Strona główna

Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

68
Napisany dnia: 07.11.2018, 13:21 , Tagi: Brak

W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

W niedzielę 4 listopada przed godziną 2 w nocy dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o palącym się śmietniku osiedlowym przy ul. Mickiewicza w Jaśle na osiedlu Gamrat. Pożar, którym objęta była cała wiata śmietnikowa stanowił zagrożenie dla zaparkowanych w pobliżu samochodów. Jeden z pojazdów miał nadtopioną tylną lampę. W bliskim sąsiedztwie znajdowały się również garaże. Dwa z nich zostały objęte pożarem. W pierwszym została popalona ściana zewnętrzna ocieplona styropianem, w drugim zaś stopiła się instalacja elektryczna. W wyniku tego zdarzenia zniszczone zostały 22 pojemniki na odpady. Na miejscu zdarzenia czynności gaśnicze prowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. - W pierwszej kolejności podano dwa prądy wody na zagrożone obiekty, a następnie na wiatę, w której paliły się składowane śmieci i plastikowe kontenery. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko trzykrotnie sprawdzono kamerą termowizyjną. Akcja trwała 1 godzinę 12 minut – poinformował bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Jasielska policja przyjęła zawiadomienie na okoliczność podpalenia wiaty śmietnikowej. - W związku z tym zgłoszeniem funkcjonariusze jasielskiej komendy będą prowadzić czynności sprawdzające z art. 288 kk dot. zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy - wyjaśnia podkom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

We wcześniejszych latach pożarów wiat śmietnikowych było znacznie więcej. Jak podkreśla Janusz Przetacznik, prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej związane to było z podrzucaniem śmieci, a w szczególności popiołu przez mieszkańców domów jednorodzinnych. - To był dramat! Odpukać na chwilę obecną są to jedynie pojedyncze przypadki, niemniej jednak się zdarzają. Problem ten nie dotyczy tylko wiat, ale także zniszczonych pojemników, które są własnością miasta - zaznacza.

Z tym dylematem zmagają się również inne spółdzielnie mieszkaniowe na terenie miasta. W związku z narastającym problemem podrzucania śmieci część kontenerów jest objęta monitoringiem nadzorowanym przez strażników miejskich m.in. na skrzyżowaniu ulic Kadyiego z Floriańską, Kopernika, czy Szajnochy. Wiata śmietnikowa na osiedlu Gamrat również znajduje się pod okiem kamery. - Jak się później okazało, na monitoringu widać zakapturzoną osobę, która przebywała w pobliżu kontenerów przy ul. Mickiewicza w Jaśle. W pewnym momencie osoba ta weszła pod wiatę i stała tam przez chwilę – potwierdził komendant Kazimierz Wiśniowski ze Straży Miejskiej w Jaśle.

Na pomyślne ustalenie sprawcy liczą również urzędnicy, którzy co roku ponoszą straty z tytułu zniszczonych pojemników na śmieci. Mimo, iż jak twierdzą, sprawę zgłaszają na policję to kończy się to fiaskiem i brakiem ustalenia sprawcy ze względu na brak dowodów. Tym razem w sprawie może pomóc nagranie z kamery monitoringu. - Pojemnik na odpady niesegregowane to koszt w granicy 500 zł, zaś na śmieci segregowane – 700 zł. Sama wiata śmietnikowa opiewa na 15-18 tys. zł. Szkoda wyrządzona w zeszłą niedzielę na osiedlu Gamrat na pewno przekracza 20 tys. zł. - podkreśla Marcin Gustek, zastępca kierownika Wydziału Inwestycji, Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ares
dnia 07.11.2018, 13:25
Ocena
komentarza:
28
ale news. kiedy była niedziela, dzisiaj przypominam jest środa.
@ Oj
dnia 07.11.2018, 13:31
Ocena
komentarza:
28
Skończył sie sezon " otwarć " i sie Ilonie drzemło...byle do wyborów!
@ GIBALSKI
dnia 07.11.2018, 14:49
Ocena
komentarza:
10
Wiecznie się wypowiada zastępca Pan Gustek .Pan kierownik co robi?
@ Zakład Zagospodarowania Odpadów
dnia 08.11.2018, 06:57
Ocena
komentarza:
8
Nie chcieliście budowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów na terenie zakładu Gamrat (przy wsparciu M.K.) to macie spalarnię odpadów na terenie osiedla.
Jak to wpływa na zdrowie? Jest lepiej? Miało wyjść dobrze, przy wsparciu "róży wiatrów" - a wyszło jak zawsze.
Nie wystarczą dobre chęci - z piasku bicza nie ukręci.
@ mieszkaniec 65
dnia 08.11.2018, 07:38
Ocena
komentarza:
-3
ale masz nawalone pod deklem
@ blokers
dnia 07.11.2018, 13:41
Ocena
komentarza:
-1
Na ul. Kościuszki po tym jak spłonęły kontenery zlikwidowano miejsce składowania odpadów a pojemniki ze śmieciami stoją pod oknami bloków. Wcześniej było "ogromne zagrożenie tragedią" w miejscu, w którym stały kilkadziesiąt lat a teraz nie ma. Da się? Da. Zagrożenie zostało zlikwidowane a pojemniki stoją w bezpiecznym miejscu pod samymi oknami bloku i wszystko jest w porządku. Teraz nie zagrażają nikomu i "zagrożenia tragedią" nie ma. Być może na ul. Mickiewicza jest podobna sytuacja jak na ul.Kościuszki.
@ chwdp
dnia 07.11.2018, 13:45
Ocena
komentarza:
26
jak sie mogli sprawa zajac policjanci,jak oni na zwolnieniach lekarskich???
@ do chwdp
dnia 07.11.2018, 16:17
Ocena
komentarza:
13
Wlasnie dlatego,że komenda powiatowa policji w Jasle oglosila upadlosc,to też wzorem dawnych czasów ma być w Jaśle powołana Straż Wiejska do pilnowania porządku .Dawniej chłopi byli zaangazowani do pilnowania dworów. Może w Jasle z tej formacji kiedyś utworzy się właściwą wiejska komendę policji.Bo teraz jest totalna samowolka.Kilkadziesiąt tysiecy dobrze płatnych, nic nie robiących zdrowych idzie na zwolnienia lekarskie,a minister i generał sa bezradni.
@ Stary Glina
dnia 07.11.2018, 16:55
Ocena
komentarza:
-5
Gość podpisuje się nickiem będącym skrótem hasła obrażającego policjantów i jednocześnie pisze, że oni na zwolnieniach to nie mogą spraw prowadzić. a po jakiego potrzebni Ci są ci darmozjadzi, nieroby. Przecież poradzisz sobie sam tak jak i ten erudyta-historyk, który w odpowiedzi Tobie bredzi coś o chłopach pilnujących dworów. Zapomniał tylko, że policjant to nie chłop a jego dom to nie dwór. Takie wpisy są tylko namiastką tego co KAŻDY!!! policjant liniowy wysłuchuje od obywateli podczas swojej służby. To jest zapłata od społeczeństwa za to, że policjanci pilnują ich bezpieczeństwa.
@ do starego gliny
dnia 07.11.2018, 17:34
Ocena
komentarza:
13
Należy pamiętać, ze każdy funkcjonariusz publiczny jest utrzymywany
z podatku uczciwego Obywatela - pracującego. emeryta.rencisty,I właśnie
Ci mają pełne prawo żądać pełnego bezpieczeństwa i ludzkiego traktowania.
Mija stuletnie odzyskanie niepodległości i obserwując obecną sytuację
dochodzi się do wniosku,że państwo polskie jest w punkcie wyjścia .
Koryto,swary,każdy ma patent na mądrość,poniewieranie słabszym, to
wszystko co może zaserwować władza, w tym i posterunkowy na policji.
@ sasza
dnia 07.11.2018, 17:38
Ocena
komentarza:
6
Chwdp= Chwała wam dzielni policjanci
@ sasza
dnia 07.11.2018, 17:39
Ocena
komentarza:
-7
Skończcie już z tymi idiotycznymi tekstami o swoich podatkach, które utrzymują policję.
@ jamnik
dnia 08.11.2018, 07:18
Ocena
komentarza:
-1
"Chwała Wam Dobrzy Policjanci"
@ ona
dnia 08.11.2018, 10:48
Ocena
komentarza:
4
I bardzo dobrze ze ida, moze w koncu ktos zauwazy problem i zrozumie, ze policjanci sluza spoleczenstwu nie za darmo. Czesto ryzykuja zycie, bo idiotow i domowych bokserow niestety oni musza uczyc rozumu Rodzinki takich patologii nie dzwonia po kuzynow a po policje. Nastepnym razem jak przydazy sie wam wypadek zwolajcie sasiadow i dzialajcie. Nie dzwoncie po policje w srodku nocy, czekajcie do rana.
@ Danka
dnia 07.11.2018, 13:58
Ocena
komentarza:
-21
Widziałam ten porzar
@ what ?
dnia 07.11.2018, 18:31
Ocena
komentarza:
10
Co widziałaś ???
@ Gość
dnia 07.11.2018, 14:03
Ocena
komentarza:
13
Coś ostatnio często płoną śmietnik w Jaśle. Niedawno przecież spłonął na Kotlinie. Przypadek? Nie sądzę... chyba się komuś nudzi :/
@ Benio
dnia 07.11.2018, 15:47
Ocena
komentarza:
3
A monitorowania na Kotlinie jak nie było tak nie ma.
@ Natra
dnia 07.11.2018, 14:06
Ocena
komentarza:
23
Mam nadzieję, że ustalą palanta, który podpalił i obciążą [...]a kosztami, może kolejny czereśniak się zastanowi, jak mu do łba przyjdzie podobny pomysł. Widać cepom się nudzi.
@ Marcin
dnia 07.11.2018, 14:23
Ocena
komentarza:
7
Świętowanie niedzieli było bardzo udane skoro dopiero dzisiaj jako
NEWS podaje się zdarzenie, które miało miejsce 3 dni wcześniej!!!
@ Wiemconieco
dnia 07.11.2018, 14:31
Ocena
komentarza:
36
Na tym osiedlu pod blokiem nr 112, druga klatka od spalonej wiaty, młodzież nie pierwszy raz odpala petardy hukowe. W dzień jak i w nocy terroryzują mieszkańców swoim hobby. Nikt nie reaguje, więc chłopcy pozwalają sobie na więcej i teraz jest tego efekt. W noc gdy zapalono wiatę również kilkanaście minut trwał popis koleżków którzy dobrze wiedzą że pożar powstał od ich petard które jak już policja ustala był celowy. Tak petarda wrzucona do pojemnika i gotowe.Teraz również wasi rodzice będą prawdopodobnie pokrywać koszt postawienia nowej wiaty.Kilka interwencji straży pożarnej które miały miejsce nie tak dawno to również ich sprawa. Dla ich wiedzy, tutaj mieszkają ludzie, pracują, mają dzieci i chcą wypocząć a wy widać nie przystosowani do życia miedzy ludźmi jedyną rozrywką na jaką was stać to zakup petard i rzucanie miedzy bloki na złość innym mieszkańcom. Dla was zabawne ale co sie dziwić jak intelekt macie na poziomie zera. Nadzieja w tym że policja dotrze do sprawcy,w co wątpię, ale z drugiej strony to i tak nie pokryjecie szkód jakie wyrządziliście bo jedyne co macie to sprane portki na[...] i parę złotych na petardy:)
@ Damo
dnia 07.11.2018, 17:06
Ocena
komentarza:
16
Niestety Gamrat to chyba najgorsze osiedle do mieszkania, wypoczywania i wychowywania dzieci..
@ Kali
dnia 11.11.2018, 11:44
Ocena
komentarza:
0
Ja tam wiem ze blok 112 nie stoi blisko smiet
@ Asda
dnia 07.11.2018, 14:48
Ocena
komentarza:
29
gamrat = patologia!!!
@ on
dnia 07.11.2018, 15:01
Ocena
komentarza:
0
To tylko stereotypy, drogi użytkowniku ;)
@ Natra
dnia 07.11.2018, 15:09
Ocena
komentarza:
-1
Patologia? Bo [...]ki się szwędają? To chyba na każdym osiedlu jest patologia w takim razie, bo oprócz tych młodzików, którym się nudzi na osiedlu jest spokojnie od dawna. Widać wypowiada się człowiek, który w Gamracie nie mieszka.
@ Asda
dnia 07.11.2018, 16:33
Ocena
komentarza:
4
Dziękuję Bogu że tam nie mieszkam
@ Odyr
dnia 07.11.2018, 15:02
Ocena
komentarza:
2
Czekac kiedy orlik spłonie...
@ Piją, palą, ćpają
dnia 07.11.2018, 15:02
Ocena
komentarza:
26
Nie wiem dlaczego wszyscy wiedzą kto po Cich...ćpa i cwaniakuje na Gamracie. Dlaczego policja nie przyczai sie na narkomanów i ich po raz wtórny nie pozamyka? Chodzą takie oflejtuchy wychudzone bo wiecznie na bialym proszku i podciąga nosem bo kapie z kinola. Żal po Cich... żal
@ Wiemconieco
dnia 07.11.2018, 15:07
Ocena
komentarza:
17
Przez kilku osłów i takie akcje własnie tak opinia nadal panuje. Co dziwne ze analogicznie płonie śmietnik na innym osiedlu to nie widac wpisów o patologii. Wiadomo ze sam od siebie na kosciuszki jak i kotlinie kontener sie nie zapalił.
@ Ola
dnia 07.11.2018, 15:10
Ocena
komentarza:
35
Podpalacz to musiał być jakiś niedorajda życiowy. Prawdziwy facet o 2 w nocy jest z kobieta w łóżku. Taki który nie ma ptaszka łazi w nocy po śmietnikach.
@ Bolec
dnia 07.11.2018, 15:34
Ocena
komentarza:
-18
Gamrat to Bruklin Jasła lepiej z nimi nie zadzierac
@ Oj
dnia 07.11.2018, 16:50
Ocena
komentarza:
-4
A nie Bronks? Bo zachowują sie jak kuce z Bronksu...przepsań...polisje zwonie..
@ kolo
dnia 07.11.2018, 16:01
Ocena
komentarza:
19
dozór policji na osiedlu gamrat polega na wycieczce radiowozem co drugi dzień w godz. przedpołudniowych a nastepnie stoją pod pomnikiem,brak na osiedlu jak iw całym mieście patroli pieszych w godzinach wieczornych i nocą.
@ Stary Glina
dnia 07.11.2018, 16:48
Ocena
komentarza:
0
A na co Ci policjanci są potrzebni Szanowny "kolo"?
@ Damo
dnia 07.11.2018, 17:21
Ocena
komentarza:
5
Tam to oprócz patroli potrzebny jest monitoring
@ Wiemconieco
dnia 07.11.2018, 16:39
Ocena
komentarza:
-3
Natra. Wiec prosze podac jakies konkrety? W czym osiedle gamrat jest gorsze a raczej bardziej niebezpieczne od osiedla Kopernika,Baczyńskiego,Szajnochy,Szkolna i wiele innych. Jest wiele glosnych spraw jak np. zamordowanie pewnej pani ktorej cialo porzucono na cmentarzu w Warzycach. Stalo sie to powiedzmy w normalnej okolicy, nie patologicznej jak to sie czesto naduzywa wobec osiedla gamrat. Samopodpalenie na ul. Kosciuszki a wczesniej samobojstwo nie tak dawno i wszystko w centrum miasta. Gdyby to bylo na Mickiewicza to nagonka pewna a tak to incydent ktorego nikt nie komentuje.
@ Damo
dnia 07.11.2018, 17:22
Ocena
komentarza:
-3
Kopernika to nie jest dobre osiedle
@ Edzio
dnia 08.11.2018, 13:51
Ocena
komentarza:
-3
Hooligani na Gamracie sialalala sialalala JKS JKS
@ Wiemconieco
dnia 08.11.2018, 16:47
Ocena
komentarza:
-1
Do kolejnego przyjazdu Krosna:)
@ qwerty
dnia 09.11.2018, 00:33
Ocena
komentarza:
-1
Dzieci zgrywajace doroslych...
@ Wiemconieco
dnia 07.11.2018, 16:47
Ocena
komentarza:
3
Do blokersa. Smietnik na kosciuszki zostal usuniety po pozarze. Sasiadujacy budynek byl zagrozony wiec wlasciciel postaral sie aby przeniesc smietnik. Mial racej. Zapewne sa przepisy ktore okreslaja odleglosc smietnika od budynku. Sytuacja tam jest inna. Tam moze tez ktos okazal sie bohaterem osiedla i dal pokaz odwagi. Na gamracie proponuje wyznaczyc nagrode. 2tysiaki i znajdzie sie podpalacz. To sie oplaci spoldzielni i policji. Inaczej na 99% umorza sprawe.
@ blokers
dnia 07.11.2018, 18:55
Ocena
komentarza:
4
"conieco" tylko wiesz a "conieco" zmyślasz. Są przepisy, które określają odległość śmietnika od budynku ale zapewne nie pozwalają na stawianie kontenerów pod oknami bloku. Jeśli sprawdzisz w Jaśle jest wiele miejsc składowania odpadów zlokalizowanych w odległości mniejszej niż były na ul. Kościuszki. Istnieje przepis, który w określonych warunkach w zabudowie istniejącej (nie nowo powstałej) pozwala wyznaczyć miejsce składowania odpadów w odległości o połowę mniejszej niż obowiązująca, od budynków sąsiadujących (a nie mających okien oraz drzwi z tej własnie strony, co w tym przypadku ma miejsce) i granic działki.. Na ul. Kościuszki śmietnik zgodnie z tymi przepisami mógłby pozostać na poprzednim miejscu. Jako, że był on zlokalizowany na działce należącej do UM urzędnicy miejscy nie wyrazili na to zgody. Dlaczego tak się stało? To już inna bajka...
@ Wiemconieco
dnia 07.11.2018, 20:44
Ocena
komentarza:
-2
To moze wiesz dlaczego nie wyrazili zgody na pozostawienie smietnika jezeli mogl nadal stac w tym miejscu? Inna bajka? Staszek dobrze zrobil. Postaral sie o to by smietnik przeniesiono a z Pan Jurek C. wyrazil zgode awaryjnie by kosze staly mu pod oknem to juz jego sprawa. Na marginesie Stanislaw G. powinien jeszcze zrobic porzadek z garazem Pana Bartusiaka co stoi czesiowo na jego dzialce. Jak widzisz wiem wiecej niz sie Tobie wydaje.
@ nicniewiem
dnia 07.11.2018, 21:18
Ocena
komentarza:
4
do @Wiemconieco ty to jakiś kapuś i donosiciel milicyjny jesteś. To się rzuca w oczy z twoich wpisów. Takich donosicieli można wyczuć na odległość.
@ Wiemconieco
dnia 07.11.2018, 23:23
Ocena
komentarza:
0
Mieszkam na kosciuszki wiec znam sprawe.
@ teżwiem
dnia 08.11.2018, 07:32
Ocena
komentarza:
2
Wiemconieco, mieszkasz i donosisz, znany kapusiu milicyjny.
@ Wiemconieco
dnia 08.11.2018, 13:13
Ocena
komentarza:
-2
Ciekawe? Jedyne co z policją mam wspólnego to zapłacony mandat. No ale twoje argumenty nadal żadne i jesteś pewnie młodym gniewnym. Nawet jak masz swoje lata to i tak masz mentalność wspomnianego góniażerki chwdp jp. Udziel sie konkretnie bo powtarzasz jakieś hasła slogany.
@ Wiemciutciut
dnia 08.11.2018, 14:44
Ocena
komentarza:
2
Tylko winni się tłumaczą. Chyba kolega wyżej trafił w sedno i zabolało.
@ Wiemconieco
dnia 08.11.2018, 16:33
Ocena
komentarza:
-2
Winny? Czego? Tego ze mam dosc debilizmu i jeb... choloty co w nocy ludzi gnebi petardami? Co podpalaj i niszcza kontenery oraz wiate? Nadpalone garaze kryte papa i prawie spalone samochody? Kolejny rozgarniety inaczej ktory powinien wyprowadzic sie w bieszczady i zyc w dziczy a nie miedzy ludzmi. Tam nie bedzie kapusi. ,Życze temu cfaniakowi ze predzej czy pozniej wpadnie i beknie za te numery i przysłuży mu sie jakis tajny współpracownik policji,informator,konfident kapus i jak tam wolisz.
@ Do wszystkich JEŁOPÓW
dnia 07.11.2018, 20:04
Ocena
komentarza:
1
Większośc tych komentarzy to piszą matoły którzy nie maja pojęcia o pracy w policji ani tez w innych jednostkach budżetowych, sa to ludzie słabo wykształceni a raczej cos w pobliżu analfabetyzmu, takich grzmotów to raczej gonić nachają do roboty,
@ blokers
dnia 07.11.2018, 20:12
Ocena
komentarza:
1
Pewnie twoje wykształcenie jest równie słabe. "Nahaja" pisze się przez "h" nie rzez "ch". Popracuj jeszcze nad wykształceniem.
@ K Toto Ja
dnia 07.11.2018, 23:26
Ocena
komentarza:
-1
Jeżeli chcesz mieć wykształcenie wyższe
To musisz chodzić do Szkoły Specjalnej,
Jest na ul.Asnyka koło "Syreny"
Powodzenia w nauce,Tam dalej zajdziesz.
@ Wiemconieco
dnia 07.11.2018, 23:30
Ocena
komentarza:
-2
Nicniewie ty zapewne pokroju tego bohatera co pali smietniki i naraz ludzi na koszty i stwarza realne zagrozenie dla mienia i zycia ludzkiego. Ty pewnie z tych co widza pijakow za kierownica i odwracasz glowe bo przeciez to nie twoja sprawa i nie jestes donosicielem. To jest dopiero zacofanie. Jak Ci ktos zrobi jakas szkode to moze wtedy nie bedziesz głupio komentowal. Stan w obronie podpalacza bo widze w ta strone idziesz.
@ Wiemconieco
dnia 07.11.2018, 23:53
Ocena
komentarza:
-2
Nicniewiem ,faktycznie nic nie wiesz wiec nie udzielaj sie bo jak widac to ty z pokolenia chwdp wiec dyskusja z toba nie ma sensu a twoje spojrzenie na sprawe nikogo normalnego nie interesuje. Spala ci smietnik, zjara sie samochod bo stal akurat by w poblizu to zapewne nie zglosisz sprawy bo to donosicielstwo i masz swoje zasady.
@ teżwiem
dnia 08.11.2018, 07:56
Ocena
komentarza:
0
nie podniecaj sie kapusiu!!!
@ Wiemconieco
dnia 08.11.2018, 16:58
Ocena
komentarza:
1
W normalnym społeczenstwie zakapowanie tego delikfenta jest normalne. Celowo pisze "zakapowanie" ale wiekszosc tak tego nie nazwie.Elimuje sie takich pajacy i kazde sposoby sa odpowiednie ale widze ze kolezka ma wiele za uszami i dlatego taki ciety na kazdego normalnego mieszkanca ktory nie godzi sie na takie rzeczy. Ty tez latasz po nocy z kapturem po osiedlu pewnie i stad taka krytyka:)
@ Milicja Na L4
dnia 08.11.2018, 07:04
Ocena
komentarza:
0
A ja wiem kto podpalił
@ ona
dnia 08.11.2018, 10:37
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego sie dziwicie. Ze wsi odpady zielone sa zabierane 2 razy do roku. Liscie, trawa, popiol, to problem mieszkancow, ktorzy nie zawsze maja kawalek pola by tam wyrzucac wlasne smieci, wiec podrzucaja/ wywoza je na wlasna reke do kontenerow, ktore sa oprozniane czesciej Moze warto byloby zajac sie faktem, w jaki sposob firma eko max wygrywa przetargi a smieci zabiera raz na miesiac. Wlodarze gminy jaselka sa glusi i slepi. Jakby z wiosek zabierano wszystko tak jak ma to miejsce w miescie nie byloby podrzucania smieci. Tak wiec szanowna wladzo nie scigac tych co podrzucaja tylko zajac sie zrodlem i odpowiedziec na pytanie dlaczego to robia.
@ Wiemconieco
dnia 08.11.2018, 13:03
Ocena
komentarza:
-1
Motłoch widac nie rozróżnia pojec. Proponuje zapoznac sie z pochodzenien określenia "kapuś" potem go używać. O ile ma to sens i odniesienie do sąsiada co dzwoni na policje bo dzieci za głośno się bawią lub ktoś griluje albo strzelil spokojnie piwko na ławce pod blokiem to moze i kapuś. Lecz gdy ktoś widzi takiego ograniczonego umysłowo cfaniaczka co ważne podpalacza ktory wcześniej bawi sie petardami hukowymi o 1.00 w nocy i dzwoni na policje lub co lepsze ma jaja by ująć tego debila na miejscu zdarzenia i powiadomić policje to zasługuje na uznanie 99% normalnych ludzi. Nie stety tutaj pojawiają sie wpisy procenta ludzi ktorzy są pokroju JP chwdpi dla nich jedyny argument to pała na [...]. Chociaz i z tym ciężko bo na widok radiowozu miekkie nogi maja.
@ Wiemciutciut
dnia 08.11.2018, 14:47
Ocena
komentarza:
0
Według SJP kapuś to:
szpicel, konfident; potocznie:
1. tajny współpracownik policji, wywiadu itp.; tajniak, szpieg;
2. donosiciel; kabel, denuncjator, kablownik
@ Wiemconieco
dnia 08.11.2018, 13:25
Ocena
komentarza:
-1
teżwiem pisz ostrożnie bo sprawa rozwojowa:) Sam zwracasz uwagę na siebie bo jakoś chyba nie tylko ja mam wrażenie że palenie kontenerów między autami, garażami to dla ciebie normalka. Nie widzisz nic złego w sprawie a tylko analizujesz kto krytycznie się wypowiada na temat podpalenia. . .
@ Wiemconieco
dnia 08.11.2018, 17:38
Ocena
komentarza:
4
Widzisz pijanego kierowce,reagujesz sam czy dzwonisz na policje=kabel
Widzisz agresorów co okładaja słabszego,dzwonisz na policje=konfident
Widzisz kradziez, reagujesz= donosiciel
Widzisz podpalacza,dzwonisz na straz i policje=kapuś
Dobrze rozuniem? Tezwiem tak to widzisz? Moze jakis pouczajacy komentarz. Napisz cos madrego i popros kolegow niech klikna kilka plusikow:)
@ Nicniewiesz
dnia 08.11.2018, 18:56
Ocena
komentarza:
0
Wiemconieco, zastanawiam się dlaczego ktoś taki jak ty daje się podpuszczać i masturbuje się przed komputerem tworząc tyle wypocin? Nie wiem czy to dowartościowywanie się, brak akceptacji w społeczeństwie, czy jakieś inne problemy natury emocjonalno-egzystencjalnej? Weź człowieku wyluzuj, bo mają z ciebie ubaw. To nawet dzieciak z gimnazjum chyba inaczej podchodzi do komentarzy na portalach internetowych.
@ Wiemconieco
dnia 08.11.2018, 19:50
Ocena
komentarza:
0
Coz za wnikliwa diagnoza. . . Pewnie znajomy teżwiem. Racja. Szkoda czasu marnowac.
@ Do wszystkich jełopów
dnia 11.11.2018, 21:34
Ocena
komentarza:
2
A pałą was wszystkich po tych głupich łbach idzcie się leczyć do psychiatry
@ komisariusz error
dnia 14.11.2018, 06:12
Ocena
komentarza:
1
takze drodzy panstwo,za monitoring miejski płacą mieszkancy gamratu,który i tak jest nieudolny bo znając życie to i tak koszty i konsekwencje poniosą mieszkancy spółdzielni mieszkaniowej z winy i wyłódzenia pana przetacznika. dlatego iz gdyby monitoring robił to podco powstał to by zapobiegał takim incydentom,a na dzien dzisiejszy pan kradziej pozwala b na wolną amerykanke a mieszkancy muszą się niestety na to godzic za przyzwoleniem rady miejskiej i burmistrza oczywiscie,a o służbach takich jak policja i straż miejska to już nie wspomnę mają jeszcze czelnosc strajkowac lesery na słabe pensje. Boże widzisz a nie grzmisz
@ Wiemconieco
dnia 19.11.2018, 18:36
Ocena
komentarza:
1
Monitoring to jedna sprawa. Czy z tego zapisu cos odczytaja to watpie. Po kapturze nikogo nie ustala ale dziwne ze ludzie maja taka obojetnosc w sobie. Nikt pewnie nie chce konfrontacji z podpalaczem i nie bedzie w nocy sie szarpal z [...]em ale ze nikt a to nikt nie zglasza gdy cos widzi podejzanego. Na tyle mieszkancow nikt nie slyszal petard o 2.00? Pomyslec mozna a to tylko troche halasu ale raz ze to wybudzi ze snu, dwa to dziwny splot okolicznosci. Petardy i po chwili pozar. Kolejna rzecz to kolejna wiata z pieknych malowanych deskach ktore beda znow płonać jak ponownie debil wyjdzie na pokazy z kieszonkowym ktore przeznaczyl na petardy. W takim przypadku to stal i beton jak sie zyje miedzy tępakami co za szczyt wrazen uznaja odpalanie petard miedzy blokami.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105