty a ze nie ma to kazdy opuszcza kraj bo ilez mozna ciagle krasc itp...
Odpowiedz
0
@ annonymous
dnia 01.03.2013, 23:45 · Zgłoś
taa tyle policji co w jaśle po 20 godzinie to jeszcze w żadnym mieście nie widziałem tylko gonią małolatów jak tylko [...] otworzą a o miejskiej nie wspomnę
Odpowiedz
3
@ xd
dnia 01.03.2013, 18:43 · Zgłoś
A niby w jaki sposób psują Ci reputację? Co ma [...] do wiatraka?. Ludzie wyjeżdżają, przestępczość maleje bo u nas pracy coraz mniej a zarobki śmieszne. Ci którzy zostali są nękani przez sądy, policję, straż wiejską oraz [...] podatki jak i ubezpieczenia. Zawsze zastanawiałem się co mi daje państwo... NIC... Same problemy 0 pomocy. Nie ma co liczyć na państwo. Pozostaje brać sprawy w swoje ręce.
Odpowiedz
1
@ Gość
dnia 01.03.2013, 18:22 · Zgłoś
Nie cieszyłbym się takimi danymi statystycznymi. Nie chcę też umniejszać zasług formacji policyjnej. Być może jednak jest tak, jak słusznie ktoś zauważył na innym forum, że przestępczość ogólnie w Polsce spadła, ale nie za przyczyn świetnego działania policji, ale w związku z przeniesieniem się "niebieskich ptaków" do innych krajów UE. Tam niestety robią oszałamiającą karierę psując reputację uczciwych Polaków i Polski.
Odpowiedz
-1
@ jj
dnia 01.03.2013, 18:13 · Zgłoś
ja musze przyznac ze jestem strasznie zadowolnony i dumny z jasielskiej polici jak oni sa wyszkoleni jak biegaja po wałach goniąc [...] małolatów a te poscigi na sygnałach za emerytami ktorzy nie zapieli pasów lub zapomniał zapalic swiateł rozbijaja gangi narkotykowe w podstawówkach a jeszcze co niektórzy przed przystompieniem do [...] nie mogli sobie znalesc dziewczyny a teraz z blachom maja po dwie lub wiecej . Panowie marnujecie talety SLUZAC W GMINIE JASŁO JA WAS WIDZE W CBŚ WARSZAWA
Odpowiedz
7
@ złodziej
dnia 01.03.2013, 17:03 · Zgłoś
A co ma nie spadać jak niema co kraść bo [...] wszystko rozkradły.
Odpowiedz
4
@ Mieszkaniec
dnia 01.03.2013, 17:02 · Zgłoś
gospodarczych mało bo biznesmeni za kase się wymigują zobaczcie co dzieje się u wielkich jak traktują ludzi i czy wogóle płacą nie pojadę nazwiskami bo też tu muszę żyć ale nie [...]. że idzie ku lepszemu tylko ludzie się coraz bardziej boją bo jest coraz gorzej a dziecku nie powiesz że nie ma dziś chleba bo szef kupił brykę czy 20 h. działkę
Odpowiedz
3
@ groby
dnia 01.03.2013, 16:57 · Zgłoś
na takie małe miasto jest was za dużo i tylko się wozicie a najlepiej to karanie kierowców wam wychodzi i nie wychwalajcie sami siebie od tego jest społeczenstwo
Odpowiedz
2
@ miałczyński
dnia 01.03.2013, 15:44 · Zgłoś
hahahahahahaha bo ludzie emigrują ;)
Odpowiedz
0
@ Tomek
dnia 01.03.2013, 13:06 · Zgłoś
hahaha proste!!! wszystkie [...] z jasła wyjechały za granice!! albo może większość!! i teraz w anglii i innych miejscach maja problemy!!! haha ale psy sobie przypisują poprawę w tym aspekcie!!! dobreee... prosze was... haha
Odpowiedz
1
@ oberwator
dnia 01.03.2013, 12:27 · Zgłoś
yo witam wszystkich po co te statystyki ludzie młodzi emigruja połowa Jasła pracuje za granicami pl więc co ma tu se dziać babcizawinie bułeczke i to jest wynik dla munduru panowie zastanówcie sie ludzie żyja na granicy ubóstwa maja płacic rachunki utrzymac mieszkanie włozyc cos dla garczka a wy kazecie biedna babcie czy brak swiateł w samochodzie albo wyrzucenie ppierka na ulice weżcie złapcie sie roboótki czemu was nie ma tam gdzie cos ie dzieje gdzie jestescie potrzebni widzice dobrze zbudowanego chopoccka czy grupe osób i automatycznie głowa w druga strone pomimo tego ze łamia jakies przepisy odwracacie sie jakimi jestescie strózami prawa pytam lepiej babcie [...]zia po 70 zaczepic wypisac kwita albo małolata i juz macie wynik zastanówcie sie nad soba gdyby nie wasze uzbrojenie to cłopaki kopnakiem by was czestowali na kazdym kroku 10% z was moze i nadaje sie do pracy i sa ludzmi rozumieja druga osobe kazdy ma zły dzien zapomni pasy zapiac właczyc swiatela nie wiem pouczy i wystarczy a 90 % koleżka wyglade jest spalony ktos mu pomógł i jest pozniej chodzi 40 kg wagi mundur wisi jak na wieszau kolezka telewizory nosi pałka wisi i obija kolanka i bawi sie w czaka norisa wyjdz bez srzetu na ulice wieczorem pochodz p osiedlqach ciekawe cowtedy powiesz a statystyki zostawcie dla siebie ludzie wiedza co robicie i kazdy juz ma o was zdanie wyrobione banda n...
Odpowiedz
1
@ syzdek miara
dnia 01.03.2013, 12:11 · Zgłoś
jeśli spada to zlikwidować 13 posterunek w kołaczycach a jedynego prawdziwego policjanta w wąsiku zabrać stamtąd do jasła bo on się marnuje wśród smerfowych wytworów tamtejszego "posterunku" i skończy się kumoterstwo i kolesiostwo z przestępcami ,
Odpowiedz
4
@ j98
dnia 01.03.2013, 10:25 · Zgłoś
tutaj już nie ma co i kogo okradać.
Odpowiedz
0
@ 18
dnia 01.03.2013, 11:56 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
3
@ dora
dnia 01.03.2013, 10:25 · Zgłoś
Spada bo wszyscy wyjechali...
Odpowiedz
1
@ GROZNY PRZESTEPCA
dnia 01.03.2013, 10:18 · Zgłoś
Emigracja pochlonela bandziorow teraz tu rozrabiamy ! ! !

pozdrawiam Ireneusza Osenke stara parowe ! ! !
Odpowiedz
8
@ s k
dnia 01.03.2013, 08:18 · Zgłoś
jak spada przestepczosc to trzeba zredukowac etaty na Policji,,, a spada bo Jasło sie wyludnia..
Odpowiedz
2
@ 18
dnia 01.03.2013, 11:55 · Zgłoś
i tylko dla tego spada ale za to rośnie liczba zatrudnień w jasielskiej komendzie
Odpowiedz
7
@ ren
dnia 01.03.2013, 07:30 · Zgłoś
Nie ma ludzi nie ma przestępstwa. Warto wspomnieć że w Jaśle widać piesze patrole policji.
Powinny być częstsze:)
Odpowiedz
4
@ Tarzan-zan
dnia 01.03.2013, 11:23 · Zgłoś
tak... chodzą tam gdzie jest bezpiecznie i nic się nie dzieje i na dodatek w dzień... Bo w nocy w szemranych rejonach raczej ich nie zobaczysz... Wtedy jeżdżą samochodami albo siedzą na Grosarze i pałaszuja placki po węgiersku...
Odpowiedz
1
@ 18
dnia 01.03.2013, 11:54 · Zgłoś
a gdzie była policja kiedy jakiś małolat katował pana bo nie miał [...] wtedy ich nie było bo faktycznie kawał drogi na dworzec z komendy
Odpowiedz
4
@ Kubuś topoliny
dnia 01.03.2013, 07:01 · Zgłoś
Spada bo bardziej uważamy na [...].! Czy wypicie [...] koło rzeki to przestępstwo? Bo dla [...] tak i sie znimi niedogada to jest jak legalna mafia im wszystko wolno . Pozdrawiam i cała trzcinica [...]
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 01.03.2013, 11:21 · Zgłoś
nie przesadzaj z tym wypiciem [...] koło rzeki bo nikt Ci za to nic nie zrobi. Chyba że ty chcesz wypić to [...] idąc mostem koło bazaru w kierunku biedronki ale widzisz to jako "picie [...] koło rzeki"... Cóż... w pewnym sensie masz rację :)
Odpowiedz
7
@ keller
dnia 01.03.2013, 06:51 · Zgłoś
bo juz wszyscy wyjechali -nawet zbóje !!! ROZUMIESZ ???
Odpowiedz
0
@ yoi
dnia 01.03.2013, 10:07 · Zgłoś
nie wszyscy bo sa jeszcze tacy co pieniadze kseruja,to juz raczej cos nierowno pod sufitem maja a potem z nich wyrastaja wlasnie zboje
Odpowiedz
0
@ bolo olo
dnia 01.03.2013, 17:31 · Zgłoś
został Tusk i jego ferajna
Odpowiedz
5
@ aro
dnia 01.03.2013, 06:35 · Zgłoś
Przestępczość nie spadła wcale tylko ludziska wyjechali za granicę, sam się zastanawiam czy nie wyjechać bo w Polsce można tylko się dorobić nerwicy przez rządzących i garba.
Jak spada to powinni policjantów pozwalniać bo po co ich teraz, a zapomniałem teraz będą ze suszarką w krzakach robić.
Odpowiedz
4
@ Tarzan-zan
dnia 01.03.2013, 11:18 · Zgłoś
tłumacząc z waszego na nasze Twoją wypowiedź - "...zastanawiam czy nie wyjechać bo w Polsce nie ma już co ukraść..." :)
Odpowiedz
9
@ darko
dnia 28.02.2013, 23:13 · Zgłoś
najpiekniej w polandii wygladaja statystyki
Odpowiedz
11
@ Cabbanos
dnia 28.02.2013, 22:53 · Zgłoś
Jasielskiej przestępczości szukajcie na budowach Londynu...
Odpowiedz
11
@ xy
dnia 28.02.2013, 22:44 · Zgłoś
w nagrodę trzeba zabrać kilka etatów z Jasła i przekazać do Rzeszowa
Odpowiedz
15
@ i
dnia 28.02.2013, 22:55 · Zgłoś
Właśnie... jeśli przestępczoćś spada, to i liczba policjantów powinna siłą rzeczy spaść...
Odpowiedz
22
@ obserwatorr
dnia 28.02.2013, 22:30 · Zgłoś
spada liczba przestepcow a z nia rownolegle liczba mieszkanow Jasla. Przechwalki godne premiera Tuska ,On tez twierdzie ,ze stopa bezrobocia spadla.
Odpowiedz
6
@ 4f
dnia 28.02.2013, 22:29 · Zgłoś
Popatrzcie na tego pana na drugim planieu
Odpowiedz
5
@ łodyniec
dnia 01.03.2013, 13:12 · Zgłoś
? i co ? zwykły chłop z gór w okularach :) widać uśmiech na twarzy więc może podwyżkę dostał albo autko jakie dacie logan lub renault thalia kupił po cenie :P
Odpowiedz
10
@ emigrant
dnia 28.02.2013, 22:28 · Zgłoś
I ja też...
Odpowiedz
18
@ mądry
dnia 28.02.2013, 22:22 · Zgłoś
zgadzam sie z kolegą wyżej
Odpowiedz
42
@ łi
dnia 28.02.2013, 22:20 · Zgłoś
spada!!! wcale się nie dziwie, przecież już pół Jasła wyjechało za granice :D
Odpowiedz
-1
@ Tarzan-zan
dnia 01.03.2013, 11:16 · Zgłoś
... czyli mam rozumieć że te pół jasła teraz kradnie rabuje i [...] za granicą, dlatego w jaśle przestępczość spadła... ???
Odpowiedz
1
@ łi
dnia 01.03.2013, 11:42 · Zgłoś
napewno masz troche racji :D
Odpowiedz
31
@ łodyniec
dnia 28.02.2013, 22:16 · Zgłoś
oj nie spada :) coraz więcej przestępców miejskich gania rozdając mandaty :)
Odpowiedz
28
@ cici
dnia 28.02.2013, 23:43 · Zgłoś
A jak ma rosnac skoro ludzi coraz mniej w tym powiecie???
Jeszcze tylko zus krus skarbówka i pare urzedów i nic nie zostanie..
fabryk i zakładów juz dawno niema..wiec co tu robic???
ostatni gasi swiatło..
Odpowiedz
34
@ dobrze że spada - brawo
dnia 01.03.2013, 00:15 · Zgłoś
Już wkrótce najpoważniejszymi "przestępstwami" z jakimi będzie miała do czynienia Policja w Jaśle będzie kradzież bułek z Biedronki przez emerytów.

Każdy logicznie myślący wie, że mnóstwo osób wyjechało za granicę - zwłaszcza młodych.
W związku z tym spadła ilość mieszkańców powiatu.

Jeżeli Policja chwali się, to niech robi to rzetelnie
Proszę podawać ilość przestępstw na 1000 mieszkańców, a nie "ogólnie" !

Fakt faktem maleje i to jest dobry znak !
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 01.03.2013, 07:05 · Zgłoś
tzn bandit
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.