Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Spełniły się marzenia Kamila z pow. jasielskiego

38

W sobotę 24 sierpnia wolontariusze odwiedzili 15-letniego Kamila z miejscowości Błażkowa, który zmaga się z guzem wątroby. Chłopiec nadal przyjmuje chemię, która go bardzo osłabia. Podczas pobytów w domu nie może zbyt często wychodzić na zewnątrz, dlatego większość czasu spędza w swoim pokoju.

Kamil jest pod opieką hospicjum domowego, jednak ostania agresywna chemia daje pozytywne wyniki, więc wszyscy wierzą, że stan chłopca się poprawi. Jego marzeniem był telewizor 42 calowy, który pomoże mu uporać się z nudą podczas pobytów w domu i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Dodatkowo Kamil dostał także swoje ulubione gry komputerowe typu wyścigi samochodowe i strzelanki.

Wielką radość w życie chłopca wnosi 2-letni brat Wiktor, który pomaga mu zapomnieć o smutnej codzienności. Pomimo tego, że Kamil był bardzo zmęczony chorobą to ucieszył się ze wszystkich prezentów.

Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z naszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei.

Spełnianie marzeń podopiecznych  jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację można wesprzeć:

przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego, przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001, „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu, uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych, polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Więcej informacji udziela:

Anna Cieślańska

Koordynator Projektów

Fundacja Dziecięca Fantazja

Reklama

Komentarze: 37

Dodaj komentarz Widok:
0
@ goska
dnia 10.11.2013, 21:29 · Zgłoś
i co teraz napiszecie ci wszyscy co mieli tak duzo glupot do napisania jak Kamila juz z nami nie ma. nie zycze nikomu tego bolu i cierpienia jakie przezywa i zapewne dlugo bedzie przezywala Kamila rodzina. teraz sie wypowiedzcie.Kamílku niech ci bedzie tam lepiej...pozostawiles pustke, cierpienia ale i zostawiles naadzieje ze jest tam ci lepiej i nie cierpisz...
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 08.11.2013, 19:21 · Zgłoś
I odszedł, w bólu, cierpieniu, w żalu, że musi wszystko zostawić i umrzeć. Spoczywaj w pokoju.
Odpowiedz
0
@ JDD
dnia 07.11.2013, 22:13 · Zgłoś
śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą [*]
Odpowiedz
2
@ Pita1991
dnia 01.09.2013, 18:09 · Zgłoś
i tak trzymaj.. :)
Odpowiedz
4
@ gośka
dnia 01.09.2013, 16:54 · Zgłoś
zamiast życzyć chłopakowi szybkiego powrotu do zdrowia i normalności to wy piszecie [...] komentarze oczywiście niektórzy z was. pomyślcie co Kamil czuje czytając taki brednie. jeśli nie macie nic mądrego do napisania to nie piszcie nic. a takie akcje każdy powinien wspierać bo choroba może każdego spotkać z nas.Kamil trzymaj się i nie przejmuj się głupimi komentarzami:}
Odpowiedz
5
@ SĄSIAD PL
dnia 31.08.2013, 20:00 · Zgłoś
kamil nie czytaj nawet co pisza ci niektórzy [...] i .wracaj chłopaku do zdrowia życzę ci dużo dużo zdrówka.jesteśmy z tobą trzymaj się
Odpowiedz
3
@ pikor
dnia 01.09.2013, 11:02 · Zgłoś
Jestem tego samego zdania -ważne Twoje ZDROWIE Kamilku :)
Odpowiedz
-4
@ łodyniec
dnia 31.08.2013, 17:10 · Zgłoś
a jak padnie to tv odbiorą i dadzą innemu choremu ??
Odpowiedz
4
@ chaberek
dnia 30.08.2013, 10:28 · Zgłoś
Kamilku powrotu do zdrowia życzę! pozdrowienia
Odpowiedz
5
@ xxxxx
dnia 29.08.2013, 23:27 · Zgłoś
Kamil trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia!!!
Odpowiedz
9
@ wisloka blazkowa
dnia 29.08.2013, 21:37 · Zgłoś
KAMIL- szybkiego powrotu do zdrowia zycza pilkarze WISLOKI BLAZKOWA oraz kibice.
Odpowiedz
7
@ ????????????????????????????????????????
dnia 29.08.2013, 20:07 · Zgłoś
Życzę mu powrotu do zdrowia!!!
Dziwi mnie tylko że Okolice i jasło same nic nie zrobiły tylko musiały liczyć na pomoc wolnotariuszy :(
Odpowiedz
9
@ qwerty
dnia 29.08.2013, 16:36 · Zgłoś
A prawda jest taka że pan Tarzan-zan zazdrości telewizora biednemu chłopakowi. Nic nie dał za niego a drze [...] na cały eter byle Jasło mu plusa tu na portalu dało. Doigrasz się kolego kiedyś i sam będziesz w biedzie a wtedy wszyscy po tobie będą hejcić. Niech mi tylko zdrowie dopiszę to osobiście młodemu PS4 (jak już wyjdzie) zawiozę żeby się z TV cieszył po całości.
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 31.08.2013, 10:43 · Zgłoś
trzymam cie za słowo... i weź ze sobą redakcję jaslo4u niech to udokumentują i opiszą
Odpowiedz
20
@ ivon
dnia 29.08.2013, 13:04 · Zgłoś
Chore dziecko to tragedia dla niego i dla rodziców.Rak to nie wyrok, ale walka z nim jest długa,bolesna i kosztowna...ludzie maja różne marzenia dom,samochód,[...] kasy,wycieczki itd itp... A Kamil chciał mieć telewizor...dostał go od dobrych ludzi,czy to tak dużo?! Niestety są na tym świecie ludzie jak widać,którym pomaganie innym przeszkadza,złości i nie mogą znieść dobroci względem innych... więc jeśli masz pisać głupoty i złośliwości,[...].Zachowaj swoje myśli nie przemyślane dla siebie,nie rań innych.Być może to dziecko czyta twój komentarz i nie jest mu przyjemnie,ponieważ miał marzenie,zostało spełnione a ty wypisujesz jakieś pretensje do całego świata !!!
Odpowiedz
28
@ radość
dnia 29.08.2013, 11:30 · Zgłoś
Ludzie,tyle jesteście warci co dla drugiego człowieka zrobicie.
Kamil dla Ciebie duzo zdrowia.
Odpowiedz
22
@ pikor
dnia 29.08.2013, 11:09 · Zgłoś
Nie zważaj na te złe opinie bo mądry człowiek takich bzdur nie będzie pisał . Choroby nikt nie planuje ona sama przychodzi więc życzę Ci Kamilku z całego serca dużo zdrowia a i dla tych źle opiniujących też życzę zdrowia oby nigdy nie dopadła ich choroba ( bo i tak jedną już mają - nazywa się NIENAWIŚĆ ) pozdrawiam :)
Odpowiedz
10
@ 18
dnia 29.08.2013, 13:48 · Zgłoś
nienawiść i głupota ewentualnie niska samoocena i nie dowartościowanie.
Odpowiedz
28
@ ...
dnia 29.08.2013, 10:39 · Zgłoś
Super,że Twoje marzenie się spełniło :) I fajnie,że są na tym świecie tacy ludzie, którzy pomagają w spełnianiu marzeń ... !!!
Dużo siły życzę i zdrówka !!! Powodzenia :)
Odpowiedz
21
@ K.
dnia 29.08.2013, 10:39 · Zgłoś
Trzymaj się !
Odpowiedz
-57
@ Sven
dnia 29.08.2013, 09:37 · Zgłoś
Poz tym według polskiego [...] nędza i choroby to ,,WŁOLA BŁOŻA''
Odpowiedz
-56
@ Tarzan-zan
dnia 29.08.2013, 10:19 · Zgłoś
pon buk tak chcioł, to jes znak...
Odpowiedz
33
@ obserwator
dnia 29.08.2013, 11:37 · Zgłoś
powinni twoje zdjecie opublikowac[...] to przynajmniej kazdy by wiedział jak wyglada [...] w ludzkiej skórze!!! ciekawe o czym bys TY myślał i marzył gdybyś był taki chory hmmm??? pewnie nawet nie pomyslałes o tym nawet przez chwile...!!! wypowiadasz sie pod kazdym artykułem negatywnie bo pewnie chcesz sie dowartosciowac . Nic nie robisz tylko siedzisz przed kompem i wypisujesz głupoty bo tak naprawde jestes [...] niechcianym dzieckiem i to Cie boli !!! tyle w temacie...
Odpowiedz
-26
@ sasza
dnia 29.08.2013, 12:07 · Zgłoś
tylko że sven akurat ma rację wszystkie choroby to dlatego że Bóg nas chce doświadczyć, takie jest wytłumaczenie [...] a ludzie w te brednie wierzą
Odpowiedz
30
@ re
dnia 29.08.2013, 13:55 · Zgłoś
Tak Sven. To wola Boża. W Twoim wypadku również. Wielu, czytając Twoje komentarze myśli, jak choroba może zniszczyć, czy wręcz unicestwić mózg. Jak choroba może pozbawić wrażliwości, człowieczeństwa. Jesteś przykładem jednostki wyzutej z wszelkich zasad moralnych i pojawiasz się na portalu tylko po to, by pokazać jak wygląda egzystencja bez Boga, wiary, miłości, współczucia.
Jestem pewien, że każdy kto Cię czyta, prosi Boga by go nie doświadczył tak jak Ciebie.
Odpowiedz
-7
@ Sven
dnia 29.08.2013, 17:58 · Zgłoś
Pon buk tak chciał może grab chciał być deskami ,a dali go na destylacje metylową i stosowe

GRYMAS POLSKI mo pancerne Volvo za 1,5 mln za pieniądze podatnika z ,, WŁOLI BŁOŻEJ''

SVEN OLOF PALME
Odpowiedz
3
@ Prawda
dnia 30.08.2013, 20:05 · Zgłoś
Sven do Ciebie też powinni przyjechać z darami bo od razu widać po tym co wypisujesz że u Ciebie ciężki przypadek guza mózgu który spowodował całkowity zanik rozumu a wręcz pomieszanie z poplątaniem. Sven wyrazy współczucia. Mam nadzieję, iż nie będziesz się musiał długo męczyć.
Odpowiedz
-51
@ Sven
dnia 29.08.2013, 09:36 · Zgłoś
Za chwile się zaczną słodkie zdania typu ,,Współczucia dla Rodziny''
Odpowiedz
63
@ jeżynka:)
dnia 29.08.2013, 09:05 · Zgłoś
A akcja spełniania marzeń jest cudna i dobrze ,ze coś takiego jest i ,że są ludzie którym zależy na pomocy innym!!!
Odpowiedz
-54
@ Sven
dnia 29.08.2013, 09:35 · Zgłoś
...TAKKKKKKKKKKKK ty bys wszystkim pomagała szczególnie dzieciom osobiście pamiętam panie z mojego dzieciństwa,które okradały mnie i innych z czego się tylko dało na rzecz swoich bachorów,a tymi swoimi gadkami to na pewno nie dodać sobie wartości [...] [...].

Musiałbym nie znać bohaterek jakimi są Polki...
Odpowiedz
-59
@ Tarzan-zan
dnia 29.08.2013, 10:18 · Zgłoś
Trzeba być chorym, mieć raka albo guza albo inne coś to wtedy nagle dary lecą z nieba... a na 32- calowym telewizorze to by nie pooglądał tego samego ??? Może od razu mu trzeba było kupić 80 calową plazmę 3D... Lepiej jak by te pieniądze poszły na leczenie a nie na głupoty... Od oglądania TV guz mu się nie zmniejszy...
Odpowiedz
-18
@ fyhj
dnia 29.08.2013, 11:18 · Zgłoś
dokladnie Sven -minusuja bo prawda kole w te [...] oczy
Odpowiedz
83
@ jeżynka:)
dnia 29.08.2013, 09:03 · Zgłoś
Trzymaj się będzie dobrze :)
Odpowiedz
-60
@ Tarzan-zan
dnia 29.08.2013, 10:21 · Zgłoś
Parafrazując tytuł niniejszego artykułu "Spełniły się marzenia Kamila z pow. jasielskiego" - można by pomyśleć że ten Kamil nie marzy o wyzdrowieniu a jedynie o telewizorze 42 calowym...
Odpowiedz
32
@ on
dnia 29.08.2013, 11:29 · Zgłoś
Ty chyba nie wiesz co to są marzenia [...] !!! przeciez wiadome ze nikt mu zdrowia nie podaruje bo tego noie mozna kupic, a taką rzeczą o ktorej marzył podarowaną od ludzi mogły sie te marzenia spełnić częściowo .
Odpowiedz
15
@ qwerty
dnia 29.08.2013, 16:33 · Zgłoś
Ten dzikus zwany dalej jako Tarzan-zan nic nie wie o życiu i logice więc nie ma sensu mu tego tłumaczyć. Moim marzeniem w trakcie takiej choroby było by choć raz wsiąść do jakiejś klasycznej bryki i przewieźć się własnymi siłami po drodze. Oczywiście Tarzan-zan miałby wielkie uprzedzenia że jestem niepełnosprawny psychicznie by prowadzić bo jestem chory. Tak panie tarzanku... popatrz najpierw na siebie bo wcale doskonały nie jesteś a piszesz jakbyś wszelkie rozumy pozjadał.
Odpowiedz
0
@ Kinggaa
dnia 05.11.2013, 20:13 · Zgłoś
jezu Może on chciał tv jak można życzyć Zdrowia opanuj sie !
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.