Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Spłonęły dwa samochody pod szpitalem

28
Dziś w godzinach przedpołudniowych, pod szpitalem przy ul. Lwowskiej zapalił się samochód osobowy. Od płonącego pojazdu zajął się sąsiedni samochód.

- Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący Fiatem Tipo, 56-letni mieszkaniec gminy  Siedliska-Bogusz, w pewnym momencie zauważył wydobywający się  spod samochodu dym. Zatrzymał się na parkingu. Gdy podniósł maskę, by zobaczyć co się stało, nagle zapalił się silnik.  Ogień szybko rozprzestrzenił się na cały przód samochodu. Od niego zapalił się stojący w pobliżu Opel Corsa. - poinformował Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle Łukasz Gliwa.




Według świadków Fiat Tipo, w którym przebywały dwie osoby, zaczął syczeć, po czym zapalił się. Po chwili ogień objął znajdującego się obok Opla. Pomimo szybkiej reakcji kierowcy fiata tipo, nie udało się ugasić płonącego pojazdu. Na miejsce wezwano straż pożarną. 

- Kierujący fiatem i podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli obrażeń.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie przewodów instalacji elektrycznej. - dodaje Gliwa.

Okoliczności pożaru będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(ks)


Filmy Video przesłane przez czytelnika|Autor: Ł. Dranka


















Reklama

Komentarze: 28

Dodaj komentarz Widok:
0
@ tipo
dnia 06.06.2010, 04:51 · Zgłoś
ja zfiata kupilem go dwa tygodnie temu i przeglad podbilem mialo byc wszystko ok i poszedl z dymem
Odpowiedz
0
@ tragedia
dnia 04.06.2010, 11:24 · Zgłoś
mogl chlop jezdzic, koniec
Odpowiedz
0
@ Zaszokowany
dnia 03.06.2010, 19:58 · Zgłoś
Jedna gaśnica pewno by nic nie dała, ale tam było ich znacznie więcej... w jedności siła... Mam nadzieję, że jak się spotkamy na drodze to też nie będziesz tak patrzył bezczynnie...
Odpowiedz
0
@ POlak
dnia 03.06.2010, 13:13 · Zgłoś
ale beka
Odpowiedz
0
@ ZAL
dnia 03.06.2010, 12:58 · Zgłoś
nie robisz od kilkunastu lat przeglądu; bo jeździsz do znajomego na podbicie, nie ma pojęcia o samochodach, przerobi instalacje jak [...] z wioski, którzy tak potrafią tuningować że zygać mi się chce!!! to sie nie dziwcie.
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 03.06.2010, 12:10 · Zgłoś
Przyczyna tych pożarów tkwi w wadliwych konstrukcjach kabli,które są tak cienkie jak ludzkie włosy.
Po zainstalowaniu w samochodzie różnych odbiorników i startowanie przy włączonych światłach rośnie natężenie prądu i najsłabszy punkt przypada na wspomniane kable przeważnie w okolicach akumulatora ten zaś nie wytrzymuje natężenia i zaczyna się dymić.W starszych autach kable były grube jak pół ręki przykład masa w fiacie 126.Ostatnio widziałem we francuskich autach masę wykonaną ze stali o grubości 0,5 cm (KREATYWNA TECHNOLOGIA)tak więc pożary będą się zwiększały,a w szczególności po cudownych PISowskich ustawach o włączonych światłach przez cały rok bezpieczeństwo,które sieje zagrożenie...
Odpowiedz
0
@ Lis
dnia 03.06.2010, 10:47 · Zgłoś
Ja do OSP.A co by dały te małe gaśnice z samochodu,chyba nigdy nie próbowałeś gasić auta tą gaśnicą.Mam dla Ciebie propozycje spróbuj to zrobić ;)
Odpowiedz
0
@ abdull
dnia 03.06.2010, 10:17 · Zgłoś
zal mi cie.mógł bys sie domyslec ze opona sie przepaliła i strzeliła albo blacha pod wpływem temperatury strzel
Odpowiedz
0
@ Abdull
dnia 03.06.2010, 00:37 · Zgłoś
Wyraźnie było słychać strzał, to kolejny zamach ze strony ruskich, nastała apokalipsa :0
Odpowiedz
0
@ cs
dnia 03.06.2010, 00:14 · Zgłoś
do Dociekliwy czy ty kiedykolwiek słyszałeś jaki kolwiek wystrzał z broni czy tylko petardy na odpuście
Odpowiedz
0
@ ogr
dnia 02.06.2010, 21:43 · Zgłoś
ty stara tipo...
Odpowiedz
0
@ Dociekliwy
dnia 02.06.2010, 21:39 · Zgłoś
Wyraźnie słyszałem strzał z broni krótkiej. I jeszcze ten pies!!! Kim był i gdzie jest kierowca? Tym powinna zająć się jakaś komisja.
Odpowiedz
0
@ Do zszokowanego
dnia 02.06.2010, 18:28 · Zgłoś
A ty byś poszedł? Przy takim ogniu takie gaśnice co są w samochodach nic nie dają, na dodatek przy takim ogniu niebezpiecznie jest podchodzić do pożaru.
Odpowiedz
0
@ margic
dnia 02.06.2010, 18:26 · Zgłoś
Przy tym ogniu jaki widac na 1 filmiku to tylko straz albo min 6 kg gasnica. Bo tymi co sie wozi w samochodach, czyli 1-2 kg to sobie mozna swieczki z tortu zgasic a nie palaca sie komore silnika...
Odpowiedz
0
@ nova
dnia 02.06.2010, 18:12 · Zgłoś
na Górce Klasztornej spaliło się UNO po południu
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 02.06.2010, 18:03 · Zgłoś
tez mi wybuch.. Widać na ostatnim zdj ze opona z corsy jest przebita czyli opona strzeliła a nie jakiś wybuch :)
Odpowiedz
0
@ kot
dnia 02.06.2010, 18:02 · Zgłoś
nikomu nawet sie nie chcialo wyciagnac gasnicy , polska mentalnosc...
Odpowiedz
0
@ Ojojoj :(
dnia 02.06.2010, 17:48 · Zgłoś
Tak to jest.. każdy dba o swój interes...
Odpowiedz
0
@ czesio podatnik
dnia 02.06.2010, 17:34 · Zgłoś
a [...]ki przy bramce nie ruszyli dupska z gaśnicami? bali sie że ktoś sie wślizgnie bez kwitka?[...] :D:D
Odpowiedz
0
@ Natiq:)
dnia 02.06.2010, 16:50 · Zgłoś
To straszne...
Odpowiedz
0
@ masakra
dnia 02.06.2010, 16:34 · Zgłoś
jak zwykle poziom wypowiedzi na forum żenujący. Spaliło się dwa samochody ale najważniejsze jest to czy to był fiat uno czy tipo. Jakie to ma [...]a znaczenie? Zastanówcie się ludzie.
Odpowiedz
0
@ ja123
dnia 02.06.2010, 15:47 · Zgłoś
właśnie to Tipo a nie UNO
Odpowiedz
0
@ czit hit
dnia 02.06.2010, 15:38 · Zgłoś
no własnie sam mam TOPO 1,4 z gazem xDD i to tez jest tipo jak sie nie znacie to nie piszcie
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 02.06.2010, 15:35 · Zgłoś
Gdyby ludziom państwo nie zabierało powyżej 70% ich zarobków to stać by na ich było na nowe samochody! A tak to płoną szroty z niemieckich złomowisk:(
Odpowiedz
0
@ Żuraw
dnia 02.06.2010, 15:35 · Zgłoś
Tak to jest Tipo a nie Uno
Odpowiedz
0
@ Zaszokowany
dnia 02.06.2010, 15:20 · Zgłoś
Tylu kierowców i żaden nie raczył wyciągnąć swojej gaśnicy zanim straż przyjechała... Żal... Uchowaj Boże przed takimi rodakami...
Odpowiedz
0
@ OSP
dnia 02.06.2010, 15:10 · Zgłoś
Martwi jedno , każdy patrzy pstryka zdjęcia przechodzi a nikt nie wyciągnie gaśnicy ( w końcu po coś je mamy w samochodach ) jak [...] żądne sensacji . Na portierni oczywiście zaprogramowani tylko do opłat .
Odpowiedz
0
@ Jack26_2005
dnia 02.06.2010, 14:16 · Zgłoś
TO jest fiat TIPO.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.